tezave z garmin oregon 450

hiker

Zelenc'
30. avg 2014
23
0
1
Pozdravljeni!
Imam težavo z omenjeno navigacijo. Naprava se mi sama od sebe vklaplja po nekajkrat na dan. Velikokrat zahteva kalibracijo ekrana. Zdaj pa opažam, da se je začela tudi izklapljati, kar je še bolj moteče, saj ob neuporabi lahko vzamem baterije ven. Včasih začne preklapljati med menijem in tistim, kjer lahko nastavljaš svetlost, kot da bi sam pritiskal gumb za vklop. Ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo narobe. Sem ga posodobil na zadnjo verzijo, vendar ne pomaga. Ne ve,m kako pa se v celoti naloži operacijski sistem na novo. Ali bi lahko bil problem v stikalu?
 

hiker

Zelenc'
30. avg 2014
23
0
1
Dobil odgovor iz uradnega Garmin servisa: naredi update. Jaz: Sem naredil update in je še vedno isto. Ali se da to mogoče formatirati al kaj takega? Garmin: Ne da se. Potem je potrebno napravo zamenjati.
Kaj res ni možno naredit ničesar drugega kot pa tisti update? Včeraj sem sicer naredil še master reset, kot sem prebral na tem foromu pa do zdaj še dela. Bom videl kako bo čez čas.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Morda bi bilo kaj drugače s hard reset in RGN firmware...

Če ti dela s hard reset

Pobriši še GPX in tako dalje...

Lahko da je zafilan
 

hiker

Zelenc'
30. avg 2014
23
0
1
Kaj pa je RGN? Se ne spoznam tako na te stvari.. Na napravi pa ni ničesar razen Adria topo XL in OSM. Sem ga ravno kupil 14 dni nazaj. Upam, da se nisem zaj***, ko človek špara in ne kupi nove naprave.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

FW v drugi obliki, ki se naloži preko posebnega programa.

Treba pogledat če je za 450 kakšen rgn kje.

Lahko pa je res stikalo za vklop, da nagaja... pol ne bo nič

Kolko si dal?
 

hiker

Zelenc'
30. avg 2014
23
0
1
Aha. Sicer s temi stvarmi si nisem najbolj domač in niti nevem kje izkat. Dal sem pa 180€. Za 304€ pa je nova 600 na mimo**** :/
Stikala sem sicer našo na ebay za 20$ s poštnino. Pa en kolega jih menjava na telefonih, tak da bi najbrž znal še tu.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Navodila za master reset imaš tukaj

https://support.garmin.com/sup...000000000000%7D

Rekel si, da si tole že naredil in da imaš zadnji FW.

Potem kaj dosti več ne moreš.

Pobriši arhiv v mapi \gpx\ , trenutno sled, točke poti in še kaj, morda tudi POI datoteke v mapi \poi\

Da boš imel lepo clean napravo
 

hiker

Zelenc'
30. avg 2014
23
0
1
Bom še to pobrisal, če je še kaj gor in bom videl ja. Zanimivo, sem mislil, da se da to enako kot na telefonih flešat. Hvala za nasvet! Bom videl kako se bo zdaj čez čas obnašal..
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Saj ko nalagaš nov FW se "fleša" Nov FW ti je starega prepisal in če pri upgrejdu gre kaj narobe, ga "zaflešaš".

To kar pa vidiš na napravi pa je samo notranji pomnilnik.

Predlagam pa ti naslednje še.

VSE kar vidiš na notranjem pomnilniki si prekopiraj kot backup na PC... torej z vsemi podmapami...

Nato pa lahko formatiraš notranji pomnilnik in datoteke prekopiraš nazaj.

Včasih tudi to kaj pomaga.
 

hiker

Zelenc'
30. avg 2014
23
0
1
Aja, sem mislil da to samo kaj doda, saj je 2 min in je že narejeno. Težava pa je bila pred in po updejtu. Bom poizkusil še to ja, ampak bom pa sedaj še počakal če se pokaže, da je napaka še vedno.
Bi mogoče šlo tudi od druge enake naprave dat te datoteke gor? Brat ma enakega, vendar on nima narejenega updejta, tako da najbrž ne?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Par datotek je specifičnih, predvsem Garmindevice.xml zato pač narediš backup in rešeno.
 

hiker

Zelenc'
30. avg 2014
23
0
1
Bom naredil
smile-1.gif
Hvala za nasvete! Pa poročam ob kakšnih spremembah..
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Sem lani prodal svojega Oregona 300, ki je vizualno enak 450ki, ki ima kakšno nebistveno funkcijo drugače.

Mislim, da sem ga za 60 eur dal.

Novi Oregon 600 je pa res stal malo več, okol 360, zdaj so pod 300, ampak je vreden tega denarja.

300ko sem imel 5 let nekje
 

hiker

Zelenc'
30. avg 2014
23
0
1
Ja drago sem ga plačal :/ Glede na to koliko je to staro in za kakšno ceno so zdaj novejši modeli. Ko sem bral forum in vido, da je bila 450ka že v času nokie N95 sem se zamislo malo ja.. Ampak v Sloveniji nisem našel drugega kot tega. 600 pa sem videl pri geocaching kolegih in je res dobra naprava ja.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz bi prodajalca vseeno obvestil, da ima napako in da zanjo odgovarja ...

Nema veze, če je rabljena zadeva, bi moral napisati,da je defekten itd...

Napaka pa je od začetka a ne?
 

hiker

Zelenc'
30. avg 2014
23
0
1
Saj najbrž mu bom pisal ja. Ampak a lahko kaj sploh naredim? Prve 3-4 dni je bilo ok potem pa je začelo zajebavat. Nisem še naložil ničesar in spraznil niti enih baterij.
 

hiker

Zelenc'
30. avg 2014
23
0
1
Pa ko sem že mislil da je master reset odpravo napako.. evo danes spet zajebava
frown-1.gif
 

hiker

Zelenc'
30. avg 2014
23
0
1
Najbrž res ja.. Še mogoče ena stvar ki mi je padla na pamet.. Bi lahko bila mogoče kartica kaj kriva? čeprav je formatirana.. Zdaj od kar sem naredil reset je nisem mel not, prej ko pa sem jo dal pa je zaæelo zajebavat. ne spomnim pa se če sem jo imel notri takrat ko sem prvič to upazil.
 

Podobne teme