Kateri antivirus za podjetje (100 računalnikov)?

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
984
113
Celje
Obišči stran
Ker Alter o določenih zadevah ve veliko, spet moje vprašanje:

Podjetje, cca. 100 računalnikov. Zadnjih 5 let je na računalnikih Nod32. Nekih večjih težav ni bilo. Ker se licenca izteka malce tipam ali bi bilo smiselno narediti kakšno spremembo. Trenutno imam na mizi tri ponudbe: nod32, f-secure in panda. Cenovno najbolj zanimiv z dobro opcijo plačila mi ponuja F-secure.

Ima kdo izkušnje v večjih sistemih? Ker s testiranjem tako ne bom naredil nič. Bolj se mi gre za mnenje iz prakse.

Hvala
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.122
929
113
Emona / Carnium
Mi smo uporabljali Kaspersky, ki je učinkovito in zelo napredno orodje, vendar se nikakor nisem mogel navaditi na tisto konzolo in "logiko", mi je bilo vse skupaj preveč kompleksno
grin1.gif


Tukaj imaš review iz oktorbra 2013.

EDIT: Pred Kaspersky-m smo uporabljali TrendMicro, vendar smo imeli pogosto preveč težav z raznim sranjem na računalnikih, tako da smo ga potem odstranili, kar je bil tudi svoje vrste projekt, saj smo imeli potem težave z uporabniškimi profili ipd. Ampak to so informacije stare cca. 3 - 4 leta.

Ker ima pri nas veliko ljudi mobilce in tudi tablice, je tudi to postala pomembna zahteva pri izbiri rešitve. Trenutno uporabljamo Pando.
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
984
113
Celje
Obišči stran
Ma ja... nekaj kompliciranega se ne rabi. Uporabniki so relativno neproblematični. Je pa fino, da je nadzorna plošča pregledna. Še najraje bi jo videl "v oblaku".
 
22. jul 2007
12.793
1.312
113
123
Po mojem je še najboljše da kar ostanete na nodu, še posebej če niste imeli problemov z njim.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Bitdefender GravityZone ima precej pregledno in enostavno konzolo. Za moje pojme še preveč
smile-1.gif
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Jaz za stranke večinoma uredim Kaspersky, tudi na testih je vedno v vrhu. Lahko ti dobim kako ponudbo za 100 licenc.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Veš da nimam izkušenj, ker sem support jaz sam oz. moje podjetje
smile-1.gif
. Glede vprašanj okoli licenc pa dobim vedno hiter odgovor.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Kaj pa je z MS vgrajenim narobe? Pri nas živimo z njim že od 7-ke pa recimo že 3 leta nisem videl nič zaradi česar bi bilo kaj vsaj "nerodno", kaki šele da bi kaka mašina "shodila" ali izgubil kake podatke. Prej smo imeli skoz AVje gor pa je bilo vseskozi nekaj opravka z njimi, zdaj pa sploh ne vem da obstaja kaj.
Mogoče razmisli o tem...
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
In kako imaš pri MS Security Essentials urejen pregled in management nad 100 userji?
 

dal

Zelenc'
29. sep 2009
2
0
1
F-Secure lepo deluje, ima enostavno upravljanje, slovenski vmesnik na postajah in podporo v Sloveniji (ter slovensko govorečega fanta v Helsinkih).

Lahko se upravlja tudi čez cloud (verzija PSB), kjer imaš vključen Software Updater (za spremljanje verzij in nadgrajevanje programov na postajah - Microsoft, Adobe Flash, Java, ...).
 

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
393
23
18
Ljubljana
Mirko,
odgovor na tvoje vprašanje:"In kako imaš pri MS Security Essentials urejen pregled in management nad 100 userji?"

Management imaš, imenuje se pa "Microsoft System Center Endpoint Protection", to je corporate, ali enterprise različica
MS antivirusnega programa!
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Ne. Endpoint protection je del configuration managerja, in kot sam ne obstaja, odkar je MS ukinil forefront program. Da bos pa sel za antivirus kupit in uporabit configuration manager je pa nekak tko k da bi se spravu muho lovit z f16. Pa stane tud tm nekje...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Za Symantec Endpoint protection (v kolikor je zanimiv) me kontaktiraj na PM. Je najboljši v detekciji (kurativi).
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ojla.
iz bogatih izkušenj ti svetujem nekaj kar ima:
-centralno upravljanje/nadzor klientov
-vključne tudi strežniške licence
-centralno posodabljanje
-napredne funkcije (antivirus, spyware/malware, IDS, device control, location awernes, firewall, behavior control, aplication control...)
-eno upravljanje klientov na Win/Linux/mac platformi
-možnost ročnega deploya na izolurano okolje (ob izbuhu nečesa)
-ročni submit okužene datoteke v analizo in posledično blokado okužene datoteke

SEP, TrendMicro. Iz moje strani.
 

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
Mi uporabljamo Sophos že več kot 15 let. Deluje brez težav in nimam incidentov. Imaš tudi super podporo na Sophos Slovenija v Novem Mestu.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
He he... Kdo pa ima od večjih Sophos? JU in NLB...
Pa še pri prvi je vsakokratni razpis napisan tako, da je dobesedno predpisan Sopho. Drugače ga že zdavnaj ne bi bilo več... No ja, Rok v Novem mestu tudi ne more pohendlat vsega...
evil.gif

Tule se bo sedaj vnela burna razprava, se mi zdi...