Excel 2002 - seštevek takijh in takih

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.274
2.268
113
Vsaka vrstica se mi začne z datumom ( ročni vpis) datum je lahko različen in to niso razvrščeni.
v nadaljevanju te vrstice se vpiše znesek.
kako bi lahko nekje sešteval ta znesek - skupaj teden, skupaj meses, skupaj od - do, skupaj samo tiste, ki imajo samo tako vrednost?
 
Nazadnje urejeno:
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Ne razumem najbolj, kaj misliš z "nadaljevanjem te vrstice". Misliš mogoče naslednjo celico te vrstice? Mislim, da bo tvoje potrebe popolnoma zadovoljila uporaba Vrtilne tabele (Pivot table). Kreiranje je zelo preprosto. Rezultat je seveda odvisen od tega, kar imaš na razpolago v stolpcih. Če boš vpisoval pri vnosu podatkov tudi teden in mesec (ali pa to dosegel s formulami iz vpisanega datuma), boš imel te podatke na razpolago v vrtilni tabeli. Na razpolago pa imaš tudi vrtilni grafikon. Pa malce bolj natančen bodi pri opisu in naslovu. "Seštevek takijh in takih" namreč ne pove nič.
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.274
2.268
113
v prvo celico se napiše datum, v celico desno pa št. ki predstavlja denar
v novi vrstici imamo zopet datum in v sosednji celici pa št. ki predstavlja denar
in tako naprej.
datumi niso razvrščeni!
sedaj bi želel nekje imeti seštevek "denarja" z datumom od X do Y - območje se doliči avtomatsko mesec,teden ali ročno od do
npr: delamo vhode denarja in bi želeli imeti zbir vsega denarja za eno poljubno obdobje oz. po obdobjih (mesc, teden, dan,leto)

namesto datuma se lahko vpiše šifra in potem en zbir, ki bo vseboval seštevek vseh vpisov denarja za to šifro in potem še za to šifro itd.
npr: delavec se identificira s šifro in potem se naredi zbir vsega denarja, ki ga je dobila ta šifra - delavec.

opomba:
vrtilna tabela/graf se mi zdi večja znanost kot space shuttle. mi ne kapne, rabim malce več časa
naslov je tak zato, ker imam samo 10 prstov, tipkam pa 2 prstno.
sam imam čisto drugačno predstavo o problemu in težko je z besedami opisati kaj in kako.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
V E2 je začetni datum, v F2 je končni datum, v E3 je seštevek.
 

Priponke

  • 2065240-sestevanje.xls
    27 KB · Ogledi: 118

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.274
2.268
113
Citat:
Uporabnik Janez_Krajnski pravi:
Spodobilo bi se, da bi vsaj napisal, da je brez veze oziroma da si problem rešil drugače.
Vzel sem tvoj vzorec in ga prilagajal naši situaciji. Rešitev je bila za naše uporabnike prekomplicirana še sami niso vedeli,
kaj bi radi.
Padla je odločitev, da se stvar izvede tako, kot je bila izvedena drugje - tabele oddelkov in potem zbir v novi datoteki.
Brez kakršne koli filtracije ali zbira. Tako sem priredil že obstoječo varianto. Stvar rešena.
S tem pa nenamerno napravil napako, ki jo tudi sam ne prenašam. Ni povratne informacije!!
Ker te popolnoma razumem in razumem napako, ki sem jo storil, se ti opravičujem.
Vem namreč, kakšne občutke imam sam v taki situaciji.
Še enkrat, hvala za pomoč in prosim brez zamere.
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
157
20
18
ksz

Če lahko izkoristim temo...

Imam podatke v vrsticah in sicer od stolpca A do K. Vrstic je cca 400.

Na drugem listu bi rad, da mi avtomatsko naredilo "poročilo", in sicer da bi mi združilo skupaj tiste vrstice, ki imajo enako vrednost v stolpcu G. V stolpcu G je cca 20 različnih vrednosti. Torej bi želel, da je na drugem listu enaka vsebina kot na prvem, samo v cca 20 sklopih glede na kriterij in dodano, koliko je takih zapisov.
Upam, da je razumljivo kaj bi rad. Nekaj sem poskušal z vrtilno, pa ne znam.Lahko kdo pomaga?
Hvala.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
1. Postavi se v območje tvojih podatkov in klikni enkrat poljubno celico.
2. Klikni gumb za kreiranje vrtilne tabele.
3. Klikni "Naprej".
4. Klikni "Naprej".
5. Klikni gumb "Postavitev".
6. Ko se pokaže prazna tabela z gumbi naslovov stolpcev na desni, povleci gumb stolpca G v območje "Vrstica" ali "Stolpec", ostale gumbe (vse ali le tiste, ki te zanimajo) pa v območje "Podatki". Lahko poljubno kombiniraš.
7.Klikni gumb "V redu".
8. Klikni gumb "Dokončaj".
Če imaš mogoče instaliran program TeamViewer, ti lahko pomagam tako, da se poveževa.
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
157
20
18
Ne, ne bi bilo seštevanja.

Rabil bi samo funkcijo/ukaz/makro...ne vem kaj , ki bi na nov list naredila kopijo vseh vrstic, ki ustrezajo pogoju (to so pa vse različne vrednosti v enem stolpcu).
Recimo kot če uporabiš filter. Samo potem moram ročno kopirat vse vrstice na nov list in sicer tolikokrat, kot je vseh možnosti v filtru.
Torej v enem stolpcu je izmed cca 400 zapisov nekje 40 različnih.
Ročno moram narediti 40 x filter in 40 x kopiraj te podatke na drug list.

Upam, da je sedaj bolj razumljivo.
Jure
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
ni razumljivo
frown-1.gif


lahk pripnes kak primer?
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Poskušal sem na več načinov rešiti problem, pa na žalost nisem našel rešitve, ki bi jo ti želel. Verjetno bi kakšen programerski stručko znal najti rešitev. Mi je prav žal, da ne morem pomagati.
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
157
20
18
Na povezavi
Dropbox

so testni podatki.

Podatki so na listu Seznam. Želel bi imeti tak izpis, kot je na listu Po prevoznikih. Na tem listu so podatki zbrani glede na stolpec O.
Ker je v stolpcu O 12 različnih vrednosti, bi nastalo 12 različnih tabel ena pod drugo (ali pa ena po ena glede na dropdown izbiro iz stolpca O). Če bi jih bilo 20, bi nastalo 20 tabel itd. Sedaj to naredim ročno s filtrom in ročno kopiram na list Po prevoznikih.

Želel pa bi, da bi mi avtomatsko skopiralo vse podatke glede določen stolpec (kriterij), v tem primeru stolpec O, občasno pa tudi drug stolpec.

Bo kaj lažje, saj že sam ne vem več, kako naj še napišem.
confused-1.gif

Jure
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Lahko si pomagas z Advanced filtrom -> nastavis List in Criteria range -> izberes Copy to another location.

Potem pa samo v Criteria range spremenis pogoj (npr. seznam prevoznikov kot dropdown list) in zazenes Advanced filter pa ti skopira na nastavljeno lokacijo
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Evo nekaj na hitro. Zapiše ti vse v skupini in nato pusti 2 vrstici prazni in tako naredi za vse skupine.
Zagnal sem s temi parametri:
Ko se pojavi ("Vnesi število stolpcev") sem vnesel 17 (število vseh stolpcev)
Ko se pojavi ("Vnesi število vrstic") sem vnesel 339 (število vseh vrstic)
Ko se pojavi "Vnesi stolpec za kriterij") sem vnesel 15 (stolpec po katerem bo sortiralo)

Še link do dokumenta z macrom: https://www.dropbox.com/s/8li8e1g7n17aeyl/test-podatkiMacro.xlsm?dl=0