IDC Smartphone Shipments Q2

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Kitajci na pohodu:
2057574-idcq2.png


Huawei je podvojil prodajo v enem letu, Samsung pa izgublja tržni delež in tudi št. prodanih enot je manjše kot lani.
Apple-u pa tržni delež sicer upada ampak prodaja pa raste.

http://www.gsmarena.com/samsung_loses_ground_in_q2-news-9182.php
http://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS25015114
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Jup. Ko bo enkrat kvaliteta ok in bodo imeli evropska skladišča + online prodajo, se bodo vsi uveljaveni brandi začeli tresti...
Če bi bil OnePlus One dobavljiv (lokalno) in na voljo v zadostnih količinah bi sigurno prodaja šla v milione...
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Tole je moje osebno mnenje, da ne bo pomote.
Več kot eno leto uporabljam Lenovo telefon, ki sem ga naročil iz daljnega vzhoda. Cena in delovanje se ne moreta primerjati z nobenim drugim telefonom, ki sem ga imel pred tem. Tudi kvaliteta ne šepa nikjer, še posebej če upoštevam znesek, ki sem ga plačal zanjo.
Problem je pomoje v tem, da povprečen (tudi slovenski) uporabnik mobilnih telefonov ne vidi dlje od uveljavljenih in v ušesih nam lepo zvenečih znamk (Apple, Samsung, HTC, Nokia, LG,...). Nakup preko interneta je tvegan, garancija je dvomljiva, ni servisa. Pri Samsungu sem vse to imel, pa vse skupaj nič ne pomaga, če sta servis in storitev v riti. Ogromno ljudi kupuje tehnično superiorne telefone, ki se po specifikacijah lahko kosajo z mojim desktop PCjem, na koncu ga pa uporabljajo za telefoniranje, pošiljanje SMSjev, surfanje in fotografiranje. Za večino kratic se jim niti sanja ne, kaj pomenijo, kaj šele, kako bi jih lahko v praksi uporabili.
Kvaliteta je torej po mojem mnenju popolnoma primerljiva z robo, ki se dobi pri nas, ni pa junaka, ki bi to robo po obstoječih cenah privlekel v Evropo. Ker je pač treba v prvem mesecu prodaje noro obogatet, zato tudi cene na koncu niso več tako privlačne...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Ogromno ljudi kupuje tehnično superiorne telefone, ki se po specifikacijah lahko kosajo z mojim desktop PCjem, na koncu ga pa uporabljajo za telefoniranje, pošiljanje SMSjev, surfanje in fotografiranje. Za večino kratic se jim niti sanja ne, kaj pomenijo, kaj šele, kako bi jih lahko v praksi uporabili.

Dovolj je, da uporabljaš telefon samo za fotografiranje, pa že rabiš najboljšega. Zame je to osnovna funkcija, ki me poleg klicev in sporočil zanima. No pa sem pa tja navigacija.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Bravo, s tvojim načinom razmišljanja si ravnokar potrdil moj način razmišljanja.
aplauz.gif

Telefoni imajo v 90% za en klinc optiko. Da dam pa recimo 600 EUR za to, da bom lahko delal fotke - za ta denar si rajši kupim soliden kompakten fotoaparat (ali nekaj njih) ali pa kar DSLRja, če že resno mislim s fotografiranjem.
No, pa hvala bogu, da razmišljamo drugače. Če bi vsi razmišljali kot jaz, se ne bi prodal noben high-end mobilec.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Hja, pomemben faktor je to, da telefon imaš vedno s seboj.
Jaz imam doma 3 kompakte + DSLRja, pa fotkam 99.99% s telefonom, ker je pač vedno pri roki.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Se popolnoma strinjam s Slickom .Zato pa sam se vedno uporablja neumen telefon. Itak ga uporabljam samo za klicanje in kak sms. Baterija z dumb telefonom mi zdrzi cel teden. Za internet in obdelavo fotk rabim racunalnik, za fotkat DSLR fotic, za navigacijo garmina. Zaenkrt mi tak setup odgovarja. Ceprav ze lep cas pogledujem za pametnim telefonom, pa me vedno kaj moti. Ali je prevelik, predrag ali pa mu baterija zdrzi 2 dni. Sto ljudi sto cudi
smile-1.gif


Lp
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Bravo, s tvojim načinom razmišljanja si ravnokar potrdil moj način razmišljanja.
aplauz.gif

Telefoni imajo v 90% za en klinc optiko. Da dam pa recimo 600 EUR za to, da bom lahko delal fotke - za ta denar si rajši kupim soliden kompakten fotoaparat (ali nekaj njih) ali pa kar DSLRja, če že resno mislim s fotografiranjem.
No, pa hvala bogu, da razmišljamo drugače. Če bi vsi razmišljali kot jaz, se ne bi prodal noben high-end mobilec.

Tvoj način razmišljanja je napačen. Seveda imam tudi dslr in nekaj kompaktov, ampak jih imam s sabo v žepu kamorkoli grem? Ne. Pustimo zdaj, da high end telefon zlahka pokaže kje je mesto nizko do srednjerazrednim kompaktom in da svoj obstoj pogojno opravičujejo samo še tisti najdražji. Moje izkušnje so, da spodoben telefon zlahta nadomesti povprečnega kompakta. Kar se cene tiče pa naj se vsak sam odloči, jaz sem telefon nazadnje kupil pred 10 leti in sem komot pameten na to temo.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Se popolnoma strinjam s Slickom .Zato pa sam se vedno uporablja neumen telefon. Itak ga uporabljam samo za klicanje in kak sms. Baterija z dumb telefonom mi zdrzi cel teden. Za internet in obdelavo fotk rabim racunalnik, za fotkat DSLR fotic, za navigacijo garmina. Zaenkrt mi tak setup odgovarja. Ceprav ze lep cas pogledujem za pametnim telefonom, pa me vedno kaj moti. Ali je prevelik, predrag ali pa mu baterija zdrzi 2 dni. Sto ljudi sto cudi
smile-1.gif


Lp

Me je kar malo nostalgija zgrabila, ko sem to prebral...sooo 2005
smile-1.gif

2014 pa je realnost taka kot piseta predhodnika. Top shit telefoni so glede fotoaparata cisto ok, kaj sele vse ostalo, kar prinesejo. Tudi navigacijo. Garmin? Kaj je ze to? Aja tisto kar smo uporabljali v prejsnjem desetletju za navigiranje, pred igo na andoid in google maps
smile-1.gif
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Bravo, s tvojim načinom razmišljanja si ravnokar potrdil moj način razmišljanja.
aplauz.gif

Telefoni imajo v 90% za en klinc optiko. Da dam pa recimo 600 EUR za to, da bom lahko delal fotke - za ta denar si rajši kupim soliden kompakten fotoaparat (ali nekaj njih) ali pa kar DSLRja, če že resno mislim s fotografiranjem.
No, pa hvala bogu, da razmišljamo drugače. Če bi vsi razmišljali kot jaz, se ne bi prodal noben high-end mobilec.

Če bi vsi razmišljali kot ti, ne bi rabili marketing gurujev
smile-1.gif


Sicer pa je na koncu najbolj važno, da naprimer ti čutiš zadovoljstvo ob tem, da ti ni treba dati €600 za telefon, nekdo tretji bo občutil zadovoljstvo, da si je za kosilo privoščil jastoga, čeprav bi ga tudi kalamari nasitili, etc.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Me je kar malo nostalgija zgrabila, ko sem to prebral...sooo 2005
smile-1.gif

Haha, odlično napisano!. Danadanes vlačijo okrog kup opreme samo profesionalci in tisti, ki so obtičali v času
smile-1.gif
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Hja, pomemben faktor je to, da telefon imaš vedno s seboj.
Jaz imam doma 3 kompakte + DSLRja, pa fotkam 99.99% s telefonom, ker je pač vedno pri roki.

No, uporabnik "slick" pa ima DSLR in ostale pripomočke fotoaparata vedno pri roki...
hysterical-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Me je kar malo nostalgija zgrabila, ko sem to prebral...sooo 2005
smile-1.gif

Haha, odlično napisano!. Danadanes vlačijo okrog kup opreme samo profesionalci in tisti, ki so obtičali v času
smile-1.gif

Sepravi naj prodam racunalnik, navigacijo in DSLR in nabavim pametni mobilnik za 600€??? Ali se bolje "ogrizeno jabolko"? Sam zato da bom u koraku s casom?
smile-1.gif


LP
smile-1.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Če dandanes omeniš, da imaš navigacijo, se res že malo smešiš
smile-1.gif


Vedno pa je bolje telefon pri sebi kot pa dslr v omari in laptop na mizi. Nobena od teh dveh stvari ni ravno prenosna
tongue-1.gif
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Navigacije na telefonu ne uporabljam, jo imam samo za back up, če mi "ta prava" navigacije crkne. Po drugi strani mi navigacije ni škoda, da se cvre na vetrobranskem steklu, za telefon pa ne morem reči tega
smile-1.gif


Me pa zanima, če se bom slučajno kdaj znašel v situaciji, da bom moral v avtu uporabiti telefonsko navigacijo; a telefonska navigacija omogoča navigiranje in istočasno uporabo telefona ?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Ja jasno da. Jaz ga imam na sipo napopanega da navigira, vmes muziko spila prek bt na radio, ko pride klic muziko prekine in gre zvok na prostorocno. Med spilanjem muzike jo prekine, ce ima navigacija kaj pametnega za povedat. Tehnologija iz 2005 nekak tega ne omogoca, oz rabis menda ene 7 naprav za to. Ampak kot receno, lepo je videt da je nekdo se old skul
smile-1.gif

In ne, ne rabis 600 in vec za to metat, bo ze 300 vec kot dovolj.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Jaz sem zagovornik "all in one", torej čimveč (kvalitetnih) funkcij v eni enoti, kar doprinese prenosljivost, praktičnost, uporabnost in dosegljivost v vsakem trenutku.

Zakaj bi potreboval 5 naprav, ki so nerodne, nepraktične in niso vedno dosegljive, če imam lahko vse v 1 enoti?

Kamera v današnjih top telefonih (Galaxy S5, LG G3, Nokia Lumia 930, Lumia 1520, predvsem pa Lumia 1020) premorejo zelo kvalitetne slike, ki se z lahkoto kosajo s praktično večino kompaktnih fotoaparatov, Lumia 1020 pa zadovoljivo nadomešča predvsem zaradi prenosnosti tudi nižjecenovne DSLR fotoaparate.

Navigacija je v praktično vsakem telefonu. Kako natančno deluje je odvisno od aplikacije, vendar npr. vse Lumije imajo že tovarniško prednaloženo glasovno navigiranje in brezplačne zemljevide. Deluje odlično. Pri ostalih proizvajalcih pa se namesti namensko aplikacijo, ki je sicer v večini plačljiva, vendar omogoča vse v eni napravi.

Kdo sploh še ima mp3 player? Telefon odlično nadomesti vse vrste predvajalnikov glasbe.

In še bi lahko naštevali, kaj vse lahko telefon nadomesti... Tako lahko prišparamo veliko denarja, saj ne potrebujemo kupovati 3,4 naprave, pa še vse imamo vedno pri roki. Seveda pa je vse odvisno od tega, kako pogosto uporabljamo določeno zadevo. Seveda je neprimerno, če uporabljamo navigacijo vsakodnevno, da to počnemo preko telefona. Ali če npr. tečemo vsaki dan in poslušamo glasbo je smiselen nakup ločenega playerja..
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Hvala za odgovor. Se bom bolj potrudil biti ne tako old school, vsaj občasno z uporabo le ene same naprave, če že letom ne morem uiti
smile-1.gif
Razumem, da ti prekine muziko, če dobiš klic, ampak mene zanima kako je z navigacijo - če prav razumem, uporabljaš navigacijo, ko pride klic, ga sprejmeš in se pogovarjaš, na zaslonu pa imaš še vedno slikovno navigiranje ?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Res ne vem na pamet, ker ne uporabljam navigacije redno in se nisem zavzel. Bi pa rekel da ne. Ko se pogovarjas, imas zaslon telefona, ce hoces navigacijo, moras rocno iz telefona preklopit nazaj na navigacijo. Potem se lahko pogovarjas, na zaslonu pa je navi. To govorim za android. Sem pa zasledil da bo nova verzija androida jeseni prinesla tocno to: ko si v neki aplikaciji in pride klic, bo le ta samo na zgornjem robu ekrana, spodaj pa normalno dalje aplikacija ki si jo uporabljal. Torej tudi navi recimo.