Margarina Smanta

Grim

Pripravnik
8. jul 2013
137
0
16
Že kak mesec iščem tole margarino, pa jo ne najdem. Pregledal vse Merkatorje (vseh 6), Tuše in Spare v našem kraju. Mogoče kdo ve, če je crknil uvoznik/proizvajalec ali kaj podobnega?

Ker ima mali laktozno intoleranco potrebujem tako, ki ne vsebuje sledov mleka. Vse ki sem jih pregledal do sedaj, vsebujejo mleko v sledovih. Je pa res, da se nisem pretirano v to poglabljal, ker sem imel še zalogo. Tako da če ima kdo kakšen predlog, bi bilo super. Je pa to margarina za peko/kuho, ne za na kruh mazati
smile-1.gif
 

Grim

Pripravnik
8. jul 2013
137
0
16
Ja, sem tudi sam pomislil na to, pa je bil nek odpor doma. Bom uporabil, potem pa odvisno kaj bodo ostali rekli
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
odpor do kokosa? nej mal po googla, pa za margarino slišat ne bo hotla več;)
ko boš prvič pekel, ti bo mogoče res mal po piškotkih zadišalo, okusa pa ne spremeni!
za kokosovo pa imaš še miljon receptov za razne sladice, kar vrjetno tudi potrebuješ, če imate alergijske težave.
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Odvisno kako količino koksove masti daš gor, js ponvadi nardim po vroči teflonski ponvi dva kroga z celo kocko kar je dovolj in dam nazaj v hladnilnik. ( če si vrgu gor celo balo masti je itak prevec)
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
jst si razrežem tablco na manjše koščke in potem te koščke mečem gor po potrebi.
v zadnjem času pa uporabljam domačo svinjsko mast, ker jo pač imamo.
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Kje se da dobiti to margarino ne vem. lahko pa pohvalim naš "mali Mercator" v ulici, ker so postale prodajalke resnično prijazne. Če kakšnega izdelka nimajo, mi ga vedno naročijo (če se ne mudi) in je potem skoz na zalogi.
 

Grim

Pripravnik
8. jul 2013
137
0
16
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
odpor do kokosa? nej mal po googla, pa za margarino slišat ne bo hotla več;)
ko boš prvič pekel, ti bo mogoče res mal po piškotkih zadišalo, okusa pa ne spremeni!
za kokosovo pa imaš še miljon receptov za razne sladice, kar vrjetno tudi potrebuješ, če imate alergijske težave.

Pomoje zato, ker misli, da bo vse imelo okus po kokosovih piškotih ali kaj podobnega
smile-1.gif

Sem nabavil in verjetno jutri testiram. Hvala za predlog.
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Mercator na Klancu. Saj verjetno je v vseh malih trgovinah podobno okrnjena zaloga. Tukaj so ga prenovili in dobili v prodajo samo najbolj splošne izdelke, sedaj pa dopolnjujejo ponudbo glede na povpraševanje.

Drugače pa je kokosova mast (zapakirana v bel paket, notri pa se lomi na kocke) čisto ok. Jo uporabljamo tudi mi in ne da nobenega posebnega okusa. Pravzaprav nobenega.
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Nimajo vse okusa in vonja po kokosu. Npr. Eden nima. Tista Mercatorjeva Bio pa ima in jo uporabljam samo za sladke stvari.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
jah sam spet domača svinjska mast ni tok zdrava ko kokosova je pa okusnejša .. glih to je point da je bol zdrava kokosova ko pa recimo olje :D
a misliš? nisem strkovnjak ampak sem ziher da kokosva mast gre skozi kar nekaj kemičnih procesov ki zdravju ne koristijo...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.799
4.302
113
Citat:
Uporabnik Hoci pravi:
Iz hoferja, preverjeno nobenega okusa ali vonja po kokosu.....

kupil včraj 2 pakungi (1,25€ kos) in sprobal danes s pohanimi jajci in gobami, popolnoma brez vonja ali okusa
in še vse skupaj ni nič mastno, priporočam!
2059510-kokos_mast.jpg
 

Priponke

  • 2059510-kokos_mast.jpg
    2059510-kokos_mast.jpg
    78,6 KB · Ogledi: 250