Petelin...

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
tukile nama je sosed za dobrodošlico naštimal petelina direkt pod okno, vmes je lokalna cesta, on pa živi kakšnih 200m stran. Tukaj ima en kozolc in jih je zapakiral notr. Petelina in par kur. Ne vem kaj je point, da imaš petelina, če ga vsaj ne spustiš ven in se malo "pokažeš" z njim, ampak ta družinica je cel dan zaprta v 3m2, v enem kotu kozolca, ograjena z vseh 4 strani...

Skratka... Kolikor sem uspel videti skozi dile, gre kar za konkretno mrcino od petelina. Je večji, kot sem jih navajen, je pa una sorta črno-bela. In očitno se ta sorta tud rada dere kr tja v 3pm. Tm mal nižje ma drug sosed tud petelina, ampak un zjutrej parkrat zaropota in da pol mir. Ta se pa dere tud 2 uri skupej. Pod oknom od spalnice. Seveda ti to neenakomerno ropotanje najeda živce navsezgodaj zjutraj, in človek pač razmišlja kako to ustavit.

Ker sem malo ljubitelja živali mi razne puške pa strupi ne dišijo, rad bi ga samo umiril, da bi bil kot običajen petelin, k se parkrat zadere in da mir. Ne vem, a je to puberteta, da ga tok razganja, al bo skoz tak? Nekateri pravijo, da naj počakam da se bom navadil, vendar mi ne uspe... v 1,5 mesecu me še vedno zbudi in razpiz.di. Navajen sem vlaka k ropota mim, navajen sem avtov, psov, ptičev, itn... samo to neenakomerno kirikanje me spravi s tira. Sej, če res ni kakšne rešitve, bom dal čepe v ušesa in potrpel teh 5 mesecev, ko je okno odprto, da je malo frišnega lufta.

Vglavnem. Razmišljal sem o naslednjih stvareh - metal mu bom petarde ko se bo začel drt. In pol se bo prestrašil in bo nehal - ali pa še bolj začel? Kaj bi še lahko drugega naredil??? Da grem do soseda in mu na ful zatežim, bo zihr petelin nafu.kal in bo izgubil glavo. Lahko bi mu tok težil, da bi si kure preselil gor, k svoji bajti, pa naj ga on posluša.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Pomeni se s sosedi, petarde metat je debilno, če ne drugače pomaga da mu narediš temo.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Vglavnem. Razmišljal sem o naslednjih stvareh - metal mu bom petarde ko se bo začel drt. In pol se bo prestrašil in bo nehal - ali pa še bolj začel?

Taka metoda bi uspela mogoče pri psu,ne pri petelinu! Ne pozabi da imajo kure (in petelini) spomin kot zlate ribice,karkoli mu boš naredil,se bo tisti hip ustrašil,naslednji hip pa že pozabil kaj se je zgodilo. Ga imajo tastari doma,se zakadi vame vedno ko grem mimo njega,in ne glede na to kaj mu naredim,bo isto ponovil čez par minut.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
kupi si lisico
evil.gif
bi znala tudi kuna svoje opravit. naravna selekcija pa to...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Preden si razmišljal o vsej oborožitvi in načinu smrti petelina, a sosedu si kaj omenil, da te moti?
17758-icon_confused.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.839
113
pri taščici
Bo prej kater drug še užival v haremu. Kure načeloma rabijo petelina. Tudi po farmah jih imajo. Najprej sosedu omeni težavo lepo na miren, kulturen način. Razen če veš da ne bo haska. Potem ga enkrat zjutraj odpelji pod sosedovo spalnico, po možnosti takrat ko bo sosed malo skrokan šel spat prejšnjo noč, ali pa šel spat malo prej preden bo petelin vstal.
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Kure naj zamenja, haha, zgleda, da mu te ne dajo, pa se mora potem še bolj šopirit in dret pred njimi.
evil.gif

V življenju bi že lahko vedel, da moški spol ni nikoli nič kriv, vedno le "one", ženski spol namreč.
tongue-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.313
6.528
113
Penisa pri petelinih ni, in ne pride do penetracije. Tako je tudi pri večini ptičev recimo.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
"Kure načeloma rabijo petelina. "
Od kod tebi to? Kure (in lastnik, če ima jajca za valjenje) rabijo petelina samo za oploditev, nič več.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Penisa pri petelinih ni ...

Končno nekdo, ki ima manjšega kot ti praviš? Razumem ...
Drži, penisa kot ga imamo primati ptiči nimajo imajo pa podaljšek kloake, ker nekako pa mora seme spravit v kuro.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ima stok ali kloako. Ampak kura je še zmeraj potrebna in se nastavlja petelinu. Ali pa je petelin potreben in naskoči kuro.
Načeloma je samec vodja jate. Potreben je da se jajca oplodijo (da se potem izvalijo piščanci), pa da jato brani pred vsiljivci.
Za samo rejo jajc petelin ni potreben.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Edino kar bi zares pomagalo je, da mu narediš temo. Torej cunjo čez kletko. Ampak to ne bo šlo, če kure nesejo jajca ...

Ni druge, težit sosedu. Čeprav tudi on nima kaj naredit. Mogoče je kletka premajhna? Petelin zna bit bolj občutljiv kot kure ...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.313
6.528
113
Potem praviš da kure in petelini doživijo orgazem? In da se petelin zato dere, ker pač hoče izvrečt seme v kuro?

PS, ampak se vidi, da je baba vničla debato...pride s neko bedno izjavo, ki se je sedaj razvnela v čisti off topic.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Od kod pa si? Iz stolpnice? A res nisi nikoli slišal petelina kakšne glasove oddaja ko kliče kure?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.839
113
pri taščici
Za samo proizvodnjo jajc ne, je pa zaželjen baje iz drugih vidikov.
Lahko pa vprašam znanca ki ima nekaj 10k kur na farmi najbrž.