javni jamstveni sklad izplačila, dolg, izterjava

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
danes sem prejel pošto, da naj takoj vrnem dolg skladu in sicer slabe 3500€.
preživnino plačujem redno, a jedina ni sklada obvestila o plačilih,čeprav je se je zavezala k temu.

ali naj skladu sporočim, da plačujem, posredujem potrdila?
ali naj sem tiho, vlečem postopke izterjave v nedogled in s tem omogočim nadaljevanje izplačil?
ali naj z mediji naredim javni nastop in odprem problematiko?

dejstvo je, da če jedina sklad ne obvesti, da je dobila denar, da nakaže. in potem terja mene.jaz lahko vlečem leto dve brez težav. potem bodo terjal denar od jedine in nikoli izterjal. otroci bodo pa zdej imel mal več denarja. če en bo jedina vse porabila za jadranja, večerne akcije, cigarete in pivo. taka je bila navada zadnjih let. zanjo jadranje, cigareti, pivo, njim pa ne kolo, ne rolerji, nič.

kaj bi vi naredili? stika z otroci nimam, ker je tako želela in ne vem ali imajo kaj od tega dodatnega denarja.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
btw
do danes nisem vedel, da so moji otroci del te socialne politike. jedina je prevzela pošto z odločbo in jo vrgla v smeti namesto predala meni kot prejemniku.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik softi pravi:
btw
do danes nisem vedel, da so moji otroci del te socialne politike. jedina je prevzela pošto z odločbo in jo vrgla v smeti namesto predala meni kot prejemniku.
Kako pa da so ji na pošti dali pismo na tvoje ime? in čigav naslov?
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
In zakaj misliš da bodo potem terjali denar od jedine? Očitno terjajo od tebe, in rekli bodo da ti terjaj od jedine, saj je ona že dobila od njih?

Če so pametni bodo terjali od tistega, kje imajo šanso kaj izterjat.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.194
2.428
113
v lokalni ostariji
skladu javi kaj in kako da te ne vržejo v kakšno izvržbo... nej njo terjajo če je neupravičeno dobivala €€€ od sklada

drugač pa otroci so pač najveje orožje...
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik softi pravi:

ali naj skladu sporočim, da plačujem, posredujem potrdila?

Glede na to, da imaš sranja že čez glavo, je to še najbolje.

Razen če se imaš voljo jebat z inštitucijami.
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Glede na to, da te terja sklad, je očitno tusi sklad izplačeval sreedstva. Torej je ona dobivala od sklada in še od zebe (če si torej plačeval redno). Po moji logiki bo ona mogla vrniti skladu, ker je neupravičeno prejemala denar.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
In zakaj misliš da bodo potem terjali denar od jedine? Očitno terjajo od tebe, in rekli bodo da ti terjaj od jedine, saj je ona že dobila od njih?

Če so pametni bodo terjali od tistega, kje imajo šanso kaj izterjat.

ona je neupravičeno jemala. jaz sem svoje poravnal in delal kot so rekli. če so pametni, kar niso, ker če bi bili bi imeli mehanizem. tako pa ima odločbo in je do dopolnitve 18 leta otroka upravičena do denarja brez vmesnih kontrol, pregleda izpiskov iz banke itd.

in ti bi terjal kar mene, ker si pameten, jaz pa naj se ukvarjam z njihovo napako?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
skladu javi kaj in kako da te ne vržejo v kakšno izvržbo... nej njo terjajo če je neupravičeno dobivala €€€ od sklada

drugač pa otroci so pač najveje orožje...

pred izvršbo je še sodišče itd. pa tut izvršba..nej bo..jaz sem čist, delal sem po navodilih in men ne bo nen nič vzel na koncu, še stroške bodo plačal.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.194
2.428
113
v lokalni ostariji
softi, preživnine so jebena zadeva... tukaj je zakonodaja močno na strani "šibkejših". tako da, pejt razlož skladu... da ne bo na koncu samo slabše, nepotrebni stroški...
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik softi pravi:
in ti bi terjal kar mene, ker si pameten, jaz pa naj se ukvarjam z njihovo napako?
Ni debata o meni, in koga bi jaz terjal, oni iz sklada pa očitno terjajo tebe.
Ja napaka je njihova nedvomno, in pazi da ne boš ti plačal njihovih napak (in lumparij).
Zato jim čimprej sporoči da plačuješ in naj terjajo od babe, in ne od tebe, predno dolg še naraste in boš po kakšni dodatni njihovi (ali sodišča) napaki vse ti plačal.
Uglavnem nimam js zaupanja v te institucije, da bi verjel da bo šlo 100% pravično skozi, no začelo se je že slabo zate.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Če maš na papirju, da si in redno vse plačuješ, pol nevem zakaj ne greš na sklad in priložiš papirja. Nasrkala bo tvoja in mogoče če bo preveč jokala da nima sredstev, ji pa še otroke poberi. Če seveda hočejo bit pri tebi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.382
5.898
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
In zakaj misliš da bodo potem terjali denar od jedine? Očitno terjajo od tebe, in rekli bodo da ti terjaj od jedine, saj je ona že dobila od njih?

Če so pametni bodo terjali od tistega, kje imajo šanso kaj izterjat.

ona je neupravičeno jemala. jaz sem svoje poravnal in delal kot so rekli. če so pametni, kar niso, ker če bi bili bi imeli mehanizem. tako pa ima odločbo in je do dopolnitve 18 leta otroka upravičena do denarja brez vmesnih kontrol, pregleda izpiskov iz banke itd.

in ti bi terjal kar mene, ker si pameten, jaz pa naj se ukvarjam z njihovo napako?

Ej, v sloveniji si. Tukaj je naša birokracija.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
to all

takaj bi se jaz zajebaval z dokazovanjem?
prijavila in podpisala je ona. torej je ona v prekršku. če sklad posluje tako, da daje vsakemu brez preverjanja je to problem sistema, ne večmoj. konec koncev daje mojim otrokom in zakaj bi jim jaz odvzel.

ja,otroci bi bili pri meni, a je izvedenec s copy/paste mnenjem, drugimi imeni in priimki, 800€ stroška, ki sem ga plačal jaz, določil, da naj gredo otroci k njej. jaz se preveč ukvarjam z mamo je bil njegov zaključek, ker sem opozarjal na določene zadeve in kaj ni ok. in potem je prišlo korak naprej do tega, da je ta ista mama rekla, da ne želi, da imajo otroci stike z mano. in sistem je to dovolil. sistem dovoli 3 leta manipuliranja s sistemom, očetom, otroci.

jaz pa naj se ukvarjam s skladom.

a mi to svetujete, ker se vam zdi pošteno do sistema? ker so bojite kako bo udarilo mene? ali zakaj bi si zdej jaz delal stroške par ur in nekaj sestavljal?

verjetno to isto sodišče, ki me bo obravnavalo, ker ne plačam dolga,me je brez moje vednosti obsodilo motenja posesti. nisem vedel da teče postopek, nisem bil seznanjen z izhodom postopka in na zahtevo jedine,me je v nadaljevanju zaradi nespoštovanja kaznovalo s 4000€ kazni. sedaj me pa terja za takse, ki sem jih plačal, a ne najdejo kdaj. jaz kot državljan pa moram poznat zakone, red in mir. a za vse skupaj sem izvedel, ko sem fasal plombo na bajto.

4000 bom plačal kazni, 4000 in več bo dal pa sklad mojim otrokom. mogoče je pa to pravica.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.422
5.447
113
Jaz tudi mislim da se preveč ukvarjaš z njo. Vprašaj se naslednje - koliko vidiš svoje otroke, jih rad vidiš in kje vse ti lahko nagaja, da jih ne bi, ker očitno se tudi ona zelo ukvarja s teboj. Dobro, če je odgovor, da ti je vseeno, da jih vidiš 1x/teden, 1x/mesec ali pa 1x/leto, potem se mirno zafrkavaj z njo in našimi inštitucijami, drugače si pa vzami tisto uro, da jim pojasniš, da si ti tisti, ki vse dela prav...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.946
8.999
113
EU
Vzemi seboj vse papirje in pojdi do Sklada. Drugače boš <jedino> ti nahebal in ne Jedina ,
zmaga.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
jabe, otrok ne vidim. inštitucije so naredile svoje. dolga zgodba, s koncem kot sem ga napovedal na začetku, a sem bil prasec, ki grdo misli in govori.
zajebaval sez nobenim ne bom. pošto vržem v smeti in pozabim vse skupaj. z videvanjem otrok nima veze.

gonzo..zakaj najebal jaz. sej plačujem vse by the book.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
mediji so edina rešitev. samo dvomim da jih bo zanimalo. aja pa dokaze da si redno plačeval jim le pošlji.