Google Play - prenos €

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ja, ampak on niti linka ne vidi, kjer bi sploh lahko sprožil ta postopek. Pač zadeva je na novo in lahko da bo trajalo en čas preden bo vsem na voljo. Lahko pa da slovenskim Google računom to sploh ne bo omogočeno (dokler pač ne podprejo države). Jaz recimo še tudi ne vidim te opcije.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Bomo jutri kar vaucher kupili v Avstriji, pa to ziher
smile-1.gif


Lahko čakamo na to storitev pr inas ampak res je vprašanje, če bo Slovenija podprta.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Tako je. Na Play Storu (preko brskalnika na računalniku) imaš na levi strani v meniju opcijo Unovčenje.
To sem delal pred časom zaradi nagradne igre v okviru KitKat čokoladic in sem kodo za 5€ brez problema unovčil. Ok, moral sem edino izbrati, da sem iz Nemčije, to pa je tudi vse
grin1.gif

Kupljene kode za 25 EUR mi ne sprejme, saj moja država ne podpira tega
smile-1.gif


Kje v nastavitvah spremeniš državo, samo da bi vnesel kodo?

Potem, ko vneseš kodo v spremenjeni državi, lahko spremenim državo nazaj na SLO?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Spremenil na Avstrijo in je kodo sprejelo
smile-1.gif


Sedaj me pa zanima, ali lahko nazaj spremenim državo na Slovenijo?

Mi bo vrednost ostala in bom lahko potem normalno kupoval aplikacije?


Edit: drzave v Wallet-u ni mogoce spremeniti, ker imam dobroimetje na racunu.

Ampak a je to problem, ker imam Gmail racun na Slovenijo, Wallet racun pa na Avstrijo sedaj?
smile-1.gif


Imam sedaj dostop do drugih aplikacij, ker imam drzavo za Wallet Avstrijo?

Ce opravim nakup aplikacije, ali bom cez npr 1 leto, ko bom porabil ves denar na Wallet-u in spremenil drzavo nazaj na Slovenijo, imel to kupljeno aplikacijo "pisano" na moj gmail racun?

Veliko vprasanj
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Jaz imam že cel čas nastavljeno na Nemčijo in ni nobenih težav. Jezik vmesnika je itak posebej nastavitev. Država se pa sigurno da spremeniti, saj preselitev v drugo državo niti ni tako redka.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Nop ne pusti mi, ker imam dobroimetje na Avstrijskem racunu.

Prej sem lahko spremenil iz Slovenije na Avstrijo. Sedaj, ko sem pa polnil racun na Avstrijskem, ni povratka
smile-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Jaz še tudi imam 1 cent dobroimetja na Nemškem naslovu, verjetno bo podobna zgodba. S tem da tega verjetno tudi porabiti ne bom mogel
grin1.gif
 
22. jul 2007
12.816
1.318
113
123
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Nop ne pusti mi, ker imam dobroimetje na Avstrijskem racunu.

Prej sem lahko spremenil iz Slovenije na Avstrijo. Sedaj, ko sem pa polnil racun na Avstrijskem, ni povratka
smile-1.gif
Kaj pa če tukaj spremeniš
sprasujem se.gif

 
22. jul 2007
12.816
1.318
113
123
Ali se da iz svojega računa - imam nekaj denarja gor - bonus, prenakazati ta denar na drug račun in kako, če se da?
Nekaj sem že gledal, ampak nisem našel nič konkretnega
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Vpišeš svojo kartico v drug telefon, porabiš bonus, odstraniš svojo kartico?

Bonus je vezan na Google račun in karkoli boš kupil bo ostalo vezano na Google račun.

Tako da če dodaš svoj Google račun na tuj telefon, bo sicer namestilo aplikacijo. Ampak ko boš ta račun odstranil pa vprašanje kaj se bo zgodilo.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Vpišeš svojo kartico v drug telefon, porabiš bonus, odstraniš svojo kartico?

Bonus je vezan na Google račun in karkoli boš kupil bo ostalo vezano na Google račun.

Tako da če dodaš svoj Google račun na tuj telefon, bo sicer namestilo aplikacijo. Ampak ko boš ta račun odstranil pa vprašanje kaj se bo zgodilo.

mal sem za.ebal
redface-1.gif

če samo kartico vpišeš v drug račun, logično, da ne bo bonusa.
 
22. jul 2007
12.816
1.318
113
123
Potem je to no-go.
Kaj pa ta varijanta je možna, da isto kartico uporabiš še za drugi račun ali je že to kdo poizkusil?