Jaz tebe že ne bom vikal, če boš ti mene tikal!

ideolog

Fizikalc
16. feb 2012
202
25
28
17.325776N, 23.254786E
Pa kaj je s tem folkom? A se je vsem zmešalo? Mogoče se je meni?
Iz šole dobim Zapisnik sveta staršev, kjer je ravnatelj zapovedal, da moramo otroke naučiti vikati delavce na šoli in tudi starejše ljudi.

Me nič ne briga, da to velja že stoletja in da je to splošni bonton, izkaz spoštovanja in taka jajca.
Zakaj za vraga bi moral jaz nekoga vikati samo zato, ker je starejši od mene (a moram potem kolega, ki ima rojstni dan pol leta pred mano, vikati v oštariji?)? Ali pa zato, ker sem jaz otrok, on pa odrasla oseba? Medtem, ko on mene lahko mirno tika?

Jaz na to gledam takole: na začetku bom vsakega, ki ga na novo spoznam, vikal. Če sem jaz starejši, bom najbrž predlagal tikanje, nikakor pa ne bom nekoga kar na suho začel tikati. Če bo pa mene kak starejši na suho začel tikati, bom pa jaz tudi njega. Precej je že bilo takih, ki so me kaj hitro začeli nazaj vikat.

Prosim za vaša mnenja, preden ravnatelju povem svoje. (če sem slučajno samo jaz na tem svetu čuden, bom pa otroku zabičal , naj učiteljio vika)
Aja, najbrž ste uganili , da učitelji otroke tikajo.

Če si drugače na znaš zagotoviti spoštovanja, si ga tudi z vikanjem ne boš. Moje mnenje.

Kakšno pa je vaše?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Če pri sebi nimaš razjasnjeno, potem ti tudi alter ne bo pomagal do razsvetljenja.

Zato pa imamo danes takšno stanje kot je. Kako naj otroci spoštujejo druge, če so že starši mimosunjeni...

Jebat ga...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
Spoštovanje do starejših ni nič slabega, sploh pa v taki starostni razliki, kot je na šoli.

Sicer se po tvojem zapisu nekako ne čudim več, da je mladina tako nevzgojena kot je, če že starši niso...
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.257
150
63
Če si rad z vsemi na ti in da TI vstopajo v tvoj osebni prostor ok... meni je VI bariera, s katero nekoga držim stran od sebe, ker mi tako paše in ker tja sodi.

Da pa vsak frajla ali frajlon postreže gosta v lokalu ".. kaj boš..., ti kej prnesem..." je pa itak odraz inteligence in bontona sodobne (mlade) družbe.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik ideolog pravi:
...
Kakšno pa je vaše?

Jaz sem samo zelo vesel, da so moji otroci končno iz ven OŠ.
Spet sem se spomnil časov, ko sem sedel v svetu staršev in vsake toliko poslušal takšne in drugačne brihtneže.
Manjka spoštovanja v naši družbi in to kronično: 4. Spoštuj očeta in mater, da boš dolgo živel in ti bo dobro na zemlji - ta je tako univerzalna...

BTW: pred kratkim mi je sestra povedala, da je neka mamica na raditeljskem sestanko zahtevala, da drugi(!) otroci na ekskurzije in izlete ne nosijo sladkarij. Ker njihova hčerka sladkarij ne sme jesti (zdravoprehransko pr'tegnjena mamica), jih torej nima s seboj in se posledično čuti izključeno...
 

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Potem pa ko dobi kdo od otrok vzgojno, je pa vik in krik kako neprimeren odnos imajo učitelji. Če imaš rad svojega mulca, ga boš naučil primernega vedenja, v kar je vključena tudi vzgoja glede vikanja starejših ter ljudi z višjo izobrazbo/ boljšim statustnim položajem.

Me prav zanima kako bi se počutil, ko bi pršu do tebe en 10 letn mulo, pa bi ti reku stari ko maš za posodit mobitel, ti ga dam takoj nazaj
smile-1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik ideolog pravi:
Pa kaj je s tem folkom? A se je vsem zmešalo? Mogoče se je meni?
Iz šole dobim Zapisnik sveta staršev, kjer je ravnatelj zapovedal, da moramo otroke naučiti vikati delavce na šoli in tudi starejše ljudi.
uf-1.gif

Ne razumem,v čem je problem oz.kaj te moti? V bistvu se strinjam z ravnateljem! Ko sem jaz hodil v šolo,smo vse učitelje vikali,vključno s hišnikom in snažilko...zakaj bi bilo to zdaj drugače?
Seveda pa ne bo otrok vikal nekoga,ki je leto ali dve starejši od njega...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
pravilno je, da se otroci naučijo Vikat in spoštovat starejše! pa čeprav jih oni tikajo. to je odraz kulture...

kar se pa bifejev tiče: pri nas te zna celo postrežt s " sta æete popit";)
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Mislim, da je svet staršev zavzel pravilno stališče, prej ko boš otroka naučil spoštovanja in manir bolje bo, zanj in za družbo !
 

ideolog

Fizikalc
16. feb 2012
202
25
28
17.325776N, 23.254786E
No dajmo zdaj pustit bifeje pri miru...
Ne boste verjeli, ampak v srednji šoli nas je (sicer samo ena) profesorica vprašala, ali naj nas vika. Na faksu so nas itak vikali vsi profesorji. Pa sem bil mlajši in manj izobraženod njih. VZAJEMNO spoštovanje - če hočete.
Zakaj je potem 10- leten otrok manj vreden?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Baje se v vrtcu tikajo (otroci vzgojiteljice), ko otroci pridejo v šolo jih morajo pa vikati. To bo še enkrat debata na roditeljskem....
Spomin se da nas je učitelj za prakso pred dvemi desetletji najbrž edini vikal na sš. Nam se je to takrat zdelo zelo čudno. Kako pa je sedaj pa ne vem.
Otroci bi po mojem mnenju morali starejše vikat ker niso skupaj krav pasli. Vsaj včasih je bil tak razlog za vikanje.
Imam pa sam trenutno na tem področju težavo. Preselil sem se v tuj kraj, ljudi ne poznam, sprva jih vikam, ko se bolje spoznamo (ne ob prvem pogovoru)pa kar nekako začnem tikat, čeprav mi to nekako ni všeč če se ne dogovoriva. Najbolj problematičen mi je sosed kakšnih 15 let starejši. Že dolgo mi grozi da mu bom dal za rundo če ga še kdaj vikam
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Malo ste zgrešili poanto. Vikanje nima veze s starostjo. Lahko vikaš tudi mlajše od sebe. Si lahko še nevem kak šef in starosta, pa če bo neka mlada stranka prišla z veliko €€€ jo boš z veseljem vikal
wink-1.gif


Na faksu se vsi vikajo, zakaj se ne bi še v OŠ in SŠ? Seveda morajo potem tudi učitelji/profesorji vikati učence/dijake, kot je to navada na faksu. Tudi na faksu je marsikateri študent starejši od asistentov, včasih celo od profesorjev.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
V bistvu bi bilo mogoče malce smiselno, da stopiš korak nazaj in pogledaš stvar malce širše. Mogoče pa tvoj pristop ni ravno tako pravšnji kot se ti zdi. V splošnem tudi sam spoštovanje izražam na mnoge druge načine kot je neko formalno vikanje/tikanje ampak vseeno govorimo o neke vrste zibelki vzgoje in leperga vedenja torej o osnovni šoli, kjer bi morali pa za moje pojme vsi otroci morali, ja MORALI imeti razčiščeno koga se vika in to dosledno upoštevati. Hierarhija mora obstajati pa čeprav se v nekaterih primerih o izraža na relativno banalen način, kot si to lahko razlagaš ti, torej vikanje/tikanje. Nima veze, gre za bonton in lepo vzgojo, tako da, če mene vprašaš sam sebi blamažo delaš. In ne bi se čudil, če nastane še sorodna tema na alterju v smislu wtf folku ni jasno, da svojih otrok v osnovni šoli ne učijo vikanja
tongue-1.gif

Ravnatelja vaše šole v celoti podpiram.
roza.gif
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Če pri sebi nimaš razjasnjeno, potem ti tudi alter ne bo pomagal do razsvetljenja.

Zato pa imamo danes takšno stanje kot je. Kako naj otroci spoštujejo druge, če so že starši mimosunjeni...

Jebat ga...

467716-post_slo.gif
 

vandrovec

Pripravnik
19. jan 2014
672
11
18
Citat:
Uporabnik ideolog pravi:

Zakaj za vraga bi moral jaz nekoga vikati samo zato, ker je starejši od mene

Priznam, da sem čuden. Jaz učitelje vikam, pa čeprav jih je nekaj mlajših od mene.
redface-1.gif


Trgovke tudi, zdravnike itd...

Mlajše, starejše, whatever...

Čeprav sem s kmetov imam nekaj bontona...