Zavarovanje službenih vozil

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Eno vprašanje za vse zavarovalniške strokovnjake na forumu: gre se za primer, ko s.p. večino delovnika dela za eno samo firmo (ki bi verjetno po regelcih morala z njim itak skleniti pogodbo o zaposlitvi, pa je ne), vprašanje pa je, ali lahko takšen "pogodbeni sodelavec" tudi uporablja službena vozila firme?

Kako se pri nas običajno piše zavarovalne police s pravnimi osebami? Je takšna polica lahko cenejša, če je v njej omejitev, da krije samo zaposlene v firmi? Ali ne, in običajno krije vse voznike po vrsti?

Toliko, da ne bi bilo kdaj kakšnega presenečenja...
zmaga.gif


Hvala za pomoč
cheer.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Povej, kaj več
zmaga.gif


Da se razumemo: davčni vidik me ne zanima, zanima me izključno zavarovalniški z vidika odškodninske odgovornosti.

Če pogledam Triglav zavarovalno polico, so na njej 4 postavke: zavarovalec, zavarovanec, uporabnik, uporaba. Ti termini imajo verjetno natančno definiran pomen, in verjetno ne krijejo kar vseh ljudi po vrsti.
smile-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Tony, pri zavarovanju vozila, ki je last pravne osebe je doplačilo, običajno 20%.

Nekatere zavarovalnice imajo popust, če vozi samo en voznik. Vpišejo se njegovi podatki.
smile-1.gif


Jaz sem zastopnik ZM, Tilia, Generali in Vzajemna.
smile-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Poglejva primer: pri avtu, ki je last fizične osebe, kolikor vem zavarovalnica ne komplicira, če pri povzročitvi nesreče (in s tem odškodnine tretji osebi) avto vozi kdorkoli (ni nobenih omejitev).

Ali to na splošno velja tudi pri avtih, registriranih na pravno osebo (v primeru, kjer v polico ni vpisan samo en voznik)?

Hvala!
zmaga.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Saj če je avto napisan na pravno osebo se itak ne vpisuje voznikov. Zavarovanec je Firma d.o.o.
Ti si prej spraševal za eno "posebnost".

Predno kaj zavaruješ, mi pošlji ponudbo. Morda ti naredim boljšo. Trenutno je Triglav malce dražji od drugih zavarovalnic in se splača malo pogledat drugje. Moji podatki so v osebnem profilu.
smile-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Hvala za ponudbo, ampak verjetno se nisva razumela - jaz sem s.p., ki bi delal za eno firmo (z njihovimi službenimi avti)...
zmaga.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Če te zavarovalničarji ne razumejo in ti nočejo odgovoriti, ti bom jaz:
ne, z vidika zavarovalnice ne bo problema pri kritju škode.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ni problema, mora pa imeti potni nalog. Pa recimo če pride revizija, morajo biti poti take, da je smiselno razvidno da je bilo delo opravljeno za lastnika vozila (firmo).
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ali lahko uporablja sem razumel v kontekstu pravil, davkarije itd, ne zavarovanja.

v pogledu zavarovalnice se lahko v avtu s homologiranimi 4 sedeži vozi 5, sam ne sme se nič zgodit.če se zgodi, 5 ne sme jamrat. itd itd.

je pa zaradi policije v določenih primerih, zaradi nesreče v drugih...imeti določene papirje, ki za sabo potegnejo določene druge papirje in druga pravila itd.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
ksz

Sam občasno kot s.p. delam za d.o.o. in pri tem včasih uporabljam njihov avto (turistična agencija, ko se gre po kakšnega gosta na letališče). Na potni nalog napišejo moj s.p. naziv, in to je to. So imeli že davčno in prometno inšpekcijo in ni bilo pripomb.

Glede zavarovanja IMO nima biti kaj, razen če je kakšna posebna polica, kjer je točno navedeno, kdo je lahko uporabnik vozila.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
in če je potni nalog, je kako davčno rešeno?

Me ne tangira, ker:
a) gre dejansko za službena potovanja za naročnika
b) sam nimam od tega niti centa, prišpara pa naročnik na kilometrini
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Če te zavarovalničarji ne razumejo in ti nočejo odgovoriti, ti bom jaz:
ne, z vidika zavarovalnice ne bo problema pri kritju škode.

Problem je, ker vsi kar nekaj posplošujejo, povej konkreten primer, katera zavarovalnica itd...

Primer ERGO zavarovalnice:
Če ima lastnik/direktor podjetja avto kupljen na podjetje in je naveden kot uporabnik on in na zavarovalni polici dogovorjeno da ga vozijo on in njegova partnerica/partner ni na premijo doplačila za pravno osebo in še premije je nekaj cenejše ker ga vozita samo ona dva. V tem primeru, če bi prišlo do povzročitve prometne nesreče, zavarovalnica regresirala povzročitelja za razliko v škodi kot je bilo
upoštevanih procentov popusta na premijo...

Druga varianta da je določen uporabnik na polici, je lahko to iz razloga, ker on avto uporablja za zasebne namene in se mu tudi
obračuna boniteta, če zaradi tega pri zavarovanju ni dodatnega popusta, potem ni problema, da bi lahko v primeru nesreče zavarovalnica regresirala povzročitelj.

Če je zavarovalec in zavarovanec podjetje, lahko to vozilo vozi katera koli oseba ki ima veljavno vozniško dovoljenje, tudi mladi voznik,
saj je to vključeno v doplačilu za pravno osebo.

Zakaj je v vašem primeru uporabnik napisan direktor, mi ne vemo in ne moremo na pamet ugotoviti ali kar ugibati... rekla kazala...