Kateri WiFi router

sad

Guru
24. avg 2007
20.490
9.190
113
Potreboval bi router, ki bi poleg standardnih zahtev, omogočal tudi sledeče:
- nastavitev drugega WiFi omrežja za goste; torej interno WiFi omrežje, ki je vključeno v LAN okolje ostane; za goste pa bi bilo ločeno WiFi omrežje brez dostopa do LAN okolja; tudi ta drugi Wifi mora biti zavarovan z geslom in ne odprt
- nastavitev omejitve hitrosti na tem drugem WiFi omrežju za goste: torej generalna omejitev na npr. 50kBs, super bi bilo, če bi lahko omejil še na tip prometa: npr. prepoved torrentov, itd., da deluje zgolj internet, elektronska pošta in pa IP telefonija
Cena bi bilo fajn, da ni previsoka. Ne potrebuje se za profesionalno uporabo, temveč privat uporabo, tako da ne potrebujem nekega profi routerja. SOHO router bo zadoščal. Po možnosti, da ima že v original FW te možnosti in ni potreben npr. Tomato.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
se strinjam, edino ne vem kako bi torrente blokiral, kakšna ideja?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Z Layer 7 filtri se da to doseči. Ni pa to trivialno, saj se protokol ravno zaradi takšnega blokiranja konstantno spreminja.
Ampak če omejiš 50k na obiskovalca, potem ti je itak vseeno, saj s tako počasno linijo ne bo noben downloadat večjih zadev.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Fritzbox, pa nastavljaš prioriteto, malo bolj uporabniku prijazen je kot microtik in še vedno se da ogromno nastavljat. Ima vse kar rabiš. (je pa dragi)
 

nokia456

Pripravnik
17. feb 2010
42
0
6
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
mikrotik

samo ni pa id10t proof

Imam Mikrotika, a mi omrežje za goste nikakor ne dela. Bi lahko prosim pomagal.
pozdrav.gif

V bistvu povezava dela za nekatere strani (če jemlje druge IP številke iz drugega pola kot so IP-ji hišne mreže), a zelo slabo. Domnevam, da bi bilo potrebno nekako nastaviti "Bridge", a ne vem kako.
Hvala za pomoč.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.775
113
Sem še začetnik z mikrotikom in ti bom pomagal, ko se bom z zadevo dobro spoznal
smile-1.gif
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Kaj točno ti ne dela? Daj kakšen screenshot nastavitev ali export compact.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Kaj imaš to vpisano pod Wireless Tables - Connect list? Ali hočeš filtrirati na MAC? Disable-aj in probaj.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Za ~240 naslovov v guest omrežju jaz ravno ne bi dal 3 dni lease time. Če imaš vsaj malo gostov ti bodo IP pool takoj izpraznili in novi gosti več ne bodo mogli pridobiti IP naslova. Za guest omrežja je že 15 min lease time vrh glave.

Ni pa to krivo za tvoje težave, saj bi v štartu zadeva morala vsaj en čas delati normalno.
 

nokia456

Pripravnik
17. feb 2010
42
0
6
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Za ~240 naslovov v guest omrežju jaz ravno ne bi dal 3 dni lease time. Če imaš vsaj malo gostov ti bodo IP pool takoj izpraznili in novi gosti več ne bodo mogli pridobiti IP naslova. Za guest omrežja je že 15 min lease time vrh glave.

Ni pa to krivo za tvoje težave, saj bi v štartu zadeva morala vsaj en čas delati normalno.

O.K.
Sem zmanjšal čas veljavnosti IP naslova. Sicer to ni problem, ker je omrežje ločeno - dvomim, da bi kdo čepel tri dni v dosegu ruterja.
bonk.gif
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Pri nastavitvah DHCP network izbriši netmask 24 (klikni zraven puščico gor) saj je 24-bitna maska že vpisana pri 192.168.99.0/24. Pri dhcp-guest nastavi interface na wlan2. Kako imaš pa bridge nastavljen?
 

nokia456

Pripravnik
17. feb 2010
42
0
6

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik nokia456 pravi:
Sem zmanjšal čas veljavnosti IP naslova. Sicer to ni problem, ker je omrežje ločeno - dvomim, da bi kdo čepel tri dni v dosegu ruterja.
bonk.gif

Ne razumeš problema. Ni poanta da 3 dni čepiš tam. Poanta je da ko se en klient poveže na AP, se mu dodeli IP in ta IP se za njega rezervira do 3 dni. Tudi če je bil na router povezan samo 1 min. In ko se ti v enem dnevu obrne par 100 clientov se ti /24 IP pool hitro izprazni in novi klienti več ne dobijo IPja, ker so vsi že rezervirani za zelo dolg čas.