Nakup testnega vozila

mickeycek

Fizikalc
2. jun 2011
234
59
28
Pozdravljeni,

Kupujem nov avto (mazda3) in je na voljo testno vozilo z polno opreme, za cca 2500€ ceneje kot nov z enako opremo. Prevoženih ma skoraj 3000km. Zanima me če se "splača" kupiti to testno vozilo, glede na to da eni pravijo da testna raje ne... vendar pa je (vsaj meni) 2500€ kar dosti, tak da če bi kupoval novega bi potem vzel z manj opreme, vseeno se pa bolj nagibam k temu... Kakšno je vaše mnenje?

Hvala in lp,
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.229
2.057
113
SV SLO
Po moje je dober nakup. Videl sem že avte, ki so jih vozili avtomobilistični novinarji in podobni pa avtom nič ne manjka čeprav imajo prevoženih tam okrog 20.000 km. Pri 3000 km se nimaš kaj bat. Itak velja tovarniška garancija.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.787
4.298
113
Citat:
Uporabnik mickeycek pravi:
Pozdravljeni,

Kupujem nov avto (mazda3) in je na voljo testno vozilo z polno opreme, za cca 2500€ ceneje kot nov z enako opremo. Prevoženih ma skoraj 3000km. Zanima me če se "splača" kupiti to testno vozilo, glede na to da eni pravijo da testna raje ne... vendar pa je (vsaj meni) 2500€ kar dosti, tak da če bi kupoval novega bi potem vzel z manj opreme, vseeno se pa bolj nagibam k temu... Kakšno je vaše mnenje?

Hvala in lp,

Moja starša sta 2x kupila testno vozilo, Demio in potem prvo 2ko, z nobeno ni bilo nobenih težav...
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.725
2.353
113
Pomurje
Vedno kupujem testna vozila. Zadnji je imel 5000km in je bil 8k€ ceneje, tako da bi še jaz malo handlal.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
testnim vozilom lahko uradni prodajalci veselo zbijajo km, ne zanasaj se na 3000km. poznam eno gorenjsko filialo, ki se tega veselo posluzuje in generalnega uvoznika iz lj.
zdaj, ce je bencinar najbrz ni kaksnega vecjega problema, pri danasnjih dizlih bi pa konkretno premislil.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Pri nas je bil tudi Focus prvi testni v Slo...

Vozil ga je Colin Mcrae, ko je bil v Slo....verjetno prvič in nažalost zadnjič-
frown-1.gif
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.667
822
113
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
testnim vozilom lahko uradni prodajalci veselo zbijajo km, ne zanasaj se na 3000km. poznam eno gorenjsko filialo, ki se tega veselo posluzuje in generalnega uvoznika iz lj.
zdaj, ce je bencinar najbrz ni kaksnega vecjega problema, pri danasnjih dizlih bi pa konkretno premislil.

z imeni na plano..., da se jim naredi malo reklame...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Mja...kako bi dobil potrdilo, da je bil to ta avto. Je pa foter prvi lastnik naprej od Summita.

Ko bi bil avto kaka sportska izvedba, bi pa bil več vreden mogoče. Bo pa naprodaj čez kak mesec.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Jaz sem kupil testnega (Citroena), ko je bil 8 mesecev star ... poln opreme, za cca 5 tisoč ceneje od cene po ceniku.

Avto sem probal, nisem opazil kakih posebnosti. Imel je 11.000km ... bencinc 1.6 16V. Na servisu sem pogledal še v njihovo bazo kaj je bilo do sedaj delano na avtu in je bil zabeležen vpis servisa kot garancijsko popravilo, menjava ključa. (daljinca)

Z avtom zelo zadovoljen še danes, po treh letih ko ima 58.000km.

Je pa res da je moj od vseh testnih (ki so jih takrat ravno dobili od vseh avtohiš in dali na razprodajo) imel najmanj km in gume še cele, oz. kot nove ... turboti so povečini imeli spredaj robove pobrane
smile-1.gif


Potem sem tudi našel posnetek o mojem avtu na YT ... pa mi je bilo jasno zakaj sem imel v navigaciji tudi Sarajevo
smile-1.gif

Posnetek

Če je avto ok, se v njem dobro počutiš ga vzameš .. za morebitne okvare je še v garanciji. Jaz bi še 1x vzel testnega.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
testnim vozilom lahko uradni prodajalci veselo zbijajo km, ne zanasaj se na 3000km. poznam eno gorenjsko filialo, ki se tega veselo posluzuje in generalnega uvoznika iz lj.
zdaj, ce je bencinar najbrz ni kaksnega vecjega problema, pri danasnjih dizlih bi pa konkretno premislil.

z imeni na plano..., da se jim naredi malo reklame...

Avtotehna VIS?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.354
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Mja...kako bi dobil potrdilo, da je bil to ta avto.

Kakšne slike Colina, video?
smile-1.gif


Gox: hudo, še tablica se vidi na videu
zmaga.gif


Btw., kaj neki ti pa je, da kupuješ bencince, pa ti veš kolk to žre, pa nikamor ne gre, pa sploh navora nima nobenega, pa...
grin1.gif
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
testnim vozilom lahko uradni prodajalci veselo zbijajo km, ne zanasaj se na 3000km. poznam eno gorenjsko filialo, ki se tega veselo posluzuje in generalnega uvoznika iz lj.
zdaj, ce je bencinar najbrz ni kaksnega vecjega problema, pri danasnjih dizlih bi pa konkretno premislil.

a je s tem povezana tud ta fora, da recimo testne golfe furajo s šleperji nazaj v nemčijo recimo?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.355
9.097
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Mja...kako bi dobil potrdilo, da je bil to ta avto. Je pa foter prvi lastnik naprej od Summita.

Ko bi bil avto kaka sportska izvedba, bi pa bil več vreden mogoče. Bo pa naprodaj čez kak mesec.

koko potrdilo? Sliko rabiš, če je bil kak event.

Drugače pa:

Testni samo pod enim pogojem in sicer tako, da ga "kupi" prodajaleckao zase, in potem se kak mesec vozi z njim v sluzbo in kakšno stranko. In pri tem tudi ostane, kakih 1000 do 3000 kmjev, potem je to še to. Vse ostalo no go. Da bo vse tipi topi je zelo mala vejretnost. Sem gledal Cje in GLA testne, ki so jih zdaj promovirali. HM... gurali vsi do konca in naprej (no sicer so bili tudi čudno opremljeni a vseeno). V glavnem, takega ne hvala.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ksz... Sem videl testne avte z nekaj tisoč km, ki so bili v notranjosti že pošteno uničeni. Pač dela se kot svinja z mehom. Da o novinarskih ne govorim sploh (čeprav bodo sedaj predstavniki trdili nasprotno).
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
V večini primerov izogib testnih, nikoli ni tako velika razlika nov / testni kot jo opisujete tukaj, gre se samo za to kako ti je prodajalec predstavil ceno novega....
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja, so bli članki v revijah, ker je bila to predstavitev novega facelift modela Focusa v Sloveniji oz. še mogoče dlje okoli in ta avto je bil eden prvih v Slo.

Poguglal nisem še nič pametnega, edino če bo kaka revija se spomnila dogodka (2002) ali pa da ma Summit kaj arhiva. Doma smo imeli pa eno revijo, kjer je bil event in avto predstavljen (ne vem katera slo revija).
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Po moje je dober nakup. Videl sem že avte, ki so jih vozili avtomobilistični novinarji in podobni pa avtom nič ne manjka čeprav imajo prevoženih tam okrog 20.000 km. Pri 3000 km se nimaš kaj bat. Itak velja tovarniška garancija.

Pri 3000 se nimaš kaj bat? Upam da se hecaš?
Seveda je tako,da je lahko nek testni avto res odličen tudi pri 20.000 km...lahko je pa konkretno uničen tudi že pri 3.000 km...pa ne govorim sedaj o zunanjosti,ampak o vsem ostalem (zavore,gume,menjalnik,motor...)
Ker 99% kupcev sodi avto po zunanjosti,kao "zgleda kot nov" in te fore...
bonk.gif

Tudi tista Astra GTC,ki so si jo tisti mulci sposodili pri avtohiši in z njo driftali pol ure po travniku,je bila verjetno kot nova,ko so jo očistili
grims-1.gif

Zato nikoli ne moreš vedeti,kaj kupiš,če je testni avto vozilo več ljudi brez nadzora,pa čeprav ima samo par tisoč km...