Odpiranje originalne embalaže v trgovini

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
V trgovini Lidl sem šel mimo gospe, ki je ogledovala škatlo z LED lučkami in začela trgati nalepko ki zapira pokrov embalaže. Omenil sem da originalne embalaže ni dovoljeno odpirati. Odgovorila je da bo ona to kupila. Škatlo je odprla in lučko ven vzela. Pri tem so iz škatle padli ven priloženi sestavni deli, kabel in vijaki. Kabel je pobrala nazaj, vijakov za pritrditev lučke pa ni videla, ker so padli na tla. Pokazal sem ji vijake na tleh in je takrat še enkrat povedala, da bo ona to kupila.

Zaradi takšnih pacientov sem pri nakupu vedno previden in preverjam, če so vse originalne nalepke za zapiranje embalaže na svojem mestu.
Kljub temu sem nasedel pri TUŠ-u in kupil škatlo z lepilom in vabo za kuhinjske molje. Ko sem doma odprl, lepilo je bilo vabe pa ne. Problem sem rešil tako, da sem drugič vzel še eno škatlo vendar iz sredinskega dela police. V tej škatli je bila vaba, ki sem jo razrezal na polovico in prilepil še manjkajoči....
10.gif
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Jaz imam kompulzivno motnjo in zaradi možnosti, da se mi zgodi, kar si opisal, vedno iz police vzamem škatlo, ki je nekaj škatel zadaj.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Hvala enako. Če je že zadnja škatla, pa tudi dobro pogledam, če je vse zalepljeno oz. če ni vzamem čisto vse ven in preverim ali štima.

Ma OK, saj v Lidlu/Hoferju ne težijo z menjavo, samo če izdelka več ni, ti dajo nazaj denar
tongue-1.gif
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Jaz vedno vzamem takšne stvari, ki se jih da "ukrasti" in se jih ne opazi takoj, pret kot doma, vzamem iz predzadnje vrste, ali pa včasih takoj po nakupu še tam pri blagajni odprem.

Morem povedati še nekaj, če že o trgovini govorimo - o trgovkah. Razen te trgovine, ki je blizu mene, ni v radiusu osmih kilometrov sploh nobene druge trgovine in potem morem v to hoditi, škoda bencina za kam daleč. Problem je, da so tu, razen ene trgovke, ostale vse totalno neprijazne ... kupupim olje, ji dam tja 20 evrov, ker manj nisem imel, in ona mi naškrampa ven samo tiste 10, 20 pa 50 centov pa še kakšne tiste bakrene ti ven nameče ... In to mi je enkrat ena stara trgovka naredla ... pa jo gledam ... pa ona mene pogleda in reče, ja kaj je, saj je to tudi dnar ... pa sem ji rekel, te pa če je to za tebe tudi dnar, pa dej ti meni papir ven pa tiste dvoeverske pa everske, toti šrot pa ti daj sebi v denarnico. In potem je nekaj začela pamet soliti itd, dokler je nisem mel poln k. in ji povedal svoje ... je prišla šefica iz skladišča in naj nadrla ... prve njo, ker stranka more biti zadovoljna (seveda), potem pa še mene, ker se tako obnašam ... sicer pa za mene tako vejo, če nekaj ni v redu, jim takoj direktno povem v ksiht, brez kletvice pa se jaz normalno skoraj ne znam pogovarjati ...

Razumem, da ti kdaj pa kdaj ta šrot ven nameče, ko res drugega nima ... ne razumem pa, če ima notri sam papir pa še tiste 1 2 everske kovance, da ti glih more celih 16 evrov ven nakrampati z dvajset pa petdeset centi pa bakrom ... To je zame dobesedno norčevanje iz stranke. In nisem zajebana stranka, samo ne pustim se podjebavati za nekaj, za kar res ni treba.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Ne seri Lidl/Hofer in drugi diskontarji se napajajo iz revščine naroda!
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
EmptaHead, tudi meni ni jasno, zakaj ti je dala drobiž, saj potem drugemu ne bo mogla vrniti, ker ne bo imela drobiža, če je seveda imela malo bolj debele
rolleyes-1.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik sparkyboy pravi:
Jaz imam kompulzivno motnjo in zaradi možnosti, da se mi zgodi, kar si opisal, vedno iz police vzamem škatlo, ki je nekaj škatel zadaj.
ko jaz iz škatle kaj vzamem jo potem vedno dam bolj zadaj
evil.gif
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.914
277
83
tam ko se terc po tori rola
Tudi jaz vedno, ampak res vedno, jemljem le v original, zaprti škatli. Enkrat sem v Bauhausu kupil en komplet za tuširanje (odprta embalaža, vendar po ogledu, vsi deli noter). Pridem domov, hočem namontirati, pa ne gre skupaj. So bili noter sicer vsi sestavni deli, ampak od dveh različnih modelov... Ravno zaradi takšnih, ki odpirajo in stresejo vsebino ven...
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Najboljše so tiste embalaže od oblačil; prozorne vse se vidi kako izgleda, napisane so celo še mere in ne samo konfekcijske številke ali velikosti ampak v 0 napisano v tistih tabelah ampak neee treba je odpret in it gledat če je res prave mere
bonk.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Folk je usekan, danes stal za modelom, ki je prešlatal 66% kruha na polici v sparu, pa kupuješ kilo kruha model, ne pa nov avto. Debili.

Zadnjič pa v Lidlu babnica prešlata vse banane, jih cel kup odlomi od šopa, nato pa vzame ene čisto tretje. Iz psihiatrije bi moral imeti opazovalce pri oddelkih za sadje in kar rešilca zunaj..
 

Grim

Pripravnik
8. jul 2013
137
0
16
Nezapakiran kruh je zložen po policah, da ga folk lahko prešlata? Takega kruha pod nobenim pogojem ne vzamem. Še sadje mi je včasih problem vzeti, ko vidim kaj ljudje vse počnjeo z njim.

Da pa gre nekdo odpirati zapakirano/zalepljeno škatlo in ven vlačit stvari, mi je pa itak adijo pamet. Ampak to je danes očitno nekaj čisto normalnega
confused-1.gif
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Ja ne .. greš z diklino v trgovino s cotami ... dve uri čebuli v eni trgovini, sproba vse cote, ker ji mere niso všeč itd ... Jaz grem v trgovino s cotami ... aha, vidi se, da mi je prav, vzamem in grem ... tiste hlače, ki mislim kupiti, jih samo z obešalnika dol dam, k sebi stisnem, da pomerim, pa že grejo z mano ... ona se more iti v kabino preoblačit, potempa še hoče vedeti od mene, če so ji prav ...
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Folk je usekan, danes stal za modelom, ki je prešlatal 66% kruha na polici v sparu, pa kupuješ kilo kruha model, ne pa nov avto. Debili.

Zadnjič pa v Lidlu babnica prešlata vse banane, jih cel kup odlomi od šopa, nato pa vzame ene čisto tretje. Iz psihiatrije bi moral imeti opazovalce pri oddelkih za sadje in kar rešilca zunaj..

banane sploh ne smeš z roko prijemat, so baje tak hudo pošpricane, da moraš zelo pazit, da si potem roke umiješ
wink-1.gif
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.474
861
113
Načeloma tudi v trgovinah z živili al pa kako tehniko sam ponavadi vzamem artikel, ki je za prvim oz. drugim (da ni kej odprt oz. od celga fuka ljudi prešlatan). Kar se pa tiče trgovin s cunami, pa definitivno prej sprobam, preden kupim. Majic sicer ne probavam (tisto načeloma že na videz vidim, če je velikost prava), bolj je problem pri hlačah, kjer pa na pogled težko kupim (če so prav dolge, so v pasu preširoke, če je pa v pasu vredu, pa dolžina ne štima).
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Citat:
Uporabnik skala pravi:
Citat:
Uporabnik sparkyboy pravi:
Jaz imam kompulzivno motnjo in zaradi možnosti, da se mi zgodi, kar si opisal, vedno iz police vzamem škatlo, ki je nekaj škatel zadaj.
ko jaz iz škatle kaj vzamem jo potem vedno dam bolj zadaj
evil.gif


aplauz.gif
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Kaj vse ljudje delajo v trgovini si včasih niti predstavljat ne moreš
smile-1.gif


Firbec dela svoje ... odpirajo embalaže, gledajo noter, delajo luknjo v škatlo od kosmičev, da lahko vidijo kaki so noter
stupid-1.gif


Velikonočne zajčke stisnejo za glavo, ker ko poči vidijo koliko je debela čokolada
stupid-1.gif
(če je ok, kupijo sosednjega celega)

Smo dobili že "pacienta" ki je odpiral omake za pašto in vohal, katera mu lepo diši ... če kupujete Fiole Gele royale od Medexa (cca 12+€) poglejte da je dobro zalepljena škatla z original varnostno nalepko ... ker se zgodi da kaka stranka vzame kako fiolo "za domov" ...

Tudi kaka škatla od riža je zanimiva, za pogledat noter kak je riž ... (če nima tistega okenca, da se vidi noter)

Pa ovratnica proti bolham za pse in mačke je tudi zanimiva za pogledat, pa včasih ostane samo prazna škatla na polici ... pa tudi multivitaminski sirup za otroke včasi izgine iz embalaže ...

Najboljša stranka pa je bila tista, ki mi je s police pojedla pol kozarca pečene paprike (bakina tajna)
smile-1.gif


Tako da pred nakupom dobro preverite če so embalaže zaprte. Ker ljudje so vsega sposobni ...eni brez problema premešajo 5 steklenic olivnega olja, tako da se naslednja stranka jezi, da ji cene ne štimajo.

Potem pa smo itak trgovci krivi, ker zavajamo kupce ... žal pa ne morem stat 8ur na eni polici in pospravljat za strankami, ki mešajo artikle.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Se spomnim enkrat v malem šparu na savski, je mulo sedel na tleh in jedel kosmiče iz škatle
grin1.gif


Ko se je najedel (i guess?), je zaprl škatlo in jo dal na polico. Od takrat naprej kar redno gledam kaj kupujem
grin1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
OMG, kaj je res folk tolk glup? Si nisem mislil. Zadnje čase res opažam, da je folk zmeraj bolj glup, glup in še enkrat zmeraj bolj glup in zabit do amena. Amen!
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Ljudje pa so tudi tako pošteni da pojeto čokoladico ..oz. olupke (mars, snickers, kinder pingui in podobne) pustijo na polici, tam pač kjer se je končala življenska pot čokoladice. Pa tudi prazne plastenke s pijačo niso nobena redkost ... ja seveda, zakaj bi plačal za prazno embalažo?

In takih ni malo ...