Britje z električnim brivnikom

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Pozdravljeni,
Do nedavnega sem se bril klasično z gelom in britvico. Imel sem težave, saj mi je vedno po britju koža postala zelo rdeča. Imam tudi neko obliko luskavice, kar se potem posledično kaže v tem, da sem imel vedno po britju razdraženo kožo. Ker sem probal raznorazne kreme, sem probal tudi z električnim brivnikom.
No tu je bilo pa stanje veliko boljše. Je pa tako, da se moram kar precej matrati, da se z brivnikom pobrijem. Zdej pa ne vem, ali jaz delam kaj narobe. Jaz začnem kar normalno z brivnikom krožiti po obrazu. Kljub temu moram res dolgo vztrajati, da pobrijem vse. Ali obstaja kakšna modifikacija. Bral sem, da se nekateri brijejo pod tušem, morda milo, Kaj drugega? Uporabljam pa Philips Arcitec...
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Kolikokrat na teden se briješ? Jaz se 2x na teden,ampak ne samo z britvico,ker sem ugotovil da je bolj učinkovito,da se najprej (na hitro,zadostuje slaba minuta) z brivnikom,potem pa do konca še z peno in britvico,s tem da gre to z lahkoto,ker si z brivnikom že odstranil 90% dlak. Samo z brivnikom pa je čuden občutek,ker vse srbi,pa še zelo težko se 100% učinkovito obriješ.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Meni se "mokra" varianta britja s Philips Arcitec ni posebej dobro obnesla. Po britju je bila koža bistveno bolj razdražena, kot bi pričakoval.
1. Brij se REDNO. Če imaš močno brado, je to vsak dan. Konec.
2. Preden se bo koža čisto navadila britja z električnim britjem, lahko traja precej časa. Tudi mesec, dva, tri.
3. Pred pričetkom britja naj bo obraz popolnoma suh, ne brij se v majhnem toplem prostoru, kjer boš zašvical fu£ že na polovici. Jaz se brijem "u prolazu", medtem ko si kuham kavo in oblačim gate.
4. Ne drgni močno, na kratko, ampak poskusi z manjšim številom daljših potegov doseči enak rezultat. Ne pritiskaj kot konj, raje napni kožo in potegni v nasprotni smeri rasti dlak (pri meni je na vratu to vsaj 5 različnih smeri).
5. Na koncu VEDNO preveri, če je kje kaka vrasla dlaka in saniraj pioblem. To se pojavlja predvsem v prvih mesecih, potem se običajno neha.
6. Meni na koncu paše umivanje obraza z milom (sam veš katero ti ustreza, sploh glede na omembe luskavice) in "tretma" z Osma Block .
7. Za konec pri meni včasih nič, včasih krema, včasih afttershave, kakor se mi zdi. Ne vidim nekih razlik, gre bolj za občutek.
8. Vztrajaj.
 

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Pri meni je zanimivo to, da koža nima neke blazne reakcije na britje z brivnikom. Problem je res v tem, da enostavno ne pobrije določenih blak...recimo blako vidim grem petkrat čez, pa je še kar tam...sm pol že kr besen...me ma, da bi brivnik nekam vrgel in dal britvico v roke...vtrajam zgolj samo zato, ker nimam reakcije na britje, kot jo imam pri želetki.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Najbrž ti dlake vraščajo. Normalno dlako, ščetino staro en dan, ki štrli iz kože bo vedno odrezalo.
Glej tč. 1., 4. in 5. zgoraj.
 

Naabo

Pripravnik
19. avg 2010
268
1
18
Sem tudi sam pred kratkim prešaltal na rotacijskega Philipsa SensoTouch 2D (prej Braunovi) in mi najbolj ustreza, da se brijem, kot bi se pri navadni žiletki, torej zmočim/umijem, dodam peno in brijem ter sproti splakujem. Se mi zdi, da je koža manj razdražena kot pri suhem, res pa je, da se le ta mora privaditi (od začetka je bila kar rdeča, sedaj praktično ne več). Je pa res, da je na nekaterih mestih potrebno večkrat iti čez in v večih smereh (tudi sam se brijem kake 2x do 3x na teden). Predvsem po vratu, kjer se mi zdi, da so rotacijski brivniki malce manj učinkoviti (v primerjavi z obrazom, kjer gre res tekoče). Seveda je pa odvisno tudi od vsakega posamneznika (oz. obraza). Za konec trenutno uporabljam kremo (l'occitane).

PS: Kot je že omenil tesfalar, ne pritiskaj močno brivnika na kožo, ker jo lahko s tem samo poškoduješ (učinkovito ni nič bolj), raje jo napni in brij iz vseh mogočih strani, da ostraniš preostale posamezne dlake.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Na občutljivo kožo bi bilo boljše če bi šel z brivnikom z mrežico. Najmanj draži kožo. Teli phili... niso najbolj 'koža friendly'.
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
460
0
28
Slovenija
Jaz pa opažam, da se občutno bolje obrijem, če glavo brivnika močneje pritiskam ob kožo. Če sem prenežen, ponavadi nisem čisto gladko pobrit ali pa gladkost tudi traja bistveno manj časa. Če pa med britjem konkretneje pritiskam, se s svojim Panasonicom obrijem enako dobro, kot sem se pred leti z žiletko. Je pa res treba paziti, da ne pretiravaš s pritiskanjem, saj se lahko na kakšnem bolj občutljivem delu obraza ali vratu celo urežeš.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.238
5.800
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Na občutljivo kožo bi bilo boljše če bi šel z brivnikom z mrežico. Najmanj draži kožo. Teli phili... niso najbolj 'koža friendly'.

No ne ne vem, odkar imam philipsa za mokro britje sem zadovoljen. Sicer nisem čisto gladko pobrit, ampak je zadovoljivo. Sem pa imel brivnik na mrežico, klasičnega philipsa na 3 glave in pa dolgo sem bil na "žiletu" in nisem bil nikdar tako zadovoljen in z nerazdraženo kožo kot sedaj.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.314
6.528
113
ok...tudi sam razmišljam o prehodu na ta način britja. Sicer se zdaj brijem 1x na teden, pa še to s tistimi 1mm "strižniki", ker vse ostalo mi razdraži kožo, predvsem britvice. Električni brivnik na mrežico sem že imel, enega brauna, ampak je problem britje po vratu. Dlake namreč imam zelo daleč, tam pa je koža dosti bolj mehka, pa tudi nobenih "kosti" ni da bi pritisnil brivnik in lahko lepše pobril. Zaradi tega sem takrat odnehal...

zdaj pa gledam malo to serijo 9000 od philipsa, te tri glave bi naj bile opasne....tudi za mokro britje...no...ni edini taki, tudi panasonic ESLV95 bi naj bil dober, pa še ene par takih je..opasnih.

ampak se bojim, da se spet gre za neko marketing finto, in ker zadevščina ni ravno poceni ne vem če bi kar tako tvegal s nakupom.

Ima kdo izkušnje, predvsem podobne probleme s britjem vratu in kako rešiti to?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Jaz že od nekdaj uporabljam brivnik na mrežico. Za vrat ( cca. @1 x na teden oz po potrebi) imam Mach 3 žiletko s katero na suho sesujem daljše dlake, ki zafrkavajo.

Ker na vratu je problem ker dlake rastejo povsem ob koži...in je brivnik ne zagrabi. Joih pa žiletka.

Volk sit, koza breja
wink-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Probaj na suho...po britju z brivnikom...samo potegneš da odpade par ta zahebanih pacientov. Ni treba nič pritiskat samo da jih odbije.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
jaz pa že xx let prakticiram 1. prehod z BIC-om (na grobo in na hitro), 2. faza pa el brivnik na mrežico.
zame najhitreje in najbolj efektivno.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.314
6.528
113
Koliko časa pa ti to vzame in kako pogosto se briješ, vsak dan, vsak drugi, več?
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
Jaz mam presnjo serijo brivnikov philips (RQ1180) in sem zelo zadovoljen,ga mam pa ze cetrto leto.
Res,da na vratu je potrebna ziletka za odstranitev oz popravek