Kako obdržati prijavo in geslo.

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Po čiščenju sistema sem izbrisal vse shranjene prijave in gesla v računalniku tako da se sedaj moram vedno znova vpisovati , računalnik pa si ne zapomni prijave in gesla, prej sem samo kliknil in potrdil pa sem že bil prijavljen na stran ki zahteva to vrsto prijave, Kaj sem storil narobe in kaj storiti oz. nastaviti v računalniku da se ne vpišujem vedno znova.?
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Firefox, samo ni to problem ker moram ponovno shraniti tudi mail in gesla drugih strani pa mi ne shrani.

Da bom bolj jasen po odjavi iz strani alter sem prej samo kliknil na prijavo in sem z dvoklikom prišel na stran da nisem ponovno pisal vse podatke za prijavo tega pa sedaj več ne morem ker zahteva ponovno vpisovanje in to povsod.
 
Nazadnje urejeno:

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Si la<hko bolj konkreten, za Firefox mi v možnostih ne dopusti obkljukati pri varnosti--shrani gesla--
1997810-neimenovano.png
 

Priponke

  • 1997810-neimenovano.png
    1997810-neimenovano.png
    113 KB · Ogledi: 126
Nazadnje urejeno:

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
V naslovno vrstico brskalnika vpiši about:config in pritisni enter nato poišči
signon.rememberSignons in spremeni vrednost iz false na true in bi ti moralo delovati.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Do sedaj nisem kljub obnovitvi celega sistema naredil čisto nič vse je isto, mi predlagate naj ponovno namestim Firefox in kako bi lahko ohranil zaznamke, nekje sem prebral da se vendar ne vem kako.Hvala -
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Lahko poskusiš še nekaj.
Najprej zapri ff tud med procesi preveri, da ni zagnan (ctrl+shift+esc) nato pojdi v mapo 7clfg8z8.default,
ki se nahaja v mapi c: uporabniki/tvoje ime/appdata/roaming/mozilla/firefox/profiles
ali pa to skopiraj v iskalno vrstico " %appdata%/mozilla/firefox/profiles/ " brez narekovajev
nato vso vsebino izreži in shrani nekam na disk. V tej mapi imaš vsa gesla, zaznamke, vse nastavitve,...cel tvoj profil.
Pazi: izrežeš samo vsebino mape 7clfg8z8.default in ne cele mape, ker brez te mape se ff ne zažene.

Zdaj zaženi ff in poskusi, če lahko zdaj obkljukaš shranjuj gesla
-če ne moreš obkljukat potem ponovno namesti ff in shranjeno vsebino skopiraj v isto mapo iz katere si jo na začetku izrezal.
-če lahko obklljukaš potem je napaka v tvojem profilu.
Če shranjeno vsebino mape 7clfg8z8.default vrneš nazaj boš imel stari ff
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
Moraš imeti kljukico pri zapomni si gesla !!!!!!!!!!!!!!!

Pa pol ko se prijaviš na določeno stran, to opozori, da shraniš geslo za to stran, sem sedaj sprobal in mi dela
17758-icon_confused.gif
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Rešitev je bila zelo preprosta vendar meni neznana dokler nisem v enem od fromuv prebral da je potrebno samo: ponastaviti Firefox v prvotno stanje, in zadeva je bila rešena v sekundki vendar mi je vzela pol dneva ukvarjanja z iskanjem, hvala vsem za pomoč .
1998455-neimenovano.png
 

Priponke

  • 1998455-neimenovano.png
    1998455-neimenovano.png
    41,5 KB · Ogledi: 111
Nazadnje urejeno:

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Začni uporabljati IE ... ta firefox je navadno sranje, enako chrome ... Jaz imam windows 8.1, gesel pa up.imena si sploh ne rabim po ponovni namestitvi windowsa na novo vpisovati. Na vse zadnje pa v IE shrani vsa gesla in jih do zdaj še nikoli nisem nikjer rabil na novo vpisovati, med tem, ko v chromu pa firefoxu skos nekaj ... Gledam voyo, pa se hočem pogledati info o enem filmu, kak na njega stisnem, mi že teži, da se morem vpisati itd ... Jaz res ne razumem, kako ste lahko zadovoljni s temi amaterskimi brskalniki ...