Korosica, cojzova koca

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Je kdo taval po kam.-sav. alpah zadnje dni? me zanima kaksne so snezne razmere, kaksen sneg, ali vsaj koliko ga je?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
A to misliš it gor z avtomobilom do cojzove pa te zanima zaradi profila na gumah pa verig?
smile-1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
grin1.gif
vem, da sem zaj.. sem pisal po telefonu in pozabil kje imel nazadnje odprto...

poznam tele hribe.net ampak ni tako azurno. na alterju pa vedno vec ljudi ukvarja s sportom, prometa je itak nx1000 v primerjavi s tisto stranjo... in sem mislil, da bo kaj vec odziva. hvala vseeno.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
alo kaj je zdaj? vsi samo se po sejmih hodite ta vikend? ali je se prezgodnja ura?
grin1.gif


do velke noci imam vse prosto in bi po dolgem casu rad precil kam. sav. alpe, ok kje me skrbi... stene so itak kopne, ni problema... grem od v proti zahodu.

-kamniska bistrica - po dolini kam. bele na presedljaj, lucki dedec, spust v kocbekov dom, prvi bivak,

- sv raz ojstrice, spust na skarje (!!) razmere? na lucko babo in planjavo (ce ni veliko snega bi sel kar po razu) sicer spodnja pot. spust planjava na kam. sedlo (razmere?), vzpon na brano (nekaj teh. kotickov, ki so zahrbtni (s stran brane..) razmere? turska gora, spust na bivak pod skuto (tukaj je ponavadi ok, ce le ni megle)

-3. dan skuta (sv raz) razmere? dolgi hrbet na grintovec ali mlinarsko sedlo ce bodo slabse razmere, grintovec, spust na zdolsko skrbino? (razmere?) vzpon na kocno in najtezji sestop iz kocne do bivaka in blitzkrieg na kokrsko sedlo. kaksen je kalski kreben iz kokrskega sedla te dni? sicer spust v kamnisko bistrico... in v dom v kam. bistrici na zelje in pir.
nahrung002.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik ggg pravi:

do velke noci imam vse prosto in bi po dolgem casu rad precil kam. sav. alpe, ok kje me skrbi... stene so itak kopne, ni problema... grem od v proti zahodu.

Pa si ti prepričan, da so stene kopne? Skalnati in strmi deli že gledajo ven, sicer pa je snega še kar nekaj. Iz prve roke
evil.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Vem, da je se nekaj snega, vidim iz balkona 3/4 alp. Saj midva sva skoraj sokrajana. Sem danes govoril z enim, juzno je vse skupaj.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
ja klozasti plazovi so slaba rec v teh dneh. zato zaskrbljenost
grin1.gif

ti kamnik, jaz par km JZ od tebe
grin1.gif
lahko na PM..

plezas kaj? oz. hodis po hribih? kateri AO? grem jutri v izvidnico.
tongue-1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
ja se facebook profil.
smile-1.gif

zacel sem tovoriti s seboj se pohodne palice za vsak slucaj, me emso ze pocasi zafrkava. (levi glezenj, desno koleno)
frown-1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
skoraj tako kot v opisu, izogibal sem se nekaterim vrhovom, da sem malce hitrejsi, ker je snega vec kot sem pricakoval.

obratna smer urinih kazalcev, parkiras cca 500m pred kam. bistrico, dolina bele, presedljaj direkt na korosico ,spal pod planjavo (izpustil ojstrico
redface-1.gif
), vrh planjave, spust kam. sedlo, gas na brano, spust, vzpon turska gora, skuta, spust na bivak, spanje, vzpon po sv grebenu na grintovec, spust na skrbino in gas na kocno, spust na cojzovo, gas v dolino na pivo.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
skoraj tako kot v opisu, izogibal sem se nekaterim vrhovom, da sem malce hitrejsi, ker je snega vec kot sem pricakoval.

obratna smer urinih kazalcev, parkiras cca 500m pred kam. bistrico, dolina bele, presedljaj direkt na korosico ,spal pod planjavo (izpustil ojstrico
redface-1.gif
), vrh planjave, spust kam. sedlo, gas na brano, spust, vzpon turska gora, skuta, spust na bivak, spanje, vzpon po sv grebenu na grintovec, spust na skrbino in gas na kocno, spust na cojzovo, gas v dolino na pivo.

dej kšno sliko, ker gore dobr poznam, Planjava-Kamniško sedlo vsaj tist spust je alpinistični, Brana-Turska gora spet hudo zahtevno, Rinke ni problema, grapa Grintovec, grapa z Grintovca spet zahtevna, Jezerska kočna grapa in nazaj do KB.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
sej sem alpinist ze od 16 leta naprej.
smile-1.gif


imam se sraufove (stane belak) dereze, ki mi jih je posodil, ko smo konec decembra (leta 1995) lezli (zimski pristop) na oltarje v julijcih in mu jih nisem uspel vrniti, ker se je naslednji vikend smrtno ponesrecil.
frown-1.gif