innbox V50U (siolov modem/router)

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Tale zadeva ima USB port in v uradnih specifikacijah piše, da se to lahko uporabi kot:

- File server (by using USB2.0 disk, flash or HDD)
- Printer server
- Hub connectivity
- DECT or 3G modem (optional)
datasheet

Iz firbca sem not porinil USB ključek in v UI vidim da ga je prepoznal, so podatki o kapaciteti ipd. Ampak pojma nimam kako dostopad do ključka. Ima kdo kakšno idejo?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.877
113
Verjetno deluje kot FTP server, tako da poskusi s FTP konekcijo na default FTP port (21?)!

Drugace poglej v nastavitvah na web vmesniku FTP server, mislim da neka opcija na to temo je.
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Tole mi pove:

Status: Connecting to 192.168.1.1:21...
Status: Connection established, waiting for welcome message...
Response: 220 Ftp firmware update utility
Command: USER user
Response: 331 Password please.
Command: PASS *******
Response: 230 User logged in.
Status: Connected
Status: Retrieving directory listing...
Command: PWD
Response: 500 Unknown command: "PWD"
Error: Failed to retrieve directory listing
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Zgleda, da je to samo za firmware updatat.

A v navodilih nič drugo ne piše?

Ponavadi se vsak protokol posebej vklopi (FTP, CIFS, itd...)
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.831
727
113
www.jernej.org
AFAIK so print server "odžagali" (ker je vedno manj printerjev, ki delujejo z generičnimi driverji). Za file sharing naj bi bila februarja pripravljena beta... ne vem pa, kdaj bo to pri uporabnikih.
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
AFAIK so print server "odžagali" (ker je vedno manj printerjev, ki delujejo z generičnimi driverji). Za file sharing naj bi bila februarja pripravljena beta... ne vem pa, kdaj bo to pri uporabnikih.

hvala za info! Upam da bo res kaj iz tega.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.831
727
113
www.jernej.org
Danes sem sprobal beta SW. DLNA je delal (sharanje datotek slik in filmov preko usb-ja). Print server je tudi vključen in deluje preko IPP protokola, tako da se driverji naložijo na OS in bi načeloma moral delovati z vsakim printerjem.

O uradnem izidu ne vem pa nic, tako da ne sprasevati
smile-1.gif
 

madpanter

Zelenc'
31. jan 2012
3
0
1
Da si sposodim to temo malo. Par dni nazaj so nas priklopili na optiko in smo dobili ta modem. Ima še kdo težave da se preko wirelessa priklopi na omenjen modem? Meni z macbookom ki ima a/b/g/n kartico dela b.p. fotru pa z dell d620, win7 pro in intel 3945 a/b/g kartico nikakor nedela tko kot bi moralo. Kakor odkrivam je to neki software bug na modemu. Ima kdo podobne težave?
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
579
34
28
To mi bolj diši kot problem z avtentikacijo na prenosniku. Probaj najprej se povezat brez avtentikacije.....nato pa samo z WPA ključem.


LP
Torus
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Danes sem sprobal beta SW. DLNA je delal (sharanje datotek slik in filmov preko usb-ja). Print server je tudi vključen in deluje preko IPP protokola, tako da se driverji naložijo na OS in bi načeloma moral delovati z vsakim printerjem.

O uradnem izidu ne vem pa nic, tako da ne sprasevati
smile-1.gif

Hvala da si se spomnil in napisal!
 

BoRiiS

Pripravnik
6. jun 2011
95
0
6
Citat:
Uporabnik HrabiaMol pravi:
Tale zadeva ima USB port in v uradnih specifikacijah piše, da se to lahko uporabi kot:

- File server (by using USB2.0 disk, flash or HDD)
- Printer server
- Hub connectivity
- DECT or 3G modem (optional)
datasheet

Iz firbca sem not porinil USB ključek in v UI vidim da ga je prepoznal, so podatki o kapaciteti ipd. Ampak pojma nimam kako dostopad do ključka. Ima kdo kakšno idejo?

Zanima me kaj je novega na tem področju
Noter sem dal ključek mi ga prepozna pol pa nič a to že deluje in kako

Hvala lp boris
 
Nazadnje urejeno: