uporabnik:
geslo:

Izmenjava znanja in izkušenj >> Dom in gradnja
Prejšnja tema Prejšnja   Pregled vseh tem Vse teme   Naslednja tema Naslednja  Skrčen način Skrčen
Skok na neprebrano sporočilo Strani v tej temi: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 (prikaz vseh)
maurice
profesionalec
**

Registriran od: 30.04.2008
Sporočil: 636

Predstavi.Se:
Davek na nepremičnine - vprašanje
      #1894986 - 15.11.2013 19:21

Pozdravljeni!

Z novim letom začne veljati. Me je že zdaj groza.
Kaj svetujete?
Živimo v bloku v stanovanju z cca 60 m2. Sem lastnik stanovanja.
Gradimo hišo v velikosti 150 m2. Je že toliko daleč, da imamo hišno številko, stanujemo še v bloku, ker hiša še ni za vselit, ampak je pa blizu. Tako rekoč lahko prinesemo postelje in smo lahko v njej.
Kaj zdaj? Ali se žena z dvema otrokoma prijavi v hišo, jaz pa ostanem prijavljen v bloku ali se vsi gor prijavimo in imam stanovanje kot ''luksuz?
Namreč, tam kjer stanuješ, je najmanj obdavčeno. Ker ima hiša večjo kvadraturo, potem bo dražji davek.

Uglavnem, kaj svetujete?

--------------------
Lp, Mare

Dodatne možnosti: Natisni sporočilo   Dodaj v opomnik    
Hanzi
v pokoju
**

Registriran od: 27.07.2007
Sporočil: 18910

Predstavi.Se:
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: maurice]
      #1895023 - 15.11.2013 20:14

Lastnik hiše pa je?
V neki debati sem razumel da bo štala glede lastništva in prebivališča. Lahko da sem narobe razumel.
Skratka, če nisi lastnik bo lastnik plačal 0,5% ne glede na to da njegova žena/otroci živijo v njej. Naj nekdo potrdi. Torej če si lastnik 2 nepremičnin, boš za eno plačal poln davek.

--------------------
Svet je drugacen, ce beres Alter.
Sonce naj sveti vsak dan.

maurice
profesionalec
**

Registriran od: 30.04.2008
Sporočil: 636

Predstavi.Se:
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: Hanzi]
      #1895028 - 15.11.2013 20:22

Lastnika hiše sva oba z ženo, vsak 50%.

Ane bi bilo boljše, da živimo v 150 m2 in imamo lastniško prazno stanovanje z 60 m2?

--------------------
Lp, Mare

vincentModerator
založnik

Registriran od: 31.08.2007
Sporočil: 7540
      #1895033 - 15.11.2013 20:32

Eden tu drugi tam...in nato spet drugam .

nacek
profesionalec
**

Registriran od: 13.10.2012
Sporočil: 970
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: vincent]
      #1895114 - 15.11.2013 22:50

In spet bodo na profitu kao ločene družine.

matofill
novinar

Registriran od: 18.09.2008
Sporočil: 1386
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: nacek]
      #1895158 - 16.11.2013 02:47

Zakon govori o rezidenčnih nepremičninah, ki bodo obdavčene z nižjim davkom, po logiki bi bila rezidenčna vsaka nepremičnina , kjer ima nekdo stalno prebivališče, tudi če ni lastnik, ve kdo kaj več, kaj so v zakon oziroma v osnutek spisali, ker 0,15 ali 0,50 ni malo razlike, na koncu bodo pa najbolj naj.... itak najemniki, ki bodo to na koncu plačali.....

oriolus
trač pisalec

Registriran od: 12.08.2009
Sporočil: 3106
      #1895182 - 16.11.2013 08:01

Ker imam sam podobno situacijo, sem po dosedanjih podatkih o vsebini zakona ugotovil, da bi bila najboljša varianta, da se sam prijavim na lokaciji, kjer sem edini lastnik, tam, kjer sva oba pa ostane žena.

Vendar:
- zakon je sicer sprejet, vendar še ne velja
- veto Državnega sveta ga bo nekoliko zaustavil
- pritožba na Ustavno sodišče je precej 'nevarna' za dokončno uveljavitev tega zakona
- vprašanje če bo pravočasno doživel tudi objavo v UL
- šele po objavi in opisu izvedbe se bo videlo če je res zapisana zahteva za bivanje lastnika (in ne kakšnega od sorodnikov)

Potem pa je tu še grožnja sekretarke Vraničarjeve, da bodo primere lažne prijave sankcionirali in da že imajo način kako najti takšne primere (v kar dvomim, ampak nikoli ne veš)

In na koncu ostane še "prijaznost" sosedov, na katero ne smemo pozabiti, vsi vemo, da je 'foušija' in želja "da sosedu krava crkne" v tej naši deželici del obvezne folklore...

--------------------
We can judge the heart of a man by his treatment of animals - Immanual Kant (1724-1804)

krimec
trač pisalec

Registriran od: 07.05.2011
Sporočil: 2591
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: oriolus]
      #1895191 - 16.11.2013 08:21

Citat:

Uporabnik oriolus pravi:
Ker imam sam podobno situacijo, sem po dosedanjih podatkih o vsebini zakona ugotovil, da bi bila najboljša varianta, da se sam prijavim na lokaciji, kjer sem edini lastnik, tam, kjer sva oba pa ostane žena.

Solastništvo – težko breme za vse, ki ne bivajo v nepremičnini

Ko govorimo o solastništvu, je pomembno, da se vsi solastniki zavedo, da bo po nižji stopnji (0,15 odstotka) obdavčen le delež lastnika, ki v stanovanju stalno prebiva. Drugi solastniki bodo morali davek plačati po 0,5-odstotni stopnji.

To pa pomeni, da bodo bratje in sestre, ki so solastniki podedovane nepremičnine, v njej pa živi le eden od njih, plačali precej več davka od tistega, ki v njej stanuje. Če predvidevamo, da je nepremičnina vredna 160.000 evrov, je osnova za davek v višini 128.000 evrov. Hiša je razdeljena na štiri deleže. Solastnik, ki ima stalno prebivališče v tej nepremičnini, bo plačal 48 evrov davka za svoj 32.000 evrov vreden četrtinski delež. Preostali bodo morali za enako velik delež plačati 160 evrov vsak. Razlika je več kot očitna.

Vir

--------------------
Dropbox +500MB s povabilom: http://db.tt/TxxAz5MF
Copy +5GB s povabilom: https://copy.com?r=WzQ2ac

YuGec
trač pisalec
**

Registriran od: 18.08.2007
Sporočil: 2558
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: krimec]
      #1895195 - 16.11.2013 08:31

To je res eno veliko sranje.

Punca je tudi solastnik hiše doma (25%), ker ji je pri šestih letih umrl oče in so lastništvo razdelili tako, da se je polovica razdelila med njo in brata. V hiši stanuje le brat in mama.
Plačati bo morala 0,5% davek, ker pač tam ne živi in je lastništvo žal posledica smrti.

Na 24ur vidim, da bi lahko bila rešitev služnostna pravica. Kako se to uredi?

oriolus
trač pisalec

#1895227 - 16.11.2013 09:42

Sicer v te 'mahinacije' s prijavami na drugem naslovu ne bom šel, kljub vsemu pa nisem popolnoma prepričan, da bo vse veljalo tako, kakor tolmači na 25kur nek nepremičninski strokovnjak.

Kakor pravijo na jugu - živi bili pa videli

--------------------
We can judge the heart of a man by his treatment of animals - Immanual Kant (1724-1804)

sad
založnik
**

Registriran od: 24.08.2007
Sporočil: 8846
      #1895240 - 16.11.2013 10:14

Citat:

Uporabnik krimec pravi:
Citat:

Uporabnik oriolus pravi:

Solastništvo – težko breme za vse, ki ne bivajo v nepremičnini

Ko govorimo o solastništvu, je pomembno, da se vsi solastniki zavedo, da bo po nižji stopnji (0,15 odstotka) obdavčen le delež lastnika, ki v stanovanju stalno prebiva. Drugi solastniki bodo morali davek plačati po 0,5-odstotni stopnji.

To pa pomeni, da bodo bratje in sestre, ki so solastniki podedovane nepremičnine, v njej pa živi le eden od njih, plačali precej več davka od tistega, ki v njej stanuje. Če predvidevamo, da je nepremičnina vredna 160.000 evrov, je osnova za davek v višini 128.000 evrov. Hiša je razdeljena na štiri deleže. Solastnik, ki ima stalno prebivališče v tej nepremičnini, bo plačal 48 evrov davka za svoj 32.000 evrov vreden četrtinski delež. Preostali bodo morali za enako velik delež plačati 160 evrov vsak. Razlika je več kot očitna.

Vir

Baje se to da (sem zadnjič gledal en prispevek na TV-ju) tako uredit, da preostali, ki ne živijo v nepremičnini dovolijo tistemu, ki živi v njej uživanje ali nekaj takega nepremičnine. Na ta način potem plača on 100% davek in seveda nižji. Ne spomnim pa kako se je točno temu reklo: uživanje ali kaj drugega. Vsekakor preverite in se to splača naredit. To pa kolikor vem NE posega v lastniško pravico do tiste nepremičnine.

bizi
založnik
**

Registriran od: 21.11.2007
Sporočil: 7688
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: sad]
      #1895299 - 16.11.2013 13:08

Temu se pravi služnostna pravica, ki pa je lahko za lastnika zelo nevarna, če ni res natančno opredeljeno, na kaj se nanaša.

trance0
občasni dopisnik
**

Registriran od: 13.01.2013
Sporočil: 95
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: matofill]
      #1895340 - 16.11.2013 15:02

Citat:

Uporabnik matofill pravi:
Zakon govori o rezidenčnih nepremičninah, ki bodo obdavčene z nižjim davkom, po logiki bi bila rezidenčna vsaka nepremičnina , kjer ima nekdo stalno prebivališče, tudi če ni lastnik, ve kdo kaj več, kaj so v zakon oziroma v osnutek spisali, ker 0,15 ali 0,50 ni malo razlike, na koncu bodo pa najbolj naj.... itak najemniki, ki bodo to na koncu plačali.....

Najemniki bodo naj... po tvojem? V to pa zelo dvomim, ker najemnine namreč padajo! Kdor misli, da bo ob veliki ponudbi najemniških stanovanj nepremičninski davek uspešno vračunal v najemnino, je naiven. Nepremičninski davek bodo/bomo morali požreti lastniki sami, kdor ga pa ne želi plačati, pa naj se znebi lastništva.

prijam
novinar

Registriran od: 02.09.2007
Sporočil: 1319
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: trance0]
      #1895355 - 16.11.2013 15:46

Imam občutek, da bodo banke dokaj hitro preštele koliko nepremičnin imajo v svojih portfeljih in koliko bo znašal davek na te nepremičnine.

oriolus
trač pisalec

Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: prijam]
      #1895370 - 16.11.2013 16:35

Seveda bodo.
In takoj za tem prištele vse skupaj k zahtevi za dokapitalizacijo.
Ki jo bomo pokrili vsi.

--------------------

sad
založnik
**

Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: bizi]
      #1895834 - 17.11.2013 11:39

Citat:

Uporabnik bizi pravi:
Temu se pravi služnostna pravica, ki pa je lahko za lastnika zelo nevarna, če ni res natančno opredeljeno, na kaj se nanaša.

Možno, ampak mislim, da je bilo nekaj drugega. Služnostna pravica zna bit pa hitro problem ja.

dsf
izbrisani
**

Registriran od: 06.09.2007
Sporočil: 8457
      #1896006 - 17.11.2013 16:50

Citat:

Uporabnik oriolus pravi:
Potem pa je tu še grožnja sekretarke Vraničarjeve, da bodo primere lažne prijave sankcionirali in da že imajo način kako najti takšne primere (v kar dvomim, ampak nikoli ne veš)
..

Ja kdo bo pa to ugotavljal ? Tisti kateri sedaj pišejo globe sodnici za domnevno ničvredno graščino ? Ali pa se bojiš da ti bo ravno taka sodnica sodila. Vse dogajanje od popisa naprej še enkrat dokazuje da lažnjivci pridejo boljše skozi ,ker so pa tisti pri koritu prvi lagali se ne bo zgodilo nič.

--------------------
Babe kuhat, deci delat ,slaba šivilja pa pravi ;MI SE DOGAJA S KONSULIDACIJO JAVNIH FINANC,
So stvari, ki jih je treba sovražiti. Po mojem mnenju je vladavina levakov v Sloveniji nekaj, kar moraš sovražiti. Jaz to čutim kot svojo državljansko dolžnost , bi lahko rekla Svetlana Makarovič

oriolus
trač pisalec

Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: dsf]
      #1896126 - 17.11.2013 19:42

Verjetno imaš kar prav.
Ali pa tudi ne.
Kaj pa možnost, da se lotijo 'majhnih rib'?
Recimo na ta način, kakor pri rušenju črnih gradenj (81-letna ženica mi ne gre iz glave!)
Ali pa lov na prodajalke rožic na tržnici.
Da o super akciji pred tremi leti v AMZS Lesce sploh ne pišem.

P.S.: ne bojim se nikogar, ker se maksimalno držim predpisov.

--------------------

dsf
izbrisani
**

#1896146 - 17.11.2013 20:05

Res ne razumem kako ti lahko dokažejo da tam ne živiš ? Če stanovanje res ni nekje 100 kilometrov stran in da res bode v oči potem se nimaš kaj bat. Saj nimamo policijske ure, ni določeno da moraš spat doma. Kaj ti bodo tipa v črnem šinjeli postvili na stopnišče da bo delal črtice kdaj si doma Ti pametnjakoviči po ministerstvih lahko samo surlo potegnejo, komunizma v tem smislu je konec.
Ne pusti se jebat nesposobnežem !
Jaz sem bil preveč pošten , zato pa imam površin 700m pod streho

--------------------
Babe kuhat, deci delat ,slaba šivilja pa pravi ;MI SE DOGAJA S KONSULIDACIJO JAVNIH FINANC,
So stvari, ki jih je treba sovražiti. Po mojem mnenju je vladavina levakov v Sloveniji nekaj, kar moraš sovražiti. Jaz to čutim kot svojo državljansko dolžnost , bi lahko rekla Svetlana Makarovič

Gatto
založnik
**

Registriran od: 19.07.2007
Sporočil: 9617
      #1896175 - 17.11.2013 20:39

Tokle imate pod streho? in ti in Nigel pravita, da je bil socializem slab?

--------------------
jej, pij in kavsaj, za delo se ne ravsaj

dsf
izbrisani
**

Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: Gatto]
      #1896237 - 17.11.2013 22:04

z najmanj petstoletno zgodovino , ne z dons na jutri

--------------------

dsf
izbrisani
**

#1896328 - 18.11.2013 06:01

http://www.alter.si/tabla/showflat.php?Cat=0&Number=1896327&page=0&vc=1#Post1896327
poglej dva posta višje v prilepljeni temi, njiva.
Ne se pustit jebat bandi komunistični, sam sem se zaklel da jim bom ukradel kar se bo le dalo in da jim, če bo le možno ne dam niti tistega kar bi jim sicer moral.KONEC

--------------------

HEPAN
novinar
*

Registriran od: 05.09.2007
Sporočil: 2201
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: vincent]
      #1896398 - 18.11.2013 10:30

Citat:

Uporabnik vincent pravi:
Eden tu drugi tam...in nato spet drugam .

nebo OK...ker bo plačal na 50% lastništva 0,15 davka na drug polovico ki je od žene pa 0,50 davka...enako za hišo...tak je bilo v predlogu zakona...potrjenega še nisem pregledal...

--------------------

Dobrih starih casov ni vec

Gonzo
novinar

Registriran od: 01.09.2007
Sporočil: 2483

Predstavi.Se:
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: HEPAN]
      #1896439 - 18.11.2013 11:36

Fantje, a ne govori zakonodaja o praznem stanovanju in ne napol praznem. Stanovanje ne more biti napol prazno

--------------------

Hanzi
v pokoju
**

Predstavi.Se:
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: Gonzo]
      #1896449 - 18.11.2013 11:47

To pa ti misliš. SLO birokracija je sposobna dokazati da se sonce suče okoli zemlje in to dokazati na sodišču.

--------------------

Jabe
novinarka

Registriran od: 01.10.2007
Sporočil: 1644
      #1896454 - 18.11.2013 11:53

Citat:

Uporabnik Gonzo pravi:
Fantje, a ne govori zakonodaja o praznem stanovanju in ne napol praznem. Stanovanje ne more biti napol prazno

to tudi mene bega, ker najprej se je tako govorilo oziroma se je pustilo, da se je tako razumelo. Nepremičnina se vedno tretira kot celota, se pravi sta možnosti samo dve - notri ne kdo živi ali pa ne živi. Živi bili pa videli. Kdaj naj bi se to točno vedelo - se nalašč obirajo, da ne bi vsi leteli na UE spreminjat dokumente, ker kolikor so pisali (spet lahko narobe interpretirano) se bo za odmero davka vzelo stanje na 1.jan., se pravi imamo samo en mesec časa, da zrihtamo tole, če ne bomo vsi vsaj eno leto plačevali ta velik davek...

Kamele0N
YUGOslovanski mehanik
Dmitri Mendeleev

Registriran od: 23.07.2008
Sporočil: 18294
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: Jabe]
      #1896523 - 18.11.2013 13:43

Ok da ne bomo špekulirali........smo pošlihtana familija in si bomo (predhodno9 raztalal lastniške deleže

Kaj se najbol splača? Darilna pogodba? Kaj drugega'

Kakšni so postopki?

Hvala

--------------------
@JunckerEU: Die Sozialisten sind wie Kolumbus: sie wissen nicht wohin; sie wissen nicht wo sie sind; und die Reise zahlt der Steuerzahler
http://kiriakakis.net/comics/shorts/the-witch-house

guardy
trač pisalec

Registriran od: 03.08.2007
Sporočil: 4572
      #1896546 - 18.11.2013 14:05

Saj potem bi se to moralo vedeti saj s 1.12? To bo šele gužva na UE

--------------------
Lp, guardy

patriot
Sloven´c
**

Registriran od: 22.07.2007
Sporočil: 19562
      #1896551 - 18.11.2013 14:16

Citat:

Uporabnik dsf pravi:

Zanimivo, da se glede davka najbolj jajcate tisti, ki ste tisto kar imate, podedovali.

Kaj bomo potem rekli mi, ki smo tisto kar imamo zaslužili s svojimi rokam?

--------------------

Gatto
založnik
**

Sporočil: 9617
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: patriot]
      #1896581 - 18.11.2013 14:48

Citat:

Uporabnik patriot pravi:
Citat:

Uporabnik dsf pravi:

Zanimivo, da se glede davka najbolj jajcate tisti, ki ste tisto kar imate, podedovali.

In to fevdalnega izvora, kot cerkev. Tisti se najbolj jajcajo.

--------------------
jej, pij in kavsaj, za delo se ne ravsaj

stieber
čebinar
**

Sporočil: 12744
      #1896582 - 18.11.2013 14:48

Bodi še naprej owćka in plaćaj

--------------------
per veten shum fjal kom ni
e nuk o tu ma ni
qyshdo qe un vi ka mu fol e di

jetamp
trač pisalec

Sporočil: 2641

Predstavi.Se:
      #1896597 - 18.11.2013 15:15

Moj oče se je danes "preselil" iz stanovanja v hišo, mama bo pa še vedno živela v stanovanju. Stanovanje je pisano na mamo, hiša pa na vsakega pol. Bomo videli kako bodo naši uradniki to obravnavali.

patriot
Sloven´c
**

Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: stieber]
      #1896642 - 18.11.2013 16:49

Ti si še na mamini zizi, da ti ni treba plačevat?

--------------------

stieber
čebinar
**

#1896867 - 18.11.2013 21:38

Ne, ampak nism taka owćkica, kot ti, ki si upa malce pojokcati (na forumih seveda )samo, ko mu pes-i pomerijo hlaće.

--------------------
e nuk o tu ma ni

Svizec
amater

Registriran od: 17.08.2007
Sporočil: 35
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: Kamele0N]
      #1896952 - 18.11.2013 23:26

Citat:

Uporabnik Kamele0N pravi:
Ok da ne bomo špekulirali........smo pošlihtana familija in si bomo (predhodno9 raztalal lastniške deleže

Kaj se najbol splača? Darilna pogodba? Kaj drugega'

Kakšni so postopki?

Hvala

Darilna pogodba v okviru prvega dednega reda.
Postopek: Link

Jason
stalni dopisovalec
**

Registriran od: 20.08.2009
Sporočil: 328
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: Svizec]
      #1896967 - 18.11.2013 23:51

ksz, imam svoje stanovanje, v katerem ne zivim - ga pa nameravam oddati v najem.
ce bodo najemniki notri samo pol leta, ali potem za pol leta placam po 0,15%, za ostalo polovico leta (nezasedeno) pa po 0,5%?
to bi se mi sicer zdelo logicno, samo nikoli ne ves...

Kamele0N
YUGOslovanski mehanik
Dmitri Mendeleev

Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: Jason]
      #1896975 - 19.11.2013 00:07

@Svizec hvala

--------------------
@JunckerEU: Die Sozialisten sind wie Kolumbus: sie wissen nicht wohin; sie wissen nicht wo sie sind; und die Reise zahlt der Steuerzahler

Jason
stalni dopisovalec
**

#1896978 - 19.11.2013 00:14

Citat:

Uporabnik Jason pravi:
ksz, imam svoje stanovanje, v katerem ne zivim - ga pa nameravam oddati v najem.
ce bodo najemniki notri samo pol leta, ali potem za pol leta placam po 0,15%, za ostalo polovico leta (nezasedeno) pa po 0,5%?

ja sit no, preletel predlog zakona: ce se cez novo leto prijavim v stanovanju, bom placal po nizji stopnji... brezveze, tole s presecnim datumom

jello
novinar
**

Registriran od: 22.09.2008
Sporočil: 2359
      #1897040 - 19.11.2013 08:30

Citat:

Uporabnik Jason pravi:

Še nekaj. Tukaj se omenjajo tržne najemnine. Kako se te določijo?

Imam isti oziroma podoben primer: S 1.1.2014 bom dal v najem stanovanje sorodniku za polovično najemnino (recimo 200 EUR za 95 kvadratov v KR). Če prav razumem od te najemnine plačam 25% davka in potem če ocenijo da to ni tržna najemnina še 0,5% davka na nepremičnine, ker v tem stanovanju nisem prijavljen (varianta da se kateri od naju z ženo prijavi na drugem naslovu kot živi odpade). Da pogodbe ne prijavim oziroma da kaj skrijem me ne zanima, me pa zanima optimizacija da se ravno ne naserjem na polno.

Mogoče še kakšen, ki oddaja že dlje časa z izkušnjami iz prve roke? Hvala.

patriot
Sloven´c
**

Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: stieber]
      #1897098 - 19.11.2013 09:37

Potem pa povej, kaj si naredil, da ti ne bo treba plačevat davka...

--------------------

Kamele0N
YUGOslovanski mehanik
Dmitri Mendeleev

#1897204 - 19.11.2013 11:26

Citat:

Uporabnik Svizec pravi:

Dobro izpolnimo to pogodbo.....razumljivo treba bo nekaj plačat.....v tem primeru 40eur (na okroglo).....

A to je to? al je treba še kake stroške notarja zraven prištet za overovljanje te pogodbe...itd itd

--------------------

Svizec
amater

Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: Kamele0N]
      #1897994 - 20.11.2013 10:44

Citat:

Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:

Uporabnik Svizec pravi:

Dobro izpolnimo to pogodbo.....razumljivo treba bo nekaj plačat.....v tem primeru 40eur (na okroglo).....

A to je to? al je treba še kake stroške notarja zraven prištet za overovljanje te pogodbe...itd itd

Darilno pogodbo lahko sestaviš tudi sam, obvezna pa je overitev podpisa pri notarju (če ne gre za darilno pogodbo med partnerjema) - se pa veliko ljudi raje odloči za notarski zapis, da pozneje kak potomec nebi pogodbe izpodbijal in se skliceval na kakšno pravno pomanljivost v pogodbi. Tako da poleg notarja ( Cenik ) še sodna taksa.

oriolus
trač pisalec

#1898047 - 20.11.2013 11:57

Ob tem je prav, da se zavedamo še nujnosti vpisa z ZK. (kar ni v ZK, "ne obstaja")
In za vpis v ZK je treba imeti dovoljenje dacarjev.
Tukaj pa se lahko zgodi 'davek na dobiček', ki sploh ni zanemarljiv.
In plača ga darovalec!
To je bila moja zgodba.

--------------------

Svizec
amater

#1898113 - 20.11.2013 13:14

Citat:

Uporabnik oriolus pravi:
Ob tem je prav, da se zavedamo še nujnosti vpisa z ZK. (kar ni v ZK, "ne obstaja")
In za vpis v ZK je treba imeti dovoljenje dacarjev.
Tukaj pa se lahko zgodi 'davek na dobiček', ki sploh ni zanemarljiv.
In plača ga darovalec!
To je bila moja zgodba.

Davek na dobiček se plača če so nepremičnino (starši?) kupili po letu 2002, od razlike nakup/prodaja, pa še to če zavezanec v njej ni bival, tako da se v veliki večini primerov darilnih pogodb ta davek ne plača...
Več: 1 , 2

bizi
založnik
**

#1899104 - 21.11.2013 18:13

Citat:

Uporabnik dsf pravi:
http://www.alter.si/tabla/showflat.php?Cat=0&Number=1896327&page=0&vc=1#Post1896327
poglej dva posta višje v prilepljeni temi, njiva.
Ne se pustit jebat bandi komunistični, sam sem se zaklel da jim bom ukradel kar se bo le dalo in da jim, če bo le možno ne dam niti tistega kar bi jim sicer moral.KONEC

A ko bodo pa tvoji na oblasti, boš pa plačal vse za nazaj z obrestmi vred?

bizi
založnik
**

Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: jetamp]
      #1899108 - 21.11.2013 18:15

Citat:

Uporabnik jetamp pravi:
Moj oče se je danes "preselil" iz stanovanja v hišo, mama bo pa še vedno živela v stanovanju. Stanovanje je pisano na mamo, hiša pa na vsakega pol. Bomo videli kako bodo naši uradniki to obravnavali.

V zakonu lepo piše. Stanovanje se bo plačevalo po 0,15%, polovica hiše po 0,15%, polovica pa 0,50%.

dsf
izbrisani
**

#1899192 - 21.11.2013 20:49

Citat:

Uporabnik patriot pravi:
Citat:

Uporabnik dsf pravi:

to kar smo dobili od svojih prednikov ni naše, je od naših otrok in vnukov,pravnukov, naša je samo čuvanje ,ohranjanje vrdnosti oziroma jo povečat, ter vse skup preložit na naslednika.

--------------------

Gonzo
novinar

Predstavi.Se:
      #1899236 - 21.11.2013 21:36

Citat:

Uporabnik bizi pravi:
Citat:

Uporabnik jetamp pravi:

V zakonu lepo piše. Stanovanje se bo plačevalo po 0,15%, polovica hiše po 0,15%, polovica pa 0,50%.

V katerem zakonu to imaš napisano ?

--------------------

jetamp
trač pisalec

Predstavi.Se:
      #1899404 - 22.11.2013 08:36

To bo potem še zanimivo. Ko so bili na Gursovi strani objavljeni lastniki in njihovi deleži sem malo pofirbcal po okolici in imajo hiše tudi po pet lastnikov od katerih na tem naslovu živita samo dva. Pač razna dedovanj, pa da jih niso obremenjavali z izplačili in metali ven so pustili vpisan svoj delež. Morda bodo pa njihovi otroci izplačali našim, ko bodo lahko in podobno..

Hanzi
v pokoju
**

Predstavi.Se:
      #1899424 - 22.11.2013 09:26

Alenkina matematika govori da bo s tem davkom dobila 200 al celo več mio na leto. Zagotovo so članku na netu o tem.
Moja matematika pa pravi da je to cca 100 evrov več na prebivalca slovenije. Kakšna malenkost ljudi bo že plačala toliko kot do sedaj ali celo manj, večina pa bistveno več.
Če pa ima izgovor da bodo podjetja več plačala, pa verjemite da bo to nekje občutil tudi prebivalec slovenije. Ali v dražjem izdelku, nižji plači ali pa celo izgubi službe.

--------------------

stieber
čebinar
**

#1899440 - 22.11.2013 10:11

Podpisal sem se proti.

--------------------
e nuk o tu ma ni

bizi
založnik
**

#1899503 - 22.11.2013 11:59

Citat:

Uporabnik Gonzo pravi:
Citat:

Uporabnik bizi pravi:
Citat:

Uporabnik jetamp pravi:

V katerem zakonu to imaš napisano ?

6. člen točka 3 na 22. strani, da ne boš prebiral vseh črev.

Gonzo
novinar

Predstavi.Se:
      #1899553 - 22.11.2013 13:06

Pa še res je.

"Če ima nepremičnino v lasti več solastnikov, se za rezidenčno stanovanjsko nepremičnino šteje delež
nepremičnine solastnika, ki ima na njej prijavljeno stalno prebivališče."

Solastniku ki koristi celotno nepremičnino, država računa samo davek za polovico.
Očitno so ven črtali klasifikacijo za "napol rezidenčno"

--------------------

Popravil(-a) Gonzo (22.11.2013 14:30)

bizi
založnik
**

#1899581 - 22.11.2013 13:41

Druga polovica je pa nerezidenčna po stopnji 0,5%.

Gonzo
novinar

Predstavi.Se:
      #1909841 - 08.12.2013 19:57

So že določili kakšna merila za določitev profitne in neprofitne najemnine?
Zanima me primer neprofitne najemnine, ker svojemu otroku nebom računal za najem.
Kako bi to davčna obravnavala in zaračunala davek, kot za nekakšno "darilo" od katerega ima premoženjsko korist..
Ni prvi dedni red takšnega davka oproščen.

--------------------

gas
novinar

Registriran od: 23.07.2007
Sporočil: 1536

Predstavi.Se:
      #1909881 - 08.12.2013 21:17

Še jest rabim pomoč,..sem kupil stanovanje v katerem živita starša,... sam se pa drugje,..kako narediti da se bo plačalo čim manj davka? Nekje sem ujel, da se da urediti služnost???

bizi
založnik
**

Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: gas]
      #1910318 - 09.12.2013 18:23

Če starši niso solastniki, se služnost da urediti.

bizi
založnik
**

#1910320 - 09.12.2013 18:26

Merila za določitev tržne najemnine se še delajo.

Jason
stalni dopisovalec
**

Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: jello]
      #1910334 - 09.12.2013 18:54

Citat:

Uporabnik jello pravi:
Citat:

Uporabnik Jason pravi:

Še nekaj. Tukaj se omenjajo tržne najemnine. Kako se te določijo?

Imam isti oziroma podoben primer: S 1.1.2014 bom dal v najem stanovanje sorodniku za polovično najemnino (recimo 200 EUR za 95 kvadratov v KR). Če prav razumem od te najemnine plačam 25% davka in potem če ocenijo da to ni tržna najemnina še 0,5% davka na nepremičnine, ker v tem stanovanju nisem prijavljen (varianta da se kateri od naju z ženo prijavi na drugem naslovu kot živi odpade). Da pogodbe ne prijavim oziroma da kaj skrijem me ne zanima, me pa zanima optimizacija da se ravno ne naserjem na polno.

Mogoče še kakšen, ki oddaja že dlje časa z izkušnjami iz prve roke? Hvala.

si ze videl, da ti za nizjo stopnjo v 2014 ne pomaga, da nepremicnino v 1.1.2014 das v (trzni) najem. mora biti ze 6 mesecev pred zacetkom leta v najemu... dokaj bolano

jello
novinar
**

#1910404 - 09.12.2013 21:03

To sem videl ja. Zame ni relevantno ker sem nepremičnino šele v novembru kupil. Jebat ga. Davek na najemnino in davek na nepremičnine po 0,5%, sem se pa rešil davka na obresti. Drugače zapakiran drek se temu reče. Oziroma kot ko ti uide v hlače. Si na toplem ampak moker.

Jason
stalni dopisovalec
**

#1910415 - 09.12.2013 21:18

ojej, na to pa sploh se nisem pomislil: vse nepremicnine, kupljene v drugi polovici leta z namen oddajanja, bodo prvo (naslednje) leto vedno obdavcene po visji stopnji.
ce nisi ravno magnat z vec kot enim stanovanjem, ti se vedno pteostane moznost, da se za en dan - in sicer 1.1. - dejansko preselis tja.

sad
založnik
**

#1910578 - 10.12.2013 08:57

Še eno vprašanje. Oseba A ima v lasti stanovanje. V njem ima prijavljeno stalno prebivališče, vendar ne živi v njem, saj ga oddaja v najem.
Najemniki imajo v njem prijavljeno začasno bivališče. Katera stopnja davka je ustrezna za ta primer? Stanovanje je sicer v najemu celo leto 2013, najem je prijavljen pri GURS-u.

jello
novinar
**

#1910597 - 10.12.2013 09:17

0.15%. Ob tem da je to da je prijavljen drugje kot prebiva kaznivo.

sad
založnik
**

#1910605 - 10.12.2013 09:24

Oseba A ima prijavljeno začasno prebivališče na drugi lokaciji. Hvala za opozorilo, ker bo treba podaljšat.
Še vprašanje: pride nižja stopnja zaradi najemnikov ali stalnega bivališča?

drmr
stalni dopisovalec
**

Registriran od: 27.02.2009
Sporočil: 379

Predstavi.Se:
      #1910624 - 10.12.2013 09:51

Mene pa zanima če lahko sam uredim "služnost rabe" stanovanja v katerem živi starejši sorodnik lastnik pa sem jaz ali se mora s tem strinjat tudi on in kaj mi ostane če se on ne strinja ? Do sedaj sem davek, nadomestilo zemljišča in razna vzdrževalna dela(popravilo strehe,fasade,rezervni sklad...)plačeval jaz potem pa bi moral on če sem prav razumel.Lastnik sem več kot 20let in ne prejemam nič najemnine.LP

VAG
profesionalec
**

Registriran od: 11.08.2007
Sporočil: 986
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: drmr]
      #1913261 - 14.12.2013 10:15

KSZ

A lahko prosim pomagate še v mojem primeru:
sem 100% lastnik stanovanja, ki ima vrednost x. Hkrati sem 1/2 lastnik hiše, ki ima vrednost malenkost več kot 2x. Dejansko živim v stanovanju, stalno prebivališče pa imam še vedno v hiši.
Ali se mi izplača zamenjat stalno prebivališče na stanovanje in s tem povezane vse dokumente? Verjetno pride sprememba dokumentov cca. 100-200 €, v stanovanju trenutno ni nihče prijavljen, na hiši je poleg mene prijavljena še druga solastnica (mama). Če naredim to, se mi iz stanovanja davek zmanjša iz 0,5 na 0,15, hkrati pa na hiši poveča na 0,5. Ali lahko naredim služnostno pravico na mamo, da ona uporablja še moj del hiše? Se s tem izognem 0,5 stopnji davka? Hiša je cca. 180 kvadratov.
Kaj bi bilo najbolj optimalno?

YuGec
trač pisalec
**

Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: VAG]
      #1914061 - 15.12.2013 19:55

To je ciganija na kvadrat. Se vidi, da so davek pisali izključno za polnjenje proračuna.

Če si lastnik polovice hiše, dobiš višji davek, če tam ne živiš.

Če pa želi dati služnost za to polovico, pa mora biti tista polovica kot posamezno stanovanje. To je res bolano, po eni strani je to pomembno, po drugi pa ne.

Gonzo
novinar

Predstavi.Se:
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: YuGec]
      #1914115 - 15.12.2013 21:19

Jap, zadevo so zbirokratizirali do nezavesti, namesto da bi uvedli (če že morajo) samo en davek.
To je dodatna hrana za debelejši javni sektor, ki bo tolmačil in izdajal odločbe.

--------------------

jello
novinar
**

#1914206 - 16.12.2013 08:04

Služnosti ne moreš dati solastniku. Najbolj optimalno je da se prijaviš v stanovanju,. kjer tudi žviš. Svoj delež hiše pa podariš mami (če je prijavljena v hiši).

Hanzi
v pokoju
**

Predstavi.Se:
      #1914214 - 16.12.2013 08:40

Mami del hiše prodaš!. Če boš podaril bo davek na transakcijo večji, ker mama ti je drugi dedni red v tem primeru.
Sedaj pa računaj koliko je stroškov s prodajo (2%+) in kdaj boš to dobil notri z višjim davkom.

--------------------

VAG
profesionalec
**

Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: Hanzi]
      #1914900 - 16.12.2013 21:22

Citat:

Uporabnik Hanzi pravi:
Mami del hiše prodaš!. Če boš podaril bo davek na transakcijo večji, ker mama ti je drugi dedni red v tem primeru.
Sedaj pa računaj koliko je stroškov s prodajo (2%+) in kdaj boš to dobil notri z višjim davkom.

Ker sem samo še formalno lastnik polovice hiše, sem seveda želel prepisati to na mamo, pa me država udari po žepu za več kot dva tisočaka.
Kakšen pa je davek pri prodaji? Se upošteva pri odmeri davka napisana vrednost ali spet vrednost po Gursu?

VAG
profesionalec
**

#1914909 - 16.12.2013 21:26

Citat:

Uporabnik jello pravi:
Služnosti ne moreš dati solastniku. Najbolj optimalno je da se prijaviš v stanovanju,. kjer tudi žviš. Svoj delež hiše pa podariš mami (če je prijavljena v hiši).

Če ji podarim, moram plačati par tisočakov državi, ker neobdavčeno je samo iz staršev na otroke, obratno pa ne.

patriot
Sloven´c
**

#1935488 - 18.01.2014 11:11

http://www.delo.si/nepremicninski-kalkulator

--------------------

lanos
novinar
*

Registriran od: 04.02.2011
Sporočil: 2252
      #1937795 - 21.01.2014 13:54

Citat:

Uporabnik sad pravi:

Obojega. S tem, da če imaš najemnika, moraš pa od najemnine davek oddvojit. Če si to mislil.
Tudi najemnik ima stalno bivališče na tem naslovu.
Nižji davek je, če si v stanovanju/hiši lastnik in si prijavljen
Višji davek je, če si lastnik in nisi prijavljen
Enako velja za solastnike in njihove deleže
Najemniki prinesejo nižji davek, € od najemnine in davek od najemnine.

Ralliart
trač pisalec
**

Registriran od: 26.09.2007
Sporočil: 3704
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: lanos]
      #1937983 - 21.01.2014 17:31

ksz

Ker ne sledim novicam, te guzve sedaj na gursu so zarad oddajanj stanovanj al za vsakogar in se moras angazirat da se tvoja lastnina pravilno obdavci za pravilno rabo, bajta, zemlja itd?

--------------------

Gonzo
novinar

Predstavi.Se:
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: Ralliart]
      #1938004 - 21.01.2014 18:12

Ja nekaj takega bo. Sem odšel nekaj vprašati na zemljiško knjigo in so zraven v čakalnici za GURS babice krčevito stiskale dokumentacijo v rokah

--------------------

lanos
novinar
*

Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: Ralliart]
      #1938418 - 22.01.2014 11:07

za tiste, ki imajo preveč hiš, stanovanj, ... pa lastniki niso prijavljeni na v tej hiši/sanovanju
na cene zemlje oz. procent obdavčitve , pa ne moreš velik ali nič uplivati. Problem je samo, če je nekaj parcela kot kmetijska vredna nekaj sto €, če ti pa občina parcelo spremeni v gradbeno, se pa vrednost poveča na nekaj tisoč evrov ali nekaj desettisoč evrov.

PS. Kolk jaz razumem to vse skupaj

Mato
novinar
**

Registriran od: 03.10.2007
Sporočil: 1214
      #1938488 - 22.01.2014 12:07

Kje se da točno pogledat, v katero kategorijo spada zemlja. Imam parcelo in bi rad preveril?

--------------------
Lp,
Matej

KKK
profesionalec
*

Registriran od: 18.05.2009
Sporočil: 864
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: Mato]
      #1938502 - 22.01.2014 12:22

javni vpogled v prostor vtipkaj, pa prideš na GURS stran katastra

tafrishnzelen
občasni dopisnik
**

Registriran od: 04.09.2007
Sporočil: 245

Predstavi.Se:
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: KKK]
      #1938518 - 22.01.2014 12:36

KSZ...

na kateri datum se bo gledalo prijavljeno prebivališče za obračun davka? Trenutno z ženo oddajava stanovanje, v katerem imam tudi sam prijavljeno stalno prebivališče, v drugem, v katerem dejansko živiva in sva lastnika 50/50, pa je prijavljena samo ona.

Glede na to, da bom kot lastnik, ki nima prijavljenega stalnega prebivališča na drugi lokaciji, plačeval davek po 0,5, moram spremeniti stalno prebivališče (zakaj ga nisem dosedaj je kriva pač moja lastna lenoba).

Torej vprašanje: če danes spremenim stalno prebivališče na drugo lokacijo, tam kjer dejansko živiva, ali bo to vplivalo na višino davka ali bo GURS/DURS gledal stalno prebivališče na kakšen drug, pretekli datum in sem se dejansko že zahebal?

jetamp
trač pisalec

Predstavi.Se:
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: tafrishnzelen]
      #1938577 - 22.01.2014 13:45

Dejansko si že zahebal! 1.1.2014

lanos
novinar
*

#1938582 - 22.01.2014 13:48

kateri datum bodo upošteval-ne vem. Je pa zadnji čas, da zadevo urediš.
Za drugo stanovanje katerega si lastnik boš plačeval 0,5%, če ne bo nobeden prijavljen tam. Če dobiš najemnike in se prijavijo, najemna pogodba, tržni najem in te zadeve, boš plačeval pa 0,15, sam boš pa od najemnine plačeval davek.
Tudi finta, da bi se eden od vaju prijavil na drugo stanovanje "ne palijo" (če sta lastnika obeh vsak neki delež recimo 50-50). oz. za stanovanje na katerem sii prijavljen 0,15.... da drugem 0,5.

Gonzo
novinar

Predstavi.Se:
      #1938917 - 22.01.2014 20:32

Madonca so to zbirokratizirali namesto da bi poenostavili zadeve.

--------------------

YuGec
trač pisalec
**

#1939029 - 22.01.2014 22:07

Citat:

Uporabnik jetamp pravi:

Presečni datum za to leto je konec marca, kolikor je meni znano...za vsa ostala leta naprej pa 1.1.

Mato
novinar
**

Registriran od: 03.10.2007
Sporočil: 1214
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: KKK]
      #1939165 - 23.01.2014 08:10

Citat:

Uporabnik KKK pravi:
javni vpogled v prostor vtipkaj, pa prideš na GURS stran katastra

Jao meni.
Tam se m vedno gledal, vendar je do sedaj pisalo 7k€, zato mi ni bilo najbolj jasno.
Sedaj pa piše 87k€. Kvadrat je ocenjen na 105€/m2.

Imam kakšne možnosti pogajanja glede cene, ker se parcela ne proda niti za 70€/m2?

--------------------
Lp,
Matej

lanos
novinar
*

#1939259 - 23.01.2014 10:21

Citat:

Uporabnik YuGec pravi:
Citat:

Uporabnik jetamp pravi:

Presečni datum za to leto je konec marca, kolikor je meni znano...za vsa ostala leta naprej pa 1.1.

jaz sem pa zvedu, da je bil 15.1.2014. V vsakem primeru prepozno

YuGec
trač pisalec
**

#1939849 - 23.01.2014 22:41

In če se polovici leta preseliš oz. so spremembe? Sej morajo zadevo poračunati.

LP!

PS: preberite zakon, not vse piše

YuGec
trač pisalec
**

#1939855 - 23.01.2014 22:46

(3) Podatki, ki bodo v registru nepremičnin v skladu s predpisi, ki urejajo evidentiranje nepremičnin evidentirani po stanju na dan 1. aprila 2014, bodo uporabljeni za odmero davka za leto 2014

Citirano iz zakona.

KKK
profesionalec
*

Registriran od: 18.05.2009
Sporočil: 864
      #1939876 - 23.01.2014 23:27

Podatki, ki bodo v registru nepremičnin v skladu s predpisi, ki urejajo evidentiranje nepremičnin evidentirani po stanju na dan 1. aprila 2014, bodo uporabljeni za odmero davka za leto 2014.

Er, tale je bolj pravi

28. člen

(odmera, vročitev in plačilo davka v letu 2014)

(1) Ne glede na 3. in 5. člen ter prvi odstavek 10. člena tega zakona, se davek za leto 2014 odmeri za nepremičnine, ki so določene ali bi morale biti določene v registru nepremičnin na dan 1. aprila 2014, ob upoštevanju podatkov o nepremičninah na dan 1. aprila 2014 in od davčne osnove, ki je posplošena tržna vrednost nepremičnine, ugotovljena s predpisi o množičnem vrednotenju nepremičnin in pripisana nepremičnini v registru nepremičnin 1. aprila 2014. Ne glede na 4. člen tega zakona se davek za leto 2014 odmeri osebam, ki so na dan 1. aprila 2014 evidentirane v registru nepremičnin in evidenci trga nepremičnin kot zavezanci.

(2) Ne glede na prejšnji odstavek se kot davčna osnova za stanovanjske nepremičnine za leto 2014 upošteva 80 % posplošene tržne vrednosti nepremičnin.

(3) Ne glede na drugi odstavek 10. člena tega zakona se davek za leto 2014 odmeri z odločbo, ki jo izda davčni organ po uradni dolžnosti najkasneje do 31. maja 2014.

(4) Ne glede na četrti odstavek 12. člena tega zakona mora davčni zavezanec v primeru, če ni prejel odločbe, ki se vroča z navadno vročitvijo, do 15. junija 2014, o tem najkasneje do 30. junija 2014 obvestiti davčni organ, s čimer izpodbija domnevo vročitve po zakonu, ki ureja davčni postopek. Davčni organ takemu zavezancu vroči odločbo o odmeri davka z osebno vročitvijo najkasneje do 15. julija 2014.

(5) Ne glede na prvi odstavek 13. člena tega zakona plačujejo v letu 2014 fizične osebe davek v največ štirih obrokih, od katerih prvi zapade v plačilo 16. avgusta 2014, drugi 15. septembra 2014, tretji 15. oktobra 2014 in četrti 15. novembra 2014.

(6) Ne glede na drugi odstavek 13. člena tega zakona plačujejo v letu 2014 pravne osebe davek v največ petih obrokih, od katerih prvi zapade v plačilo 16. avgusta 2014, drugi 15. septembra 2014, tretji 15. oktobra 2014, četrti 15. novembra 2014 in peti 15. decembra 2014. Pravne osebe v letu 2014 plačujejo davek v petih obrokih, če znesek davka presega 6.000 eurov.

(7) Ne glede na 18. člen tega zakona geodetska uprava v letu 2014 pošlje podatke o nepremičninah, ki so predmet obdavčitve, o njihovi posplošeni tržni vrednosti ter zavezancih po stanju v registru nepremičnin na dan 1. aprila leta 2014, davčnemu organu najkasneje do 15. aprila 2014.

Prijetno branje

Popravil(-a) KKK (23.01.2014 23:29)

sad
založnik
**

#1941476 - 26.01.2014 07:37

Citat:

Uporabnik lanos pravi:
Citat:

Uporabnik sad pravi:

Obojega. S tem, da če imaš najemnika, moraš pa od najemnine davek oddvojit. Če si to mislil.

Torej je dovolj za nižji davek, da imaš v tistem stanovanju stalno prebivališče, tudi brez najemnikov?

lanos
novinar
*

#1942146 - 27.01.2014 09:40

Citat:

Uporabnik sad pravi:
Citat:

Uporabnik lanos pravi:
Citat:

Uporabnik sad pravi:

Torej je dovolj za nižji davek, da imaš v tistem stanovanju stalno prebivališče, tudi brez najemnikov?

Dovolj??? Pa to je menda to. 0,15 je če živiš v svoji hiši!!!

sad
založnik
**

#1942156 - 27.01.2014 09:45

Ne bereš natančno: lastnik in prijavljeno stalno bivališče.
Hvala za odgovor.

lanos
novinar
*

#1942193 - 27.01.2014 10:19

hebi ga.. napisal si vprašanje tako, kot da moraš še najemnike imeti v hiši, da je nižji davek. (0,15)

iskalecxx
občasni dopisnik

Registriran od: 24.07.2009
Sporočil: 118
      #1950506 - 07.02.2014 08:33

Situacija: sem lastnik stanovanja v bloku, starši pa so lastniki hiše. Zaradi števila družinskih članov, smo zamenjali nepremičnini - spremenili stalno bivališče ne pa stanje v zemljiški knjigi.
Vprašanje: če pustim vse tako kot je, bom jaz in starši plačali po 0,5% davka? Ali je rešitev v služnosti?

lanos
novinar
*

Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: iskalecxx]
      #1950659 - 07.02.2014 11:53

Citat:

Uporabnik iskalecxx pravi:
Situacija: sem lastnik stanovanja v bloku, starši pa so lastniki hiše. Zaradi števila družinskih članov, smo zamenjali nepremičnini - spremenili stalno bivališče ne pa stanje v zemljiški knjigi.
Vprašanje: če pustim vse tako kot je, bom jaz in starši plačali po 0,5% davka? Ali je rešitev v služnosti?

hmm... najbolj točno boš zvedel na geodetski upravi. Ampak.....
mislim, da boste vsi plačevali po 0,5. Če ne bi spremenili stalnega bivališča bi bil lastnik in prijavljen na eni (svoji) nepremičnini. Tako si pa lastnik ene nepremičnine, prijavljen pa na drugi, ki ni tvoja last.
Rešitev je menda tržni najem in s tem davek 0,15. Če te potem lovi kaj davkarija z tem "kao" najemom... ne vem. Mal čudno mi je to vse, kako si naj si otroci in starši podpisujejo tržni najem. Pa še nekaj. Nekdo je nekje napisal, da so otroci staršem prvo koleno. Starši otrokom pa šele tretje.
Ali pa, da si prepišete nepremičnine tako, kot živite oz. ste prijavljeni.
Povprašaj na GU, pa poročaj kolk sem se zmotil

x5x
600.registrirani uporabnik

Registriran od: 22.08.2007
Sporočil: 2453

Predstavi.Se:
      #1957779 - 17.02.2014 19:54

ksz.
Pri nas je prišla danes pošta za osebo ki je že pokojna hm... od leta 1945... pa še na našem naslovu ni nikoli živela ampak pri sosedu ki imajo isti piimek..
Kaj sedaj? Vržem stran pa naj se oni j.bejo. Ali obvestiti?
lp

--------------------
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today

lemar
občasni dopisnik
**

Registriran od: 08.01.2008
Sporočil: 247
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: x5x]
      #1958172 - 18.02.2014 11:35

glede na to, da so zavezanci za davke osebe (fizične in pravne), in če pošta ni bila naslovljena nate, te načeloma nič ne briga. Lahko si pa prijazen in jim pošlješ nazaj in jim poveš da so gadno zamočili. Nisi edini, tega je precej in me prav zanima kako mislijo izdati odločbe če niso niti v stanju upariti davčnega zavezanca z naslovom in predmetom obdavčitve? To nima nobene veze z napačnimi podatki v evidencah ki jih kao lastniki niso uredili, enostavno imajo težave z osnovnimi povezavami register prebivalstva - naslovi - nepremičnina.

lanos
novinar
*

Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: x5x]
      #1959484 - 19.02.2014 14:55

mogoče je bil pa ta pokojni prijavljen na vašem naslovu, pa vi tega sploh vedeli niste.
Po moje bi bilo najbolja rešitev nekje vmes tvojih predlogov. Obvesti jih in naj se potem oni j_bejo!!
Če je pa bil prijavljen narobe, boš pa ti doživel orgazem...
PS Kdorkoli je in kjerkoli je živel.... ampak če zapuščine niso uredili vse od leta 45.... si pa zaslužijo malo se_xa!!

tafrishnzelen
občasni dopisnik
**

Sporočil: 245

Predstavi.Se:
      #1960459 - 20.02.2014 16:26

ksz

daj jim j.... m....

dobil informativni izračun in so mi za dva boksa v garažni hiši usekali 0,5 davka A to, da imaš garažo, je po novem luksuz?!

geronimo
novinar
**

Registriran od: 09.09.2007
Sporočil: 1627
      #1960469 - 20.02.2014 16:43

A nič ne spremljaš teme, to smo pomoje vsi dobili. Blok s parkirnimi mesti v dveh kleteh, isto za obe mesti po 0,5%. Ampak se ne sekiram, ko bereš da obrntniki dobivajo po 10k€ namesto prej 2.5k€ za proizvodne prostore, to pa je jeba.

Rikolus
novinar
**

Sporočil: 1948
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: lemar]
      #1960472 - 20.02.2014 16:47

Citat:

Uporabnik lemar pravi:
glede na to, da so zavezanci za davke osebe (fizične in pravne), in če pošta ni bila naslovljena nate, te načeloma nič ne briga. Lahko si pa prijazen in jim pošlješ nazaj in jim poveš da so gadno zamočili. Nisi edini, tega je precej in me prav zanima kako mislijo izdati odločbe če niso niti v stanju upariti davčnega zavezanca z naslovom in predmetom obdavčitve? To nima nobene veze z napačnimi podatki v evidencah ki jih kao lastniki niso uredili, enostavno imajo težave z osnovnimi povezavami register prebivalstva - naslovi - nepremičnina.

Se strinjam. Da ne govorim o tem, da ne znajo preprostega if stavka napisat.
Če sem lastnik samo ene nepremičnine (stanovanja) v celi SLO in je ta na naslovu stalnega bivališča (blok), kako mi lahko potem upizdijo davek za nerezidenčno stanovanje.
In sedaj naj grem to dopovedat referentki na UE, kam točno me mora prijavit?!
Za njihovo malomarnost moram jaz zgubljat cajt??

bizi
založnik
**

Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: Rikolus]
      #1960564 - 20.02.2014 18:22

Zato ker pri naslovu stalnega bivališča nimaš navedene številke stanovanja, kar je obvezno že od leta 2008. Kaj če bi imel v tistem bloku v lasti več stanovanj, kako bi ugotovili, katero je rezidenčno?

Rikolus
novinar
**

Sporočil: 1948
      #1961266 - 21.02.2014 14:00

Ampak nisem lastnik več stanovanj, ampak samo 1 (ENE) v Sloveniji. OK?
Če bi bil nepremičninski mogotec, tega ne bi pisal tukaj

Preselil sem se leta 2010, na UE predpostavljam je vedla kaj dela, ne?! Ker drugače mi ni mogla vpisat stalnega bivališče, drugače kot tako, da sem dokazoval lastnišvo s kupoprodajno pogodbo.

In na tej pogodbi piše št. stanovanja,ne ?!

Torej po čigavem qrcu, se moram ponovno sprehajat na UE?

olfa
novinar

Sporočil: 1698
      #1961269 - 21.02.2014 14:08

Ne beblaj.

Imam napisano številko stanovanja od prijave naprej, preverjeno na UE, pa imam 0,5.

No in?

aver
stalni dopisovalec
**

Registriran od: 09.06.2008
Sporočil: 256
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: olfa]
      #1961510 - 21.02.2014 20:07

GURS ima objavljeno, da v površino prostora niso vključene površine okenskih in vratnih odprtin ter niš v elementih, ki omejujejo prostor.

Zanima me kaj se šteje pod omenjene niše?

Npr. soba je kvadratna in ima recimo še prostor velikosti 3m2 za "omaro" ampak ta prostor ni ločen s kakšno pregrado ampak je v sklopu sobe recimo temu je kot "udrtina" iz kvadrata. Seveda ni nujno, da se uporablja za omaro, saj imamo mi recimo tam posteljo. Ali se ta del šteje za nišo?

lanos
novinar
*

Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: aver]
      #1962589 - 23.02.2014 14:26

smo pa res svetovno zakompliciran narod. To pa ni kaj. Eni res ne veste, na kaj se pritožujete. Še manj pa komu. TUKAJ JE ŽE VSAJ 100X napisano, da je garaža o.5%. In še kar pametujete zakaj je GURS toliko obdavčil. Stopnjo davka, je določila država, vlada..... al kdo že. Ko sem bil sam na GURS-u, je bil že na vratih A3 list,kjer je pisalo, kje lahko kaj urejamo. In lepo piše, da lastništvo urejajte v ZK, prijavo oz. rezidenčnost na UE, zazidljivost parcel na občinah....itd . Pol pa dve uri čakate na GURS-u, da vas pošlje preverit, če ste sploh prijavljeni na številki stanovanja. To bi lahko storili že prej, ne pa da čakate. Daj malo berite še navodila, ne pa samo forume, kjer lahko pišete kaj hočete. Osebno se jaz ne strinjam z tem davkom in celotnim sistemom....... ampak če ne potrkate na prava vrata pri neki napaki, niste NIČ naredili, razen da se hvalite po gostilnah, kako ste nekoga "nahrulili", ki pa nima s tem NIČ.
In kolko sem se osebno s kom pogovarjal, jih je večina ugotovila, kje je bila kakšna napaka, in večina od teh je tudi ugotovila, da sploh niso vedeli, da nekaterih stvari nimajo urejenih. Seveda, so pa tudi napake, nad katerimi se vsi mi jezimo, ampak toliko pa spet ne. Tudi takšne, da je nekdo imel zemljo, ki je ni nikoli imel.
In če se z nečim ne strinjamo ne moremo reševati na okencu najbližjega referenta, ampak tam, kjer je to "sranje" prišlo ven. Ampak tam pa nočemo, ne moremo, ne bomo se izpostavljali....itd, itd. Forumi so pa za izpolnitve "mokrih sanj" In zakaj tako?? Ker smo "ovce"!! In že dolgo je jasno, da naša vlada hoče in ji tudi uspeva razdeliti ljudi, skregati med sabo, ker dosežejo neenotnost in s tem slabost ljudi. Že pri volitvah so onemogočeni ljudje, ki bi vse poslali v 3PM. In tako se ne more zgoditi, da bi ljudje udarili po mizi in rekli "dosti je tega" . In će bo davek prišel....... (upajmo pa da ne) bomo vse plačal, pa še kaj več. In če kdo ne bo mogel plačati, (in tudi marsikdo ne bo mogel) ga bodo slekli do "gat".

sajkek
v pokoju
*

Registriran od: 16.03.2008
Sporočil: 13038

Predstavi.Se:
      #1963085 - 24.02.2014 11:52

žlahta ima vrtno lopo deklarirano kot stanovanje z WCjem in vodo ter kuhinjo vsega 15 m2, ocenjana na 25 k€ LOL, ker noben noter ne živi je to rang 0,5, cca 100€ pa adijo haha... Grejo zdaj pojasnevat gor pa dol.

--------------------
Če si car si car, tu ne moreš nič.

jello
novinar
**

Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: sajkek]
      #1963098 - 24.02.2014 12:04

Ja, jebiga. Ko je bil popisovalec tam so se pa hvalili kako mu lahko kar na vrtu kavico skuhajo in kako je fajn ko gre lahko tam tudi srat če ga le prime.

Fakin
amater
**

Registriran od: 29.03.2009
Sporočil: 26
      #1963134 - 24.02.2014 12:30

KSZ

A mi lahko kdo na hitro pove kje urediti da se dva dela stavbe združita nazaj v en del, namreč ob popisu se je en del stavbe (ena soba) uporabljal za poslovni prostor (zdaj obdavčen 0,75 %), zdaj pa se ne uporablja več za poslovne namene. Se to uredi na upravni enoti ali na gursu? Če sta lastnika dva ali morata to urediti oba ali je dovolj samo eden?
Hvala

lanos
novinar
*

Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: Fakin]
      #1963153 - 24.02.2014 12:54

GURS!!!!

bizi
založnik
**

#1963163 - 24.02.2014 13:01

Nekatere stvari lahko popraviš sam preko interneta. Če v aplikaciji ne moreš popraviti kar želiš, se lahko kar preko aplikacije naročiš na GURS-u

nacek
profesionalec
**

Registriran od: 13.10.2012
Sporočil: 970
      #1963211 - 24.02.2014 13:38

Dokler niste v takem položaju je še vredu.

Dolenjci opozarjajo: kako bi se počutili vi, če bi morali plačati davek na nepremičnine za tole barako?

http://www.slovenskenovice.si/...-kazenski-davek

sad
založnik
**

#1963226 - 24.02.2014 13:48

Še en razmislek: obvestilo o tvoji nepremičnini dobi nekdo drug, vključno s kodo za spreminjanje podatkov.
Kako pa je v tem primeru z varovanjem osebnih podatkov? Da niti ne omenjamo možnosti, da ti prejemnik spremeni podatke in potem boš dobil od dursa za plačat astonomsko vsoto.

Gavran
direktor!
**

Sporočil: 2214
      #1963264 - 24.02.2014 14:31

Citat:

Uporabnik lanos pravi:
smo pa res svetovno zakompliciran narod. To pa ni kaj. Eni res ne veste, na kaj se pritožujete. Še manj pa komu. TUKAJ JE ŽE VSAJ 100X napisano, da je garaža o.5%. In še kar pametujete zakaj je GURS toliko obdavčil. Stopnjo davka, je določila država, vlada..... al kdo že. Ko sem bil sam na GURS-u, je bil že na vratih A3 list,kjer je pisalo, kje lahko kaj urejamo. In lepo piše, da lastništvo urejajte v ZK, prijavo oz. rezidenčnost na UE, zazidljivost parcel na občinah....itd .

Ne seri, nisem jaz kriv za pi.darijo ki so jo povzročili državni uradniki (ja boli be ku.ac pod katero kratico se skrivajo). Imam hišo v kateri živim in je gradbeno dovoljenje zanjo izdano kot "nadomestna gradnja" po zakonih ki so veljali v času izdaje GD. Pa sem dobil davek po višji stopnji na obe hiši ker stare zaradi pomanjkanja sredstev še nisem uspel porušiti. A sem jaz dolžan popravljati njihove malomarnosti? Stara ima zaradi stroškov rušenja realno negativno vrednost, v novi pa živim...

--------------------
Bodite strpni ne samo do ciganov ampak tudi do virusov AIDSA in triperja

Če bi volitve lahko karkoli spremenile bi bile ilegalne.

Fakin
amater
**

Registriran od: 29.03.2009
Sporočil: 26
      #1963288 - 24.02.2014 15:04

Citat:

Uporabnik bizi pravi:
Nekatere stvari lahko popraviš sam preko interneta. Če v aplikaciji ne moreš popraviti kar želiš, se lahko kar preko aplikacije naročiš na GURS-u

ej hvala za tole...sem spregledal tele vprašalnike

WeWatchingYou
založnik
**

Sporočil: 5262
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: Fakin]
      #1963357 - 24.02.2014 16:48

Vprašanje, kdaj se smatra da je neki objekt dokončan ter kdaj ga je potrebno potem prijaviti na gurs-u.

--------------------
LPWWY

krimec
trač pisalec

Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: WeWatchingYou]
      #1963410 - 24.02.2014 17:54

Mogoče boš našel pojasnilo tukaj.

Drugače pa: Čim kasneje

--------------------

dsf
izbrisani
**

#1963422 - 24.02.2014 18:10

Palica kamnitita ali amonala reši problem

--------------------

bizi
založnik
**

Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: Gavran]
      #1963438 - 24.02.2014 18:27

Citat:

Uporabnik Gavran pravi:
Citat:

Uporabnik lanos pravi:
smo pa res svetovno zakompliciran narod. To pa ni kaj. Eni res ne veste, na kaj se pritožujete. Še manj pa komu. TUKAJ JE ŽE VSAJ 100X napisano, da je garaža o.5%. In še kar pametujete zakaj je GURS toliko obdavčil. Stopnjo davka, je določila država, vlada..... al kdo že. Ko sem bil sam na GURS-u, je bil že na vratih A3 list,kjer je pisalo, kje lahko kaj urejamo. In lepo piše, da lastništvo urejajte v ZK, prijavo oz. rezidenčnost na UE, zazidljivost parcel na občinah....itd .

Ne seri, nisem jaz kriv za pi.darijo ki so jo povzročili državni uradniki (ja boli be ku.ac pod katero kratico se skrivajo). Imam hišo v kateri živim in je gradbeno dovoljenje zanjo izdano kot "nadomestna gradnja" po zakonih ki so veljali v času izdaje GD. Pa sem dobil davek po višji stopnji na obe hiši ker stare zaradi pomanjkanja sredstev še nisem uspel porušiti. A sem jaz dolžan popravljati njihove malomarnosti? Stara ima zaradi stroškov rušenja realno negativno vrednost, v novi pa živim...

Stari bajti brez vrednosti lahko spremeniš namembnost v pomožni kmetijski objekt, za katerega je davek minimalen. In ali ni nadomestna gradnja to, da najprej nekaj porušiš in nato zgradiš novo?

Gavran
direktor!
**

#1963536 - 24.02.2014 20:31

Kakšen je postopek da spremenim namembnost?
Nadomestna gradnja po zakonodaji iz tistega časa je dovoljevala gradnjo tudi na drugi parceli pod določenimi pogoji. Tako sedaj stoji stara hiša 100m od nove.

--------------------

sad
založnik
**

#1963688 - 24.02.2014 23:23

Citat:

Uporabnik Gavran pravi:
Kakšen je postopek da spremenim namembnost?
Nadomestna gradnja po zakonodaji iz tistega časa je dovoljevala gradnjo tudi na drugi parceli pod določenimi pogoji. Tako sedaj stoji stara hiša 100m od nove.

Bager naj malo poruka hišo, da pade. Uradna verzija je seveda, da hiša ni zdržala žledu . Če pa ga pri tebi ni bilo, pa drugič več sreče .
PS: Tebi pa dolgo časa manjka sredstev za rušenje?

lanos
novinar
*

#1963714 - 25.02.2014 01:21

Citat:

Uporabnik bizi pravi:
Citat:

Uporabnik Gavran pravi:
Citat:

Uporabnik lanos pravi:

Stari bajti brez vrednosti lahko spremeniš namembnost v pomožni kmetijski objekt, za katerega je davek minimalen. In ali ni nadomestna gradnja to, da najprej nekaj porušiš in nato zgradiš novo?

kaj je pa z hišno številko, če spremeniš namembnost v pomožni kmetijski objekt???? Se ukine..al??

jetamp
trač pisalec

Predstavi.Se:
      #1963794 - 25.02.2014 09:35

Dejansko rabo stavbe lahko baje brez problema spreminjaš na obrazcu K-6. Kaj pa če jo spremeniš v stanovanje neprimerno za bivanje šifra 1110000?

sajkek
v pokoju
*

Predstavi.Se:
      #1963816 - 25.02.2014 10:15

še vedno je vrednost, mi smo dali polovično porušeno hiše (ni strehe, sesu se je strop, čakamo na podiranje) predlog da je hin, da naj vrednost dajo na nula iz 25k€. no je rekla teta,da edino lahkodajo da je nebivalan, in je zdaj vredna faking 11k€ (krat 0,5 itd)..dovoljenje za rušenje ne zadostuje, baje bomo morali prinest slike da je res porušena. ...bi najraje slikal eno v okolici pa niso nič rušili zadnje čase...

--------------------

lanos
novinar
*

#1963821 - 25.02.2014 10:24

fakkk.... ja.... če je objekt nebivalen oz. neprimeren za bivanje, imaš 0,5 davka. Ja, kako pa naj bo bivalen, če je nebivalen in kako se pol naj prijaviš gor. Neumnost, da te kap.

bizi
založnik
**

#1963915 - 25.02.2014 12:17

Gurs svetuje, da tako bajto poslikaš zunaj in znotraj, ter se oglasiš pri njih. Glede hišne številke pa ne bi vedel.

gas
novinar

Predstavi.Se:
      #1963961 - 25.02.2014 13:09

Vprašanje glede služnosti,... boljsa polovica je lastnica 1/3 stanovanja. Brat je lastnik 1/3.... A lahko oba dasta sluznost materi (ki je lastnice 1/3), da bi imeli potem 0,15 davek....

bizi
založnik
**

#1963964 - 25.02.2014 13:13

Mati ne sme biti lastnica, ker se služnost lahko podeli samo na celo stanovanje in ne na 2/3.

Popravil(-a) bizi (25.02.2014 13:14)

gas
novinar

Predstavi.Se:
      #1963971 - 25.02.2014 13:16

hm,..potem bi bilo najboljse da mati podari stanovanje otrokoma, ona dva pa naredita sluznost mami a mam prav?

bizi
založnik
**

#1963981 - 25.02.2014 13:26

Tako bi šlo. Sicer pa počakajte z ukrepi do odločitve Ustavnega sodišča.

gas
novinar

Predstavi.Se:
      #1963985 - 25.02.2014 13:31

se vprasanje glede sluznosti,... uverovit podpis vem da mora notar,.... a mora predlog za vpis v zemljisko knjigo tudi on dati ali lahko sam?

bizi
založnik
**

#1964183 - 25.02.2014 18:46

Samo notar ali odvetnik.

WeWatchingYou
založnik
**

#1964359 - 25.02.2014 22:41

Citat:

Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Vprašanje, kdaj se smatra da je neki objekt dokončan ter kdaj ga je potrebno potem prijaviti na gurs-u.

Na prvi del še vedno nisem dobil odgovora

--------------------
LPWWY

krimec
trač pisalec

#1964449 - 26.02.2014 07:50

Citat:

Citat:

http://www.slonep.net/storitve/izmere-in-cenitve/novice/obvezno-evidentiranje-stavb-v-katastru-stavb
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?sid=1165&zdid=1385
http://lgb.si/vpis-stavbe-kataster-stavb

--------------------

WeWatchingYou
založnik
**

#1964617 - 26.02.2014 10:57

tnx

--------------------
LPWWY

lanos
novinar
*

#1964620 - 26.02.2014 11:00

Citat:

Citat:

Za objekt pred vselitvijo potrebuješ uporabno dovoljenje. Uporabno dovoljenje pa dobiš, ko imaš vse prijavljeno, vrisano....itd. (ne vem kaj vse rabiš) In če imaš uporabno dovoljenje, imaš vse. Kolko to stane... ne vem.

Gavran
direktor!
**

#1964784 - 26.02.2014 14:13

http://www.uis.si/view?id=694

Za enostanovanjske zgradbe uporabno ni obvezno...

--------------------

lanos
novinar
*

#1964809 - 26.02.2014 14:36

opaa.. HVALA
to pa nisem vedel in je dobrodošla informacija.

Bostjan75
amater
*

Registriran od: 26.02.2014
Sporočil: 1
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: Gatto]
      #1964822 - 26.02.2014 15:08

Mene pa zanima sledeče.
Živim v dvostanovanjski hiši (etažiranje stanovanja smo izvedli v letu 2012).
V stanovanju 1 živjo straši in v stanovanju 2 živim jaz.

Stanovanje 2 so mi starši podarili z darilno pogodbo, ki je tudi overjena, nismo pa dali še zahtevka za vpis v ZK.

Ali mora biti stanovanje vpisano v ZK, da bom plačal davek po nižji stopnji? Ali je dovolj overjene darilna pogodba?

Hvala,

Boštjan

lanos
novinar
*

Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: Bostjan75]
      #1964855 - 26.02.2014 16:45

Citat:

Uporabnik Bostjan75 pravi:
Mene pa zanima sledeče.
Živim v dvostanovanjski hiši (etažiranje stanovanja smo izvedli v letu 2012).
V stanovanju 1 živjo straši in v stanovanju 2 živim jaz.

Stanovanje 2 so mi starši podarili z darilno pogodbo, ki je tudi overjena, nismo pa dali še zahtevka za vpis v ZK.

Ali mora biti stanovanje vpisano v ZK, da bom plačal davek po nižji stopnji? Ali je dovolj overjene darilna pogodba?

Hvala,

Boštjan

Vpisano v ZK. Mislim , pa da je zdaj za davek dovolj, če na gurs odneseš pogodbo in ti oni spremenijo samo za davek 015. (na osnovi darilne pogodbe)

oriolus
trač pisalec

#1964896 - 26.02.2014 17:52

Če držijo neuradne novice iz krogov blizu vlade, bodo jutri (27.02) izenačili stopnjo davka za vse na 0.15, tako da teh problemov naj ne bi bilo več...

--------------------

Gavran
direktor!
**

#1964957 - 26.02.2014 19:35

Je pa vprašanje koliko časa bo to veljalo. Jaz ne bom miren dokler ne bo tam zapisano da res živim v svoji hiši...

--------------------

WeWatchingYou
založnik
**

#1965082 - 27.02.2014 05:04

Citat:

Uporabnik Gavran pravi:
http://www.uis.si/view?id=694

Za enostanovanjske zgradbe uporabno ni obvezno...

A to potem velja tudi za prizidek povezan z hišo

--------------------
LPWWY

WeWatchingYou
založnik
**

#1965186 - 27.02.2014 10:25

Ali je to klik ugodna zadeva

--------------------
LPWWY

sajkek
v pokoju
*

Predstavi.Se:
      #1965221 - 27.02.2014 11:14

ne, ker realno stane okol do 300€, tile ti morajo za 800 še rit obrisat pa na kurbe peljat v redni ceni.

--------------------

WeWatchingYou
založnik
**

#1965234 - 27.02.2014 11:34

Ali veš za koga z realno ponudbo, ker enih par sem klical in vsi pravijo od oka cca. 500-600€

--------------------
LPWWY

lanos
novinar
*

#1965260 - 27.02.2014 12:15

tudi moje informacije so takšne...500-600€. In to je cena že kar nekaj časa. Na vseh reklamah, ki jih pošiljajo na dom so razni popusti, ampak cena je še zmeraj 500-600€. Ampak, tale ki ste ga pripeli sem gor pa zmaga. CITIRAM "Plačajte le od 399 € in pripravite vse, kar je potrebno, da ne bo Geodetska uprava na vaše stroške tega uredila namesto vas, v vrednosti do 1031 €!" Napiše, da da popust da oni vse uredijo, na koncu stavka pa naj vse pripravijo, da jim GURS ne bi kaj računal.
Na GURSU sem bil že nekajkrat pa nikoli niso nič računali. Če naročiš geodeta, on uredi vse (sej kot stranka niti nimaš kaj sam) in tudi računa vse.

sajkek
v pokoju
*

Predstavi.Se:
      #1965310 - 27.02.2014 12:54

pokliči mal na periferijo, kjer je kruh cenejši. Meni se že 300 € zdi za 2 urni obisk na terenu in 2 uri dela za računalnim precej predrago, ampak okej.

--------------------

WeWatchingYou
založnik
**

#1965322 - 27.02.2014 13:07

Saj to so cene iz periferije

--------------------
LPWWY

sajkek
v pokoju
*

Predstavi.Se:
      #1965329 - 27.02.2014 13:11

štajerska?

--------------------

WeWatchingYou
založnik
**

#1965331 - 27.02.2014 13:15

posavje, dolenjska

--------------------
LPWWY

Slick
novinar

Registriran od: 18.09.2007
Sporočil: 1517

Predstavi.Se:
      #1965340 - 27.02.2014 13:25

Ksz...
A kdo slučajno ve, kakšen vpliv ima na višino davka oz. vrednost nepremičnine dejstvo, da je v hiši prijavljena dejavnost? Te seveda že dolgo ni več, me pa zanima, ali se te podatke sploh splača popravljati ali ne.

bizi
založnik
**

Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: Slick]
      #1965352 - 27.02.2014 13:38

Nepremičnina za poslovne namene je obdavčena z 0,75%

lanos
novinar
*

#1965374 - 27.02.2014 14:12

Citat:

Uporabnik sajkek pravi:
pokliči mal na periferijo, kjer je kruh cenejši. Meni se že 300 € zdi za 2 urni obisk na terenu in 2 uri dela za računalnim precej predrago, ampak okej.

to da je na periferiji krug cenejši, pa prvič slišim. Mogoče se to tebi samo zdi. Predrago je pa vse. Glede na dohodke je Slo sploh predraga.

Slick
novinar

Registriran od: 18.09.2007
Sporočil: 1517

Predstavi.Se:
      #1965377 - 27.02.2014 14:14

To vem, ampak imam 0,15% davka. Samo v opisu nepremičnine piše:
Število poslovnih prostorov: 0, ali je v stanovanju prijavljena dejavnost: da, število sob za opravljanje dejavnosti: 1, površina namenjena izključno za opravljanje dejavnosti: 20,0 m2
Na davčno stopnjo očitno ne vpliva, ali vpliva na vrednost nepremičnine?

sajkek
v pokoju
*

Predstavi.Se:
Re: Davek na nepremičnine - vprašanje [Re: Slick]
      #1965438 - 27.02.2014 15:00

kruh je prispodoba, ampak dejansko je življenje na periferiji cenejše, storitve so cenejše itd. v mutlinacionalkah trgovinah tega seveda ne boš videl, v privatnih sektorji malih trgovinah itd, pa boš.

--------------------

lanos
novinar
*

#1965459 - 27.02.2014 15:19

hmmm..... ne vem, če imaš prav. Če se prav razumema. V mestih LJ, MB, KP.... so dražja stanovanja. Povpraševanje veliko..... cene dvignjene.... itd. Kar se pa trgovin tiče, ..... manjše trgovine ne morejo konkurirati trgovskim centrom. Manjša prodaja, pa da bi še s cenami šlo dol.... Bi prej rekel, da so dražji... ker manj prodajo.

Cenejše je samo zato, ker si določene stvari sam narediš. Če pa nič sam ne narediš, moraš pa drugega ali drugje plačati.... potem je pa dražje. Pa naj bo to vrt, pranje svojega avta, .....itd

Popravil(-a) lanos (27.02.2014 15:22)

satelite_mike
2 uri za cajtom
*

Registriran od: 18.08.2013
Sporočil: 648
Davek na nepremičnine [Re: lanos]
      #1965619 - 27.02.2014 18:57

no pa je zakon padel! Jupiiiiii!

Roberto
založnik
**

Sporočil: 6890

Predstavi.Se:
Re: Davek na nepremičnine [Re: satelite_mike]
      #1965867 - 28.02.2014 07:33

ni padel. Samo popravki. Pa še to imam zlovešč občutek da bo tako samo letos...

--------------------
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.

Gonzo
novinar

Predstavi.Se:
Re: Davek na nepremičnine [Re: Roberto]
      #1965976 - 28.02.2014 10:06

In namesto stopnje obdavčitve 0,5 bodo uvedli 0,49

--------------------

Gavran
direktor!
**

Re: Davek na nepremičnine [Re: Gonzo]
      #1965997 - 28.02.2014 10:26

ksz
pravkar sem prišel iz gužve na GU. Stvari imam urejene, juhu! Stric prijazen in kooperativen. Vse pohvale da ima take živce ob gužvi in vseh napakah ki jih mora popravljati.

--------------------

lanos
novinar
*

#1966009 - 28.02.2014 10:40

Citat:

Uporabnik Gonzo pravi:
In namesto stopnje obdavčitve 0,5 bodo uvedli 0,49

ali pa 0,6 za vse

Numy
založnik
**

Registriran od: 01.01.2008
Sporočil: 6550

Predstavi.Se:
Re: Davek na nepremičnine [Re: lanos]
      #1966064 - 28.02.2014 11:35

Klasična taktika naše vlade, napovedo gromozanski davek, nastane val ogorčenja, ga malce znižajo in se že vsi veselo trapljamo, kako poceni smo jo odnesli.

Podjetni pa seveda ostanejo obremenjeni po višji stopnji, kako si hudiči drznejo polniti proračun in dajati službe ljudem?

Gonzo
novinar

Predstavi.Se:
Re: Davek na nepremičnine [Re: Numy]
      #1967838 - 02.03.2014 20:36

Nič več ne komentirate. Ste vsi rezidenti..

--------------------

lanos
novinar
*

#1967927 - 03.03.2014 00:04

Sej je Numy napisal.

cvinga
novinar
**

Registriran od: 10.02.2014
Sporočil: 1830
      #1968571 - 03.03.2014 23:07

Odločb o davku na nepremičnine ne bo, dokler podatki v največji možni meri ne bodo urejeni, je danes v DZ dejala premierka Alenka Bratušek. Izrazila je upanje, da jim bo to uspelo v zastavljenih rokih, in napovedala, da bodo, če bo treba, pred odmero še enkrat poslali informativne izračune.

Velika večina težav lastnikov nepremičnin, okoli 80 odstotkov, se je nanašala na spreminjanje podatkov o prebivališču in osebni služnosti, da bi plačali davek po nižji stopnji, je v odgovoru na poslanska vprašanja dejala Bratuškova. Z izenačitvijo obdavčitve stanovanj glede na rezidenčnost pričakuje, da teh težav ne bo več, kar da dokazuje tudi manjši obisk v geodetskih pisarnah in upravnih enotah.

Zagotovila je, da davčne odločbe ne bodo izdane, dokler podatki v evidencah ne bodo v največji možni meri urejeni. Izrazila je upanje, da bodo podatki urejeni v zastavljenih rokih. Državljanom, ki so imeli "sitnosti in delo" z urejanjem podatkov, se je opravičila. A dodala, da lahko le lastniki uredijo svoje podatke. O morebitnem zamiku uvedbe davka pravi, da bi se podatke, ne glede na to, kdaj bi se davek uvajal, urejalo v zadnjem mesecu.

Vračanje stroškov

Glede vračanja stroškov, ki so jih imeli državljani s tem, ko so spreminjali podatke o prebivališču ali osebni služnosti, da bi imeli nižjo stopnjo davka, se je vprašala, kdo bo vrnil državljanom okoli 20 milijonov evrov, kolikor je država doslej porabila za vzpostavitev tega davka, če projekt vržejo v koš. Skupni prihodek z naslova davka na nepremičnine bi glede na informativne izračune znašal 407 milijonov evrov, kar pomeni, da je bila vlada pri oceni konservativna, kar je z vidika javnih financ pravilno, je dejala Bratuškova.

Znova je poudarila pomen tega davka za proračun in dejala, da bi bile alternative - med njimi krizni davek ali znižanje socialnih transferje in pokojnin - slabe tako za državljane kot za državo. Poleg tega ta davek bolj pravično ureja področje obdavčitve nepremičnin, saj so občine zelo različno odmerjale nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča, v več primerih pa je bilo to nadomestilo tudi ustavno sporno, kar da dokazujejo odločitve ustavnega sodišča, je še poudarila premierka.

lanos
novinar
*

Re: Davek na nepremičnine [Re: cvinga]
      #1968667 - 04.03.2014 08:29

Katera je to največja možna mera???? 99%???? Glede na to, kakšno je stanje, potem ne bo nikoli teh odločb.
Prepisov niso delale dve - tri generacije nazaj. Zdaj pa bodi expert in rešuj to v naši birokraciji. Veliko ljudi se tudi ne razume v te informativne izračune in sploh ne vedo da imajo morebitne napake. Da o usklajenosti UE, GURS, DURS, Občine sploh ne govorimo

krimec
trač pisalec

#1971095 - 07.03.2014 07:42

Imam eno specifično vprašanje:
Če zmanjšaš velikost uporabne površine za hišo, se posledično zmanjša tudi ocenjena vrednost.
Ali ta formula velja tudi za manjši poslovni objekt

--------------------

Pepe
trač pisalec
**

Registriran od: 20.09.2007
Sporočil: 4961
Re: Davek na nepremičnine [Re: krimec]
      #1971102 - 07.03.2014 08:00

Ali se je kdo poskušal lotiti spremembe namembnosti stavbe. Ženini starši živijo v stavbi, ki je celotna kot "prodajalna" in spada pod 0,75%. Verjetno to ne gre kar tako brez enega kupa dokumentacije?

lanos
novinar
*

Re: Davek na nepremičnine [Re: Pepe]
      #1971143 - 07.03.2014 09:10

ženine starše oz. taščo in tasta čimprej pošlji na GURS, dokler še ni davka. Razen če nočejo vsaj kakšenga jurja € prišparat

sad
založnik
**

Re: Davek na nepremičnine [Re: Pepe]
      #1973306 - 11.03.2014 12:13

Za namembnost stavbe rabiš geodeta, da ti pripravi vso dokumentacijo: sem pozabil, kako se točno reče dokumentu. Strošek hitro jurja. Naj pa to še kdo potrdi.

gr69
trač pisalec

Registriran od: 15.12.2009
Sporočil: 3173

Predstavi.Se:
Re: Davek na nepremičnine [Re: krimec]
      #1973334 - 11.03.2014 13:11

Citat:

Uporabnik krimec pravi:
Če zmanjšaš velikost uporabne površine za hišo, se posledično zmanjša tudi ocenjena vrednost.

Odgovor na prvi del: bruto tlorisna površina je glavni ponder za določitev vrednosti - sama uporabna površina ne igra bistvene vloge za določitev vrednosti objekta (so mi včeraj tako na GURSu razložili).

Za poslovni objekt bo verjetno enako.

Sem si pa dal "avtogol" - dejansko stanje je, da smo k stari hiši (letnik izgradnje več kot 50 let nazaj) dozidali nov objekt - pred časom poklical geodeta, dal vrisati "novi del" in bil toliko neroden, da sploh nisem opazil, da mi je vse združil v en objekt - le-ta pa je dobil skupno leto izgradnje malo pred letom 2000 - in seveda glede na kvadraturo ustrezno visoko vrednost.
Sem pa uspel na GURSu rešiti tako, da je sedaj celotni objekt leto izgradnje pred 60 - in obnova 1997 - vsaj nekaj bo znižalo vrednost.
Drugače pa spet geodeta - elaborat - dva objekta itd.

Aja - pa možnost dveh stanovanj v enem objektu poveča vrednost le-tega saj se smatra, da imaš možnost oddaje.

--------------------
V življenju so pomembnejše stvari, kot da neprestano povečujemo njegovo hitrost!

(Mohandas Karamchand Gandhi)

jetamp
trač pisalec

Predstavi.Se:
Re: Davek na nepremičnine [Re: gr69]
      #1973512 - 11.03.2014 17:56

Naša je bila letnik 1860 pa ne vem če je bilo 5% ceneje od sosednjih letnik 1975. Je bila pa dvostanovanjska in ji je to nekaj dvignilo ceno. Sem našo sedaj dvignil na letnik 1965 in naredil enostanovanjsko. Bom videl kaj bo sedaj s ceno.

SJTV1
Avtomagazinovec
**

Registriran od: 18.07.2007
Sporočil: 11126

Predstavi.Se:
Re: Davek na nepremičnine [Re: jetamp]
      #1973626 - 11.03.2014 21:01

A se je komu zgodilo, da so mu na nepremicnino pozabili? Mam en kup parcel na izracunu, na taglavno so pa pozabili ... Sem jim mail poslal, me prav zanima odgovor ...

--------------------
L 555 BAT
TO 73074E

WeWatchingYou
založnik
**

#1973711 - 12.03.2014 04:51

Citat:

Uporabnik gr69 pravi:
Citat:

Uporabnik krimec pravi:

Odgovor na prvi del: bruto tlorisna površina je glavni ponder za določitev vrednosti - sama uporabna površina ne igra bistvene vloge za določitev vrednosti objekta (so mi včeraj tako na GURSu razložili).

Za poslovni objekt bo verjetno enako.

Sem si pa dal "avtogol" - dejansko stanje je, da smo k stari hiši (letnik izgradnje več kot 50 let nazaj) dozidali nov objekt - pred časom poklical geodeta, dal vrisati "novi del" in bil toliko neroden, da sploh nisem opazil, da mi je vse združil v en objekt - le-ta pa je dobil skupno leto izgradnje malo pred letom 2000 - in seveda glede na kvadraturo ustrezno visoko vrednost.
Sem pa uspel na GURSu rešiti tako, da je sedaj celotni objekt leto izgradnje pred 60 - in obnova 1997 - vsaj nekaj bo znižalo vrednost.
Drugače pa spet geodeta - elaborat - dva objekta itd.

Aja - pa možnost dveh stanovanj v enem objektu poveča vrednost le-tega saj se smatra, da imaš možnost oddaje.

In koliko je to stalo?
Pa še to, ali je potem bolje narediti kot da sta dva objekta?

--------------------
LPWWY

Popravil(-a) WeWatchingYou (12.03.2014 04:53)

gr69
trač pisalec

Predstavi.Se:
Re: Davek na nepremičnine [Re: WeWatchingYou]
      #1973725 - 12.03.2014 06:19

Za katero ceno sprašuješ?

Elaborati so od 500 do 1000 - odvisno od velikosti objekta.

Moja sprememba leta gradnje na GURSu je bila zastonj. Če bi imel že drugi elaborat s sabo bi me stalo 22,- € takse.

Kaj pa je "boljše" zame glede "zmanjšanje" vrednosti pa mi ni znal (ali hotel) nihče povedati.

Sem pa sedaj vsaj spravil na kolikor toliko "dejansko stanje" - hebi ga, imam pač malo bolj specifični objekt, ki ga zakon pač ne predvideva.

--------------------
V življenju so pomembnejše stvari, kot da neprestano povečujemo njegovo hitrost!

WeWatchingYou
založnik
**

#1973727 - 12.03.2014 06:32

Ne to sprašujem, če se bolj splača prizidek pustit kot ločen objekt ali povezat.Hiiša je letnik 85, prizidek pa 02

--------------------
LPWWY

gr69
trač pisalec

Predstavi.Se:
      #1973732 - 12.03.2014 06:47

Na prvo žogo - jaz bi pustil kot je. Vprašanje ali boš toliko "pocenil", da boš v naslednjih 20tih letih pokril strošek elaborata, dodatno pa imaš riziko, da boš stari del "pomladil" kot sem jaz in morebiti kasneje ne bo več šlo tako enostavno nazaj na dejanski letnik izgradnje kot je šlo pri meni.

A prizidek je vrisan v katastru?

--------------------

WeWatchingYou
založnik
**

#1973779 - 12.03.2014 08:41

Ni še, zato moram sedaj to uredit in sprašujem kaj je bolje?

--------------------
LPWWY

EkoKaprica
občasni dopisnik
**

Registriran od: 04.03.2014
Sporočil: 122
      #1974052 - 12.03.2014 14:04

Pri nas so tudi zašuštrali. Imamo starejši objekt (250 m2) in novejši objekt (400m2), ki pa je črna gradnja. Podatki v zemljiški knjigi so pravilni, na GURSU pa so novogradnje ni ampak je namesto tega zavedeno, daima starejši objekt 400m2 keti - skladišča. Ko je bil popis nepremičnim smo povedali pravilne podakte, dali na vpogled načrte, vse... In zakaj naj bi mi sedaj plačevali neke elaborate in popravljali njihove podatke?

--------------------
‘Shoot for the moon. Even if you miss it you will land among the stars.’

gr69
trač pisalec

Predstavi.Se:
      #1974152 - 12.03.2014 17:57

@WWY - do geodeta - tam vprašaj kako ti lahko vriše - IMHO boš moral dva objekta, da bo vsak imel svojo leto izgradnje

@EkoKaprice - vris v kataster je tvoja dolžnost - o črni gradnji pa ne bi (oz. bi - podreti in mir, ker delate budale iz nas, ki delamo po regelcih in dajemo cesarju kar je njegovega in se tudi ostalih stvari kolikor toliko držimo)

edit: typo

--------------------

Popravil(-a) gr69 (12.03.2014 18:37)

lanos
novinar
*

Re: Davek na nepremičnine [Re: EkoKaprica]
      #1975027 - 13.03.2014 22:46

hja.... res je. Tukaj kritiziraš nekoga, a doma imaš pa kot praviš črnogradnjo od 400m2.
Sicer sem se pa pogovarjal z tipom, ki je blizu GURS-a. Večina napak je, ker lastniki sami nekaterih stvari niso uredili. In nekaterih se menda tud ne da čez noč. Mi je reku, da pride folk na GURS, pa pravijo.... " sej imam gradbeno, kako nimate zavedeno v vaših papirjih".
Gradbeno za objekt 4x4 kmetijski objekt...zravn pa še dozidano 16x16. Pa ker je nekaj prostora, je še stanovanje not...... bla blaaa

_BANDIT_
profesionalec
**

Registriran od: 12.02.2008
Sporočil: 580
      #1976508 - 17.03.2014 07:57

ksz...

Ker ne spremljam TVja vsak dan, sem šele danes slišal, da je baje med vikendom vlada spet spremenila stališče in baje sedaj NE BODO upoštevali enotnega faktorja 0,15 ampak se spet vračajo na tisto, kar nam piše v informativnih izračunih.... Baje je bilo to pri dnevniku.
A kdo kaj ve kako je res sedaj s to zadevo?

l.p. J.

--------------------
http://www.facebook.com/jure.zupanc.7 http://www.facebook.com/pages/ZUP-design-doo/129956980408892

sad
založnik
**

Re: Davek na nepremičnine [Re: _BANDIT_]
      #1976526 - 17.03.2014 08:30

Po moje še sami ne vedo. Kolikor toliko sigurno bo šele, ko bo sprejeto. Potem boš šele (če spet ne bodo spreminjali zakona) vedel, kje približno si.

sad
založnik
**

Re: Davek na nepremičnine [Re: EkoKaprica]
      #1976527 - 17.03.2014 08:31

Citat:

Uporabnik EkoKaprica pravi:
In zakaj naj bi mi sedaj plačevali neke elaborate in popravljali njihove podatke?

Če se prav spomnim, si lahko 2010, ko si prejel informativne podatke popravil brez elaborata. Sedaj pa ne gre več brez.

_BANDIT_
profesionalec
**

Re: Davek na nepremičnine [Re: sad]
      #1976545 - 17.03.2014 09:00

Ja dobr, sam če bodo dali na vse faktor 0.15, potem mi je vseeno, v nasprotnem primeru moram urediti služnosti. In to bi rad vedel sedaj ali je to treba al ne.

--------------------
http://www.facebook.com/jure.zupanc.7 http://www.facebook.com/pages/ZUP-design-doo/129956980408892

sad
založnik
**

#1976546 - 17.03.2014 09:03

Citat:

Uporabnik _BANDIT_ pravi:
Ja dobr, sam če bodo dali na vse faktor 0.15, potem mi je vseeno, v nasprotnem primeru moram urediti služnosti. In to bi rad vedel sedaj ali je to treba al ne.

Pokliči Džanija in ti bo morda on povedal. Kdo drugi ti ne more pomagat pri tem .

_BANDIT_
profesionalec
**

Re: Davek na nepremičnine [Re: sad]
      #1976605 - 17.03.2014 11:05

LOL

OK, se pravi, da potem pri dnevniku ni blo nič na to temo? Niso spreminjali nič zdej zadnjih pa dni?

--------------------

Gavran
direktor!
**

#1976831 - 17.03.2014 15:48

Citat:

Uporabnik _BANDIT_ pravi:
ksz...

Ker ne spremljam TVja vsak dan, sem šele danes slišal, da je baje med vikendom vlada spet spremenila stališče in baje sedaj NE BODO upoštevali enotnega faktorja 0,15 ampak se spet vračajo na tisto, kar nam piše v informativnih izračunih.... Baje je bilo to pri dnevniku.
A kdo kaj ve kako je res sedaj s to zadevo?

l.p. J.

Vlada je po butalsko (ampak v skladu s svojim IQ) vložila dopolnilo o 0,15 k napačnemu zakonu, torej pohiti na Gurs in urejaj kar se da. Ne zafrkavam se, res so vložili dopolnilo k napačnemu zakonu in je 0,5 še vedno v veljavi...
Ampak res brez zajeba.cije...

Hvala vstajnikom za tako butalsko vlado...

--------------------

_BANDIT_
profesionalec
**

Re: Davek na nepremičnine [Re: Gavran]
      #1976839 - 17.03.2014 16:04

JAO! Fa.king kreteni!

--------------------

Roberto
založnik
**

Sporočil: 6890

Predstavi.Se:
Re: Davek na nepremičnine [Re: Gavran]
      #1977062 - 17.03.2014 21:57

Točno vedo kaj delajo. Ostalo je showtime za rajo...

--------------------
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.

sad
založnik
**

#1977096 - 17.03.2014 22:42

Baje naj bi vlada podaljšala rok za ureditev podatkov do 30.4, tako da znaš imeti morda še 1 mesec dodatnega časa.
Ampak to je baje, morda je spet samo kdo na vladi malo preveč cuknil in v javnost plasiral dezinformacije.

PS: Samo to, kar pa s tem nepremičninskim davkom delajo na vladi je pa tudi za Butale. Pardon, še manj kot Butale, da ne bodo Butalci kaj živčni.

bizi
založnik
**

#1977346 - 18.03.2014 10:50

Počakaj še dan ali dva

Gavran
direktor!
**

Re: Davek na nepremičnine [Re: bizi]
      #1977675 - 18.03.2014 18:54

Glede na izkušnje je treba počakati kakšen teden ali dva, mogoče bodo (SPET) obravnavali napačen zakon

--------------------

SJTV1
Avtomagazinovec
**

Predstavi.Se:
Re: Davek na nepremičnine [Re: SJTV1]
      #1978167 - 19.03.2014 12:14

Citat:

Uporabnik SJTV1 pravi:
A se je komu zgodilo, da so mu na nepremicnino pozabili? Mam en kup parcel na izracunu, na taglavno so pa pozabili ... Sem jim mail poslal, me prav zanima odgovor ...

Evo, update: 1 teden po poslanem mailu sem po mailu dobil odgovor, da so uredili, zraven pripet izpis, da lahko še 1x preverim. Korektno, brez komplikacij in glede na to, koliko napak imajo za popravit (kar je seveda čista katastrofa), dovolj hitro.

--------------------
L 555 BAT
TO 73074E

bizi
založnik
**

Re: Davek na nepremičnine [Re: SJTV1]
      #1978456 - 19.03.2014 18:10

Zadnjič je tip iz svetovalne ekipe za nepremičninski zakon razlagal, daje bilo kakih 50.000 pritožb. Od dobrega milijona poslanih izpisov, je to komaj 5%, kar da kaže na dobro delo GURSA.

SJTV1
Avtomagazinovec
**

Predstavi.Se:
      #1978691 - 19.03.2014 22:24

5% kiksa je zate dobro delo? Dobro, da nisi zdravnik ...

--------------------
L 555 BAT
TO 73074E

Gonzo
novinar

Predstavi.Se:
      #1978697 - 19.03.2014 22:30

Citat:

Uporabnik bizi pravi:
Zadnjič je tip iz svetovalne ekipe za nepremičninski zakon razlagal, daje bilo kakih 50.000 pritožb. Od dobrega milijona poslanih izpisov, je to komaj 5%, kar da kaže na dobro delo GURSA.

Računaj da jaz še nisem bil na GURS-u. Čakam da mine gneča

--------------------

Gavran
direktor!
**

#1979272 - 20.03.2014 19:50

Citat:

Uporabnik bizi pravi:

Tisti zasedeni termini v aprilu seveda samo kvarijo statistiko...

--------------------

Hanzi
v pokoju
**

Predstavi.Se:
Re: Davek na nepremičnine [Re: Roberto]
      #1979622 - 21.03.2014 11:21

Citat:

Uporabnik Roberto pravi:
Točno vedo kaj delajo. Ostalo je showtime za rajo...

bingo, druge pomembne novice gredo lepo mimo medijev.
Osebno se ne bi sekrial zaradi tega. Bi pa zadevo naštudiral in drugo leto lepo v miru uredil... no sedaj naj ne bi bilo potrebno, pa podlajšano do konca aprila rok za popravke.

--------------------

lanos
novinar
*

Re: Davek na nepremičnine [Re: Hanzi]
      #1979728 - 21.03.2014 13:13

če bi povedal, kakšen bo točno ta nepremičninski davek, pol gužve sploh ne bi bilo. Ljudje (so) si urejajo služnosti, zdaj je pa ne potrebujejo več. Ne vem zakaj sploh so kmetijske stavbe enkrat več obdavčene kot stanovanjske??? Ker imajo kmetje notri krompir??? Zakaj so garaže Zakaj so garaže cca 2,5 več obdavčene od st. objektov??? Vem da v mestih, kjer ni parkirnih prostorov garaža nekaj pomeni. Na podeželju pa garaža pomeni tolko kot nek kmetijski objekt za krompir. Tolk da je streha.
res je problem samo v tem, da hočejo zakrpati zadolženost države s tem davkom. XXX mil. so samo porazdelili med nepremičnine in lastnike. Da bi pa iskali denar tam, kjer je izpuhtel, pa nobenemu ne pride na mislel. Kr slabo mi je od te Slo.

Gavran
direktor!
**

#1984342 - 28.03.2014 12:20

http://www.finance.si/8503269/...javi?src=clades

--------------------

Strani v tej temi: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 (prikaz vseh)  
  Izmenjava znanja in izkušenj >> Dom in gradnja
Prejšnja tema Prejšnja   Pregled vseh tem Vse teme   Naslednja tema Naslednja  Skrčen način Skrčen
Dodatne informacije
6 registriranih in 21 neregistriranih uporabnikov brska po tem forumu.

Moderator:  sevlje, Samojed, vincent 

Natisni temo

Pravice
      Ne morete odpreti nove teme
      Na teme ne morete odgovarjati
      HTML je izklopljen
      Markup je vklopljen

Ocena:
Ogledov teme: 26786

Oceni to temo

Skoči v forum

© Alter.Si spletna skupnost | Pogoji sodelovanja | Nastavitve pišškotkov | Kontakt | 2007-2013 | Vse pravice pridržane