Petrol računa uporabo WCjev

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.298
62
48
Citat:
Uporabnik HrabiaMol pravi:
Kul. Od sedaj naprej na AC tankam na OMV. Če se veliko voziš po AC, se lahko tile centi kar kopičijo.
Dejansko pa boš hodu scat na Petrol, tankat na pa OMV. Če pogledaš število OMW črpalk na AC
evil.gif


Zakaj pa se AC dejansko ne izogneš, glede na to, da te bo vinjeta bolj po žepu udarila kot pa plačevanja scanja?

Od plačevanja scanja, naj bi vsaj nekaj imel (recimo čisti WC)? Kaj imaš pa od dražje vinjete?
nahrung002.gif
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Podpiram!
Splioh, če to pomeni primeren standard čistoče in eliminira razne krožničke in grde poglede osebja. Ne razumem pa zakaj se kupona ne da uporabiti pri nakupu goriva, kot je to dolgoletna praksa v evropskih državah, če uporabim vaše besede.qq
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.824
616
113
EU
Le da 50 centov v Nemčiji in 50 centov v Sloveniji ob popolnoma drugačnem standardu se mi ne zdi ravno pošteno za Slovence pri nas + kot je že bilo rečeno, da si itak plačal od 50 do 100 evrov za gorivo, bi uporaba WC-ja morala biti avtomatično vračunana v ceno, ne pa neki dobropisi, ki jih začuda ne smeš uporabiti za gorivo (pazi na bencinskem servisu ti dajo dobropis za nekaj tretjega?!?
bonk.gif


Mi je čisto vseeno, kako imajo to organizirano v neki tujini. Smo v Sloveniji in to pri nas pač ni bila navada!
jezen.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik NekdoK pravi:
Le da 50 centov v Nemčiji in 50 centov v Sloveniji ob popolnoma drugačnem standardu se mi ne zdi ravno pošteno za Slovence pri nas

Ampak po drugi strani je na naših bencinskih 50c več vrednih kot na njihovih. Saj so pri nas navite cene, ampak kje v A in D pa so črpalkarji zgleda na nekem svojem planetu
bonk.gif
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.824
616
113
EU
Uni tam računajo za WC-je že desetletja; v bistvu se ne spomnim dneva, ko ni bil vsaj kakšen talar tam za drobiž, tudi če je bilo neobvezujoče. Pri nas te "kulture" obiranja strank pač nismo imeli, vsaj ne tako množično.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
meni se ne bi zdel problem, če bi se kavcijo lahko uporabilo pri plačilu goriva - raje kupončki kot pa krožnički
pripelješ na črpalko, natočiš gorivo, odtočiš v WC-ju, potem plačaš na kasi

pri sistemu Sanifair lahko kupončke unovčiš pri plačilu goriva (je pa omejeno dva ali tri kupončke pri enem tankanju), lahko s kupončki plačaš hrano v restavraciji ali pa kupiš kavo na avtomatu...
 
Nazadnje urejeno:

ambient

Pripravnik
9. mar 2011
159
0
16
Za vse, ki vam je 50 centov preveč obstajaj enostavna rešitev: Ne it scat na Petrol pa je. Res skor doktorirate iz tega.....meni ni problem plačati za urejen WC. Pač tud čiščenje nekaj stane...ne vem kako, da drugi tega ne razumete.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.824
616
113
EU
Tako da smo naše avtoceste mi zgradili ter dovolili bencinskim črpalkam, da imajo lahko najboljše možne lokacije, da nas lahko obirajo, zato pričakujem:
1. vodo zastonj
2. zastonj WC

Nazadnje pa tudi kot stranka, ki zapravim najmanj 50 evrov na postanek pričakujem 1 in 2. itak že vračunano v ceno (kot doslej).
 

ambient

Pripravnik
9. mar 2011
159
0
16
Citat:
Uporabnik NekdoK pravi:
Tako da smo naše avtoceste mi zgradili ter dovolili bencinskim črpalkam, da imajo lahko najboljše možne lokacije, da nas lahko obirajo, zato pričakujem:
1. vodo zastonj
2. zastonj WC

Nazadnje pa tudi kot stranka, ki zapravim najmanj 50 evrov na postanek pričakujem 1 in 2. itak že vračunano v ceno (kot doslej).

S čim nas obirajo? V tujini je benz na AC dražji, kot bogu iza nogu..poleg tega pri nas - za razliko od tujine - lahko zapelješ dol s ceste in na regionalni cesti prej ali slej najdeš kakšno benzo kjer lahko đabe ščiješ če ti je tolk do tega....sicer pa vse je na konc tvoja izbira..lahko si tud doma, pa te ne bo noben obiral
cool-1.gif
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.824
616
113
EU
Tujina me ne zanima, nisem gradil njihovih avtocest. Tudi tam mi ni všeč logično.

Ves smisel postanka je v hitrosti in resnično se mi ne da 5x umivat rok (zato da imajo oni vsaj 4x več stroškov za vodo, da jo potem lahko zaračunajo meni), ali dotikat umazanih kovancev potem pa mojega kurca; pač višja stopnja civilizacije.

Ali povedano drugače ne gre za 50 centov, ali jih imam oz. nimam (v bistvu morda celo gre ker pretežno plačujem s plastiko in gotovine s seboj skorajda nimam, kaj šele nekih kovancev)
rolleyes-1.gif
 

Tadejz

Zelenc'
15. nov 2013
1
0
1
Da še jst nekaj rečem na to temo, kot zaposleni na enem od AC servisov.
Na našem servisu tega še nimamo, ampak moja želja je da se to čimprej uvede pa ne zaradi domačega prometa, ampak zaradi tranzita.
Od 10 avtobusov jih pride le za 1 avtobus v prodajalno kaj kupit, vsi drugi pa sam na wc, kjer ne manjka veliko da se skor celi ne umijejo v lijaku (treba noge umit, obraz, roke, zobe, porezirat pa še kaj bi se dalo videt).
Za domač promet je pa tako, je že res da date za tank 50€, ni mi pa jasno ko rečete da ste to pustili Petrol-u. Ste pozabili kako požrešna je naša država??? Vsi bencinski servisi dobijo od 1L 0,08€. Torej za en liter date min. 56% državi, 38% proizvajalcu nafte, 6% bencinskim servisom.
Vedte, da tud voda pa wc papir nista zastonj, elektrika, ogrevanje, najemnina na AC, ki jo zaračunava Dars je tud lepa -.-. Se pa strinjam, da bi se lahko za imetnike Petrol klub kartice omočilo prost dostop do stranišč (bom predlagal to naprej).
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Citat:
Uporabnik Tadejz pravi:
Da še jst nekaj rečem na to temo, kot zaposleni na enem od AC servisov.
Na našem servisu tega še nimamo, ampak moja želja je da se to čimprej uvede pa ne zaradi domačega prometa, ampak zaradi tranzita.
Od 10 avtobusov jih pride le za 1 avtobus v prodajalno kaj kupit, vsi drugi pa sam na wc, kjer ne manjka veliko da se skor celi ne umijejo v lijaku (treba noge umit, obraz, roke, zobe, porezirat pa še kaj bi se dalo videt).
Za domač promet je pa tako, je že res da date za tank 50€, ni mi pa jasno ko rečete da ste to pustili Petrol-u. Ste pozabili kako požrešna je naša država??? Vsi bencinski servisi dobijo od 1L 0,08€. Torej za en liter date min. 56% državi, 38% proizvajalcu nafte, 6% bencinskim servisom.
Vedte, da tud voda pa wc papir nista zastonj, elektrika, ogrevanje, najemnina na AC, ki jo zaračunava Dars je tud lepa -.-. Se pa strinjam, da bi se lahko za imetnike Petrol klub kartice omočilo prost dostop do stranišč (bom predlagal to naprej).

Če lahko prodajate vse od rož pa do sadik, pa sezidajte še umivalnice. Dobička imate zadosti, marže pa itak največje. Pa najbrž je težko zaposliti snažilko, ki bi za vsakim šla pogledat in po potrebi počistit...
Le zakaj je kava na poti na AC dražja kot na regionalkah? Je mogoče kaj boljše kvalitete?
Na živce mi gre tudi vsakokratno spraševanje "ali imate Petrol kartico"... če bi jo imel, bi jo že sam dal na blagajni. Da ne govorim, da je Petrol skoraj "družinsko podjetje".... kar se zaposlitve tiče. No pa saj sam veš, kakšni so pogoji, če bi se rad zaposlil.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pejt se mal okol zapeljat, pa boš ti videl cene na črpalkah ob prometnicah... Temu se reče davek na neumnist/lenobo. Nihče te ne sili kupovati v teh trgovinah.
Red pa mora biti, se spomnim, holcerji so že 30 let nazaj pobirali vstopnino.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.952
3.240
113
In spet se zgledujemo po drugih kadar komu paše.
(kadar pa ne paše pa ne)
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
ksz

Na relaciji Pince - Budimpešta je v bližini izvoza za Balatonbereny ena prav fajna Shell-ova pumpa. Pravzaprav je to prva Shell pumpa za našo mejo v smeri Budimpešte (tudi na drugi strani AC je enako).
Tudi tam pobirajo 100 HUF za obisk WC-ja. WC pa stoj in glej in se čudi. Nenormalno urejen, čist, dišeč, brez kančka umazanije ipd. Če sem iskren, dam 1000 HUF za takšen WC, ne le 100 (katere imaš potem itak kot dobropis za kak kafe ali kaj podobnega).
Skratka, v tujini se ustavljam le na počivališčih s plačilom sanitarij.

Pa še to, na tovrstne WC-je ne hodimo le tisti s kačami v hlačah, ampak hodijo tudi češplje, katere pa se morajo tudi nekako uscat, povečini sede. In za naše dame je še kako pomembno, da je WC čist in urejen.
In če bo zaradi 0,50 € posledica ta, da bo na tovrstnih počivališčih manj prašičev, ki jim je vseeno, na kaki hajzl gredo, to potezo še dodatno podpiram.

Ne vem, zakaj imam občutek, da se nekaterim posameznikom, ki so se oglasili v tej temi, kratkomalo jeebe, kako se na WC-jih počutijo njihove dame, važno jim je le, da si lahko sami na kakršenkoli način spraznijo mehur, le da je zastonj.
sprasujem se.gif
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.824
616
113
EU
Ne vem, kako se počutijo naše dame, ker na ženske skrete ne hodim
rolleyes-1.gif



Da te madžari ogoljufajo kjer te lahko pa tudi vemo (kava po 5 evrov na črpalki pa take; ti zaračunajo vse posebi, lonček, pokrovček, sladkor, palčko, kavo, mleko, vodo itd. seveda če sploh znaš razbrati kaj ti piše na računu)
jezen.gif
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Plačljivi šekreti so res urejeni in kar moderni, med tem, ko so tisti na počivališčih, kjer je samo ena kupola zasilnega šekreta postavljena, prav katastrofa. Sem pa v avstriji, malo ven iz dunaja se enkrat stavil na eni pumpi, šel na wc, plačal 50 centov .. pridem notri, pa wc ni bil nič boljši od tistega, ko ne veš, ali bi še sral ali ne, ko vidiš, da je vcel wc poscan, umazan ipd ...