Kaj pograšate od Jugoslavije?

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
SEj maš prav. Muzika je brez dvoma boljša sedaj kot je bila včasih
wink-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.075
883
113
Emona / Carnium
Ja, muzika iz tistih časov
hysterical-1.gif


Ma dejte se mal uresničt. Spomine asociramo z okusi, vonji, zvoki ipd. In sixpower pravilno ugotavlja, da nima veze z državo pač pa s časom in slučajno je to bilo v času Juge in mogoče bo zdaj kdo ugotovil, da jugonostalgik pomeni ljubitelja rokera s moravu in takovo čokolade ipd. Spomini na otroštvo/mladost nimajo veze z BDP-jem, ker v otroštvu o tem nič ne veš. In ko enkrat misliš, da nekaj veš, je lahko spljuvati 20+ let nazaj. Ampak, zakaj bi pljuval po spominih drugih ljudi, tega ne štekam. Če je nekomu rja s trabanta okusna in jo je celo videl, je to njegov problem.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.719
2.011
113
za šankom
pogrešam športne ekipe.sploh košarko,tudi nogomet,harali smo v vseh športih.za zimske smo poskrbeli slovenci.za kolektivne v večini južni bratje z pridihom alpskih fantov kjer je bil vedno vsaj eden vrhunski.
 

Afroman

Pripravnik
25. sep 2012
769
0
16
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Ja, muzika iz tistih časov
hysterical-1.gif


Ma dejte se mal uresničt. Spomine asociramo z okusi, vonji, zvoki ipd. In sixpower pravilno ugotavlja, da nima veze z državo pač pa s časom in slučajno je to bilo v času Juge in mogoče bo zdaj kdo ugotovil, da jugonostalgik pomeni ljubitelja rokera s moravu in takovo čokolade ipd. Spomini na otroštvo/mladost nimajo veze z BDP-jem, ker v otroštvu o tem nič ne veš. In ko enkrat misliš, da nekaj veš, je lahko spljuvati 20+ let nazaj. Ampak, zakaj bi pljuval po spominih drugih ljudi, tega ne štekam. Če je nekomu rja s trabanta okusna in jo je celo videl, je to njegov problem.

Muzika iz tistih časov ti je smešna???

Se ti zdi da Točak, Stefanovski, Bregovič... Niso bili dobri glasbeniki? Njihovi kolegi ki so skupaj špilali v skupinah?

Rokere s moravu nikoli nisem poslušal, bilo je pa na jugu polno etno muzika ki je bila prebavljiva. No ja tudi slovenski turbofolk nisem poslušal in ga še sedaj ne. O BDP in sankcijah IMF sem pa očitno vedel več kot ti.

Zaradi mene imaš lahko slabe spomine na bivšo jugo, ampak tako hudo slabo pa le ni bilo.

Tole sicer nisem imel namen dati, pa nemorem da nebi. Če ti ni všeč pojdi poslušat slovenske turbofolk skupine.

123-12-12

Če v tem ne vidiš kvalitete in glasbe in igranja, bog ti pomagaj. Uživaj v tem kar ti je všeč.

https://www.youtube.com/watch?v=pwvE4BARxIc
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.889
264
83
tam ko se terc po tori rola
No, ko smo že pri glazbi... Bijelo dugme, Riblja čorba, Pomaranča, Buldožer,... in malo bolj 'mehki' Bazar, Čudežna polja, Hazard,... v primerjaqvi s sedanjimi 'fitnes glazbeniki' so delali glazbo, ki se je poslušala in se še posluša.
Drugače pa od Jugoslavije, kaj pogrešam...? Hja, brkatih carinikov, ki so v večini bili jugoviči, sigurno ne. Bila pa je neka...narodna zavest. Ko se je zaslišala himna, si dobil skoraj solzne oči, takšen ponos je bil. Ob sedanji himni tega ni. Odkar so iz Argentine privlekli one potomce kolaborantov, od takrat je šlo vse le še navzdol. Čeprav so trdili, da zdaj smo pa prijeli boga za jajca, ko smo se odcepili.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.075
883
113
Emona / Carnium
Ma ne, nisva se razumela. Hotel sem napisati, da je muzika iz tistih časov boljša kot je sedaj. Pa itak je bila šala, saj ne moreš trditi, da je "tvoja" muzika boljša od "njegove".

O Bregoviæu imam sicer svoje mnenje. Poslušam pa praktično ves (YU) punk-rock od 70ih naprej. Tudi moderno imenovani etno (sevdah, narodne pjesme, starogradske,...) itd.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.106
297
83
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Bila pa je neka...narodna zavest. Ko se je zaslišala himna, si dobil skoraj solzne oči, takšen ponos je bil.

Se vid kolk je veljala ta narodna zavest. Mogoče ob zmagi kakega šprtnika. Vsi smo jugo znogirali (hvala bogu), takoj ko je bilo mogoče. Ja pa 3 leta pred osamosvojitvijo sem prisegal 'kao' bom dal življenje zanjo. yeah right.

Vsake minute mi je žal, ki sem jih preživel v vojski.

Skratka od juge ne pogrešam baš ništa.

V glavnem pogreša se vedno tisto, česar nimaš. Sem bil šokiran v tistih časiih, ko sem šel v Nemčijo, kolk različnih sladoledov je blo, pri nas pa sam lučka pa kornet. Ampak sedaj, ko imam na izbiro vse tiste sladolede imam najraje lučko, še raje pa ježka.

Aja muzka je bla pa sploh dobra, ko si jo poslušal na hreščečem kasetofonu.
 
Nazadnje urejeno:

Afroman

Pripravnik
25. sep 2012
769
0
16
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Ma ne, nisva se razumela. Hotel sem napisati, da je muzika iz tistih časov boljša kot je sedaj. Pa itak je bila šala, saj ne moreš trditi, da je "tvoja" muzika boljša od "njegove".

O Bregoviæu imam sicer svoje mnenje. Poslušam pa praktično ves (YU) punk-rock od 70ih naprej. Tudi moderno imenovani etno (sevdah, narodne pjesme, starogradske,...) itd.

Ma saj v principu se strinjava, če se pa v detaljih pa tudi nima veze da se kregava. Si slišal zgodbo o tem ko so bili SMAK predskupina za Deep Purple?

Bregovič je fenomen za sebe, koliko je skomercializiral RnR, ampak tehnično gledano z strani glasbenika mu je treba priznat da ima nekaj pojma.

Tudi jaz kdaj rad slišim kakšen etno komad, ampak po pravici povedano ne poslušam veliko tega.

Kar se pa okusov tiče je pa brez veze razpravljat, naj vsak posluša kar mu je všeč, pa čeprav meni morda ni, isto je z hrano, vsakemu svoje. Zaradi mene je lahko kdo vege, jaz se nebom odrekel mesa. Isto je tudi z spomini na Jugo. Pač nekaterim je bila všeč, nekaterim ne.
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Bom še malo "pljunil na karbid" : tisti, ki smo Jugo doživeli in preživeli imamo nanjo pač različne spomine. Seveda niso samo lepi, so tudi slabi. Ampak naslov topica je pa Kaj pogrešate od Juge. Dvomim, da je tukaj tudi kaj ljudi, ki bi pogrešali slabe stvari (par-nepar, boni za bencin....), večinoma pogrešamo tisto, kar je bilo boljše kot pa je danes.
Še nekaj stvari, ki jih pogrešam iz Juge, ki niso vezane na mladost::
- Joža
- stanovanjska politika
- solidarnost, čeprav smo jo včasih preklinjali, ampak je bila
- sistem šolstva in zdravstva

No, zdej me pa lahko tudi kamenjate, ampak mnenja ne menjam.
 

lafarge

Pripravnik
12. jun 2013
569
0
16
Nekja factov o SDKju.

sami lenuhi
plačval smi jih iz proračuna
nesposobni ljudje
v času elektronske dobe bi bili odveč...

Kranjski SDK --- jih je prevzela GB d.d.
primerjava delavk
niso mogli delat dvoizmenskega šihta
naredili so četrtino postavk delavk GB ja po žurnalu, bili so stalni manki in bolniške...

torej... kaj boš reku...
delali so kot bi se jim snal, razlika je bila tako očitna da so zaradi očitne nesposobnosti dale same odpoved, stranke pa napizdevale, da so jih umikali iz šalterjev, čeprav so za šalterjem delali kot vrhunski uslužbenci ceu lajf..


da ti povem iz prve roke... Neplačevanje prispevkov pa je politična odločitev elit, kaj takega danes ni dovoljem micro podjetju, ampak po petnajstih dneh dobiš opomin zatem blokacijo računov...

tukaj SDK nima nobene veze........
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.545
132
63
Kaj pogrešam iz tistih časov, dejansko hm..... hrane NE, pijače NE, muzike NE, par/nepar NE, kupovanja praška na vreče po 10 kg NE!
Edino kar pogrešam je to, da smo bili Slovenci tedaj ponosni na to, da smo Slovenci, kar se za sedajšnje generacije ne more reči, pogrešam pripadnost narodu in nič drugega.
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.545
132
63
Mistique ne draži prav??
Mislim, da dobro veš zakaj. Dandanes nas/vas je sram, da si Slovenec, najraje bi bili vsi tisti ta južni. Samo poglej ob državnih praznikih koliko zastav je na drogovih zasebnih hiš ali pa blokov?? Pri nas bore malo. In ali v šoli učijo oz. dovolijo domoznanstvo?? Mislim, da ne... Pa poglej to našo ubogo uporabo slovenščine... pa še bi se dalo naštevati...
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.075
883
113
Emona / Carnium
Vprašam in ne dražim. Meni je to domoljubno sra*je pač neznanka in ne razumem, kaj sploh pomeni pripadnost narodu in kako lahko kaj takega pogrešaš.
Razumem, da te moti uboga uporaba slovenščine z vsemi anglizmi, nemčizmi, italianizmi in kroatizmi (kakšna poimenovanja!) ampak ta problem nima veze z "drugimi". Kajne?
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Jaz nič, eni ki so takrat dosti nagrabli pa še kar sanjajo o njej. je pa zanimivo da se takšna tema pojavila na več forumih.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.913
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Afroman pravi:
Pozabil sem še napisat Tadiča, Bočeka, Štuliča... pa še cel kup drugih


https://www.youtube.com/watch?v=QYcoBkvIKWM


Še enkrat sprašujem kaj ima to veze z Jugoslavijo? Ta posnetek je pa itak nastal po razpadu Juge in ga lahko poslušaš tudi danes kolikor ti paše. Totalno mešate in bluzite. Dajte malo bolj realno pogledat kaj vam je dejansko dala jugoslavija in kaj od tega pogrešate, boste videli, da se bo seznam zeeeeelooo skrčil saj večina stvari ni vezana na ureditev neke države in je vse to še danes dostopno. Jaz sem, kot otrok tudi najraje imel sladoled Ježek in še danes ga imam najraje. Kaj ima zdaj tu veze Juga in zakaj bi jo pogrešal, če si Ježka lahko privoščim kadarkoli?