Samsung Galaxy S IV - izid

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana

Ni fora samo koliko GB spomina dobim za isti denar.

Če pogledate boje boste videli, da obe kartici, katere sem vam prilepil, omogočata veliko višje hitrosti pisanja in branja in TO je pomembno zame
smile-1.gif


Tale je res pri comshopu cenejša za skoraj 3EUR:
http://www.comshop.si/shop/RaC...HC_32_GB-112049

Ampak me kar mika tista od Toshibe, katera ponuja še višje hitrosti od Samsung Micro SD:
- Samsung (hitrost branja: 70 MB/s; hitrost pisanja: 20 MB/s)
- Toshiba (hitrost branja 95 Mb/s, hitrost pisanja 30 Mb/s)


Bom verjetn naročil na mimovrste Toshbo, saj ko je "bvader" napisa:
"Cenejša je, je class 10 in če S4 ne more dosegati tako velikih hitrosti kot jih kartica podpira bo še vedno delal enako hitro kot Samsung kartica."
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Na ebay-u je res ceneje, ampak a je ta sploh original, ko jo dobiš?

Kako imajo lahko oni doživljensko garancijo, medtem ko na Mimovrste samo 2 leti za enak izdelek?
smile-1.gif


Pa še nekaj, če gremo še globje...sedaj vidim, da ima Samsung pri Speed performance rating napisano "SD Specification SD 3.0"; Toshiba pa "SD Specification SD 2.0"

Kaj to pomeni?
rolleyes-1.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Na ebay-u je res ceneje, ampak a je ta sploh original, ko jo dobiš?

Kako imajo lahko oni doživljensko garancijo, medtem ko na Mimovrste samo 2 leti za enak izdelek?
smile-1.gif


Pa še nekaj, če gremo še globje...sedaj vidim, da ima Samsung pri Speed performance rating napisano "SD Specification SD 3.0"; Toshiba pa "SD Specification SD 2.0"

Kaj to pomeni?
rolleyes-1.gif

eBay Top-rated seller
sinceritytrading (125995 Red shooting icon for Feedback score between 100,000 to 499,999) About sinceritytrading
99.1% Positive Feedback

Description

Toshiba EXCERIA Type HD MicroSDHC UHS-I Class 10 32GB 32G 32 G GB Flash Memory Card New 95MB/S 95MB /S

Brand new and genuine item in original manufacturer's packing

Treba je prebrat opis izdelka in komentarje kupcev.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Po komentarjih ni ravno vreden zaupanja. Poglej, koliko negativnih ocen ima v zadnjem mesecu.

Kupci kar niso prejeli izdelkov, pa še ignorira njihove e-maile
smile-1.gif
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.467
343
83
Bo treba na ebay po zmoglivejšo baterijo...

Tole kar je not je za telefoniranje ne za "računalnik". Dobri 2 urci in pol je zdržala pri predvajanju internetnega radia (256kbps mpeg3) in posredovanju na BT. UMTS signal sicer zelo slab. S2 je bil glede na spomin glede tega z osnovno boljši. V zadnjem obdobju sem za omenjeno sicer večinoma rabil TAB, ki pa pri ostaja brez UMTS. Glede trajanja baterije v povprečni rabi v dneh ko se ne rabi radio pa bo seveda čas pokazal.

Sicer pa dokaj ugodni prvi vtisi po parkratnem nekajminutnem igranju v trgovini. Pričakovanja sicer nikakršna. Dodatki "z mahanjem" pa so v praksi neuporabni. No nekaj vaje bo še treba, a dvomim da bo to kdaj vklopljeno.

Ekran je soliden napredek in nenazadnje je tudi osnovni razlog za nabavo. A največja prednost je hitrost. Na ključnih aplikacijiah (predvsem Splashtop kjer je očitno bilo veliko več zakasnitve zaradi aparata kot zaradi povezave (UMTS-UMTS) ), ki jih rabim je veliko odzivnejši v sicer enakh pogojih.


Zatikanja v imeniku pa ne zaznam, ga po mojih merilih ni ?!

Upam da ima 77+ življenj kot dvojka, ki je vsaj vsak mesec enkrat pristala s kakega metra na trdo in še vedno dela. Ekranu se praktično nič ne pozna. Okvir pa seveda kaže svoje. Zadnji del pa je bil itak zamenjan za poceni plastiko zaradi večje baterije.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Po komentarjih ni ravno vreden zaupanja. Poglej, koliko negativnih ocen ima v zadnjem mesecu.

Kupci kar niso prejeli izdelkov, pa še ignorira njihove e-maile
smile-1.gif

Poceni nezavarovana pošta in preveč strank...

V zadnjem mesecu je bilo nezadovoljnih ( - in neutral) strank "le" 1.5%. Boš tvegal ali preplačal?
tongue-1.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
Pri S4 zadeva ni nič boljša. Sem se včeraj igral malo z njim in je to bila prva stvar , ki sem jo pogledal. Crap!!

Jaz sem ga danes potestiral pa je phone odprlo v caa 0.4s kar se mi zdi ok.Seveda sem prek phone zaprl v taskmanagerju. Tudi iphonu ni tu nič hitrejši.

Sicer pa so za moje pojme pokvarli settings na 4.2.2 , pa transparentni taskbar je samo pri prednaloženih live wallpaperjih, katera sta samo 2.
bonk.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Tudi iphonu ni tu nič hitrejši.

To govorimo o tem lagu?

Vprašam zato, ker na iPhoneu ga ni niti za 0.04s kaj šele za 0.4s tako da ne spet nekaj v prazno.
smile-1.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Ta lag ja...... je pri s4 občutno krajši kot na s3, pa glede na ves ram in jedra, še vedno predolg. Odpirati bi moglo v hipu, kot vse ostalo...
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.467
343
83
V praksi mi to sploh lag ne zgleda. Mi zgleda bolj kot ne le občutek zakasnitve zaradi načina izrisa. Če bi tipkovnico zuumiral iz srede navzven, jo narisal brez zuumiranja in ne od spodaj gor bi bila v hipu na ekranu. To velja le za prvi vklop, ko se štarta. Ko je v pomnilniku celo izriše iz srede ven.
V bistvu gre za nekaj nepotrebne animacije. Vseskup traja ravno toliko kot zapiranje. Zuumire v sredino.
Ni vredno besed.