Avtodom - družinsko popotovanje prvič

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
V planu je 7-10 dnevni izlet v Španijo, z vmesnimi postanki po Italiji (Verona), Franiji (Cannes, Monaco,..) in potem malo po španskih plažah do Barcelone, nazaj mimo Provanse v SLO.

Avtodom bomo rentali prvič, zato me zanima na kaj biti pozoren (kaj mora imeti, kaj ne rabiš). Recimo zame je fajn tenda, ki jo hitro potegneš in imaš senco, stoli, miza to je vrjetno vse že v kompletu avtodoma... Kako je s klimo - je ponavadi vezana samo na motor, al obstaja tudi elektro varianta, da se v kampu priklopiš na štrom?

kako se v Španiji in Franciji spi - v kampu, na parkingih - mogoče ima kdo kakšen nasvet za fini kamp ob morju.

Po svetu smo že precej lezli, amapk avtodom pa rentamo res prvič in ne maram prepuščati teh stavri naključju...
redface-1.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
pa valda da se ne boš jebal z avtodomom...to morš it v apartma al pa hotel vsaj 4*. pa vsak večer ti bodo storži padal na avto
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.320
6.530
113
Tudi sam se razmišljal o najemu avtodoma, potem pa sem videl cene, pa sem si hitro premislil.

OP, o kakšnem bugetu je govora, pomoje z manj kot 2000€ ne prideš skozi, pa še to je zelo optimistično.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
7-10 dni za izlet v Spanijo je premalo. 2 dni tja, 2 nazaj in ti osten 3-6 dni za Spanijo. Se z avtom je brez veze za tako kratek termin, z ADjem pa sploh.

LP
 
Nazadnje urejeno:

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Stroški?
Najem: 700-900 EUR
Gorivo: 300-400 EUR
Hrana: sej doma tud kej pojemo-0 EUR + gostilne in cene po izbiri in denarnici posameznika
Cestnine: ne vem recimo 100 EUR+
Kampi, parkinigi... 200-300 EUR
Pa smo na nekih 1500 EUR in naprej za 7-8 dni in naprej. Kaj je kle tolk nenavadnega? Kolk pa pride 1 teden Turčije, Krete, Tunizije... še mnogo več.

7-10 dni bo za prvič že mogl bit dost. Če nam bo všeč se bomo že vrnili
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.320
6.530
113
Goriva bi jaz malce več računal..to je cca 2000km pot, poraba AD je ziher v rangu 10l, če ne še več?

Ne bom pametoval, ampak za tak denar, grem jaz rajši v hotel. Jaz sem mislil, da je AD dejansko cenejši, vidim pa, da je dražji
smile-1.gif

Ampak vsakemu svoje.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Spremljam debate na za to namenjenem forumu.

Tisti, ki zelo lepo vozijo jim pride poraba na 10, pa še to zelo umirjene vožnje z nepolno naloženim AD-jem. Samo tak ni v dveh dneh v Španiji. Do Barcelone je recimo cc 1500 km v eno stran, pa je to zelo na začetku Španije.

Realna poraba je prej 14 litrov. Cestnine po Italiji in Franciji so precej oderuške, tako da bi tam dodal vsaj faktor 2. Že z avtom za 100 eur ne prideš skozi.

Sem šel preračunat na Via michelin, podatki so iz tam. Če so napačni ne morem pomagat, veljajo pa za avto. Znesek cestnin brez Slo vinjete je 100,75 € za kemper pa so verjetno dražje.
 
Nazadnje urejeno:

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.182
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
bigMIKE sprašuje o nasvetih, na kaj mora paziti, ne pa vaša modrovanja o tem, da je predrago, da je v hotelu boljše, da se z avtom bolj splača itd. Človek bi rad šel z avtodomom, naj gre, če mu paše!!!
Kar jaz lahko svetujem: Poraba bo res nekaj večja, tudi ostali stroški bodo večji, svetoval bi tudi nekaj dni več za potovanje, saj je razlika biti nekje in videti nekaj!!!
Sicer pa ti svetujem, da se registriraš na caravaning.si! Lahko pa si pogledaš tudi tale opis poti, je kar zanimiv!
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Sam sem že planiral pot do Španije z avtodomom, vendar sem ugotovil, da bi bilo 10 dni premalo. No, saj bi šlo, samo bi bili "skoz" na poti, vedno v gibanju. Za takšno pot si je potrebno vzeti več časa, da ko nekam prideš, si lahko tudi tam par dni, da vsaj malo vidiš in kaj pobereš od mesta. V eni noči kaj veliko ne doživiš.

Kar se pa cene potovanja z avtodomom tiče je tako, da je zelo odvisno kam greš. Čisto splošno: zahod je še vsaj enkrat dražji kot vzhod. Moraš gledati vse komplet, bencin, cestnine, hrana-pijača, in vse te cene se zelo razlikujejo npr. Španija ali pa Balkan.

Je pa potovanje z avtodomom nekaj posebnega in ne moreš to primerjati z hotelom/apartmajem... celotno potovanje občutiš čisto drugače. Družina se lahko zelo poveže, saj si bistveno več časa skupaj in pa tudi v avtodomu zaradi prostora morajo potniki sodelovati med sabo. Zna biti zelo zanimivo, tako da priporočam.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Citat:
Družina se lahko zelo poveže, saj si bistveno več časa skupaj in pa tudi v avtodomu zaradi prostora morajo potniki sodelovati med sabo. Zna biti zelo zanimivo, tako da priporočam.

No končno nekdo, ki razume bistvo. ko imaš malčke je bistvo doživetje, ki je drugačno ko greš sam. Laho da bomo šli tudi z avtom, sam za otroke to ni to...
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
E poštrčina mal si se uštel, še sploh če name repliciraš.

Jaz sem samo podal pomislek na stroškovnik, ki ga je podal, o samih najemih kemperjev in s tem povezanih stvari je pa že toliko napisanega, da v enem dnevu ne prebereš.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.320
6.530
113
Če si meni, sem tudi dopisal "ne bi rad pametoval" in pa "vsakemu svoje". Sem pač opozoril na visoke stroške, ker sem sam tudi pred časom razmišljal o najemu. Saj je OP vprašal, na kaj mora biti pozoren, in strošek je ena glavna stvar, ki ti pade potem na ramena, če nisi pozoren
wink-1.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Citat:
Uporabnik Car pravi:
bigMIKE sprašuje o nasvetih, na kaj mora paziti, ne pa vaša modrovanja o tem, da je predrago, da je v hotelu boljše, da se z avtom bolj splača itd. Človek bi rad šel z avtodomom, naj gre, če mu paše!!!

ubistvu ga jaz ne razumem

evo njegovo mnenje o kampu:
Citat:
Mene pride apartma ob morju +/-50 EUR na dan, odvisno od meseca. V kamp tud nosa ne pomolim... nekako se ne najdem z folkom ki hodi na dopust z vso kramo ki jo premore in živi tam enako kot doma, samo d aje ob vodi. Ful spročujoče res. Pa še vsako leto po možnosti na isti kup storžev postavit bivak

zdj bi šel pa on v španijo s kemperjem pa po kampih bi se
bonk.gif


ko sva šla leta 2008 z avtom do španije (madrid,barcelona) je bilo cca 1500eur.
pa je bil becin cenejši, ni blo treba avta plačat,...
z avtodomom bi rekel da pod 2500ne prideš. pa 10dni mi je čisto premalo.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Citat:
zdj bi šel pa on v španijo s kemperjem pa po kampih bi se
bonk.gif


ko sva šla leta 2008 z avtom do španije (madrid,barcelona) je bilo cca 1500eur.
pa je bil becin cenejši, ni blo treba avta plačat,...
z avtodomom bi rekel da pod 2500ne prideš. pa 10dni mi je čisto premalo.

Mislim kje si mene najdu zdej prcat - preber celo temo o kempih in 3000 EUR pavšalih in prikoličarjih na jadranu, pa ti bo jasno moje stališče oz. mnenje glede tega - v povezavi z pretiranimi cenami, vključno z "razlago" o apartmajih.

Lepo da si bil že na taki poti in ampak koristen mi pa v tej temi kej dosti nisi - al se bolj potrudi al pa
sprasujem se.gif


p.s. Ok budžet bo 2.500 EUR a zdej lahko gremo?
tongue-1.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Ne bom se preveč spuščal v stroškovnik, se pa bom dotaknil tvojega prvotnega vprašanja okoli spanja.

Jaz osebno bi v Franciji in Španiji spal v kempih, oziroma vsaj na PZA-jih. Zgodb takih in drugačnih o nočnih obiskovalcih izven organiziranih površin v tovrstnih vozilih je enostavno preveč. Še sploh, če greš na tako potavnje z kemperjem prvič. Kampi ne v Španiji ne v Franciji niso bili pretirano dragi.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.670
3.556
113
V Španiji in Franciji sicer z avtodomom še nisem bil, bil sem pa nekajkrat v Italiji. Pri rentanju moraš upoštevat še to da je prvi dan prevzem in filanje avtodoma s kramo, zadnji dan pa praznenje in vračilo avtodoma, kar zna trajat, ni to da se flikneš za volan in odpelješ. Jaz za 7-10 dni nebi hodil tako daleč, ker od vsega skupaj ne bo drugega kot vožnja, kar pa pomoje ni ravno cilj. Tudi za oglede mest rabiš več časa kot če si z avtom. Raje Toskana ali okolica Gardskega jezera kakšen mesec kasneje, ko bo bolj toplo. V glavnem, če že v Španijo potem obvezno za toliko časa da ti znese biti vsaj 2x po nekaj dni na istem mestu.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Saj prav, da sprašuješ, ampak se preveč obremenjuješ.

Kdaj pa misliš iti v Španijo? ker poleti je strahotno vroče.

Bolj važno je, da si narediš soliden plan in ugotoviš, kje lahko parkiraš avtodom, ker v mesta z njim ne moreš itd. Naštudiraj kampe in womo place pa si zmagal.

Maš specialen forum za to in potopise, tako da malo si poglej
http://www.caravaning.si/

To je bistvo zadeve. Kaj pa zraven vzet? ja čim manj, saj streho imaš nad glavo.

p.s.


Jaz sem s tem bil parkrat
evil.gif
(v Španiji je tudi bil, samo ne z mano)
Lepo easy vse skupaj.