Fukcionalna vadba aka. Crossfit

retLa

Pripravnik
24. jul 2011
187
0
16
Nekaterim je bolj ali manj znana..

Fukcionalna vadba je splošno ime, med tem je Crossfit licencirano ime oz znamka.

Vsi ki ste iz Maribora ali okolice, ste vljudno vabljeni, da se pridružite naši skupini na treningih. Zanimanja je kar veliko, če ga bo še več, bomo naredili dodatne termine, saj želimo, da vsak opravi optimalnen trening.

Več si lahko preberete na spodnji povezavi.

http://www.sd-ruse.si/gimnastika/nov...ionalna-vadba/

Pa še en video za predstavo
smile-1.gif


https://www.youtube.com/watch?v=tzD9BkXGJ1M

Vsako leto poteka tudi tekmovanje.. Crossfit games
cheer.gif


https://www.youtube.com/watch?v=CpzLZsawtPY
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Selekcija da prideš na uno tekmovanje je pa tam nekje, kot bi loto zadel;)
Za nas "povprečneže" je bolj oviratlon na pokljuki;) En bo že zimski v marcu, glavni je pa pol polet.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Kakšni pa so "kvalifikacijski" pogoji, da se sploh pride na to crossfit tekmovanje?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Gledalcev bodo tut veseli;)
Sej vrjetno je vse skup bolj na prijateljski ravni, da se klubi mal pokažejo pa to.
Če res nisi glih včeri začel, pa če imaš še od prej kej kondicije in moči, po mojem, da ni straha:)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Extren gor al dol, vseeno se gre za 17 letno dekle, ta pa ja ne more bit bolj "močna" kot 30 letni "dec", a ne
wink-1.gif


me je kar malce sram, ko gledam tole
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
veš kaj ti to v postli naredi ... ne vem če ne bi bil ščitnik za zobe dobra ideja
grin1.gif
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Ta vadba izgleda zelo "waaw". In pri mnogo ljudeh tudi ima tak učinek, sploh pri začetnikih. Moj cimer je povsem navdušen, kako bo izvajal olimpijske dvige ipd., ni pa sposoben stisnit 30 sklec ali 10 zgibov.

Moj nasvet je, da če takih zadev res niste sposobni delati sami in rabite zraven ekipo, ok, pejte. Sicer pa raje dajte denar v tošl in pojdite v naravo, park, igrišče pri bloku pa tam skačite, šprintajte, delajte sklece, plezajte itd.

V Mariboru je zadnje čase popularen BodiFit. Ponujajo cel kup raznoraznih skupinskih vadb, imajo dobre fitnese, kr fajn zadeva. Ampak spet ... 500€ letno od mene ne bodo dobili, da tam z njimi skačem po telovadnici, grem raje v naravo.
 

retLa

Pripravnik
24. jul 2011
187
0
16
Jaz sem najprej treniral "klasični" fitnes trening, 4-5x na teden, vedno druga mišična skupina. Potem sem se spoznal s tem načinom vadbe, večinoma smo trenirali trije kolegi skupaj in to je to. Junija bo eno leto, kar treniram 3-4-5x na teden ta način treninga.

Sem znižal % maščobe, pridobil kar nekaj kondicije, pridobil kakšen kilogram ali dva. Včasih gremo na Pohorje itd.

Pač ti imaš dovolj volje, da treniraš sam, eni pa potrebujejo malo motivacije in organizirano obliko vadbe. Vsakomur svoje.

Oly dvigi pa niso hec..moraš osvojit tehniko, ker samo na moč, boš bolj malo naredil, pa še sf*kaš si hitro kaj.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Zato eni opozarjajo pred crossfit vadbo brez pravega nadzora/vaditelja.

Lahko človek prec postane invalid, če nima prave tehnike, in se spravi nekaj dvigovat.

Drugače pa ja, pomoje je zato tudi večina folka debelega/slabe fizične forme, ker se jim enostavno samim ne da migat, kar migat se mora intenzivno, ne samo gonit kolo v dnevni sobi.
Skupinska vadba, če je prava skupina, pa lepo potegne človeka not.