Sindikalni protesti 17.11. Kongresni trg LJ

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
vidim da ne ločiš med 8 urnim delovnikom in tekočim trakom...in takšni ljudje imajo volilno pravico?
confused-1.gif

Res je, ker je zate osemurni delavnik očitno samo za tekočim trakom in je dinamični delovni čas zate špansko selo
stupid-1.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Jst bi ti svetoval ogled grškega dokumentarca ,,Katastroika,, in mogoče, ampak, samo mogoče, boš dojel, da ponavljaš, kar so ti zasadili drugi, tisti resnični krivci.
...verjetno pa ne boš dojel zaradi samoobrambe možganov, de se ne počutiš preveč bedast
evil.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik Lecter pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik Lecter pravi:
Torej ti menis, da je kvaliteta solstva odvisna od denarja?

Ne, učitelji morajo delati na etični pogon, kreda in skrilaste tablice so pa tudi poceni.
stupid-1.gif

Kot sem rekel. Pojma nimas koliko denarja vrzemo v solstvo in za kaj vse gre. Koliko je uciteljev, koliko asistentov na fakultetah. Koliko dela imajo. Kako se ob koncu leta na veliko zapravlja, ker se drugace naslednje leto ne dobi vec toliko denarja. In potem kupujejo nove graficne kartice, DRLSje, telefone...
Koliko faklutet ima samo uradno vpisane studente, v resnici pa nihce ne hodi na predavanja. Seveda tudi profesor ne.

In da ne omenjam se trume diplomirancev z diplomo, ki nikogar ne zanima in je nimamo nikjer za porabiti.

Pa tudi kvaliteta studija na fakultetah, ki jih rabimo
uf-1.gif


In da nekateri pri 9 letih se ne znajo pisati in brati.

Sem iz tega foha in presneto dobro vem, kaj se tam dogaja. Z večino tega, kar si napisal, se strinjam, vendar je vse to posledica zanič politike in ne samih šol.
Glede zapravljanja konec leta imaš prav, nisi pa napisal, da tega denarja ne smejo prenesti v naslednja leta, da bi se čez nekaj let nabralo nekaj konkretnega in se kupilo, kar se res rabi. Če ne zapraviš ti vzamejo in dajo drugo leto toliko manj, ker po neki sprevrženi logiki denarja pač ne rabiš.
Denar so pa fakultete dolga leta dobivale po glavi študenta. Seveda je bil potem interes čimvečji vpis in čimmanjša selekcija. Potem se je financiralo po programih, ki jih ni nihče strokovno preverjal. Vsaka fakulteta je jasno spesnila čimveč programov in za njihovo izvajanje zaposlovala pedagoški kader. Nikogar pa ni zanimalo, če imajo ti programi sploh kako vrednost.
Geslo "Univerza v vsako vas" je pa povzročilo to, kar si napisal o fiktivnih vpisih. Te "univerze" imajo samo papir, nimajo pa ne prostora ne kadrov za izvajanje študijskega programa in na nekatere se vpis lahko opravi kar preko maila. Važno je, da "študent" plača nekaj sto evrov vpisnine.
O kvaliteti študija pa ni da bi govoril. Ko sem jaz študiral, nas je prišlo od 100 vpisanih v drugi letnik 20, pa so nas imeli za dobro generacijo. Sedaj jih od sto vpisanih 80 diplomira. Posebno "štanc" diplomirani inženirji po prvi bolonjski stopnji so razred zase. Nekateri se znajo komaj podpisati, če malo pretiravam. Diploma se napiše v štirinajstih dneh, zagovor pa traja petnajst minut pred interno komisijo. Tako naštancajo v enem delovniku po trideset dipl. ing. Svašta! Mimogrede, sem na naravoslovni smeri.
No, letos je pa država denar kar počez pobrala. Nekaterih programov sploh več ne financirajo in jih ne zanima, kam s študenti, ki so sredi študijskega procesa. Pri nas tako stiskamo, da je problem 1000 evrov za podaljšanje licenc za računalniške programe, pa nismo najrevnejši, ker dobimo precej sredstev iz projektov. Kako je pa drugje, ker nimajo teh možnosti, si pa raje ne predstavljam.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Zaradi protestov je svojega iPada prižgal tudi iVan.
aplauz.gif


ivanstrukelj.jpg

In ta tepec Janšin bi se s Štrukljem rad jutri naprej dogovarjal.
stupid-1.gif
Kaj hudiča ga briga njegova plača, saj ne gre iz proračuna. Na Štrukljevem mestu ne bi hotel biti z njim niti v isti stavbi, kaj šele v istem prostoru.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.950
3.237
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
saj ne gre iz proračuna. Na Štrukljevem mestu ne bi hotel biti z njim niti v isti stavbi, kaj šele v istem prostoru.
Seveda gre. Po posebnih pogodbah gre vsem sindikalistom JS precejšen del financ iz proračuna.

Kakšno smo pa imeli ko je Gorenjak na glas razmišljal da bi bilo dobro to anomalično ugodnost sindikalistom policije ukinit.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pa ne za njihove plače, temveč za materialne stroške. Poklicni sindikalisti so plačani iz članarine.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Poklicni sindikalisti so plačani iz članarine.
Ki je obvezna za določene tipe poklicev. Torej gre neposredno iz proračuna.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
To pa nakladaš. Članstvo v sindikatu je že dvajset let prostovoljno in članarina gre iz neto plače. Če bi bila Štrukljeva plača iz proračuna, je že zdavnaj ne bi več imel.
smirk-1.gif
 

KKK

Pripravnik
18. maj 2009
897
0
16
En folk pač ne ve, kaj piše. Oziroma slepo posluša vsa nakladanja vladajoče garniture in jih ima za sveto resnico.

Recimo, ko en vidi, kak se vozički polnijo v Leclercu, sklepa, da revščina ne grozi, drugi vidi kruh in kebab v smetnjaku in iz tega ocenjuje, da je 2 milijona Slovencev prenažrtih, in podobno. Tretji pa se obregne ob plače sindikalnih funkcionarjev in njihovo nezamenljivost (kar je res malo neobičajno, so vsi korenine pognali). Ampak sindikat je oseba zasebnega prava, predsednika pa volijo člani. Včlani se, pa ga menjaj, sicer pa to ni tvoja stvar, če nisi član.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Pa ne za njihove plače, temveč za materialne stroške. Poklicni sindikalisti so plačani iz članarine.

In zakaj imajo polno delnic, hotelov in zalog denarja? Zakaj ne bi "pomagali" svojim članom in jih vsaj malce manj olupili pri članarini?

Neeee to pa ne...pa polna usta "socjale", obnašajo se pa točno tako, kot očitajo drugim.
bonk.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Še nekaj glede tega bebčka Štruklja....

Polna usta so ga, kako šolstvo ne sme zgubit niti centa, ker so oh in sploh pomembni za izjemen razvoj in brihtnost kadra, ki v Sloveniji pomeni vse.

Se pravi, če naše firme crkujejo, izdelkov z omembe bedno dodano vrednostjo (vsaj na nivoju Belorusije, kot jo je omenjal včeraj) nimamo, potem je enostaven logičen sklep, da je njihovo delo ZANIČ in da so kadri iz slovenskih šol/faksov tudi postali bolj zaen drek.

Veliko bi upal stavit na to, da 20-30% prfoksev, ki v šolah zdajle poučujejo z računalnikom povezan predmet NE opravijo osnovnega ECDL izpita brez težav...

http://www.ecdl.si/strani/program-1.htm#
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
ksz...

danes sem imel to smolo, da sem na tv videl posnetek vreščanja kožuh novakove, ki je bil po moje povsem brez repa in glave. Me je postalo sram, da sem prebivalec te države.
 

Lecter

Pripravnik
26. jul 2007
598
0
16
Ker imam v familiji nekoga iz tega foha, tudi vem kaj se dogaja. In ja. Se kot kaze strinjava pri vecini zadev.

Zanic politika ze. Ampak sole niso nic dejavne pri resevanju te zanic politike. Pase jim, da na koncu leta ostane denar in nato uciteljem kupujejo kar neke igrace, kar za brezveze prenavljajo dolocene stvari....

To z vec univerzami... Se vse strinjam. In tu spet niso fakultete naredile dovolj. Pac delajo v smeri, da uspejo zaposliti cim vec ljudi in da potegnejo cim vec denarja.

In zato je pravilno, da se tu koncno zacne nekaj delati. To da se pobere kar pocez, niti ni slabo. Tako delajo tudi na zahodu. Ko vidi management, da bo potrebno znizati stroske, reze kar pocez. Zareze tudi v projekte, ki so donosni. Nekaj casa po takih rezih je sicer sok v podjetu, malo se iscejo, cez cas pa se stvari postavijo na svoja mesta. Doloceni projekti zopet zaposlijo, dolocene vodijo naprej z zmanjsanim kadrom...
In za tem je neka logika.
Kako bi slo drugace? Ustanovil bi komisijo, ki bi preucevala kje bi se dalo kaj prisparati. Vsak bi vlekel na svojo stran, kazal s prstom na drugo. Po enem letu bi imeli pa kaj? Izdelali bi nekaj 100 stransko porocilo verjetno brez konkretnih zakljuckov.

S tem, ko postavis ljudi pred dejstvo, jih tudi spodbudis k razmisljanju. Mogoce se bo vec uciteljev oglasilo tako s predlogi za racionalizacijo. Pokazali bojo na predmete, kjer ni studentov pa vendar profesor vlece placo... Ce pa ne bojo, bojo pa pac sami bol tanko piskal. Dokler dobijo dovolj pa ne ukrepajo, kar smo pa videli.

Tako se dela tudi v podjetjih. Ne vem zakaj bi bil javni sektor izjema. Ce se tega ne pocne se samo napihuje in vedno slabse dela.
 

Lecter

Pripravnik
26. jul 2007
598
0
16
Clanstvo je ze neobvezno samo vedno te silijo v to. Naceloma bi te sindikat moral varovati tudi, ce nisi njihov clan, pa vendar ni nujno da bo tako. Saj tudi svojih clanov ne zavaruje.

Clanstvo prostovoljno ali ne, ce bi clovek imel kaj morale bi tezko pogledal v oci ljudem, katerih denar si nakazuje na svoj racun.

Lahko bi tudi rekli, da ce ljudje nekomu, ki je premozen, prostovoljno nakazujejo vsak mesec denar, jim ni hudega. Nimajo kaj jamrat.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.950
3.237
113
Citat:
Uporabnik Lecter pravi:
Naceloma bi te sindikat moral varovati tudi, ce nisi njihov clan, pa vendar ni nujno da bo tako.
Sem bil v delno državnem podjetju, kjer je sindikat še precej močan - sindikalistka s katero sem delal je izjavila, da ljudem, ki so zaposleni za določen čas sindikat ne bo pomagal, ker niso člani pa preveč dela je s takimi. Če po kakšnem čudežu dobim pogodbo za nedoločen čas sem pa toplo vabljen, da se jim pridružim in koristim tudi pomoč - do takrat pa v primeru težav pomaga samo pravna pisarna oni ne.

Aja, ko so bili protesti so pa prepričevali vse, da jim pomagajo protestirat, ker skupaj smo močnejši.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.144
2.316
113
v lokalni ostariji
tis, kje sem pisal o invalidskem podjetju? sem pa napisal da nismo vsi doktroji znanosti. enim pač učenje kot tako ne gre, nimajo osebnostnih lastnosti katere potrebuje podjetnik... in ti sprevrženo hočeš da gre delat privatno? da je len? ker se zaveda da je njegova prednost roke ki delajo pridno, natančno. ki zna zjutraj priti na delo oddelat šiht in domov za to pa pričakuje samo plačo....

potem pa se razni "tajkuni" spomnijo da bi probal neki zmutit in ode firma...

mimgrede: jankoviæ ni pokopal mercatorja...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
And results are in!
Res jih je več kot pet tisoč, a manj kot 10. Cifro med 30 pa 40 tisoč si pa lahko novinarji in sindikati nekam vtaknejo, ker je očitna laž. Če pač takole debelo lažejo že zdak, potem tudi na oblasti ne bi bili kaj prida.

modro je ocenjeno glede na gostoto vzorca (pa sem šel na bogato),
rumeni so dejanski osebki,
zeleni pa ocenjeni pod drevesi glede na gostoto bližnje okolice.
Sonce je glede na sence obrnjeno skoraj direktno na jug, malenkost na vzhod, torej je ura slikanja okoli pol 12.



(PS, ena ura klikanja, nič več)
(PS2, dodal boljšo sliko)
 
Nazadnje urejeno:

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
aplauz.gif


Kul!

Aja, pa tistih za odrom ne bi mogel ravno šteti zraven, saj so bolj verjetno sprehajalci ali firbci.