A ima ta TUŠMOBIL sploh kakšno avtocesto pokrito??

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Se tudi sam podpišem pod to kar si napisal. Tudi sam sem veliko na terenu in razen nekaj malega težav (samo to že lep čas nazaj) na avtocesti LJ-MB pri Trojanah drugih omembe vrednih problemov s sognalom in prekinitvijo nisem nikoli imel.
 

TRIROG

Pripravnik
10. jul 2011
76
0
6
Jah ne vem ... telefon imam nastavljen na GSM način... mogoče ima to kaj veze.

Drugače pa zadnjič sem se peljal ob tomačevskega rondoja proti Brnčičevi in mi je do brnčičeve 3x prekinilo ko sem se pogovarjal. Klical sem na stacionarno številko. Enostavno me je zmanjkalo.

Drugače pa redno prekinja če se peljem od verovškove do avtocestnega uvoza BROD (Verovšklova - saveljska - Avšičeva).
 

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
Zanimivo da imaš probleme s tem samo ti. Jaz sem tudi veliko gibam po Sloveniji in takšnih težav nimam, je res da so v preteklosti bile, samo da pa napišeš da se v 4 letih kaj dosti ni spremenilo, pa glej, prodajaš buče. Od vseh operaterjev je ravno Tušmobil v zadnjem času naredil največ na omrežju in pokritosti!
 

TRIROG

Pripravnik
10. jul 2011
76
0
6
Citat:
Uporabnik dinos77 pravi:
Zanimivo da imaš probleme s tem samo ti. Jaz sem tudi veliko gibam po Sloveniji in takšnih težav nimam, je res da so v preteklosti bile, samo da pa napišeš da se v 4 letih kaj dosti ni spremenilo, pa glej, prodajaš buče. Od vseh operaterjev je ravno Tušmobil v zadnjem času naredil največ na omrežju in pokritosti!

Hahahaha...poglej meni prekinja...prijavil sem tudi že na njihov center pa ni bilo odgovora...buče al ne, dejstvo je, da je med vožnjo očitno kar nekaj težav pri predajanju med baznimi postajami...

koliko so pa naredili na napredku in nadgradnji pa ne vem in o tem nisem nič komentiral...
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik dinos77 pravi:
Zanimivo da imaš probleme s tem samo ti. Jaz sem tudi veliko gibam po Sloveniji in takšnih težav nimam, je res da so v preteklosti bile, samo da pa napišeš da se v 4 letih kaj dosti ni spremenilo, pa glej, prodajaš buče. Od vseh operaterjev je ravno Tušmobil v zadnjem času naredil največ na omrežju in pokritosti!
Tu moraš biti bolj natančen. Zadnje leto se gradi predvsem na Štajerskem, Prekmurju in Koroškem. Zahodni del Slovenije je trenutno zapostavljen.

Kot kaže bo finiš gradnje od vzhoda pri zahodu, kar bo tako sledil tudi turn off m@ roaming.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik TRIROG pravi:
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Inštaliraj si SI Lokator in mi povej med katerimi baznimi se delajo problemi:
https://play.google.com/store/apps/details?id=svetidej.lokator
Žal imam E72 (Symbian)...
Kako imaš nastavljen telefon glede na operaterja? Ročno Tuš ali samodejno?

Če imaš samodejno daj na ročno izbiro Tuš. Ker bolje deluje.

Če se hočeš igrat s ceritifiakti si lahko namestiš Cell Track:
http://m.svetidej.com/lokator/aplikacije/

ta konc imajo operaterji nekje enako baznih postaj in ne bi smelo biti problemov.
 

TRIROG

Pripravnik
10. jul 2011
76
0
6
Je na samodejni izbiri in bo tam kar ostalo - telefon potrebujem za službo in če ni tuš signala ne morem biti nedosegljiv.

LP
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
V Ljubljani ne moreš ostati brez signala.

Če imaš samodejno izbiro pa je zadeva taka. kot bližnje celice (bazne postaje) ti telefon definira tudi Mobitel celice. Tako naprimer imaš 2 sosednji celici (bazni) od tuša, 2 od Mobitela.

Če imaš na ročno pa imaš 4 celice od tuša in manj verjetnosti za prekinitev signala.

Drugače če na tej relaciji ni tuševega signala dam pa za pir. Jaz imam že 3 leta na ročni izbiri tuševega omrežja. Pa teh problemov nikoli nisem imel.

Da ne govorim, da ima Tuš najboljše UMTS omrežje v Ljubljani, ker je baziran na UMTS 900/2100.
 

TMCool

Pripravnik
30. okt 2007
31
3
8
Bom pa še jaz povedal kako je s signalom pri tušmobilu. Vsak dan se vozim iz Ljubljane (brod) v Ivančno gorico in nazaj. Signal deluje in se da povsod pogovarjati, pogoj je samo da je telefon ročno nastavljen na GSM signal. Če imam nastavljeno na auto, potem sem seveda veliko časa na 3G omrežju in ko tega omrežja zmanjka telefon ne zna sam preklopit na GSM ne da bi prekinil povezavo. Edino kjer mi je prekinilo pogovor na slo avtocestah je bilo v tunelu pri izvozu v trojanah (smer izlake) in cesta proti dragonji (tisti klanec, ki se spušča). Drugače pa telefon zares veliko uporabljam v službene namene in je omrežje res dobro. Še nikoli nisem izbral ročno omrežje Mobitel. Telefon, ki ga uporabljam je Samsung Galaxy S.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pa kje je smisel v letu 2012 imeti ročno nastavljen na GSM signal? V čem je smisel potem dragih, a povsem neuporabnih pametnih telefonov... Le-ti so uporabni z 3G omrežjem...
Aparat ma da dela, operater pa da zagotavlja to delovanje v najsplošnejšem spektru uporabe... Ne pa neko ročno nastavljanje omrežja, ročni združljivostni načini...
Ali če povem v bolj razumljivem jeziku... Kupiš hudo kišto z i7 procom ali primerljivo, potem pa moraš gor ganjati WIN95/NT da dosežeš čim manjši izpad servisa...
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Citat:
Uporabnik TMCool pravi:
Bom pa še jaz povedal kako je s signalom pri tušmobilu. Vsak dan se vozim iz Ljubljane (brod) v Ivančno gorico in nazaj. Signal deluje in se da povsod pogovarjati, pogoj je samo da je telefon ročno nastavljen na GSM signal. Če imam nastavljeno na auto, potem sem seveda veliko časa na 3G omrežju in ko tega omrežja zmanjka telefon ne zna sam preklopit na GSM ne da bi prekinil povezavo. Edino kjer mi je prekinilo pogovor na slo avtocestah je bilo v tunelu pri izvozu v trojanah (smer izlake) in cesta proti dragonji (tisti klanec, ki se spušča). Drugače pa telefon zares veliko uporabljam v službene namene in je omrežje res dobro. Še nikoli nisem izbral ročno omrežje Mobitel. Telefon, ki ga uporabljam je Samsung Galaxy S.

Če ti na določeni lokaciji prekine med prehodom iz 3G na 2G potem bi te prosil, če prijaviš napako na 080 700 700 z opisom točne mikrolokacije, prekiniti namreč nebi smelo...
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Pa kje je smisel v letu 2012 imeti ročno nastavljen na GSM signal? V čem je smisel potem dragih, a povsem neuporabnih pametnih telefonov... Le-ti so uporabni z 3G omrežjem...
Aparat ma da dela, operater pa da zagotavlja to delovanje v najsplošnejšem spektru uporabe... Ne pa neko ročno nastavljanje omrežja, ročni združljivostni načini...
Ali če povem v bolj razumljivem jeziku... Kupiš hudo kišto z i7 procom ali primerljivo, potem pa moraš gor ganjati WIN95/NT da dosežeš čim manjši izpad servisa...

Jaz imam telefon vedno ročno nastavljen na GSM. Itak imam nepameten telefon - za takrat, ko pa ga uporabim kot modem, pa ročno preklopim na UMTS.
Z ročno nastavitvijo na GSM imam bistveno večjo avtonomijo.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Bolj pomembno je da imaš nastavljeno ročno izbiro operaterja.

Problem je pri "preskoku" iz bazne postaje Tušmobil na bazno Mobitel. Tam ti lahko prekine.
Če pa imaš nastavljeno na ročno izbiro (lahko tudi 3G) pa bo normalno preklapljajo med Tušmobil baznimi brez prekinjanja klica.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Če ročno izberem operaterja mi verjetno v tujini ne bo delalo dokler ne spremenim na samodejno oziroma zberem enega tujega operaterja?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Točno tako. Je pa to vseeno priporočljivo, ker če si kje blizu meje (lahko tudi 5 km stran!) se ti lahko zgodi, da ti preklopi na tuje omrežje.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Koliko je pa približno zdrži baterija dlje če si na GSM signalu kot na 3G.
Meni Nokia E5 zdrži cca. 3-4 dni na GSM (seveda s klici ne šparam in otroci vsak 3 dan gledajo risanke v avtu. Takrat ročno preklopim na 3G). Če bi telefon zdržal morda dan manj bi kar pustil ali je to večja razlika v bateriji?
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Odvisno. GSM 900 in UMTS 900 imata nekje enako porabo baterije, če si priklopljen na UMTS 2100 pa kar žre baterijo.

Pač višja kot je frekvenca, bolj se menjajo bazne postaje, bolj žre baterijo.