Presnemavanje iz VHS na DVD

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Zanima me kako je s presnemavanjem iz VHS kaset na DVD, če se to splača kšni fermi nest da zrihta ene par kaset tapomembnejših, od kšne poroke pa to al je predrago ozeroma se bl splača to doma prenset, glede na to da mam tv tuner in VIVO grafično (pomoje bolš k je tuner starejši), pa tud kšn videorekorder bi že kje najdu. Za software bi pa mal po netu pogledu pa je, Adobe Premier že mam, pa DVD lab pro, pa še kej bi poisku.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
se bolj splača doma ... kolker vem so ure presnemavanja hudo predrage ... jaz si doma presnemavam

videorekorder na tv tuner potem pa je vseeno va katerem programu zajemaš sliko ... glavno je da jo v najbolši možni kvaliteti zajameš, da je kasneje pri "obdelavi" čim manjša izgiba kvalitete

ampak jaz sem ponavadi tak, delal da sem kvaliteto prilagodil kr velikosti DVD-ja in je blo super

na PC sem snemal in urejal z Ulead Video Studio (sem ga dobil poleg tv kartice) ... včasih pa tudi z Pinacle Studio
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
jaz si tudi doma presnemavam. uporabljal pa sem program od tv kartice za oblikovanje v dvd pa nero 7...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Philipsova kombinirana DVD-R/VCR enota.

Če si jo lahko kje sposodiš, je to jackpot. Nobenih komplikacij... vstaviš kaseto, vstaviš prazen DVD, izbereš kakovost in klikneš record. Dodatne funkcije omogočajo še ustvarjanje DVD menijev (presnameš več kaset na en DVD).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Pol bom pa kr doma probu, sam morm si en videorekorder sposodt k nš je str k zemla, je bl slaba slika pa še če prehitr kej prtisnš strga kaseto. Drgač pa kok so pa kej okvirne cene presnemavanja za eno kaseto in kam so to najbolj splača dt delat?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.394
963
113
Obišči stran
Če imaš kaseto ali dve ti lahko tudi jaz to nardim, kaj več mi pa časovno ne bo zneslo.

Kar se pa tiče VCRja, vsaj pri meni je tako, da stare kasete delajo lepše na VCRu z eno ali dvema glavama kot pa na novem z 6imi glavami.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Zanima me ker program je najbolši za zajem slike prek ATI Radeon (X1900) VIVO, mogoče bi blo najbolš kr najprej v nekompreserin format, pol pa obdelat in se pol s kompresijo igrt? Drgač pa lohk bi tud direkt z Adobe Premier Pro 2.0 zajeu sliko, sam nikakor nemorm nastavt da bi dubu sliko iz VIVO-ta not, a kdo ve kako se to nastav?
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
hm, lahko probaš s kakim priloženim softwarom...
Sicer pa moraš v premieru nastavit input, ki je po dafaultu firewire, malo pobrskaj med nastavitvami, upam da ti ga je zaznal...


lp
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
načeloma je program za zajemanje vsak primeren ... najbolj pomembno je to, da sliko zajamemo v najbolši možni kvaliteti za našo kamero ... ko pa video obdelujemo je pa dobro imeti kakšnem bolj poznan al pa malo boljši program, ker kompresiranje slike pa je že malo bolj zahtevna operacija programov
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Pol bom pa kr doma probu, sam morm si en videorekorder sposodt k nš je str k zemla, je bl slaba slika pa še če prehitr kej prtisnš strga kaseto. Drgač pa kok so pa kej okvirne cene presnemavanja za eno kaseto in kam so to najbolj splača dt delat?

Najbolje je, da tako narediš, kot so fantje napisali.
Tudi sam sem pred časom se zanimal, da bi dal v foto studiu presnemavat video kasete, ampak je bila takšna cifra, da se zadevo opustil.
Najdi si softwer ter vse kar potrebuješ in lepo počasi doma naredi ... prišparaš kar nekaj cvenka.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Vem, da je bil en na relaciji Ljubljana Litija precej ugoden včasih, vendar se nikakor ne morem spomniti njegovega imena.
frown-1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.100
742
113
če si iz LJ, če se ti ne mudi ter če ne rabiš ravno profesionalne storitve, ti jaz to presnamem za kako pivo ali dve
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Sass, to bi bilo super.. Ne mudi se, sm se pa danes spet po dolgem času spomnil, ker se mi zdi škoda, da se spomini moje mladosti ne bodo mogli predvajat mojim otrokom... Če se ti bo res dal lotit tega, ti plačam celo gajbo. :D