Klima - čiščenje

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Po koncu "sezone" razmišljam o čiščenju klime.
Je kaka posebna finta za čiščenje notranjega dela?
Katero čistilo priporočate oz. kje se ga da nabavit.

Lahko tudi na ZS.

igi?
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Super! Sicer pa.... itak še delajo vsak dan
smile-1.gif

Razmišljam pa že sedaj, da nabavim material za čiščenje (Čistolo.... ipd)
Se imam namen okoli 1. maja pravit na pucanje.
 

MOBIKING

Pripravnik
15. okt 2010
163
0
16
Jutri imaš v Lidlu sredstvo za čiščenje klimatskih naprav za 5,99 EUR.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Uporabi iskanje o sprejih za dezinfekcijo klime (sicer na avtih, ampak klima je klima) smo že veliko pisali...
 
Nazadnje urejeno:

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Citat:
Uporabnik MOBIKING pravi:
Jutri imaš v Lidlu sredstvo za čiščenje klimatskih naprav za 5,99 EUR.

Sem šel pogledat a nisem kupil. Nekam čudno se mi je zdelo in nekam mala doza je bla. Raje kupim tako kot treba, ne bi rad, da se mi "satovje" na klimi zapaca
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Al se kupi tisto peno, ki je za avto-klimo al pa kupiš obično razkužilo, recimo Asepsol, ga daš v pršilko (razredčiš ga itak) in to je to. Jaz sem samo tako odstranil vse te silne vonjave iz klime. Smo meli doma res velik problem s tem.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Ni štos samo v razkužilu. Notranja enota je dejansko umazana. Nabere se prah, maščoba... in to v najbolj fini obliki. Ni šans, da jo obrišeš ali posesaš. Pa še težko je dostopna (med režami).
Svinjarija je tudi na ventilatorju.
Jebiga... klima dela skoraj non stop.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.334
971
113
Celje
Obišči stran
Ko je enkrat "usrana" je kr problem očistiti vse skupaj. Razkužilo je še najmanjši problem!
Je pa to po navadi posledica premalo čiščenja!!!

Pa prideš s kakšnim čopičem do ventilatorja? (katera klima?)

Ker pri kakšni toshibi lahko samo še komplet razdreš, odstraniš ventilator in umiješ. Kar pa je kar nekaj dela!

Lp
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Ni glih krize. Sem videl že veliiiiko bolj svinjske. 1x letno je pa vseeno treba malo prepucat zadeve, ne?
Klima je panasonic cs e7 hkew-3 (mislim, da si mi jo celo ti dobavil, hehehe).

S čopičem pridem do ventilatorja. 1x sem ga že čistil, vendar se nisem lotil čiščenja 100%. Zdaj pa bi to rad očistil kot je treba.

Čakam na opis postopka
smile-1.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Kupil sem peno za čiščenje klime. Sicer jo bom uporabil za klimo v avtomobilu, mogoče še pa z to peno očistim hišno klimo. Kako se kaj obnesejo te pene ? Ali je boljši spraj ?

Kupil sem to peno;
PCA6%20AircoCleaner.jpg
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Aja, model klime je IT - AC - 09. Predvidevam, da se ven vzame tisti del, ki je označen na sliki in se tam noter da pena oz. čistilo ? Te sprednje mrežice sem že očistil.

 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Jeboga, izbira pod tistim pokrovom je bad choice
grin1.gif




Če spredaj odstranim vse mrežice, so pa že takoj hladilna rebra
sprasujem se.gif

Drugih odprtin okoli in okoli pa ni
shocked-1.gif
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Tam je sam štrom ja. Tiste mrežice pomoje očistiš in malo našpricaš in je to to...
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik mimika pravi:
Tam je sam štrom ja. Tiste mrežice pomoje očistiš in malo našpricaš in je to to...

Očitno res...Youtube najde nekaj odlomkov " how to ", kar se čiščenja tiče in tudi očistijo samo sprednje mrežice in to je to. Se pravi, da je bolje kupiti spraj in še posprejat med hladilna rebra, kaj več pa se ne da naredit. Bo pena ostala za avto klimo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.797
113
hahaha...še dobro da kar nisi našprical noter..iz preventive. Sicer ne vem od kej ti ideja, da bi bilo tam kaj za čistit.

Lej...če klima ob začetku delovanja ne pušča nobenih vonjah potem je nimaš kaj čistit. Če že potem boš našprical satovje, ki ga vidiš za filtri. To pa je tudi vse. Fino bo, če prej poskušaš še posesat satovje kolikor gre. Potem se pa več ali manj zaključi.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63

Da se pohvalim: Dve klimi očiščeni! Ne glede na to, da redno sesam prah iz filtrov in okolice klime, je bilo svinjarije kar veliko.

Ugotovil sem, da se da poleg pokrova iztakniti še druga plastika in kanal za odvod kondenza
cheer.gif

Precej olajša čiščenje, pa še nekaj svinjarije lahko odstraniš.
Pri tem je velika verjetnost, da ne preveč vestnemu "serviserju" pri sestavljanju ostane kak kos
wink-1.gif


Ionizator sem očistil s palčko za ušesa, ki sem jih pred tem namočil v izopropanol.

Pene za čiščenje satovja nisem uporabil, ker je nisem imel pri roki. Bom ob priliki še "napenil" satovje
cool-1.gif

Sem pa nekje našel dezinfekcijski spray s katerim sem, upam da pomoril živo nesnago.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
Kako se kaj obnesejo te pene ? Ali je boljši spraj ?

Včeraj uporabil spray (nisem imel pena), vendar se mi zdi pena boljša.
Spray dezinfizira, vendar ne veže nase nesnage, ki nato odteče s kondezem ven.