Nasvet pri nabavi vrtne kosilnice

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Kakor sem zapisal v naslovu, potrebujem nasvet pri nakupu kosilnice.
Stara (preko 20 let), ki jo imam na vikendu sicer še deluje, vendar sem imel včeraj z njo skoraj več dela, kakor s košenjem.
Res da sem bil za težave kriv sam, ker sem jo uspel 'zaliti', potem pa je bilo vlečenja tiste špage še in še... pa kurjenje svečke, pa čiščenje, na koncu 'start' sprej da je spet začela delat.
Zato razmišljam o nabavi nove, ne nazadnje zaradi možnosti, da staro naenkrat dokončno 'pobere'.

Prebral sem temo, ki jo je odprl 'softi', vendar tam žal nisem dobil kakšnega bolj konkretnega odgovora, razen ideje, da naj se s tem ukvarja 'naša'
wink-1.gif


Torej: kaj mi lahko na osnovi Vaših izkušenj priporočite oziroma odsvetujete. Prav veliko denarja (nekje do 400€) ne bi dajal, fino pa bi bilo imet samohodno, emšo pač dela svoje...

Hvala za Vaša mnenja že vnaprej!

LP
 

jazjaz51

Pripravnik
29. feb 2012
336
0
16
med Brnkom in Mengšem
Lansko leto sem v B...h.. vzel za enak namen XXL edišin - ki ima Hondin motor stala pa je 370 eur. Dela ko ura letos sem malo zamudil s prvo košnjo in je bila trava že visoka cca 35 cm pa jo je malo dajalo če sem imel na mulčer ko pa sem dal stranski izmet ni za cca 500 m2 niti enkrat več zastokala. Je samohodna - na prva kolesa, mulčer, stranski izmet in koš brzino uravnavaš s stiskom ročice pogona. Prej sem imel isto samohodno - na zadnja kolesa Štil staro 15 let pa če bi vedel kaka je razlika bi že prej nabavil novo.
 

bocco

Pripravnik
17. feb 2011
157
0
16
Poglej Iskra kosilnice, npr. XYM188-2BSJD ali XYM188-2AJ. Obe sta samohodni s košem na zadnji strani.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Jaz sem lani tudi XXL hondo kupil. Dela brezhibno, ima pa na prednjih kolesih pogon (samohodna). Za 350-430 EUR dobiš čisto primerno zadevo. Vzameš Hondin motor, ali pa Briggs/Stratton, skoraj ne moreš falit. Vse ostalo okoli je približno enako.
 

nick

Pripravnik
3. sep 2007
131
0
16
Jaz sem, pred leti v Bauh..s kupil McCulloh XXL Edition 1, široina reza 56cm, B&S motor 7KM, samohodna, dela ko šus.

Edino kar sem menjal so sprednja kolesa, saj jim je plastične zobe za pogon pojedel kovinski pogonski zobnik.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Sam imam Husqarno - 52s (mislim) - pogon na zadnja (pogon na prva mi je "cuden"). In edino kar bi "menjal" je, da bom naslednjic vzel kosilnico kjer bom lahko reguliral hitrost.
Kolikor spremljam - Honda ali B&S ni neka velik razlika - Honda ima sicer nekaj nizjo porabo, je pa zato v nabavi bistveno drazja - se pravi enaka dilema kot "dizel ali bencinc".
Mi je pa nasa "ta stare cvajtaktace zal" - delala 20 let - sam ni vec kam kaj svasat.
tongue-1.gif
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Nehaj delat reklamo za ta kitajski šrot... še nalepke Iskra so narejene na Kitajskem
frown-1.gif


Od Iskre ni ostalo prav nič več, le še kak spomin je kje. Zloraba znamke Iskra je pa druga zgodba.

Glede kosilnice za OP: Husqvarna rastura, sicer je pa skoraj vseeno, dokler kupiš nekaj s Honda ali Brigs&Stratton motorjem. Cel kup šrota je že na prodaj s kitajsko robo, ki dela pol sezone, potem gre pa na servis.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Jaz pa odsvetujem nakup Husqvarne, še posebej tiste, narejene v italiji: to ni niti h od husqvarne. Tudi B&S motorji tipa OHV so žalost. Pogon zadaj prav tako. Pravzaprav moraš pri nakupu kosilnice imeti veliko sreče in moja filozofija v prihodnje pri kosilnicah je takšna, da raje večkrat kupim šrot za malo denarja, kot pa konkretno kosilnico za 400-500 ali bog ne daj več EUR. Mi je, če ne bo delala manj žal v smeti vrečti. Za huso govorim iz lastnih izkušenj, saj je delala brez problemov samo eno sezono.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Za sedaj vsem hvala za nasvete, upam, da se bo oglasil še kdo s svojimi izkušnjami.
Vsako Vaše mnenje mi je dragoceno.

LP
 

matej_m

Zelenc'
3. mar 2008
28
0
1
Sam imam Husqvarno R52SVH z Hondinim motorjem, ki omogoča tudi košnjo terena, ki je pod naklonom(sedaj ne vem več do kakšnega naklona). Imam jo že dobrih 7 let. Težav nobenih, olje menjujem dokaj
wink-1.gif
redno, na suho jo očistim po vsaki košnjo, z vodo je še nisem, občasno namažem pogone, očistim zračni filter, polomil sem samo eno plastiko (nova mislim da je stala 12€), pa še to po lastni krivdi, ostalo je vse še prvo. Pogon ima na zadnja kolesa, kar je, vsaj po izkušnjah uporabnikov, nujno pri košnji terena, ki ni v ravnini. Vsako drugo, tretjo košnjo, pokosim še malce višjo "travo" na parceli nad nami, ki je cela zapuščena, tako da ima kosilnica tudi malce več dela in težje pogoje. Jaz sem zaenkrat zelo zadovoljen in mi ni žal niti tolarja, ki sem ga odštel zanjo.
Isti model ima tudi prijatelj, pa tudi on nima nobenih težav.
Če te še kaj zanima, pa vprašaj.

lp, matej
 

NeMeBasat

Pripravnik
28. maj 2008
248
0
16
Toti Maribor
Tudi mi smo, ker je prejšnja dobesedno razpadla nabavili Husqvarna LC 53E e ... po 2 letih zenkrat nobenih težav...kosimo pa vsak teden...slabi 2 uri košnje... z baterijo zaenkrat ni težav (čeprav je sploh nismo od lani še napolnili)...tudi glede goriva ni požrešna...pogon na zadnja kolesa... skratka zaenkrat z njo ni težav... ((:)


LP B.
 
Nazadnje urejeno:

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.275
122
63
Citat:
Uporabnik NeMeBasat pravi:
Tudi mi smo, ker je prejšnja dobesedno razpadla nabavili Husqvarna LC 53E e ... po 2 letih zenkrat nobenih težav...kosimo pa vsak teden...slabi 2 uri košnje... z baterijo zaenkrat ni težav (čeprav je sploh nismo od lani še napolnili)...tudi glede goriva ni požrešna...pogon na zadnja kolesa... skratka zaenkrat z njo ni težav... ((:)


LP B.

http://www.husqvarna.com/si/products/lawn-mowers/wb-53s-e/

Kaj pa tole, a je kdo že preskusil? A je vredna svojega denarja ali je bolje vzeti kaj takega http://www.jonsered.com/si/lawn-mowers/lm-2155-md/ za pol manj?


Jernej
 

angeleyes

Pripravnik
12. jan 2010
39
0
6
Kdor kupuje kosilnico naj pogleda tudi kosilnice Viking, http://unicommerce.si/produkti/produkti/produkti_viking/kosilnice/

Večinoma imajo plastično ohišje (smo sicer imeli nekaj pomislekov) ampak se v praksi pokaže odlično in ne rjavi.
Imamo model MB 545 V, širina košnje 43 cm, pogon na zadnja kolesa, brezstopenjska regulacija hitrosti, višino košnje lahko spremeniš v dveh sekundah, smo zelo zadovoljni. Kosimo pa brez koša. Kosilnice imajo svojo ceno, večji popust se pa da dobiti pri manjših prodajalcih, mi smo dobili deset procentnega.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
ksz

jaz vem, da Husquarne tudi slučajno ne kupim več. Ne vem, ali je bila slaba zasnova, ali kaj drugega... Mislim, da je imela oznako Royal 45s - še v garanciji menjan pogon. Nato je počilo nosilno ogrodje, ABS-plastika, ki je nosila tudi motor - plačam samo ohišje, delo zastonj. Po dveh letih (novo) ohišje poči na istem mestu, za si podkajlam in končam sezono. Naslednje leto ni več hotela vžgati - in meni je dokončno počil film. In še nekaj malenkosti, ki jih raje podrobneje ne opisujem...

Kupil Mtech kosilnico (v bistvu MTB), najmanjšo s pogonom - sploh ne vem, da jo imam. Pred sezono zamenjam olje in to je to. Dela. Res ni tako "fensi" oblikovana, res nima centralne nastavitve višine košnje - zato pa se košara sname precej enostavneje in predvsem mi z njo ni treba hoditi po servisih...