Stenska obloga med elementi v kuhinji

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Kar nekaj odgovorov se je nabralo... pa vseeno bi še vprašal, kako bi se obnesel recimo mediapan?
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Odvisno od tega, kako bi bil obdelan. Z dobrim lakom (najbolje kakšen lak za parket) ali primerno barvo bi lahko bil izgled v redu.
Surovi mediapan (MDF) pa je za takšne namene neuporaben. V vsakem primeru pa velja, da je pri vseh oblogah na leseni osnovi problem bližina štedilnika, plinskega bolj, električnega pa nekoliko manj.
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Ja, vzel bi takega lakiranega, kot delovni pult. Pecica bo pa najverjetneje steklokeramika ali pa indukcija, tak da najbrz ne bo problema...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.190
1.804
113
Meni na splošno ploščice niso gut, ker je problem v ravnosti stene..kar pa pri nas ne obstoja (pojem ravnine) tako da mi bomo dali neko reč..zdaj točno kajp aše ne vem. Mama ima ultrapas (ga ima Sevlje?
wink-1.gif
) isti odtenek kot ostali elementi pa super izpade (ker je površina bolj 'matirana' se umazanije sploh ne opazi)..pa verjeti ne moreš..vse je v ravnino in pravem kotu...poleg tega pri takih opcijah (steklo, itd) ni v vogalih zaključnih letvic, ki roko na srce niso preveč všečne (moje mnenje).
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
To že fajn zgleda, moraš pa dat preko še najverjetneje kaljeno steklo. Ker imam v tem pasu še stikalo za luč in nekaj vtikačev, je pa potreben že izrez teh lukenj... Potem pa lahko samo upaš, da ga ne potereš, ko ga montiraš...
smile-1.gif