Mitsubishi Zubadan Ecodan

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Odpiram temo v kateri bi lahko kaj več napisali o tej toplotni črpalki. Kakšne izkupnje iamte z njo? Zakaj bi jo, jo ne bi priporočili itn....

Upam, da je še kdo tu, ki si jo lasti, pa naj še sam pove svoje izkušnje. Kakšne imate nastavitve? Imate vključen timer? Je to smiselno?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Še napiši....jo že imaš ali ti deluje zgolj možen (in mikaven) nakup?
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Sam sem že uporabnik te t.č že drugo sezono. Sem zadovoljen; beri nas ne zebe
smile-1.gif


Ima pa sistem veliko nastavitev parametrov delovanja in tukaj bi začel z debato. Torej, kakšne nastavitve, timer, da/ne itn.
 
Nazadnje urejeno:

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Ne vem če je tukaj toliko uporabnikov konkretne naprave, da boš dobil kak odgovor. Še vseh, ki imamo TČ, nas je po mojem bolj malo.
V osnovi pa je vodenje in krmiljenje TČ zrak-voda, če imaš talno gretje, najbolj optimalno preko vremenske krivulje.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
podsvojo streho ne jemljem več resno. Lep primer, na topic o montažnih hišah, sem samo napisal svojo izkušnjo, nakar so mi očitali in zbrisali poste, češ da delam reklamo !?!? WTF!. Od takrat naprej me ni več tam in tudi foruma ne berem več.

Verjamem pa, da je tu še kdo, ki ima to "micko" in bi delil svojo izkušnjo.
 

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
@ Ovca - raja kupi tisto kar potrebuje, če je pravilno svetovana
wink-1.gif


Mitsubishi Zubadan je v ekoskladu v kombinaciji z coolwex exclusive duo
wink-1.gif
samo za info ;9

Drugače pa po 20+ zmontiranih samo pozitivne izkušnje z njimi. Ecodan je pa v planu ena montaža prihodnji mesec, tako da .. bomo videli kako se obnese
wink-1.gif


LP M .
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Eh, raja nebo kupovala Zubadana, ker na ni na ekoskladu..
ti si vrjetno še dobil subvencijo, kajne? Kolk pa, če ni skrivnost?

Ne, nisem dobil subvencije...
jezen.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Tudi v sedanjih temperaturah se obnese normalno. Niti ne veš, da jo imaš. Ok, na računu za elektriko se bo poznalo, ampka ni sile.

Kolega ima termotehniko s COPom 3,2, pa že jamra....
 

UniqUser

Pripravnik
26. sep 2013
212
5
18
Univerza
Mi smo jo letos montirali. Zunanja enota ZUBADAN in notranja ECODAN (11,2 kW) z 200L zalogovnikom za SV.. Radiatorsko ogrevamo (11 radiatorjev). Hiša 125m2, 5cm fasade, pod streho 30cm URSA35. Prej je šlo 2200 do 2500L kurilca.
bonk.gif
. Na vseh radiatorji so termostatske glave in vsak popoldan zakurimo, tako, da kar pripomore k manjši obremenitvi TČ.
Čez cca.. 10 dni pa pričakujem tudi subvencijo od EKO sklada.

V nadaljevanju zime poročam kako se kaj obnese vse skupaj.
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

UniqUser

Pripravnik
26. sep 2013
212
5
18
Univerza
Citat:
Uporabnik UniqUser pravi:
V nadaljevanju zime poročam kako se kaj obnese vse skupaj.
rolleyes-1.gif

Je pa res, da se prava zima ni niti šele začela
rolleyes-1.gif
....
No kamin, bo pa danes do začetka prenosa REALA že gorel
grims-1.gif
!
 

UniqUser

Pripravnik
26. sep 2013
212
5
18
Univerza
Cena na "ključ" je bila 9120€. Na "ključ", pa pomeni popolnoma vse....od odstranitve stare peči, odvoza, predelave, preboj 3 sten in 15 m povezave do zunanje enote, 3 deleni filter za vodo, ves material, 2 ekspanzijske posode,........., in uradni zagon..... Subvencije 1000€.
 
Nazadnje urejeno:

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Citat:
Uporabnik alpek pravi:
Ne vem če je tukaj toliko uporabnikov konkretne naprave, da boš dobil kak odgovor. Še vseh, ki imamo TČ, nas je po mojem bolj malo.
V osnovi pa je vodenje in krmiljenje TČ zrak-voda, če imaš talno gretje, najbolj optimalno preko vremenske krivulje.

Lansko leto je bilo dodeljenih ene 3000 subvencij za TČ Z-V, tako, da verjetno ni malo uporabnikov. Najti uporabnike točno te naprave na točno tem forumu jepa druga.
 

tasa

Zelenc'
6. nov 2014
13
0
1
Poglej še TČ Daikin Altherma ali Toshiba Estia. So tudi zelo kvalitetne. Jaz imam Daikin.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Dobra cena. Če gledam moj plin bi v 4. letih že notri imel investicijo.