Renta car Los Angeles

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Še en glas za Alamo. Na letališču pobira njihov bus, ki te odpelje do poslovalnice in nazaj, če se vračaš na isto lokacijo.
 

maiko

Pripravnik
25. sep 2011
56
0
6
Ljubljana
Obišči stran
Alamo. Na zadnji poti se je v garaži za nami "nenadoma" znašel en steber, tako smo kar lepo zmečkali zadnji levi del.
Pri Alamu smo to povedali in niti z besedo niso komplicirali ali karkoli. Zavarovanja imava vedno kasko.
Vedno Alamo. Na letališču so busi in izberi tistega na katerem piše Alamo.
Ko izbereš eno kategorijo, potem na parkingu sam izbereš avto (različnih znamk) tako se lahko zares v živo odločiš kateri ti je bolj všeč. (včasih ti izbrani avto sami pripeljejo, mi je bolj všeč če jih vidim v živo)
Nazadnje sva imela Toyoto Ravo za manj kot 300 $ od sobote do torka 15 ure.

Američani imajo velike, glomazne avtomobile, tak si ne želi za dolge poti mali evropski avto in bognedaj ,da imaš že majhno nesrečo, saj boš pohojen kot muha.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Bus ni od alama ampak od letališča. Se pravi pri alamu ni nič drugače kot pri drugih rentacarjih (dollar, avis, sixt, budget, europcar,....). Hočem rečt, ne glede na to kje rezerviraš je na letališčih praksa povsod enako utečena. Bolj od tega kje rezerviraš je treba pazit da te ne "nategnejo" pri raznih dodatnih zavarovanjih (ali cestninah) ki jih v resnici ne potrebuješ.
 

maiko

Pripravnik
25. sep 2011
56
0
6
Ljubljana
Obišči stran
Rent a car LA. ... drugače pa so busi z napisi destinacije ... .
Rental Cars at or near LAX Airport: An estimated 40 rental car agencies operate at LAX Airport with off-Airport vehicle rental sites; many of them provide phone links inside the Lower/Arrival Level area of the passenger terminals to request a shuttle pick up to the rental car sites. Those which are permitted to make pick-ups/drop-offs directly from the terminals via courtesy shuttles are: Advantage, Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz, Fox/Payless, National and Thrifty. Their shuttle pickup area is designated under the purple sign 'Rental Car Shuttles' on the Lower/Arrival level islands outside baggage claim.

Zavarovanja vedno vzemi kasko in podrobno poslušaj razlage. Vedno upoštevaj cestne predpise in tudi če je cesta ravna in vidiš do konca sveta, ne pritisni na plin.
 

hudpire

Zelenc'
21. sep 2010
27
0
1
Da nebom odpiral nove teme, zanima me koliko pride zavarovanje polek izposoje, avto bi vzel za približno 7 dni. Avto sem izbral na alamo.de in nikjer nisem zasledil dodatne opcije zavarovanja, zato me zanima koliko bi bil ta dodaten strošek. Avto me pride 160 € in koliko je dodatnega zavarovanja?

Hvala
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
pri alamu vzemi alamo gold paket. imaš vsa potrebna zavarovanja v ceni.

za dobrih 150€ dobiš že standard al pa fullsize velikost
 

hudpire

Zelenc'
21. sep 2010
27
0
1
Dobiš standart, master paket pa mislim, da je 35€ dražji.
Torej se mi splače vzeti z master paketom in je to to, brez kakšnih naknadnih doplačil?
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
v paketu dobiš vse kar rabiš.

Beschreibung Preis

Collision Damage Waiver Full
Extended Protection
Refueling Service Charge
Concession Recovery Fee 11.11%
Tourism Fee 3.5%
Arpt Transport Fee 18.50 Pro Miete
Sales Tax
Unlimited Mileage
3 Zusatzfahrer
1 Tankfüllung. Außer Bei Abgabe In Manhatten
 

Mimota

Pripravnik
12. okt 2011
95
0
6
Jaz sem rentala pri Budgetu. Najcenejše in najboljši paket sem dobila!
 

kjoze

Zelenc'
15. jul 2009
1
0
1
No pa še moje izkušnje z Alamom lansko jesen. Saj ne rečem, morda sem imel smolo, vprašanje, če je pri drugih kaj drugače, vseeno previdnost ni odveč:

- vozilo smo rezervirali preko spleta in opravili tudi celotno plačilo za kombi 15 oseb (lahko ga voziš z napo B kategorijo)
- avtobusi res vozijo skoraj non stop iz letališča do poslovalnic
- okrog 1.00 ure zjutraj prideva v poslovalnico kjer se tri mladenke igrajo s telefonu, čez nekaj časa se nama ena le posveti
- ko končno najde rezervacijo in uredi vse potrebno (trajalo cca 15 min), je avto že čakal pri izhodu, gospodična je razložila vse potrebno, vendar pri pregledu vozila ugotoviva, da manjka nekaj sedežev, ker sva jih naštela le 12. Gospodična pove, da je to največje vozilo, kar jih imajo, ker se na to ne spoznva se z njeno razlago sprijazniva (sedeži so široki, morda morajo na klopi za 3 sedeti 4
- prispeva v hotel, na internetu prebrskam tehične podatke o vozilih in ugotovim,da obstajao tudi večji
- po 1 uri spanja nazaj v poslovalnico, kjer se s šefom v trenutku dogovorimo za menjavo za pravo vozilo
- spet procedura s papirji. Pri predaji vozila vprašava, če je mogoče odstraniti zadnjo klop, ker smo potrebovali prostor za prtljago (bilo nas je 12, vendar moraš vzeti večje vozilo, ker drugače ni prostora niti za kovček) Ob izkodni kontroli gospa ugotovi, da so mi dali papirje za nekega mehičana (kljub slabim izkušnjam s prejšnjega dne nisem preveril vsega, kar mi je pri predaji vozila gospodična "potisnila" v roke).
- spet v poslovalnico in izguba časa
- ko prispem pred hotel, skupaj s prijatelji skoraj v trnutku odstranimo zadnjo klop in receptorja prosimo, če jo lahko do vrnitve čez 12 dni ponovno prevzamemo. Nobenih težav.
- po potovanju vzmamo kar nekaj časovne rezerve za vračilo. To ni bilo potrebno, ker je vrnitev potekala zelo hitro. Ponovno vprašam, če je ob morebitnem naslednjem potovanju mogoče že ob prevzemu odstraniti zadnjo klop, pa odgovorijo, da to ni mogoče
po vrnitvi domov čez nekaj časa ugotovim, da so mi najem še enkrat odtegnili z Vise. Spet izguba časa, dogovarjanje, pogajanje, da so mi denar vrnili.

Torej Alamo morda še kdaj, ker je kar ugoden, vendar z veliko mero previdnosti in tečnarjenja z moje strani.

Pa naj vas to ne odvrne od potovanja po zahodu ZDA. Bilo je zelo prijetno, pa tudi vožnja je bila zelo umirjena in brez težav. Če bodo finance to dopučale, se z veseljem vrnem.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Sicer že dolgo nisem renta avta v ZDA, ko pa smo to še dokaj redno počeli, sem vedno uporabljal Thrifty ... Ponavadi so bili najcenejši (ne pa vedno), definitivno so najmanj komplicirali, največkrat sem fasal zastonj upgrade, pa vse se je dalo zmenit.
Kako je pa zdaj, vsaj 10 let kasneje, pa ne vem, ampak za preverit verjetno je ...