Aplikacija za android s katero bi zaznal druge tel

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
Zanima me, če obstaja aplikacija, s katero bi moj galaxy s lahko zaznal druge telefone, ki se nahajajo v njegovi bližini? Ne govorim o bluetooth ampak tako da bi zaznal da oddajajo in sprejemalo signal z baznih postaj in na tej podlagi "našel" aparate, ki se nahajajo v njegovi bližini.
 

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
In to je katera aplikacija? Verjetno kar na marketu ne.. samo še naslov poveš pa je
evil.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
Jp obstaja stane pa nekaj miljonov evrov.
Kompletna GSM špijonska postaja stane manj kot rabljen golf.

Smo v 21-em stoletju, pobje.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.413
98
48
Noben od GSM telefonov tega fizicno ne omogoca, ne glede od operacijskega sistema, tako da tudi programi za to ne obstajajo.
Rabis cel hardware za to pocet, obstaja dve vrsti interceptorjev:
1. tak ki signal samo lovi, in tega telefon ne zazna, od takega ne bos nic zvedel ker so vsi podatki vmes encodirani
2. tak ki simulira bazno preffered postajo in grejo odhodni klici preko njega (dohodnih se ne da), saj inducira telefonu,
da ne uporablja enkripcije, tako da lahko pogovor tudi poslusas. odvisno od vrste telefona, ti zna tak pokazat simbol na ekranu,
da telefon za klic ne uporablja enkripcije, odvisno od implementacije takega interceptorja, tud na izpiskih svojih klicev ne vidis

cena za prvega je ze od 50eur dalje, za drugega dodaj se 3 nule. vem da je vcasih aeroflex firma prodajala, ampak se mi zdi da so umaknl iz prodaje
smile-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik KdoZ pravi:
Dej preberi še enkrat moj odgovor na drugi post pa se zamisli.
evil.gif

Zamisljam se nad tvojo neumnostjo. Najprej prides z enim bebavim vprasanjem, potem ti potegne, da si napisal neumnost, potem pa veslas po toku navzgor, da bi se izvlekel ven. Ni kaj, sem zamiskljen
17758-icon_confused.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
Noben od GSM telefonov tega fizicno ne omogoca, ne glede od operacijskega sistema, tako da tudi programi za to ne obstajajo.
Rabis cel hardware za to pocet, obstaja dve vrsti interceptorjev:
1. tak ki signal samo lovi, in tega telefon ne zazna, od takega ne bos nic zvedel ker so vsi podatki vmes encodirani
2. tak ki simulira bazno preffered postajo in grejo odhodni klici preko njega (dohodnih se ne da), saj inducira telefonu,
da ne uporablja enkripcije, tako da lahko pogovor tudi poslusas. odvisno od vrste telefona, ti zna tak pokazat simbol na ekranu,
da telefon za klic ne uporablja enkripcije, odvisno od implementacije takega interceptorja, tud na izpiskih svojih klicev ne vidis

cena za prvega je ze od 50eur dalje, za drugega dodaj se 3 nule. vem da je vcasih aeroflex firma prodajala, ampak se mi zdi da so umaknl iz prodaje
smile-1.gif
1.) GSM enkripcija je boljkone vic. Namerno slab algoritem. Danes smo na tem, da se lahko dekiptira skoraj v živo, z navadnim PC-jem.
Razen tega je v poročilu nekaj let nazaj pisalo, da se v Sloveniji enkripcija skoraj nikjer ne uporablja. (Cawo & co vabljeni za aktualne informacije)

2.) Simulator bazne postaje so predstavili na eni letošnji konferenci (Black Hat ali podobno).
Kot rečeno, so stroški manj kot za rabljeno 10 let staro bemflo.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.413
98
48
Enkripcijo ze od samga zacetka vsi uporabljajo. ce je ne bi, bi s 500eur opremo vse poslusal po sloveniji.
Pod 2.tocko me pa zanima kera konferenca je bla to, da si precitam.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Saj sem napisal: Black Hat.
Na slo-tech.com so poročali o tem. Zdaj kje točno in kdaj je bilo, ne vem na pamet.
V glavnem je to stvar nekaj tisočakov, čeprav eni širijo mantro, da je to oprema za milijone evrov, ki jo ima samo James Bond.

In ne, enkripcija niti slučajno ni od samega začetka vedno v uporabi. Kot prvo obstaja več vrst, in če vsa oprema ne podpira isto vrsto, se klic opravi brez enkripcije. Že na ozkem območju Slovenije ("enaki" telefoni, z njimi usklajen operator, en-dva operaterja) ni vedno bila v uporabi.

Predstavnik operatorjev bi lahko povedal, kako je danes stanje, čeprav dvomim, da bo kateri.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.413
98
48
Blackhat spremljam prek weba pa nism to zasledil (konference se pa nism udelezil).

AuC funkcije pa poznam dost detajlno
smile-1.gif
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Ocena je, da se da GSM pogovore v dometu dan danes zajemati že z opremo za manj kot jurja EUR. Vse kar se rabi je modificiran mobilnik in PC s softverajem za dekripcijo.
GSM je varnostno [censored] up in se ga mora varnostno tretirati kot odprto komunikacijo. To so tudi trenutna priporočila varnostnih služb. Edini, ki se ne zganejo, so mobilni operaterji.
 

js1234

Pripravnik
13. apr 2008
333
1
18
Ce govorimo o tem, da uporabnik sam dovoli prepoznavo gsmja, potem je tukaj LATITude od googla, ki omogoca ravno to!
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.413
98
48
No Strangelove malo pretiravas, s tako opremo kot si opisal ne bos nic naredil, saj se klasicnega mobilnika v tej smeri ne da modificirati. Najcenejse stvari kot so gssproa,ph200,scl5020 itd. so od 15jurjev dalje.
Sicer bi vsak drugi slovenc to mel pa snemal zenine pogovore ko je v drugi sobi.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
A za zanimanje za določene modele Nokia nisi slišal?
Ker so imeli tovarniško (pomotoma) enablan monitor mode (al kak se je že reklo), torej brez komplikacij so lovili GSM signale iz okolice. Celo v naših medijih je bila novica.
Cena? Par evrov.