Konec revij Lady, STOP, Moj mikro, Jana, Obrazi?

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
KSZ

Blagovne znamke je s septembrom najel Bojan Požar, trenutni lastnik pa je pričel izdajati vzporedne revije z novimi imeni.

Lady, Jana, Stop, Obrazi, Anja, Naša žena, Lepa in zdrava, Eva, Kih, Pri nas doma, Rože in vrt, Smrklja in Moj mikro so sedaj Zvezde, Zarja, Vklop, Avenija, Maja, Ženska, Bodi zdrava, Fatalna, Kajveš, Dom2, Zeleni raj, TOP! Za najstnike in Ugankomat.



Po poklicu arhitekt, po hobiju triatlonec, pri Martinu Odlazku pa odgovorni urednik za prevare







1€ čistega dobička na prodano Lady? Ne se hecat. Okoli 1€ dobi od prodanega izvoda prihodka. In iz tega je treba plačat tisk (za celo naklado, ne le za prodane izvode), ljudi, prostore, opremo, licenčnino ... Kdor je napisal 1€ čistega dobička, nima pojma.
 

LatkaGravas

Pripravnik
26. maj 2015
266
0
16
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
...
1€ čistega dobička na prodano Lady? Ne se hecat. Okoli 1€ dobi od prodanega izvoda prihodka. In iz tega je treba plačat tisk (za celo naklado, ne le za prodane izvode), ljudi, prostore, opremo, licenčnino ... Kdor je napisal 1€ čistega dobička, nima pojma.
Ker v Lady ni nobenih reklam?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Ne dovolj, da bi prišel na 1€ čistega dobička.
Sploh je pa iz teksta jasno, da je tisti, ki je pisal, pisal o denarju iz prodane naklade.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Media24 izdaja tele nove revije iz totalne žlehnobe. To je bila odločitev na hitro, da se čimbolj nagaja Požarju, preden on prevzame te revije. Dvignili so cene Jani in Lady, zmanjšali so obseg strani, papir je manj kvaliteten.... Po drugi strani pa imajo "nove" Zarja in Zvezde boljši papir, več strani za nižjo ceno. Zanimivo, Zarjo lahko izdajajo za 1,59 €, a Jane pred tem pa za to isto ceno niso mogli? Da ne govorim o tem, kako v Jani "jokajo", kakšna krivica se jim dogaja, pa polno je reklam za "nove" revije, da so samo te nove revije tiste prave revije z "dušo"... Skratka zanimivo bo, predvsem od septembra naprej, ko preide Jana in ostale revije pod okrilje Požarja. Ker pri Media24 (Martin Odlazek) se prav vidi, da bodo šli preko trupel, da "uničijo" edicije, ki jih je kupil Požar.
 
Nazadnje urejeno:

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Seveda je pravno vse skupaj močno vprašljivo. A ni zanimivo, da takrat ko so v takrat še Krater Medii prevzeli v najem te revije (od Delo revij) so za izdajanje oz. za uporabo blagovnih znamk plačevali najemnino. Zakaj niso že kar takrat začeli izdajati Zarjo, Zvezde, Vklop..., saj bi se s tem rešili finančnega bremena zaradi najema?
grims-1.gif


A če bi bili pri NKMB izbrana Media24 za kupca blagovnih znamk, bi tudi začeli izdajati Zarjo?
ne-ne-1.gif


Sem pa v sredo v kiosku videl komplet Svet24+Zvezde za 1,99 €... Media24 na vse načine forsira svoje klone.
stupid-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.385
9.118
113
PA dobro no, sej tega sranja ni treba brat. Če vse skup crkne, bo še najbolje za vse.
 

Bossek

Pripravnik
24. sep 2007
666
7
18
bostjan.muha.cc
Glede na to, da je ostala cela ekipa zaposlenih od starih revij na Media24 se kaj drugega ne more pričakovat? Ali je pač bolje da se tistih XXX (ne vem številke) vrže na cesto in je (verjetno bo sedaj se reklo....saj itak nič pametnega ne pišejo naj ne delajo, .....).
Revija pa itak, da je lahko cenejša saj ni več treba plačevat 1mil na leto za najem imen (oz. kolikor je že bilo).

Postavi se pač v vlogo šefa Media24:
Najameš uspešne, revije ki jih folk kupuje. Greš spremenit imena in izdajaš svoja? Verjetno ne ker jih ne boš prodal.
Neki se ti zjebe in zgubiš imena revij (kao tiskovine, arhiva, oblike, naročnikov pa ne). Vse fukneš v kanto, folk daš na cesto sam pa uživaš z dnarjam? Ali spremeniš imena in probaš furat naprej, kar si prej počel?
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.268
1.940
113
Tale Martin Odlazek je začel s Salomonovim oglasnikom in ga pred dolgimi leti še sam prodajal po Vevčah obut v cokle. Pa ga danes poglejte prvi medijski tajkun...

se spomnim časov ko še ni bilo avto neta - so preprodajalci čakali pred SET tiskarno na Vevčah in imeli dogovorjeno da so jim prve izvode prinesli ven na šverc. Je bilo res - kdor prvi pride, prvi melje.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Citat:
Uporabnik Bossek pravi:
Revija pa itak, da je lahko cenejša saj ni več treba plačevat 1mil na leto za najem imen (oz. kolikor je že bilo).

Zakaj je Krater takrat sploh prevzel revije Stop, Jana, Lady,...? Lahko bi samo zaposlili njihove novinarje, že takrat izdajali Vklop, Zarja, Zvezde,... in ne bi bilo potrebno plačevati za najem imen?
grims-1.gif


PS.: Me zanima, če bi uspel nakup teh revij pri Media24, če bi tudi Jana, Lady, Stop... potem stali 1,59 €, saj ne bi bilo več potrebno plačevati najemnine...
grims-1.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.952
3.240
113
Citat:
Uporabnik dejan_ pravi:
se spomnim časov ko še ni bilo avto neta - so preprodajalci čakali pred SET tiskarno na Vevčah in imeli dogovorjeno da so jim prve izvode prinesli ven na šverc. Je bilo res - kdor prvi pride, prvi melje.
Ne samo avto dilerji...pa enim ni bilo treba čakat tiskanih izvodov... mi smo imeli takrat stanovanje... oddali oglas in so nas prekupčevalci klicali že par ur po oddjai oglasa. "Od kje vam podatki, če revija izide v torek zjutraj?" .. *klik* ... čez 15 minu "Da sem vas klical? Ne, ne, nisem vas jaz klical... kje sem dobil podatke? V zadnjem Salamoncu... " ... "aja, da v zadnjem še ni bilo vašega oglasa, ampak da bo šele v tem ki izide?... Ja ne komplicirat, a hočete sklenit dober posel ali ne?"
 

Bossek

Pripravnik
24. sep 2007
666
7
18
bostjan.muha.cc
Super težko rečem zakaj, verjetno zato ker so to uveljavljena imena in je tako precej lažje karkoli prodal. Sedaj pa je pač šansa do 31.8. (dokler je lastnik media24) nekako zgodbo speljat na nove revije.
Si ne predstavljam, kakšni naslovi bi bili če bi Media24 odpustil vse te zaposlene za revije.

Mi je pa zelo grda, to da niso pač teh starih revij pustili pri miru. Pač cene iste, št. strani tudi isto pa bi blo. To da se zmanjša obseg in dvigne cene mi res podla.

Sem pa firbčen, kaj bo požar sproduciral. No pa saj bo september kmalu tukaj pa se bo vidlo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Super pravi:
Citat:
Uporabnik Bossek pravi:
Revija pa itak, da je lahko cenejša saj ni več treba plačevat 1mil na leto za najem imen (oz. kolikor je že bilo).

Zakaj je Krater takrat sploh prevzel revije Stop, Jana, Lady,...? Lahko bi samo zaposlili njihove novinarje, že takrat izdajali Vklop, Zarja, Zvezde,... in ne bi bilo potrebno plačevati za najem imen?
grims-1.gif

Tudi zato, da je dobil bazo naročnikov. Če jo hočeš namreč dobit, ne da bi prejšnji lastnik moral dobiti pisno soglasje vsakega, moraš prnest poslovanje na novo firmo. Pomeni vse, od znamk, do zaposlenih ipd ...
Zato Požar, recimo, ne bo mogel dobit baze. Ker je samo kupil blagovne znamke, ne pa vsega skupaj. Dobril bi jih le, če bi Odlazek naročnikom poslal dopis. Pa tega seveda ne bo storil in mu ni treba.
Če pa Požar po ovinkih pride do baz in jo uproabi, je pa to jurja plus kazni za vsak oseb i podatek, ki ga uporabi.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Zato Požar, recimo, ne bo mogel dobit baze. Ker je samo kupil blagovne znamke, ne pa vsega skupaj. Dobril bi jih le, če bi Odlazek naročnikom poslal dopis. Pa tega seveda ne bo storil in mu ni treba.

Zastopim to. Skratka naročniško bazo bo potrebno formirati čisto na novo. In za "Zarjo" in za "Jano". Je pa tukaj Media24 v veliki prednosti. Oni v Jani zdaj na veliko oglašujejo svoje "nove" revije, notri so naročilnice za "novo" revijo Zarjo, vsem naročnikom so (kolikor mi je znano) poslali dopis z obvestilom o "prenosu" naročnine na Zarjo (pač naročnik mora podpisati, da se strinja). Kaj pa če en naročnik na Jano tega ne sprejme in hoče da se mu še naprej (od septembra dalje) pošilja Jano? Mu Media24 vrne sorazmerni del naročnine ali ga "prisili" v naročnino na Zarjo?
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Moja mama je naročena na Lady. So ji poslali dopis, da lahko do 31.8. še prejema Lady, preostalo naročnino pa vrnejo na TRR ali pa da odpove Lady in se naroči na Zvezde - pri letni naročnini pride en izvod 1,40 EUR.
 

Bossek

Pripravnik
24. sep 2007
666
7
18
bostjan.muha.cc
Naročnik ima 4 možnosti:
1. Prekine naročnino in dobi vrnen denar (šteje se od 1.9. dalje)
2. Želi prejemati revije do konca naročnine sorazmerno kolikor mu pripada (recimo prvo dobi še 3 Lady potem pa 5 Zvezd - zaradi razlike v ceni).
3. Želi se prenaročit na novo revijo (Lady -> Zvezde)
4. Lahko naredi poračun in vzame kakšno drugo revijo (Lady -> Ženska)
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
No saj to je normalno. Je pa res svinjsko, da Media24 sedaj izkorišča te "stare" revije za agresivno promoviranje svojih novih revij.