Nuvi 1300 Prikazuje LA in JCV

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
S pomočjo uporabnika turboccc iz drugega foruma nam je uspelo usposobit,da nuvi 1300 in vsi ostali serije 13xx in 14xx,ki do sedaj niso prikazovali lane assist in junction view ter prikaz omejitve hitrosti sedaj to prikazujejo.Kot dokaz da deluje vam prilagam slike od nuvi 1300.(prva slika je z fotoaparatom drugi dve sta pa zajem nuvi zaslona.







JCV navadni zajem zaslona nuvi 1300:

82161.png


JCV PhotoReal zajem zaslona nuvi 1300:

44354.png


p.s.Vsi programi katere sem uporabljal od uporabnika turboccc so zastonj.
Pustil sem originalen garminov logo drugače pa si lahko namesto njega naredite svojo sliko,ki jo bo prikazalo ko vklopite nuvija.
Naj še poudarim,da z tem ne boste zbrikali nuvija tako,da ni straha
smile-1.gif


Preden začnete z predelavo si pa morate naložit še Garmin USB gonilnike.
Brez teh gonilnikov vam updater ne bo prepoznal nuvija.

Datoteke za omogočit nove funkcije na nuvijih serije 13xx in 14xx.

Že narejen update z originalnim logotom in z navodili v rar-u:

Že narejen update z originalnim logotom FW 6.30

Datoteke za omogočit nove funkcije na nuvijih serije 12xx

Že narejen update z originalnim logotom FW 6.30

Če pa bi radi sami naredili skupaj ali pa dali za začetni zaslon sliko svojga ljubljenčka ali avta...

EU logo

RGN tool

GIR Editor

Uporabi se gupdate.gcd, ki je na samem nuviu.

Updater

Diskusija o Gir Editorju

Diskusija o RGN tool

Kratek opis za pripravo Logo slike:

01.) Preneseš si nuvi original firmware in odpreš RGN tool.

02.) Z rgn tool poiščeš originalni file in potem zraven boot.bin klikneš na save.

03.) Program zapreš.

04.) Sedaj si pripraviš sliko,ki bi jo rad imel in jo shraniš v bmp formatu.

05.) Odpreš Gir editor in 2x klikneš na logo 0 in poiščeš svojo sliko ,logo 1 je za sliko ko vklopiš usb, logo 2 in 3 so pa za nuvija serije 1200 ki ima manjši zaslon.

06.) Tako da lahko spremeniš logo 0 in 1 in shraniš v logo.bin.

07.) Program bo sam shranil v velikost in obliko,ki jo nuvi uporablja.

08.) Sedaj zopet odpreš RGN tool in in odpreš originalni firmware od nuvija in pustiš obkljukano boot.bin in fw_all.bin ostalo odkljukaš.

09.) Zraven fw_all.bin klikneš na load in pokažeš na tvoj logo.bin.

10.) Vse skupaj shraniš v .rgn obliko 097201000580.rgn

11.) (Lahko pa samo zamenjaš logo.bin z svojim v datoteki iz prvega ali drugega linka,kjer je zraven tudi updater)

12.) Datoteko 097201000580.rgn daš zraven updater programa.

13.) Izklopiš nuvija ga priklopiš na pc in iz skrite mape .system obvezno odstraniš GUPDATE.gcd.

Ponovno izklopiš nuvija in sedaj pozorno sledi spodnjim navodilom:

NAVODILA Za Update:


1.) Vklopite Nuvi in držite prst 10 sekund na ikoni za baterijo, da pridete v skriti meni

2.) Nuvi priklopite preko USB na PC

3.) Zaženite uploader in v njkegovem oknu date piko pred USB in kliknete OK

4.) Nuvi se izklopi in sam vklopi nazaj,sedaj počakaj da ti na zaslonu napiše LOADER (postopek traja samo nekaj sekund)

5.) Ko naredi do konca se ti odpre nuvi tako kot vedno,da vidiš interni disk.

6.) V skriti mapi .System ustvari novo mapo JCV in vanjo daj datoteko .jcv,ki spada zraven CN,ki ga imaš naloženega

7.) Če boš dal JCV na SD kartico pa moraš na njej ustvarit novo mapo Garmin,v njej novo mapo JCV in v njo daš .jcv datoteko. (Garmin/JCV/.jcv)

8.) sedaj nuvija normalno odklopi tako kot po vsaki posodobitvi in pusti,da se zažene
in najde satelite.

9.) Sedaj ti deluje Lane assist JCV in Prikazuje omejitev hitrosti.

10.) Če hočeš lahko daš nazaj GUPDATE.gcd

Tukaj pa so datoteke za serijo 12xx in 13xx/14xx za posodobit Logo preko SD kartice.
Navodila so v paketu.

13xx/14xx logo preko SD

12xx logo preko SD


Za omogočit funkcijo Route na nuvijih serije 13xx ( Samo HWID 0972 ) in 12xx ( Samo HWID 0971 )

Za omogočit route 13xx v6.30

Za omogočit route 12xx v6.30


Tukaj si lahko pogledate kako se uporablja ta nova funkcija. Ko imate enkrat omogočeno to funkcijo, lahko v mapsource ali basecampu ustvarite ruto in jo pošljete na napravo in jo bo prepoznalo.
Privzeto na 13xx ta funkcija ne deluje oziroma je ni, vendar po omogočanju te funkcije, le ta deluje isto kot na 1490, kjer je že privzeto omogočena.


Za win7 x64

Če vam kljub temu, da ste sledili postopku nuvi noče v pre boot z držanjem prsta v levem kotu ekrana je postopek sledeč:

Pojdite v servisni meni preko ikone za baterijo in Pc bo prepoznal novo napravo in naložil gonilnike
Sedaj boste lahko omogočili dodatne funkcije in sedaj vam bo deloval tudi pre boot z držanjem prsta v levem zgornjem kotu ekrana.



EDIT: Popravil postopek za update. Zahvala uporabniku Snecerju,ki se je spomnil na to možnost.
Naredil malo bolj pregledno in oštevilčil.
Dodal link za serijo 12xx,ki isto omogoči vse zgoraj omenjene lastnosti.
Dodal za Win7 x64, zahvala uporabniku Janch za to rešitev
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ja naj mi samo en pove na kateri ruti ga prikaže pa da si jo naredim pa pošljem.Saj bi že to naredil,če bi vedel kje prikazuje
wink-1.gif


p.s. v prvi post sem dal še sliko za prikaz jcv.Ruta Maribor-Dunaj šel sem na prikaz križišč in sem naredil zajem zaslona.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Nekaj podobnega je tudi za Nuvi 765, ki doda potem še nove funkcije, npr. za tovornjak in še kaj.
O tem sem že pisal v temu nuvi765. Edini problem (tam se menja tajvanski fw) je bil v tem, da si moral imeti angleški govor, ker je naprava zahtevala TTS (text to speech).

Drugače pa dobra novica. To je verjetno iz gpspassion foruma?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@Snecer
Ja to je iz gpspassion foruma,sem probaval kot nor in težil Turboccc preko maila,da mi je razložil na kaj moram biti pozoren in kaj moram spremenit.Edina dobra stran tukaj je da ne rabiš menjavat FW ampak samo logo.
Vsa zahvala da je to uspelo gre uporabnikom iz gpspassion foruma: turboccc,ki je program naredil in basf-u,Yilmaz-u,SiamMarine ki so javlali napake.
Lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Po moje lahko mirno objaviš.
Ker ni nobene omejitve, da si ne bi smel menjati fw oz datotek.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
82161.png


Če bo JCV začel delat na nuvi 1350, kot je na zgornji sliki, potem se lotim tega. Ostale funkcije naprava že podpira.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ok, sem poizkusil na nuvi 1350. Ne dela. Korak 5. ne spusti naprej, poizkušal sem 5x. V okencu se nič ne prikaže, če kliknem na USB device. In ja, dovolj trdno sem držal prst v levem zgornjem kotu naprave.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Malo bi dodal.
Podoben postopek do točke 5-6 je tudi za druge Nuvije in sicer = vstop v servisni menu.

Tem korakom se izogneš, če vklopiš nuvija in držiš na bateriji prst par sekund, da prideš v skriti menu. Nato priklopiš usb kabl na PC in ga spozna (v tem načinu ga lahko uporabljaš tudi kot zunanji GPS).

Če pa na seriji 1xxx pokaže ta meni tudi na "bateriji" pa ne vem. Naj nekdo preveri, ker se izogneš šestim korakom
smile-1.gif


Postopek, ki se opisuje, je namreč način kako namesti .rgn firmware.

Na koncu celotnega postopka je dobro narediti še master reset naprave.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ko sem delal korake 5-6 na Nuvi765 je PC napravo zaznal in jo v uploaderu za par sekund pokazal, nakar se je naprava odjavila.
Zato sem "našel" rešitev iz servisnega menija, kjer je naprav nonstop vidna in uporabna.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Malo so navodila nerazumljivo napisana, vse se skupaj drži, brez označbenih številk, itd...Bom poizkušal po tvoje, Snecer.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Snecer, imaš prav, trik preko ikone baterije je bolj zanesljiv. Potrjujem delujoč JCV na modelu nuvi 1350, relacija Graz - Maribor.

112046.png


aplauz.gif


Popotniku pa nekaj zvezdic
nahrung002.gif