EVJ KABELSKI TV

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Z zunanjim sprejemnikom niste probali?
Tisto, ko imajo za TV aparate, ki nimajo DVB-C kanalnika.

Glede telefonske žice, ko se sem jaz najel stanovanje, ga tudi ni bilo, pa ga ga je telekom lepo napeljal in imam že ves čas T-2 20/4 VDSL linijo. (govoricam o stečaju navkljub
wink-1.gif
)
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Koliko si oddaljen od centrale po kablu in koliko po zraku ,da imaš toliko dobro sinhronizacijo modema .Ali si na vdsl ali vdsl2.Kateri kabel so ti napeljali utp 5 do stanovanja ali sftp cat6.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ne vem za razdaljo. 26/3,5 se nekje sinhronizira. VDSL2.
Po stanovanju imam lasten kabel. Za telefon je dovolj cat2, ne vem kaj "strašiš" z cat6
wink-1.gif

Mislim da imam cat5 (prvo, kar so imeli v trgovini - aja, ponekod imajo trojne cene za te kable, lopovi eni...)

---> off topic
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Za telefon je dovolj dvožilni kabel.Ker ne porabi nič,zato pa imajo telefon tudi na 5 km.Rabi net in pa iptv ker so podatki.Sftp cat6 je najboljši zaradi dodatnega oklepa notri proti šumu in motnjah drugih dejavnikov ,kabli in ostali dejavniki ,,,elektrika ...Utp je dober če je malo stanovanj v blokih ali hiši
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Z zunanjim sprejemnikom niste probali?
Tisto, ko imajo za TV aparate, ki nimajo DVB-C kanalnika.

Glede telefonske žice, ko se sem jaz najel stanovanje, ga tudi ni bilo, pa ga ga je telekom lepo napeljal in imam že ves čas T-2 20/4 VDSL linijo. (govoricam o stečaju navkljub
wink-1.gif
)

Ja smo probali z zunnjim dvb-c sprejemnikom in je delalo. Ampak to ne moreš primerjat, ker ta dvb-c sprejemnik (zunanji) služi samo temu in ničemu drugemu in je zaradi tega zelo dobro narejen (v nulo bi se lahko reklo), medtem ko pa tale vgrajeni dvb-c prejemnik v TVju je dosti manjši in ni tako precizen kot ta zunanji - logično.

Ampak kljub temu to ne more vplivati na to, da bi z vgrajenim sprejemnikom prikazuje kocke na digitalnih kanalih, ker je očitno, da nimam dovolj kvalitetnega signala.

Sicer pa naj EVJ dodajo v splošne pogoje pravilo, da moreš kupit pri njih zunanji dvb-c sprejemnik, če hočeš imeti normalno sliko, katero bi ti morali nuditi že po "defaultu".
 

zzz333

Pripravnik
12. jan 2010
202
0
16
po mojem mnenju je tale tuner not v tv-ju zanič ali pa zlo slabe kvalitete. ker če deluje na zunanjem sprejemniku pol je očitno s signalom vse v redu.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
po mojem pa ne, ker če bi bil tuner v tvju zanič, danes ne bi delal odlično pri telemachu na servisu na samsungu! telemach je tudi kabelski operater in je imel kristalno čiste kanale.

sicer pa sem že napisal: če je pogoj, da pri evj moreš imeti tv, kateri ima nek poseben dvb-c sprejemnik v sebi (očitno nek posebej prirejen za njihov signal) naj to tudi zapišejo v pogodbo oz splošne pogoje. dokler tega ne bo bomo lahko uporabniki smatrali, da lahko kateri koli tv, ki ima vgrajen dvb-c sprejemnik v sebi uporabljamo pri njih in to brez napak!
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
Za telefon je dovolj dvožilni kabel.Ker ne porabi nič,zato pa imajo telefon tudi na 5 km.Rabi net in pa iptv ker so podatki.Sftp cat6 je najboljši zaradi dodatnega oklepa notri proti šumu in motnjah drugih dejavnikov ,kabli in ostali dejavniki ,,,elektrika ...Utp je dober če je malo stanovanj v blokih ali hiši

Aja? Kaj si sedaj povedal? Da so VSEM menjavali navaden telefonski kabel z UTP-jem cat 5??
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Napisal sem da ne more biti dober in primeren dvožilni kabel za net in iptv,samo za telefon.Telefon ima lahko dolžino kabla do 5km .SFTP cat 6 je nabolj primeren kabel z v bloke ,stolpnice,.. ker je veliko stanovanj zaradi motenj. .UTP cat 5 je dober za hišno napeljavo.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Nekateri imajo še staro napeljavo dvožilni kabel ,pa jim ne dela potem se pa pizdijo na amis , siol , t-2 itd ,da jim ne dela net in ostalo.,interno inštalacijo pa nebi noben na novo naredu in pa popravil ane.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Jaz sem prejšnji teden po stanovanju speljal sftp cat.6, prav iz tega razloga da ne pride do motenj. Strošek je bil 22€ za 50m kabla in 8 konektorjev (kupljeno prek vez
smile-1.gif
). Klešče sem si sposodil.

No pa tudi, če bi bila cena 50€ bi jih z veseljem investiral v inštalacijo.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Imam paket T4 VDSL pri T2. 1xtv+4/1net+1xIP tel+1xmob.. SFTP cat.6 kable sem na nekaterih delih moral speljati direktno mimo podaljškov ter jih položiti v plastične kanale poleg kablov od elektrike, ker drugače ni šlo.
Televizija ne kocka, torrenti brez problema laufajo "na polno". Zelo sem zadovoljen, čeprav sem na začetku bil skeptičen, da bo vse ok (prav zaradi el.kablov)
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
TUPLI: če bi se recimo jaz odločil, da mi pridejo povezat kabel od mojega stanovanja (zadnje nadstropje) pa do omarice v kleti ali naj mi telekom slovenije poveže sftp cat 6 kabel ali navadel utp kabel?

ali je vseeno za paket, ki bi ga uporabljal?

Uporabljal bi T2, brezčasni T3 paket.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Imam paket T4 VDSL pri T2. 1xtv+4/1net+1xIP tel+1xmob.. SFTP cat.6 kable sem na nekaterih delih moral speljati direktno mimo podaljškov ter jih položiti v plastične kanale poleg kablov od elektrike, ker drugače ni šlo.
Televizija ne kocka, torrenti brez problema laufajo "na polno". Zelo sem zadovoljen, čeprav sem na začetku bil skeptičen, da bo vse ok (prav zaradi el.kablov)
smile-1.gif
Kak pa si imel pred menjavo kabla?
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Imam paket T4 VDSL pri T2. 1xtv+4/1net+1xIP tel+1xmob.. SFTP cat.6 kable sem na nekaterih delih moral speljati direktno mimo podaljškov ter jih položiti v plastične kanale poleg kablov od elektrike, ker drugače ni šlo.
Televizija ne kocka, torrenti brez problema laufajo "na polno". Zelo sem zadovoljen, čeprav sem na začetku bil skeptičen, da bo vse ok (prav zaradi el.kablov)
smile-1.gif
Kak pa si imel pred menjavo kabla?
Imel sem 10/1net+ip tel. Televizja je bila prek kabelske EVJ, katera je občasno kockala ( tv - PHILIPS 7404H)
Navadni telefonski od tel.vtičnice razvlečen po tleh (pod preprogo,toplim podom---pač je tenek in se ga zavleče povsod) po celotnem stanovanju do modema in PSTN vmesnika, kateri se je prej nahajal na čisto drugemu koncu fleta.
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
pa ti sedaj nič ne kocka, ko imaš t2 ponudnika? imaš isti tv (philips 7404h?)

če ti sedaj nič ne kocka potem je evj imel slab dovod kvalitetnega signala v tvoje stanovanje, tako kot imam sedaj težave jaz.

pa si prekinil razmerje z njimi predčasno? si moral kaj plačat? si imel internet od tuša?

hvala