EVJ KABELSKI TV

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
slo1 in 2 HD nimata teleteksta tudi pri nekaterih drugih ponudnikih

Na TestHD je pa trenutno SLO1HD
 
Nazadnje urejeno:

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Če se ne motim, je RTV pri HD programih ne oddaja še TTX; siguren pa nisem.
Golica je bila prej analogna, sedaj je digitalna - slika še vedno za k... ker je pač tak original.
Na dodatni imaš sedaj Sport Klub Prime - se pravi, še več nogometa

Kar se plačljivih tiče: kartice dobiš brezplačno; plačaš Conax modul - razen če nimaš settopa, v katerega vtakneš samo kartico. Z naročnino za razširjeno digitalno shemo dobiš res samo eno kartico, vendar je potem naročnina za paket na istem priključku nižja (namesto 7€ je potem 2 ali 3€)

Meni se razširjeni dopade, ker so Discovery, National in Animal digitalni in je kakovost slike veliko boljša - čeprav je butasto, da moram za enako vsebino plačevati dodatno. Pa TravelHD je res za oči si spočiti.

PS: kominikacijo s strankami ni pol k... vredna. Na spletni strani se skoraj nič ne najde - FB-ja nimam..
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Če se ne motim, je RTV pri HD programih ne oddaja še TTX; siguren pa nisem.
Golica je bila prej analogna, sedaj je digitalna - slika še vedno za k... ker je pač tak original.
Na dodatni imaš sedaj Sport Klub Prime - se pravi, še več nogometa

Kar se plačljivih tiče: kartice dobiš brezplačno; plačaš Conax modul - razen če nimaš settopa, v katerega vtakneš samo kartico. Z naročnino za razširjeno digitalno shemo dobiš res samo eno kartico, vendar je potem naročnina za paket na istem priključku nižja (namesto 7€ je potem 2 ali 3€)

Meni se razširjeni dopade, ker so Discovery, National in Animal digitalni in je kakovost slike veliko boljša - čeprav je butasto, da moram za enako vsebino plačevati dodatno. Pa TravelHD je res za oči si spočiti.

PS: kominikacijo s strankami ni pol k... vredna. Na spletni strani se skoraj nič ne najde - FB-ja nimam..



SLO1 in SLO2 na digitalni shemi imata TTX... nimata ga le HD verziji ... Glede Golice... mogoce je pa res ni bilo na digitalni... Glede sportnih kanalov pa mi je vseeno... ker sporta ne spremljam kaj dosti
smile-1.gif


Glede dodatnih... bi placal tistih 7€... ce bi bilo vse skupaj bolj transparentno.... torej, da bi lahko na vseh TVjih potem to gledal... Sicer tocno ne vem, kako to poteka... vem pa da moja dva TVja recimo imata zadaj neko rezo (eden je Panasonic 46G15E ... drugi pa Samsung UE46C7000 ... ) ... In teh informacij o tem ne najdem nikjer na njihovih straneh...

Edina informacija, ki jo najdem okoli tega je tale
smile-1.gif


 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Že, že. Ampak RTVSLO oddaja digitalni (SD) SLO1 in SLO2 tudi po zraku - in tam TTX je. HD SLO1 in HD SLO2 pa po zraku ne oddajajo, zato je na voljo samo v kabelskih in IP sistemih. Izvor je drugačen, TTX-a ni.

Za tisto režo potebuješ Conax modul (40€) ali 2€/mesečno z vezavo 2 leti - vanj se vtakne Conax kartica (običajna čip kartica - brezplačna). Za en TV plačuješ 7€/mes; za drugi na istem priključku pa 3€/mesec - v zadnjo številko nisem prepričan, vsekakor pa ni 7€.

PS: pri meni se oglasi, pa ti bom pokazal
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Že, že. Ampak RTVSLO oddaja digitalni (SD) SLO1 in SLO2 tudi po zraku - in tam TTX je. HD SLO1 in HD SLO2 pa po zraku ne oddajajo, zato je na voljo samo v kabelskih in IP sistemih. Izvor je drugačen, TTX-a ni.

Za tisto režo potebuješ Conax modul (40€) ali 2€/mesečno z vezavo 2 leti - vanj se vtakne Conax kartica (običajna čip kartica - brezplačna). Za en TV plačuješ 7€/mes; za drugi na istem priključku pa 3€/mesec - v zadnjo številko nisem prepričan, vsekakor pa ni 7€.

PS: pri meni se oglasi, pa ti bom pokazal

Jaz po zraku nimam nic (nimam vmes sobne ali stresne antene in mi pod DVB-T ne najde nic)... Vse pride po kabelskem signalu... In SLO 1 in 2 imam v analogni shemi... ter dvakrat v digitalni shemi (enkrat navaden in drugic HD razlicice) ...

Tudi v seznamu kanalov >> http://www.elektroprom.si/PROGRAMSKA%20SHEMA%202012_avgust.pdf je tako razvidno ...

Analogna shema:
20120828-q77a24rsuxbesw1gy1yxgqhgbr.jpg


Digitalna shema:
20120828-f9r8nanj5c8arhimb7p5e4as9r.jpg


Na Panasonicu izgleda slot takole ...
20120828-n1939hgu7e5dy9sm2b36j9gn9p.jpg


Ce prav razumem, bi torej rabil tole >> http://www.mimovrste.com/artikel/1620016319/ci-adapter-technicrypt-cx

144362_0.jpg
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
to ja, samo da je tale modul za Viaccess kodiranje, ti pa rabiš za Conax kodiranje.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
A celo tehnik pride? Potem moram placati se njegove kilometre?
smile-1.gif


Sicer sem samo poizvedoval, kako to izgleda... Ker mi je vseeno prevec za placat... glede na to, da gre samo za digitalno shemo... Zal mi TV ne omogoca mesanja analognih in digitalnih kanalov... in dokler ne bodo vsi programi, ki jih gledamo (predvsem zena) tudi na digitalni shemi, bo pac tako, kot je
smile-1.gif


TV v zgornjem stuku (Samsung) pa je se bolj ""lesen" kar se tice seznama programov ...
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Amapak vedno pa zmešajo ¸programe tako da jih moras vedmo ponovno naštimat .....
frown-1.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
A celo tehnik pride? Potem moram placati se njegove kilometre?
smile-1.gif


Sicer sem samo poizvedoval, kako to izgleda... Ker mi je vseeno prevec za placat... glede na to, da gre samo za digitalno shemo... Zal mi TV ne omogoca mesanja analognih in digitalnih kanalov... in dokler ne bodo vsi programi, ki jih gledamo (predvsem zena) tudi na digitalni shemi, bo pac tako, kot je
smile-1.gif


TV v zgornjem stuku (Samsung) pa je se bolj ""lesen" kar se tice seznama programov ...

Prinesejo modul, priklopijo in preverijo delovanje - vse brezplačno
Zamenjaj TV* ali ženo

*Philips mešanje kanalov obvlada
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
OK, skeniranje kanalov res traja - ampak kaj takega delaš morda nekajkrat letno
Sortiranje - ka pa vem - res traja, ampak tistih 30 kanalov (ki se jih gleda) gre hitro - pa še točno tako jih imam, kot si želim sam.

Tisto iz izginjanjem SLO1 in SLO2 tudi meni ni popolnoma jasno - ker pri moji mami
grims-1.gif
, ki ima tudi Philipsa tistega fenomane ni bilo.

Preklapljanje med kanali pa je trenutno - nekaj desetink. Morda je različno med modeli, ampak pri 6505 in 7405 dela praktično trenutno.
 
Nazadnje urejeno:

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Bolj enostavno, kot je pri philipsu sortiranje ne gre. Imaš "mrežo" ( lastniki philipsa veste o čem govorim ) in se samo sprehajaš s smernimi tipkami in pritiskaš tipko "ok".
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Mami ima 8040 ali 8404 ali kolk je ze ... in tam kar traja precej casa... sploh ce sta sosednja kanala eden v analogni, drugi v digitalni shemi... Hitro gre edino, ce uporabis gumb za menjavo zadnjih dveh kanalov (swap) ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Bolj enostavno, kot je pri philipsu sortiranje ne gre. Imaš "mrežo" ( lastniki philipsa veste o čem govorim ) in se samo sprehajaš s smernimi tipkami in pritiskaš tipko "ok".
smile-1.gif

Res je enostavno... samo traja... Sploh ce mores priti iz zacetka seznama na konec
smile-1.gif
... In ko vrines kanal... se poleg tega, da se zamenjata mesti... se vrine in s tem zamakne vse za eno mesto... Ce torej iz 185 mesta prestavis program na 2. mesto... se vsi sledeci programi zamaknejo... in moras iti potem cel seznam skozi, da spet zamaknes vedno enega po enega nazaj...

Samsung ima to fajn reseno, ker si lahko exportiras seznam na USB kljucek, ga uredis na racunalniku in nazaj uvozis iz kljucka...
smile-1.gif
...

Skratka... vsak TV ima svoje hibe, s katerimi se moras navaditi ziveti... ker TVja ponavadi ne menjamo vsakih par mesecev... tako kot recimo mobilnik
smile-1.gif
...