EVJ KABELSKI TV

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Jaz imam problem, da mi utorrent ne deluje pravilno. Ne odpre porta (maks oranžna).
Internet je od EVJa. Modem je motorola.
Imam pa na win xp v požarnem zidu omogočene vhodne in izhodne povezave. Naslov na mrežni imam nastavljen, da je fiksen do modema. Na modemu imam pa isto odprt port (port forwarding) od utorrenta na nalov od mrežne kartice.
Sem še kaj pozabil nastavit?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
meni deluje vse kul - imam tudi evj trojček
smile-1.gif


poglej, da ti kakšen antivirus ali firewall ne blokira utorrenta..
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Fireval včasih napačno razume spuščanje določenih programov.
V celoti ga disejblaj, in poglej povezavo. V tistih par minutah, dokler ne dela fireval, ti ne bodo skrekali računalnika.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
stein, da bi vedel je problem samo z utorrent. Računalnik je sicer od brata. Ni nič rekel, da ima še kje drugje probleme.

Gonzo firewall sem tudi izklopil. Sicer ne za nevem kako dolgo. Kako minuto ali dve.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
jaz sem imel problem z torrentom, ker ni nič vleklo, ker je imel windows xp sp2 neko omejitev število hkratnih povezav. Ko sem delal upgrade windowsa, se je ta omejitev sprovedla. Tako da ni delal torrent nič in srfanje je tudi zastalo. Sploh če imaš več povezav v torrentu odprtih. Rešitev je bila nek servis pack. Ampak ko sem delal nadgradnjo v sp3, je spet bil problem z omejeno število povezav. Torej sem moral dobiti spet en pack za sp3. Tak je bil moj problem. Seveda nevem če je pri tebi isto.

Imam pa še eno vprašanje, koliko časa operaterji lahko shranjuje ip številke, po tem ko nisi več njihov naročnik. predvidevam da prosto po prešernu. Ali je kakšen zakon, ki to točno narekuje in je jasen in se ga operaterji držijo? Sicer ne pričakujem da je človek 100% anonimen, ampak nek podatek, ki nekaj časa ni več v uporabi, pa se verjetno lahko po določen času dokončno zbriše iz baze nekega operateja/podjetja
 
Nazadnje urejeno:

bondno1

Pripravnik
25. maj 2011
87
0
6
cheer.gif

Vsi ki imate EVJ digitalno televizijo:
Predvidoma konec maja bodo začeli kodirati PINK paket (razen Pink.si),
sredi poletja pa bodo dodali še kodirane programe Fox paket, HBO ipd.

To pomen da boš dobil (kupil) Conax kartico, s čimer bodo lahko zaračunavali dodatne obogatene pakete vsakemu naročniku posebaj. Tako kot npr. Telemach, Siol.

Men se zdi OK. Ker zdejšna shema ni ravno bogata.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
wao kakšen dogodek. Končno! Ko se bo to zgodilo, se na kabelsko spet naročim.
Drugače pa nej rajo dajo v digitalni paket discovery, NGC, Animal in še kaj! pol nej dodajo pa še ostalo.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
naj raje najprej naredijo vse kanale v digitalno shemo, ker je sedaj zelo nerodno, ko moreš vedno prestavljat iz dig v analogno shemo...

drugače pa ja - hudo, da napredujejo
smile-1.gif

kok pa bo kej tale kartica?
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Kupi televizor ne pa low cost Samsunga....:p

Pa še nekaj....digitalno ne pomeni kar po defaultu lepšo sliko...:) Edino če ti je všeč plastelin slika
smile-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
samsung ni low cost :p
smile-1.gif


ja sej vem, da digitalno še ne pomeni lepša slika, pomeni to, da imaš vse kanale na 1 shemi (kar bi že lahko bilo). čeprav se nekateri programi razlikujejo v kakovosti slike na analogni in digitalni shemi, ne pa vsi.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
kot rečeno, vsaj discovery, animal, ng, eurosport, cnn in še kaj v digitalno shemo, da ne bo mrčesa po ekranu:)
to so pač najbolj gledljivi programi.
meni ni treba nič prestavljat iz digitalne v analogno shemo, pa imam zelo low cost tv.

potem ko to uredijo, lahko pa tudi kakšen euro pristavim.
 
Nazadnje urejeno:

bondno1

Pripravnik
25. maj 2011
87
0
6
Digitalno pomeni boljša slika. Po digitalni letijo samo 1 in 0, po analogni pa valovanje. Se pravi da pri digitalni pri manjšanju signala ne moreš imeti šuma, le kocka ti lahko. Če pa imaš slučajno "plastelin" sliko potem ti predlagam da greš v nastavitve in naštimaš ostrino oz. glajenje slike na 0. Predvsem so pa Sony-i (Bravia) zanai da zelo "našopajo" barve in nardijo umetno sliko, medtem ko Panasonic (Viera) povdarja naravne barve.

Glede EVJ digital. Pravjo da je testiranje kodiranja v teku, in bo sredi poletja več programov. Upam da bo tud paket Discovery, NG, in HD-ji. Oz. najbolj da pogledajo shemo Siola ali pa Telemacha (samo pri cenah se pa naj ne zgledujejo po njih
bonk.gif
)
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Digitalno v veliki večini primerov pomeni boljšo sliko. A ravno dva dni nazaj sem na enem od programov (mislim, da SLO1) spremljal dokaj dinamično sliko, po kateri je spodaj teklo še besedilo. Besedilo se je dalo brati samo v trenutkih, ko gibanja v ozadju ni bilo, sicer je bilo gibanje besedila preveč odsekano.