EVJ KABELSKI TV

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
človek se vpraša o čem ti sploh pišeš in kaj hočeš sploh povedat. Ti predlagam da prebereš kaj sem jaz povedal in kaj govori oldskul, niti ni pomembno s čem se on ukvarja in nima veze s tem kaj on ve in kaj jaz.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Reality je meni vedno kockal (Philips 42" 7404h) tako kot ti opisuješ, prav tako uporabniku kroja. Mislim, da bo tule težava na strani ponudnika storitve.

tole sem napisal 7.10.2010
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Meni je pri EVJ občasno kockala SLO HD. Zone Reality je pa kockal nenormalno tako, da zadnje čase sploh ni bil gledljiv.
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
hvala predator - torej je res lahko napaka pri ponudniku.

čeprav sem dobil potrdilo od njih, ko so bili pri meni doma, da je signal brez napak in tudi kvaliteta signala ne more biti boljša:
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Lahko je pri ponudniku signala, torej tistem, ki ga dobavlja EVJ ... Ce drugi programi, ki so na isti frekvenci (= isti multipleks) ne "kockajo" povsem identicno, potem ni problem v povezavi od EVJ do tebe.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Lahko je pri ponudniku signala, torej tistem, ki ga dobavlja EVJ ... Ce drugi programi, ki so na isti frekvenci (= isti multipleks) ne "kockajo" povsem identicno, potem ni problem v povezavi od EVJ do tebe.

ampak? je problem kje?
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
sej oba kanala ki sta pri tebi, sta na isti frekvenci. jasno pa da ne kockata popolnoma identično, ampak to še ne pomeni da ni problem pri evj.
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Ko 'rešiš' to ... kaj bo naslednji projekt? Baterije v daljincu se prehitro trošijo, gremo vkup uboga gmajna na duracel
10.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
jest ne vidim problema, naj pridejo do tebe, naj priklopijo zadeve in če dela okey naj ti spet izpis naredijo pa greš na servis. in če se to ne bo zgodilo in bodo videli da je pri njih problem in naj zrihtajo. to je pač njihovo delo in od tega živijo.
 
Nazadnje urejeno:

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Citat:
Uporabnik igors24 pravi:
Ko 'rešiš' to ... kaj bo naslednji projekt? Baterije v daljincu se prehitro trošijo, gremo vkup uboga gmajna na duracel
10.gif

mešaš jabolka in hruške pa še mal banane je vmes
grin1.gif

Saj zastopim, hobi mora biti.
zmaga.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Lahko je pri ponudniku signala, torej tistem, ki ga dobavlja EVJ ... Ce drugi programi, ki so na isti frekvenci (= isti multipleks) ne "kockajo" povsem identicno, potem ni problem v povezavi od EVJ do tebe.

ampak? je problem kje?

Pri ponudniku signala, saj sem ti ze dvakrat napisal. Za TV SLO1 je denimo ponudnik signala RTV SLO, za program, ki tebi greni zivljenje, bos pa pogooglal kdo ga dobavlja EVJ.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
trenutno so poročila in mi ne kocka...ponavadi mi kocka na rai2 ko se nek filem predvaja (kot recimo doctor house itd..) bom danes mal spremljal in posnel, če bo kockalo pa bom objavil sem gor.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
sem opazil pri sebi da mi je sedaj kockalo kar pogosto na rai2, med nogometom, poročila še kar okey,potem spet kockanje. Prej nisem gledal in nisem opazil sploh. Potem reality TV, včasih kar dobro dela, pa začne kockat kar pogosto, sem pa opazil da tudi history ni najbolj, čeprav kocka bistveno manj pogosto kot rai2 in real zone. Vse na isti frekvenci. To je ziher njihov problem.
še druga stvar: predno si nesel na servis ti je praktično povsod kockalo, samo tisto je bil kriv tv, tudi kockanje je bilo malce drugačno kot tukaj kjer je problem evj-a. Drugi kanali kot sem opazil delajo dokaj stabilno in ni problemov. Zame je stvar jasna.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
evo - pa smo posneli za dokaz

Posneto pred 20 minutami nazaj, na rai2 se predvaja nek filem in prisotno je kockanje (na vsako minuto konkretno zakocka - včasih tako moæno, da sploh zvoka ne slišiš - ga prekine).

Prvič zakocka pri 8 sekundah, drugič pri 1:23 sekundah, tretjič pri 1:30 sekundah...:

video
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
meni rai2 kocka, reality tv tudi, sicer mogoče manj, history pa moraš kar gledat, najmanj kocka sicer. oni to morajo rešit, ker se bo potem spet nadaljevalo ko bodo novi programi. Kar se bo verjetno kdaj v prihodnje spet dogajalo.
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
ok, bom sporočil, mi samo poveš kateri tv imaš?

samsung? philips? ali kateri drugi?

kako pa to rešijo? tako da pridejo vsaki stranki domov ali v centrali?
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
LG. Po moje najbolj da pokličeš šefa, pa poveš problem, ker če boš klical koga drugega, bodo samo prišli k tebi zgolj zaradi formalnosti, naredili pa nič. Potem pa ko bodo videli, naj pa pri sebi zrihtajo. In naj gledajo tvoj TV toliko časa da bodo videli kockanje, ker lahko kanal dela kar nekaj minut brez kockanja. Tisto kar si imel ti, je bil pač problem tvja in je kockalo non-stop in je bilo lažje preverit.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Sem govoril z EVJ, šefa ni bilo, ga ne nekdo nadomeščal in mi je povedal, da so seznanjeni s tem, da na rai2 in reality zone kocka, bodo posredovali naprej ponudniku, kateri njih "dovaža" signal, ker pri njih ni napaka.