EVJ KABELSKI TV

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Zakaj uporabnika sylver mešate s temi nastavitvami od routerja .Pri dns-jih je vedno tako da mora biti manjša številka prva .Ker pa se on nahaja na centrali medvode je zanj dns prvi 220.150 . Za drugo lokacijo isti kabelski ponudni EVJ ima pa za prvi dns z številko končno 223.3
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
hm...očitno se res ne da nastavit več... da bi vedel, da bodo take komplikacije s temi nastavitvami pri evj, si ne bi niti kupil takega tvja, ki omogoča internet na tvju.

ponudnik evj mi je že kul, samo na živce mi gre, ker moreš vedno neke nastavitve štimat, pa sporočat nove naprave za MAC adresso.

bom danes popoldan poskusil še s tem:
Step1: Get into Service Menu
Turn TV off
Press Info
Press Menu
Press Mute
Turn TV on
---> Service Menu will appear as TV turns on.
(All the steps must be done within 3 seconds)

Step 2: Turn On MediaLink
Go into "Options"
Change Medialink Type = Infolink ON

Step 3: Choose a country for Media Link
Press Return until you reach the top menu
Got into "Control"
Then into "Sub Option"
Make the following change:
Infolink Country = to any thing other than NONE, I chose Vietnam

Turn TV off, Turn TV on.
Press the Internet@ button. Surf Well.

Notes:
1. make sure you have configured the network as per the TV manual for this to completely work.
2. The weather will be for the country you chose in step 3, this can be changed on the widget.


ta postopek sem dobil na neki spletni strani, ki mi ga je en uporabnik priporočal...morda pa to pomaga.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
Zakaj uporabnika sylver mešate s temi nastavitvami od routerja .Pri dns-jih je vedno tako da mora biti manjša številka prva

Kje ti take nesmisle pobiras ?
confused-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ce imas prikljucen router, ti ni treba sporocati nobenih MAC naslovov, saj je ta (od routerja) vedno isti, kar pa ti potem prikljucis v router, je pa tvoja stvar in EVJ nic ne gane.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
A si prebral moj post višji na katero centralo je priklopljen uporabnik sylver ? Ker je na kabelski evj v medvodah ??? Pa si sam poglej kateri dns je za medvode ?Imaš google išči .Če pa ne razumeš te stvari pa tel. v roke pa pokliči g.GORAN ZALOKAR na EVJ. Kabelski operaterji imajo zaklenjene modeme na MAC od pc ali notebook ,zato se sporoči operaterju mac ali pa serviser to naredi pri priklopu .Router pa kloniraš na ta MAC pri inštalaciji ,
DOPIS
Telemach s tanovimi modemi arris ima že odklenjene modeme in lahko priključiš katerikoli pc ali notebook gor pa bo delal
 
Nazadnje urejeno:

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
"DNS za centralo v Medvodah" ne obstaja. Lahko je kaksen streznik postavljen (v mrezni topologiji) blizje vozliscu v Medvodah in bi morda ponudniku interneta ustrezalo, da ga imajo lokalni uporabniki nastavljenega na prvem mestu, saj se jim tako (marginalno) zmanjsa omrezni promet, ampak to ne pomeni, da ne bo deloval tudi tisti, ki je na drugi strani sveta (npr. kaksen Googlov), ce uporabniku ravno slucajno zapase taka konfiguracija, ali pa da ima nastavljeno kar brez enega samega DNS svojega ISPja (npr. samo enega ali dva Googlova).

Tako da se enkrat: kje ti take nesmisle pobiras ?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Po teh navodilih sploh ne morem iti, ker nimam nikjer MEDIA LINK v optionu.
Step1: Get into Service Menu
Turn TV off
Press Info
Press Menu
Press Mute
Turn TV on
---> Service Menu will appear as TV turns on.
(All the steps must be done within 3 seconds)

Step 2: Turn On MediaLink
Go into "Options"
Change Medialink Type = Infolink ON

Step 3: Choose a country for Media Link
Press Return until you reach the top menu
Got into "Control"
Then into "Sub Option"
Make the following change:
Infolink Country = to any thing other than NONE, I chose Vietnam

Turn TV off, Turn TV on.
Press the Internet@ button. Surf Well.

Notes:
1. make sure you have configured the network as per the TV manual for this to completely work.
2. The weather will be for the country you chose in step 3, this can be changed on the widget.


Tako da očitno ne bo šlo s tem
frown-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Na internetu je en napisal: "I downloaded and installed the latest firmware and it appears to have resolved this problem"

Probaj še ti.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Evo sem nekako prišel v servisni meni tvja in imam naslednje možnosti:




Kaj bi lahko spremenil?

Sem malo gledal možnosti in pri NETWORK SUPPORT imam možnost:
- WIRELESS ali pa CABLE

Pri INFO LYNK COUNTRY imam možnost izbrati vse države, tudi Slovenijo. Po defaultu je bilo NONE, potem sem spremenil na Slovenijo in internet ni delal, sedaj sem dal na Avstrijo in še kr ne dela...
cry12bpy.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
No, predvsem verjetno nimas kaj imeti na Wireless, ce bos prikljucil na kabel (kar zdaj pocnes). Od ostalih opcij ne vidim nobene, za katero bi se zdelo, da je povezana z internetrno povezavo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Če ti ISP avtomatsko nastavi IP parametre na ruterju, je njihovo ročno vtipkavanje precej nesmiselno.

Pa če TV dobi parametre avtomatsko (oboje lahko preveriš v statusnih straneh naprav), velja enako.

Mogoče TV "noče" delat s privatnimi naslovi. A komu drugemu dela v podobni situaciji?

Meni deluje Samsung 46C7000 s privatnim IP naslovom (172.19.xxx.xxx) ... Sem samo vtaknil USB WiFi kljucek, prizgal in se je samo nastavilo ... TV je dobil IP naslov in zadeva deluje ... Je pa predpogoj, da je vsa ostala periferija pravilno nastavljena (modem, router, ...)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
Zakaj uporabnika sylver mešate s temi nastavitvami od routerja .Pri dns-jih je vedno tako da mora biti manjša številka prva .Ker pa se on nahaja na centrali medvode je zanj dns prvi 220.150 . Za drugo lokacijo isti kabelski ponudni EVJ ima pa za prvi dns z številko končno 223.3

DNS je cisto vseeno, kateri ima nastavljen (vsaj moralo bi biti tako, ce se operater ravna po standardih in ne blokira ostalih DNSov)... tako, da lahko nastavi recimo lasten DNS, lahko nastavi Arnesov (193.2.1.66 in 193.2.1.72)... lahko nastavi Googlove (8.8.8.8 in 8.8.4.4)... lahko nastavi tudi recimo SiOLove (193.189.160.13 in 193.189.160.23) ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ja...s aj sem ze prej napisal... da imam preko routerja, kjer je nastavljen privatni IP .... in na TV nisem nic posebej nastavljal. Vse sem pustil na AUTO, tako kot je bilo ze nastavljeno... Ko sem prizgal TV, je nasel IP naslov... in internet@TV deluje BP ... Prvis se je takoj posodobilo nekaj (seznam apliakcij (Twitter, Facebook, ...) in se enkrat kasneje se je tudi nekaj posodilo ...