EVJ KABELSKI TV

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
T2 ali Amisa ne moremo vzeti, saj nimamp telefonskega prikljucka doma. Dali smo ga narocit pri telekomu in ko so prisli tehniki, da bi ga priklopili so ugotovili, da nimamp sploh povezave od nasega stanovanja do omarice spodaj v bloku. Torej si moremo sami uredit napeljavo do te omarice. Ker ta napeljava stana nekaj cez 100eurov + telekomu 89eurov za priklop (skupaj skoraj 200eurov) smo se raje odlocili za kabelsko tv, kjer ne potrebujemo tel.prikljucka od telekoma.

Sedaj pa vidim, da ta kabel ni to to.
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Najbolj zanimivi pa je da EVJ uporablja modulacijo 256QAM Telemach pa 64QAM ! Se pravi bi človek rekel da bi morala biti slika pri EVJ 1x boljša pa temu ni tako ....
frown-1.gif
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
sylver sej sem rekel včeraj da ti na koncu ne bodo nič zrihtali. Ti imaš lahko vse novo kable, to ti ne pomaga itd.. kocka se na nekaterih programih. Pri meni so se isto izgovarjal na lcd tv. Dejstvo je da nekateri digitalni kanali se kockajo, občasno ali pogosteje. Večina dela okey. Kvaliteta je pač taka kot je, to nimaš kaj. Analogni mi delajo okey, večina jih itak ne gledam več.Problem je da nekako ne rešujejo tega problema s temi motnjami.

Mi na določenih frekvencah dela vse BP, cel komplet kanalov,.Na drugih frekvencah pa mi delajo nekateri okey, drugi pa ne.
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Še ena zadeva - prek njih sem vzel še internet 10/1, kateri pa špila v nulo! Res odličen internet (mislim, da je od tuštelekoma). vezal sem se za 24 mesecev in sedaj, če bom prekinil (zaradi obupne slike) bom mogu plačat še kazen??

Kej je tu pravica?

Ali lahko prekinem sveže sklenjeno razmerje v določenem začetnem obdobju brez kazni, saj mi ne ponujajo solidne slike?
Kako je s tem po zakonu?
Če storitev ne dela, lahko komot odpoveš.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
zakaj bi pa tv tuner štrikal, saj je tv 1 teden star? vsi kabli od evj so novi (4dni stari) in tudi če bi tv tuner štrikal bi pri vseh kanalih, ne pa samo izbranih
Temu bi se reklo "tovarniška napaka".
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
lcd ni kriv, jaz sem že vse živo poskusil. je pač tako, da trojček je relativno ugoden pri njih, neke alternative ni za drugega ponudnika, zato tudi ni nekega interesa za odpravo motenj. Stranke očitno ostajajo pri njih.
 
Nazadnje urejeno:

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Probaj med drugim tudi:
- izklopit vse elektronske naprave v bližini TV-ja ( router, hišni kino, radio ura, PC, ... )
- odmakni zvočnike čim bolj stran od TV-ja
- vklopi TV na el. vtičnico brez el. razdelilca
- antenski kabel direktno priklopi v stensko vtičnico ( brez kakršnega koli videorekorderja, razdelilca in podobno )
- potegni antenski kabel čim bolj stran od električnega

S tem boš samo videl, kje motnje nastanejo ( al pri tebi al pri njih )
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
sylver glede same kvalitete slike, je pa pač taka kot je, nekje letterbox, nekje 4:3 ali celo 16:9, dva 2 hd kanala(slo in arte ) in kanali iz dvb-t. To je vse okey, sicer ima digitalna shema samo 30 kanalov, da bi vsaj dali en komplet programov v digitalno, ki so tudi na analogni, to je discovery,ng, cnn in podobno. Problem je bolj kockanje na digitalni, ki se občasno pojavlja na določenih kanalih oz, tudi zelo redno. Očitno je le nekaj na tem da je pri njih vsa stvar šele v razvoju. Ljudje itak večina ne uporablja digitalne sheme, veliko tečnih strank tudi še ni:) Moje mnenje.
 
Nazadnje urejeno:

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Ravny pravi:
265QAM je pasovna širina se pravi 50Mbps

Ni tak enostavno
wink-1.gif


Citat:
By moving to a higher-order constellation, it is possible to transmit more bits per symbol. However, if the mean energy of the constellation is to remain the same (by way of making a fair comparison), the points must be closer together and are thus more susceptible to noise and other corruption; this results in a higher bit error rate and so higher-order QAM can deliver more data less reliably than lower-order QAM, for constant mean constellation energy.
 
Nazadnje urejeno:

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Kvaliteta slike je vse okey, sicer nekje je celo pod Sd ločljivost kar se tiče nekaterih južnih kanalov. Drugače je vse kar se tiče kvalitete okey, vsaj kar zajamejo preko dvb-t, hd kanala okey. To sploh ni problem, s časoma bo itak kaj Hdja dodali v shemo. Dobro tv koper nevem kako dobijo, slika je tam pač pod nivojem. Nekje je Leterbox če zoomaš je pač tudi kriza. Ampak to ni problem, pač nimajo še tako razvito kot drugi operaterjih, gre bolj za to kockanje, ker na večini digitalnih programov je okey, pri nekaterih pa se kocka(občasno ali redno. oboje moteče sploh za tistega ki kupi lcd in bi rad da vse dela brezhibno)
 
Nazadnje urejeno:

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Ja TV Koper je tak kot bi bila slika z web kamere
wink-1.gif
Pri meni nič ne kocka tudi pri višjih frekvencah oziroma programih.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Mene shema kanalov niti ne moti prevec. Pac itak jo vidis predno se odlocis za ponudnik. Problem je ta, ker slike ne vidis dokler ti ne priklopijo vsega skupaj in dokler ti pogodbe ne podpises! In ti se v mojem primeru vidi. Ce bi vedel, da bo taka slika niti nebi sklepal razmerja z njimi. Bi raje placal tistih 200 eurov za telekomov prikljucek in bi narocil t2 in je to to. Moti me "samo" to kockanje na sliki na kanalih in vcasih celo prekinitev zvoka za pol sekunde...
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
ja meni na digitalni tudi občasno prekine zvok, ko se zakocka. Ampak sej pravim, večina programov dela okey. Sem se pač sprijaznil. Če ti pač ni všeč kar si podpisal pač prekini pogodbo, sej zato imaš verjetno še čas. Samo nevem kaj boš potem gledal. Jaz bi lepo anteno strešno priklopil dal gor in bi bila stvar rešena, če ti je škoda denarja in vseeno želiš vsaj nekaj izibre.
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Samo če ti kocka to pomeni da je signal na meji, ker pri dvb-c ja samo ali je signal ali pa ga ni.
Pokliči tehnike ali Gorana Zalokarja in naj še enkrat pogledajo ozirom izmerijo in po potrebi zvišajo nivo signala.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Kok programov pa bi kej lovilmz navadno anteno?

Pismo. Je pa res, da bi dal 1x ta dnar za priklop telekoma in bi imel za vedno mir. Pogodba je bila podpisana v petek torej 4 delovne dni nazaj.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik Ravny pravi:
Samo če ti kocka to pomeni da je signal na meji, ker pri dvb-c ja samo ali je signal ali pa ga ni.
Pokliči tehnike ali Gorana Zalokarja in naj še enkrat pogledajo ozirom izmerijo in po potrebi zvišajo nivo signala.

Nivo signala je najvisji. Tako je bilo danes receno