EVJ KABELSKI TV

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
GOOD NEWS: na servisu so mi zamenjali osnovno ploščo in danes pripeljem tv domov, priklopim, najdem vse kanale (tako digitalne kot analogne) in testiram vse digitalne kanale. Rezultat: o kockicah ne duha ne sluha, nobene kockice.

Še več - na HD digitalnih kanalih (slo 1hd, arte dh, ard hd) je slika tako kristalno čista da ne morem verjeti. Moje oči prav bleščijo ob gledanju takih kanalov
smile-1.gif


Te kvalitete seveda do sedaj nisem mogu občutit, saj sem zaradi kockanja na digitalnih gledal raje analogne.

No skratka - tudi v self diagnostic nastavitvah na tvju pod signal informations je bit error: 0, torej nobene napakice
cheer.gif


To je to, očitno je res moj tv imel neko napako na osnovni plošči. Ko sem vprašal tistega neprijaznega serviserja, kako to, da so se odločili za zamenjavo osnovne plošče, ko pa mi je tako zagreto zatrjeval, da tv ni kriv? Odgovoril mi je, da so ga v petek (prejšni teden) testirali na 256 modulaciji in ugotovili nekaj "manjših" napakic ampak ni bilo strašno. Vseeno so mi zamenjali zaradi ljubega miru
bonk.gif


Jutri bom takoj zjutraj jih poklical (na servis) in se lepo zahvalil temu serviserju za to dobrosrčnost, ko je odobril zamenjavo osnovne plošče in mu povedal, da bom sedaj lažje živel
grin1.gif


Še eno vprašanje glede teh nakalov - a od 1.12.2010 ne bo več analognih kanalov na voljo, se bodo analogni spremenili samodejno v digitalne? Ker sedaj imam 2 sklopa programov na tv - en sklop zajema samo analogne, 2 sklop pa samo digitalne - ali to pomeni, da ko analognih več ne bo, da bom imel vse v 1 sklopu (pač en program za drugim)? Al kako bo s tem?

Pa še eno vprašanje
evil.gif
(trenutno jih ima moj ponudnik EVJ 3 HD kanale - omenjene zgoraj).

No to je to - toliko o temu vsemu, jaz sem lep primer ko vidiš, da se splača biti vztrajen pri določenih zadevah (in pri ponudniku in pri servisu - pač če se že lotim zadevo preverjat jo bom preveril pri vseh koncih).

Hvala za mnenja/ nasvete/ komentarje...
nahrung002.gif


LP
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
1. Analogna shema ostaja ista po 1.12
2. Ja, vedno več bo HD-ja

Malo spremljaj reality tv pa slo HD če ti bo kaj kockalo in nasploh programe. Boš še nekaj časa moral spremljati zadeve, da boš čisto
ziher. Upam pa, da ti ne bo več kockalo.
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
3 HD programe?? Imaš samo arteHD, na SloHD pa itak ne oddajajo v HD tehniki. HD programov bo več, ampak še ne kmalu, pa še takrat ko jih bo kej več bodo posebaj plačljivi. Pa pri EVJ bosta analogni in digitalni shemi še nekaj časa ostali isti.
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
SLO1 ni pravi HD program ampak je samo upgrade. Pravi HD program je ob nedeljah zvečer (Spet doma-Mario) in ob torkih zvečer (Parada)
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.323
3.421
113
V Nedeljo sem Maria gledal Na SLO HD, saj ga ne prenesem samo slika pa je lepa.
 

zzz333

Pripravnik
12. jan 2010
202
0
16
analogno bojo izklopli samo preko zemeljskih oddajnikov : Boč, Pohorje itd.

v kabelski analogno ostaja dokler bojo kablaši to hoteli. če hočejo lahko izklopijo vse analogne kanale, ni pa nujno.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Dokler bo se ekonomsko upraviceno (uporabniki s starimi TVji). Ko bo enkrat denarja od teh manj, kot ga dobijo od Interneta (vecje hitrosti za vec ljudi = vec pasovne sirine, torej vec kanalov, ki bi sicer bili lahko na voljo za en analogni program ali en digitalni multipleks), bodo analogni kanali odsli tja, kamor grejo vse dobre stvari, potem ko jih povozi cas. Do takrat bodo pa - upajmo - tudi ze naredili dovolj dobre TVje, da bo gledanje digitalnih prenosov povsem transparentno, kot je zdaj pri analognih, ne pa da bos moral ugasati TV vsake toliko in podobne bedarije, kar je zdaj sport pri nekaterih operaterjih kabelske.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Problem, ki ga pri tem vidim je tao, da je precej TVjev na tgru, ki ne znajo v en seznam zdruziti digitalnih in analognih kanalov... Pri nekaterih niti ni mozno soritrati programov po svoje... Sicer nimam moznosti to probati na velikem naboru TVjev... Vem pa za tri...

Pri Panasonicovi plazmi (G15E) recimo ne mores zdruziti analognih in digitalnih programov v en seznam... pri Philipsovem LCDju (PFL8404) to sicer gre, je pa prekljapljanje zato precej pocasno (podobno kot recimo pri IPTV - SiOL, T2,...) ... Pri Samsungovi LED (C7000) pa se nisem nasel nacina, kako bi posortiral digitalne programe po svojem okusu ... Sicer se da v lastnih seznamih mesati analogne in digitalne... vendar mi se ni uspelo sortiranje ...

Iz tega vidika, bi bil zelo vesel, ce bi se vsi programi oddajali v digitalnem nacinu... da bi lahko uproabljal le en seznam...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Iz tega vidika, bi bil zelo vesel, ce bi se vsi programi oddajali v digitalnem nacinu... da bi lahko uproabljal le en seznam...
... al pa če bi začeli prodajat TV aparate, ki ne zgledajo, ko da jih je dizajniral kaki ... lolek (da ne bom grdo govoril).
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Iz tega vidika, bi bil zelo vesel, ce bi se vsi programi oddajali v digitalnem nacinu... da bi lahko uproabljal le en seznam...
... al pa če bi začeli prodajat TV aparate, ki ne zgledajo, ko da jih je dizajniral kaki ... lolek (da ne bom grdo govoril).

In kaj je pri danasnjih TVjih (vsaj vecina) tako groznega... Vecina ima raven ekran, okoli malo crnega roba (lahko tudi belega, srebrnega... zaradi mene tudi roza
smile-1.gif


20101130-1it3u1xe7eb6j5uti9aqdqqm7h.jpg

20101130-pxbnab1gatqw28aa37gs8sb687.jpg
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Iz tega vidika, bi bil zelo vesel, ce bi se vsi programi oddajali v digitalnem nacinu... da bi lahko uproabljal le en seznam...
... al pa če bi začeli prodajat TV aparate, ki ne zgledajo, ko da jih je dizajniral kaki ... lolek (da ne bom grdo govoril).

In kaj je pri danasnjih TVjih (vsaj vecina) tako groznega...
Saj si sam napisal:
- ločen spisek analognih in digitalnih programov
- nerazumno dolgo preklapljanje med njimi
- o drugem zdaj ne bi (nimam časa)
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Odkar imam TV z vgrajenim DVB-C-jem, analogne TV sploh ne povoham ( res je, da so vsi analogni programi tudi v digitalni shemi ).
Ne rabim pa nikoli vgašat TV-ja vsake toliko časa - očitno imam dober TV
wink-1.gif


Je pa design pri današnjih LCD/PDP-jih najmanjši problem.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik stein pravi:

Saj si sam napisal:
- ločen spisek analognih in digitalnih programov
- nerazumno dolgo preklapljanje med njimi
- o drugem zdaj ne bi (nimam časa)

Ampak to nima veze z dizajnerji... ampak prej s programerji
smile-1.gif
... Samo najprej sem pomislil pac na dizajn skatle TVja :p