EVJ KABELSKI TV

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
Pojdi v modem noter in boš lahko videl koliko se ti sinhronizira modem.Pri ženi doma ki je v vašah je bilo od centrale do bajte 1150 metrov po zraku,in je bilo cca 10 MB DL in pa 0.8 MB UL, to je lahko po kablih tudi do 2000 metrov .Pa novi kabli po bajti do omarice zunaj s sftp cat6. Sedaj so na kabelski evj trojček 10/1

Kabelski trojcek gre po dratih od kableske (coax) .. to mi ne pride v postev, ker pri EVJ ne zmorejo narediti locenega racuna za internet in TV/ IP telefon ...

Pri T2 pa sem ze nekajkrat vprasal in mi ne morejo zagotoviti vec kot 4/256 paketa, dokler ne prekinem pri SiOLu in ne sklenem pri njih... oddaljenost od centrale je 1238 metrov po Pitagoru (tak info sem dobil na T2) ... Bo treba pocakat, da dobimo kaksno optiko (verjetno sele cez 10, 20 ali vec let
smile-1.gif
) ...
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Optike v Medvodah še lep čas ne bo ker krajani ne pustijo kopati po cesti pločniku ali zemlji (Preska, Vaše,Goričane)Iz Škofje loke proti goričanom je naprej ne ,in iz Šentvida proti Mednem do proge železniške ki je pred Presko je naprej in vmes pa ne .Vprašaj župana kdaj bo ????
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Vem da ne bo se lep cas... zato pa sem napisal, da cez ene 10, 20 ali vec let
smile-1.gif
...

Bi sel na kabelski internet... samo ce so tako neflexibilni, da ne znajo racun za trojcek razdelit (internet mi placuje firma, ostalega pc ne)... Najbolje bi bilo, da bi lahko imel preko T-2 ... ker ima vecina v firmi preko T-2, kjer je pac mozno ...
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Samo enih par je res sposobnih na evj elektroprom (ZALOKAR + )obvladajo zadevo .Ostali pa hodijo v službo da naredijo mesečne ure in čakajo na plačo.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Jst sem na enmu forumu enkrat napisal, da ima EVJ slabo shemo. Pa se je slučajno javil en zaposleni in napisal, da naj grem pa k konkurenci. Dober odnos ni kej. Sej zdej sm že 2 leti pri konkurenci, od prejšnjega meseca pa nič več naročnik EVJ.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
Bi bilo boljše da bi Telemach prevzel kabelsko po Medvodah pred parimi leti ,kot pa ta evj shit .

Kabelska ni od EVJ... EVJ je samo upravitelj omrezja ... Samo omrezje pa je v lasti Zavoda Kabelska televizija Medvode ... Cez Telemah je slisati se veliko vec slabega kot cez kabelsko v Medvodah
smile-1.gif
) ... saj deluje ze od leta 1988 ... Je pa tudi eno izmed najvecjih kabelskih omrezji v SLO, saj obsega baje kar 70 kvadratnih km
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Sem mislil kot upravitelj ali ponudnik da bi prevzel Telemach ,in ne kot lastnik.Vem ja da je od Zavoda Kabelske televizije Medvode .Bi imeli več od telemacha , kot pa od evj.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Ko bo EVJ-u pogodba potekla kot upravitelj ali ponudnik omrežja ,bo itak dobila podaljšano pogodbo,in ne bo mogel noben drug ponudnik noter uletet.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
ksz

Sam imam isto težavo kot Jest - ne znajo narediti ločenega računa, pa še noben ne zna garantirati, da bo fax delal brez težav - ja, na žalost imam še take stranke, ki brez faxa ne znajo.
Poleg tega EVJ pri priklopu na internet zahteva vezavo dve leti ali pa 129,00 EUR za modem. Ne bi rekel, če bi nudili kakovosten router z dobrim QoS, ampak samo en k.... modem za 129,00?

Tako bom šel na T-2. Za isti denar kot pri SiOL-u dobim 2/0,3 dobim pri T-2 10/2 - no brainer
wink-1.gif


Programska shema pri EVJ je res bolj žalost, še posebej digitalna. Čeprav imajo po drugi strani v digitalni shemi nekatere programe, ki jih Telemach nima v osnovnem paketu.

PS: pa še SiOL bo začetek novembra zaprl port 25, tako da mi fiksni IP ne uide: http://www.telekom.si/podjetje...di_vrat_25.html
 
Nazadnje urejeno:

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Modem kupi na bolhi thomsona 420 ali 520 ali 540 ki je odklenjen ,uporabljajo pa eurodoccis sistem 2.0 na evj ali pa od kakšnega prijatelja ki ga je uporabljal na telemachu ali amisu .Pa imaš zastonj priklop ,samo naročnino .Tako sem jaz naredil pri ženi doma ki imajo evj trojček 10/1 za 43 euro v vašah .Sem prinesel iz Ljubljane ki sem prej uporabljal kabelski internet, modem thomson thg 520.Samo sem moral v center sporočiti serial in pa mac od modema .Brez pogodbe in plačila ,samo mesečne položnice
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Eno vprašanje:

recimo, da nesem svoj tv na servis in mi zamenjano to osnovno ploščo (ker naj bi moj tv bil kriv za kockanje na ekranu pri evj kljub temu, da na telemachu dela brez kock) in ko mi zamenjajo tole ploščo in se mi bo še vedno pojavljala kockasta slika...

Kaj lahko potem naredim? Potem sigurno ni tv kriv! Ampak očitno niti evj, ker so mi zmerili kakovost in jakost signala in je bilo pozitivno na testu (torej da imam dovolj dober signal in kvaliteto slike).

Sprašujem se ali naj sploh nesem tv na servis? namreč iz dneva v dan se mi manj da s tem ukvarjat, ker verjamem, da je s tv vse o.k. in če bom po nepotrebnem menjal matično ploščo in bo še vedno kockanje slike bom znoru, ker sem svoj čas zapravil in še tvja ne bom mogu gledat tistih nekaj dni, ko bo tv na servisu. sedaj gledamo doma samo analogne kanale, ker na digitalnih pač kocka sliko.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
meni kakšen teden kocka občasno na tisti frekvenci kjer so vsi slo kanali. Verjetno se je digitalni sprejemnik vmes sesul ampak samo na qam256:)

ti sam nesi, serviser ti itak dela uslugo, če ne bo delalo, pa potem nabavi se zunanji sprejemnik, če pa še potem ne bo okey, pa glej analogno. maš gor discovery, ng, travel, cnn in eurosport....ki jih na digitalni sploh ni.
 
Nazadnje urejeno:

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
recimo, da nesem svoj tv na servis in mi zamenjano to osnovno ploščo (ker naj bi moj tv bil kriv za kockanje na ekranu pri evj kljub temu, da na telemachu dela brez kock) in ko mi zamenjajo tole ploščo in se mi bo še vedno pojavljala kockasta slika...

Kaj lahko potem naredim? Potem sigurno ni tv kriv!

Tvoje sklepanje je napacno. Ce so potem se vedno kocke (na drugem sprejemnuiku jih pa ni), lahko zakljucis edinole, da je tudi druga plosca zanic. Torej ni nujno, da gre pri tvoji za defekt, ampak je lahko cela serija zanic dizajnirana, a tega vecina uporabnikov ne opazi, ker se QAM256 bolj redko uporablja. To sem ti ze enkrat napisal ...

Citat:
Ampak očitno niti evj, ker so mi zmerili kakovost in jakost signala in je bilo pozitivno na testu (torej da imam dovolj dober signal in kvaliteto slike).

Tebe v bistvu signal ne zanima, zanima te ali lahko dobis lepo sliko ali ne. Ce jo z enim sprejemnikom dobis, potem ocitno ni problem v signalu.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
ni cela serija, ampak vsaj 3 različne znamke, različnih serij. Proizvajalci so kiksnili po tvojem.
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Tebe v bistvu signal ne zanima, zanima te ali lahko dobis lepo sliko ali ne. Ce jo z enim sprejemnikom dobis, potem ocitno ni problem v signalu.
Ni očitno.

Primer (navezujoč se na teme o nedelujočih USB napravah) :
PC ima 3 USB vtičnice. Na enem USB ključek ne dela (ne zazna sploh).
Na drugih dveh dela OK.
Drugi ključki pa delajo na vseh treh vtičnicah.
Nagradno vprašanje: Kje je napaka?