EVJ KABELSKI TV

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Dvomim, da bi oni prinesli svojo tv iz trgovine.

Prinesejo naj zunanji (namenski) DVB-C tuner. Nekaj ljudi ne bo slo v nakup novega TVja, ampak bodo dodali zunanjo skatlico (ki je precej lazja kot cel TV za prenasanje) ki se jo prikljuci na TV (tako kot videorekorder) in upravlja z locenim daljincem. To imajo zagotovo kaksno na zalogi za preizkusanje.

Ce bo s to skatlico na digitalnih kanalih slika OK, je za probleme kriv tvoj TV. Ce ni, je kriv signal, ki ga dobavi tebi EVJ.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Moj tv ne more biti kriv, ker so ga na servisu testirali na več kot pol urnem testu in ni pokazal nobene napake. Testirali so tako dvb-c sprejemnik, kot analogne kanale pa tudi internet tv in je vse delalo kakor mora (pred mojimi očmi in pred 3 serviserji).
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Ja, naredi še to, priklopi tisto škatlo zraven (naj podpira vse tri formate mpeg2, mpeg4 in hd), ker drugače ne boš mogel preveriti vseh digitalnih programov. Seveda, ti bo še vedno kockalo, ampak mogoče malo drugače:)
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik DognerDJ pravi:
Kot že pravkar omenjeno, so tebi testirali modulacijo QAM64 in ne QAM256 - možno, da je tvoj kanalnik bolj občutljiv na večjo bitno hitrost, ki jo uporablja slednji.

Ja saj verjetno zna bit to krivo ja.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Ja seveda, enkrat je evj, drugič tvoj tv. Verjem da tv more delat ko suza, ker nima nobene napake.

 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Moj tv ne more biti kriv, ker so ga na servisu testirali na več kot pol urnem testu in ni pokazal nobene napake. Testirali so tako dvb-c sprejemnik, kot analogne kanale pa tudi internet tv in je vse delalo kakor mora (pred mojimi očmi in pred 3 serviserji).

Seveda je lahko tvoj TV tudi kriv... Pac se na Telemach omrezju obnasa OK, na drugem pa ne... Ko bos pa preprican, da na tvoji lokaciji tudi kaksen drug TV zarkava... ali pa ce bos prikljucil svoj TV pri istem kabelskem ponudniku (se najbolje, ce pri sosedu, kjer je recimo na njegovem TVju slika OK) in bo OK, potem bos lahko preprican, da je s TVjem vse OK in je nekaj na tvojem prikljucku narobe... Dokler pa tega ne ugotovis, pa za svoj TV ne mores trditi, da je z njim vse OK
smile-1.gif
...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Zdravo.

Da danes sta prišla druga 2 tehnika, katera sta imela prav neko napravo za merjenje kvalitete in jakosti signala. Najprej sta zmerila kvaliteto spodaj v bloku in je bila zelo dobra. Potem sta še pri meni doma zmerila kvaliteto signala tako, da sta moj kabel iz tvja vtaknila v to napravi, katera meri kvaliteto in jakost signala. Na koncu sta mi sprintala listek z vsemi podatki, ki jih potrebujem za servis tvja.

S samim signalom ni nič narobe. EVJ mi dovaža dovolj kvaliteten in močan signal v moje stanovanje (vidno po rezultatih, ki sem jih dobil sprintane).

Ugotovili smo naslednje:
- signal je zelo kvaliteten (morda celo preveč
smile-1.gif
)
- jakost signala je ta prava
- nobena naprava v mojem stanovanju NE ovira samega signala (tako kvalitetno kot jakostno) ker nimam nič takega kar bi oviralo
- kabel (koksialni) ni nikjer poškodovan

..in pa seveda najbolj pomembna zadeva: očitno je okvara na mojmu dvb-c sprejemniku v sami televiziji ampak to SAMO na QAM256!

Torej tv dela normalno na QAM64 (testirano na servisu, kjer so imeli telemach in nobenega drugega ponudnika, zato tudi niso mogli ugotovili napake na modulaciji QAM256.

Dobil sem neko potrdilo iz te njihove naprave (zgleda kot nek račun iz trgovine), kjer piše kakovost in jakost signala na mojmu naslovu in s tem lisktom se lahko obrnem samo na servis.

Serviserja NE trdita, da je tv v okvari, povedala pa sta mi, da očitno mojemu dvb-c sprejemniku v tvju nekaj ne paše z modulacijo QAM256, katero pa oni uporabljajo kot EVJ ponudnik.

Eden od njiju mi je povedal, da je njihova stranka kupila plazmo (sony) za več kot 4000 eurov in je tudi delala kocke na digitalnih kanalih in je stranka bila xx krat na servisu in ji niso hoteli zamenjati tvja, ker njihovi testi niso pokazali nobene napake (očitno tudi sony servis niso imeli ponudnika, kjer bi imeli pravo modulacijo in ugotovili napako). Kasneje, po večkratnem tožarjenju na servisu so ji končno zamenjali tv in sedaj ji deluje brez težav.

Sedaj sem pač prepričan, da je moja tv "v okvari" in jo lahko samo še na servis peljem in upam, da mi bodo zamenjali dvb-c sprejemnik. S tem dokazilom, ki so mi ga na EVJ sprintali imam pravico zahtevat pravilno delujoči dvb-c sprejemnik na OBEH MODULACIJAH, ker očitno moja tv deluje pravilno samo na eni modulaciji.

Problem: na servisu samsunga imajo samo ponudnika telemach in nobenega drugega.
Vprašanje: kako dokazati servisu, da ima očitno moja tv napako na modulaciji QAM256, čeprav oni tega ne morejo stestirat?

smile-1.gif
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
hahha, dej nehi no, natvezila sta ti nekaj, dala en listek, zdaj ti je še manj jasno. Raje nesi svoj tv tistim, ki so ti pripravljeni da pri njih poizkusiš tv. To je edina pametna opcija, da so ti nekateri pripravljeni pomagat. Jaz vem, da dela probleme praktično na vseh možnih znamkah tvjev. Zgodbicam tehnikom pa seveda ne verjamem.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Ne vem. Ne vem komu kaj vrjeti. Bom jutri poklicu na servis in se kej zmenilmz njimi. Naj mi zamenjajo moj dvbc sprejemnik in bomo takoj videli.

Bom vprasal sodelavca ki je iz Pirnic in ima evj in samsung tv ce ima on kake tezave. Nesu bom do njega moj tv pa bomo videli.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Zakaj ti pa ne prinesejo svojega dvb-c sprejemnika, da probaš če bo vredu. Če tam nebo problemov potem je po moje sigurno kriv TV.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Probaj si nekje sposoditi zunanji DVB-C sprejemnik, da vidiš kako delal z zunanjim sprejemnikom.Kolikor sem na hitro pogledal cene, so cene zunanjih tam med 60-100 €. Toliko si pa ti že zapravil z časom in bencinom. Nekako imam občutek, da na servisu ne boš kaj prida opravil. Pač ima ta TV tako zelo občutljiv DVB-C sprejemnik.

Še moj primer: imam en notebuk z slabim WiFI sprejemnikom in mi ni preostalo drugega kot zunanjiUSB WiFi.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
eh, pa zakaj bi klical serviserja, najprej preveri zadeve pri sodelavcu, potem se pa ukvarjaj z serviserjem. itak ti ne bo mogu nič pomagat serviser. tvojega sprejemnika ti ne bo kar tako menjal, ti moraš dobiti poseben zunanji dvb-c sprejemnik in ga priklopiš na tv, pa boš vedel več, ali pa pač pelji kolegu tv. Ti sam pelji in preveri vse kanale, ne samo nekaj minut. magari ga pusti pri sodelavcu za nekaj dni. pa naj sam preveri na vseh kanalih.In če ne bo opazil nobenih bistvenih razlik kot pri svojem tvju, je tvoj tv okey
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Po tvojem pisanju sodec je razvidno, da si zelo sovrazno nastrojen do omenjegena ponudnika. Ne "posiljuj" se drugih v to.. Tudi mene zanima, kaj bo clovek resil (in upam, da bo).
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Sej sem ze omenil na zacetku te teme da so prinesli svoj zunanji dvbc sprejemnik in ga priklopili nammoj tv. Slika je bila cista in brez kock. Ampak ta zunanji dvbc je kar precej drag. Cez 150 eurov in zato ocitno deluje super.

Verjetno v tvje vgrajujejo slabse dvbc sprejemnike.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
a dej nehi, sovražno nastrojen in "posiljujem". Dejstvo je, da je opravičeno nezadovoljen in zelo opravičeno. Osebno mi je vseeno če tebi to ni všeč. je pa problem, če človek kupi tv in je zelo verjetno, da bo problem ostal tak kot je.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik kroja pravi:
a dej nehi, sovražno nastrojen in "posiljujem". Dejstvo je, da je opravičeno nezadovoljen in zelo opravičeno. Osebno mi je vseeno če tebi to ni všeč. je pa problem, če človek kupi tv in je zelo verjetno, da bo problem ostal tak kot je.

Ampak tukaj je zelo velika verjetnost, da je res s TVjem nekaj narobe... glede na to, da drugi pri istem operaterju nimamo takih problemov ... Res da na analognih ni najbolj brilijantna slika, res da shema ni tako obsezna kot pri IPTV ponudnikih... je pa tudi res, da je cena nizja
smile-1.gif
... ampak na digitalnih kanalih se meni ne dogaja, da bi kockalo...