EVJ KABELSKI TV

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Nobenih stroskov, saj so mi povedali, da tega ne racunajo ker je to starejsi blok. Novi bloki pa morejo placat baje. Sicer pa nisem se prejel poloznice. Morda bo kej zaracunano v prvi poloznici. Ceprav dvomim.

Zakaj?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Nisem šel ne. In JA BOM ŠE NAPREJ JAMRAL a je prav? če ti ni prav potem ne beri mojih težav.

Sem tudi obrazložil zakaj nisem šel do seseda (preberi si 9 stran ali 8 stran). Mislim, da sem že dovolj naredil. Marsikateri tega sploh ne bi naredil (klical več kot 10x na evj in jim sporočal eno in isto napako, prihajal iz službe prej domov, da bi lahko tehniki prišli do mene ker oni po 15 uri NE DELAJO, zgubil en kup živcev, moril sosedu naj mi pomaga tv v avto spakirat, peljat tv na servis, čakat tam več kot 30 min da pridem na vrsto, čakat še več kot 30 minut da ga stestirajo in na koncu ugotovim, da je s tv vse ok!).

kaj mi preostane še drugega? ne mislim več nikamor nesti tv, ker s tv ni nič narobe.

sicer pa se ne bom več sikiral, v ponedeljek ko pridejo ponovno do mene ne bom sploh nič komentiral, samo zahteval bom sliko brez kock, katero tudi plačujem oz jo nameravam plačevati. žal, jaz take slike ne morem gledat pa tudi marsikdo ne.

nisem jaz zato tukaj, da najdem napako, nisem usposobljen za kaj takega. jaz sem le kupec, ki je izpolnil svojo stran pogodbe in kupil delujoči tv kateri ima vgrajen dvb-c sprejemnik in to je vse kar mora naročnik naredit. vse ostalo je stvar ponudnika.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
nisem jaz zato tukaj, da najdem napako, nisem usposobljen za kaj takega. jaz sem le kupec, ki je izpolnil svojo stran pogodbe in kupil delujoči tv kateri ima vgrajen dvb-c sprejemnik in to je vse kar mora naročnik naredit. vse ostalo je stvar ponudnika.

Lord Rayden: Good. At last one of them has understood.

wink-1.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Edino kar si sedaj ugotovil je, da tvoj TV brezhbno dela na modulaciji QAM64 (Telemach na Samsung servisu) in da imaš težave na lokaciji v Medvodah, kjer je modulacija QAM256.

Po mojem mnenju krivda TV-ja še vedno ni izključena.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Na tej temi se je javilo vsaj 5 ljudi, ki pravijo da jim vsaj na nekaterih kanalih kocka. TV nima napake. Vem jaz iz mojega primera, da temu ni tako.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Ampak tukaj se moremo nekaj drugega vprašat:

ALI namenjamo krivdo TVju, katera očitno "ne izpolnjuje standardov" EVJ-ja, kateri ima modulacijo QAM256?

Torej potem takem, imamo vsi "pokvarjene" televizije, torej tisti kateri imamo EVJ ponudnika in TVje Samsung?

Zakaj pa ne bi EVJ se podredil svojim naročnikom in spremenil modulacijo na QAM64? Bi s tem imel manj težav?

Ne vem no, meni se to zdi napaka ponudnika, ker nima nekega "univerzalnega" pravilnega delovanja svoje slike za vse tvje in kot očitno moreš imeti nek poseben TV, kateri izpolnjuje pogoje EVJ-ja oz ustreza njihovemu signalu slike...

Tako nekako si jaz to razlagam. Sej sem že več krat napisal, če je res temu tako, potem naj v pogodbo navedejo, da morda slika na digitalnih kanalih ne bo delovala pravilno kjub temu, da ima naročnik dvb-c sprejemnik in s tem izpolnjuje svojo stran pogobe.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.879
8.907
113
EU
Daj zaprosi EJV, naj ti sposodijo svoj DVBC sprejemnik, iz katerega boš ti priklopil kabel na svoj TV.

.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Ampak tukaj se moremo nekaj drugega vprašat:

ALI namenjamo krivdo TVju, katera očitno "ne izpolnjuje standardov" EVJ-ja, kateri ima modulacijo QAM256?

Torej potem takem, imamo vsi "pokvarjene" televizije, torej tisti kateri imamo EVJ ponudnika in TVje Samsung?

Zakaj pa ne bi EVJ se podredil svojim naročnikom in spremenil modulacijo na QAM64? Bi s tem imel manj težav?

Ne vem no, meni se to zdi napaka ponudnika, ker nima nekega "univerzalnega" pravilnega delovanja svoje slike za vse tvje in kot očitno moreš imeti nek poseben TV, kateri izpolnjuje pogoje EVJ-ja oz ustreza njihovemu signalu slike...

Tako nekako si jaz to razlagam. Sej sem že več krat napisal, če je res temu tako, potem naj v pogodbo navedejo, da morda slika na digitalnih kanalih ne bo delovala pravilno kjub temu, da ima naročnik dvb-c sprejemnik in s tem izpolnjuje svojo stran pogobe.

Kako pa veš, da tvoja TV ne zmore QAM256? Zaenkrat so to samo ugibanja. Naj EVJ na tvojo lokacijo prinese kakšno običajno TV iz svoje prodajalne. Če bo njihova štrikala je signal, če bo vse OK potem je nekaj na tvoji.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Reci jim, da naj probajo še dati ojačevalnik na dovodni kabel v blok. Pred vse razdelilce za ostala stanovanja.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Na Medvoski kabelski (EVJ) sigurno ne kocka pri uporabi Panasonic Plazme (imam doma), Philips LCDja (ima mami), Gorenje LCDja (ima tast) in cel kup starejsih TVjev s katodno cevjo (ti so tako brez DVB-C sprejemnika, samo na zacetku si pisal, da ti kocka tudi na analognih kanalih
smile-1.gif
) ...

20101011-xdduy6mnpide6qy7wsapiij1tg.jpg


20101011-g8ysijnn81tgxpqe4isr1xe36h.jpg


Tako, da tudi jaz ne bi povsem izkljucil, da tvoj Samsung pac nekaj serje... zdaj ali cela serija ali pa samo konkretno tvoj TV... zato bi tudi jaz probal na istem prikljucku se kaksno drugo TV 8pravo... ne tisto mini TV, ki jo je probal tehnik ... ali pa svoj TV probas pri kaksen sosedu, kjer mnjegova TV deluje OK... ponudb se mi zdi, da si imel ze nekaj... tudi k meni jo lahko prides probat
smile-1.gif
...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Oni nimajo samsungovih tvjev v ponudbi. Ce se ne motim. Mogu bi dobit identicni tv kot je moj.

V bistvu je vseeno, kateri TV je... se bolje, ce ni Samsung... potem lahko vsaj potegnes zakljucek, da tvoj Samsung ocitno ne ustreza vsem normam... Sam sem imel CRT Samsung... in nikoli vec ne maram Samsunga... tudi kolega je zamenjal se mi zdi, da tri Samsung LCD TVje... in na koncu dosegel, da so mu vrnili denar, ker niso znali odpraviti problema ... in je potem kupil drugo... se mi zdi, da eno Toshibo LCD)
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Tisto, ko sem napisal, da mi kocka tudi na analognih kanalih ne bila pomota, namreč gledal sem slo 1 v hd in mi je kockalo, potem sem pa prestavil en kanal naprej, kjer je bila navadna slo 1 (torej ne hd) in sem mislil, da je to analogni kanal (čeprav je še vedno bil digitalni vendar ne hd) in zaradi tega sem napisal, da mi na analognih tudi kocka, v resnici mi pa ne.

Kasneje sem ugotovil (2 dni za tem) da imam ločene programe (digitalne in analogne) in se mi je zdelo čudno zdelo, da imam 3 slo1 (ena je enalogna, druga je digitalna, treja tudi digiralna v hd) in na analognih kanalih ni nobenih napak (ne kocka) samo je pa slika res nekje taka, da ne prepoznaš na obrazu človeka ali se smeje ali kaj...torej bolj motna? ali ni tako natančna. ne vem kako naj to definiram. ampak je gledljivo to me ne moti sicer toliko.

Sej če bi imeli vse digitalne kanale tudi v analogni obliki ne bi bilo problema, bi pač gledal v analogni obliki, samo problem je ta, ker nimajo tako. Nekatere programe imajo v digitalni obliki in jih v analognih ni...