Odkup starega železa

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.126
2.281
113
v lokalni ostariji
sem prebral...

in vzamejo VSE... par let nazaj pa so bili res izbircni... niso hoteli pobrat ogrmono stvari...zdaj pa tudi avto odpeljejo, ga "razgradijo" in prodajo pleh, zelezo... (pa se magnet fino prime gor:))
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Hmmm, jaz imam drugačne izkušnje...

Na dvorišču imamo 2 zabojnika za odpadno železo - enega za odpad, katerega sami "pridelamo", drugega za razno šaro.

No in vsake toliko se pripeljejo cigani na dvorišče in prečekirajo vsebino zabojnika - tega za razno šaro... Ugotavljam, da so čedalje bolj izbirčni. Je bilo not en kup žlebov (železnih), pa se jih tudi dotaknili niso, prav tako 2 soda in en kup kovinskih veder... Je bila pa poleg žlebov ena aluminijasta obroba, mogoče težka 2kg...direktno tisto obrobo so si zaželeli in jo potegnili ven, ostalo pa pustili...



Pa ko je bil odvoz kosovnih odpadkov - vse pregledali, vzeli samo "kar jim je dišalo"....



Kar se tiče navadnega železa, se ti po izkušnjah še vedno najbolj splača, da ga odprodaš Surovini (za njimi Dinosu) - seveda, ob predpostavki, da nimaš samo 100kg, ker kot sem že napisal višje, je odkupna cena navadnega železa zelo nizka, če ni železo čisto in "lepo"; barvne kovine pa ugodno odkupujejo razne privatne firme, ki se ukvarjajo z zbiranjem in predelavo kovin [Lucky d.o.o., Radomlje, ...].
 
Nazadnje urejeno:

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Uporabnik Benady pravi:
Odkupna cena je enotna; Cigani pač ne prodajajo na Dinos, imajo neke svoje naveze oz. lifrajo v Italijo, kakor sem slišal.
---
Glede prodaje v Italijo še nisem slišal, vem pa, da sta v Sloveniji vsaj 2, ki odkupujeta železo od ciganov.
Na Surovini/Dinosu po mojih podatkih od ciganov ne odkupujejo nobenega odpadnega železa, ker je poreklo le-tega pri njih zelo dvomljivo [beri: ukradeno].

In zakaj bi že plačevali ciganom več za odpadno železo kot pa ostalim "civilistom"? Od kje vam ta informacija?
 

JaniS

Pripravnik
5. sep 2007
242
0
16
LJ
Sem zamenjal akumulator in starega pustil čez noč pod avtom.
Zjutraj "muca vzela"
13.gif

Res pa so Strojani blizu
bonk.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Kje točno pa je ta Lucky d.o.o.?

In ali ima kdo izkušnje s firmo Meltal - kake cene kaj imajo?
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Evo naslov in telefonska podjetja:



Naziv: LUCKY d.o.o. RADOMLJE

Ulica, hišna številka: Potočna ulica 7

Poštna številka in kraj: 1235 Radomlje

Telefon: Telefon (01) 729 40 14



Glede Meltala ne vem, najboljše, da pokličeš in preveriš, če imaš tega več.

 
Nazadnje urejeno:

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Vsake tolko mam kaj, za kako kosilo je potem pa zmanjka
smirk-1.gif


Surovina KRanj:

- baker pločevina 4,3 €
- ALU piksne 0,3 €
- medenina sanitarna kromirana 2,2 €
- medenina deli 3,2 €
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Pri oddaji ciganom razno šaro je potrebno biti previden, oziroma sam to odsvetujem.
Ko so v našem kraju pobirali jim je znanec dal na razpolago, da odpeljejo vse ali nič. In oni seveda vse naložijo in odpeljejo, potem pa čež en km vse kar niso rabili stresejo v reko.
Ker so bili na odpadki neki podatki iz katerih se je razbralo od koga je roba, ga je nekdo prijavil in je celo plačal neko kazen zato.

lp
 

ami

Zelenc'
12. mar 2010
1
0
1
jst vam lahko odkupim baker, alumini, mesing,... zelezo se ne splaca prodajat je prevec poceni! 070847088 koga zanima prodaja barvnih kovin naj poklice!
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.363
261
83
33
Na Dinosu vzamejo star pralni stroj/koliko dajo? Predvidevam, da se ne splača..
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.633
3.516
113
Vzamejo. Dajo prostor. To pomeni da ti omogočijo da ti ga ni treba odložit v najbližji z avtom dostopni šumi. Če bi jih pripeljal 10 naenkrat pa bi ti storitev verjetno zaračunali.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.552
688
113
mešane surovine niso vredne skoraj nič in upoštevaj, da je pri pralnem stroju veliki del teže odpade na utež

Drugače ti ga brezplačno prevzame trgovec (zakonska obveza), kjer si kupil novega, oz. ga oddaš na zbirnem mestu lokalne komunale.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.260
1.916
113
220€/tona na salomon v ljubljana črnuče
Dinos po mojem zelo podobno
Saj so sosedje :)

Na salomonu je manj gužve si takoj/hitro na vrsti. Dinos je polom običajno
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl