kripo
(novinar)
02.06.2010 08:40
izkušnje z Oplovimi motorji

V kratkem bomo kupili Opla. Po vsej verjetnosti Zafiro, tam med 00 in 04. Bencin, dizel, vseeno.

Ker ne najdem nekih konkretnih izkušenj Oplovih voznikov, sprašujem tukaj: kakšni so kaj Oplovi motorji? Renaultovi dci so zelo velik rizik, sploh če kupuješ rabljen avto. Kaj pa Opel? A kaj crkuje (več kot bi bilo za pričakovati, glede na to, da kupujem rabljeno zadevo).

Kakršna koli izkušnja dobrodošla.

Pepe
(trač pisalec)
02.06.2010 08:50
Re: izkušnje z Oplovimi motorji

Z zafiro A, 2.0 diesel imam dokaj dobre izušnje. Je nabrala 300.000 km brez nekih večjih težav in kar je za poznavalce oplov posebej impresivno, tudi brez rje. Imam na leto gotovo eno izredno popravilo, ki ni del rednega vzdrževanja, ki pride med 100€ in 200€. Imam stalnega mehanika, ki mi jo je rabljeno tudi priskrbel in prodal.
Avto ima še prvi akumulator, sklopko, turbino, visokotlačno črpalko...

kripo
(novinar)
02.06.2010 09:02

uf, tole je pa dobro slišati!

kazamurnik
(novinar)
02.06.2010 09:08

Nimam glih zafire ma imam pa astro (1,6 bencinc (G))letnik 2000.......vse redno servisirano....motor dela brez težav.......zdaj skoraj 200 000 kilometrov..........................je pa ena težavica.....na glavi motorja mi pušča olje v cilinder.....in sem slišal da je pri tem motorju to pogosta napaka.....izredno kar je bilo menjano lani je blo katalizator,zadnji lonec,bobina,amortizerji in egr.....prej pa samo redni servisi.

Aja..tisto z oljem je bilo enkrat odpravljeno že v garanciji.....ma zgleda da je spet ista težava.

Narodnjak
(založnik)
02.06.2010 09:12

V teh letnikih boš najdu dizelska motorja DTI 2.0 in 2.2.

Na tvojem mestu bi raje vzel 2.2 dti, 125KM. Oba motorja imata ketno, zato velik servis odpade.

2.2dti sm mel v Vectri pa bil zadovoljen, olja motor ni nič pil, največja težava naj bi bila z bosch pumpami (tako usaj strašijo na Avtoelektroniki).

miha72
(profesionalec)
02.06.2010 09:13

Sosed je imel z Zafiro dizel same probleme z motorjem. Po ne vem koliko časa in težavah so mu zamenjali motor.

S tem, da jo je kupil en teden pred akcijo oz. popustom za takratnih milion SIT ali nekaj podobnega.

kripo
(novinar)
02.06.2010 09:17

Večinoma bom delal kratke razdalje, tako da bi po eni strani raje bencinarja. Po drugi mi je pa všeč vožnja dizla (do zdaj imel zato večino dizlov). Trenutno si ogledujem Zafire 2.0 16V DTI.

2.2 je prevelik motor za to, kar ga bom(o) rabili.
1.8 preveč porabi .. koliko sem gledal na porabi.com
1.6 16V pa kao preslab

MrDaco
(trač pisalec)
02.06.2010 09:20

Na mojem 1,6 bencinarju letnik 05 še dela vse tako kot mora. Prevoženik pa še samo 90k km.

Pepe
(trač pisalec)
02.06.2010 09:23

Važno je, da tebi avto dobro dela ne glede na znamko... Jaz sem z avtom zadovoljen, kadar dela dobro. Sicer bom menjal počasi, ker je pač svoje dal skozi. Ampak ko pride kako izredno sranje za popravljati, pa bi ga najraje na odpad zapeljal.
Moraš vedeti, da danes avto ni samo motor. Če ti crkne klima, bo tudi nek strošek. Menda ne boš brez klime poleti, če jo avto ima. Če ti crkne centralno zaklepanje na enih vratih, te bo tudi jezilo... Meni je denimo v obdobju 6-ih let crknil hladilnik klime, ena ključavnica, en pogonski zglob (homokinetični), stikalo za zavore, vzratne luči trenutno ne delajo (še nisem urejal), zadnji izpušni lonec (dobro, bil tudi udarjen), zaščito motorja sem vrgel vstran, ker je bila cela potrgana (dobro, vzrok slaba cesta), LMM bil enkrat menjan (sedaj drži že preko 120.000 km) in gotovo še kaj, kar sem pozabil.
Ni da nič ne crkne. Za kako reč poišče mehanik tudi rabljen del (denimo ključavnica) in je relativno poceni popravilo.

Sheriff
(novinar)
02.06.2010 09:56

Če imaš namen kupiti OPLA Dizla je najboljša izbira z JTD-M (multijet) motorjem recimo 88kw in ste zmagal

Astra, Vectra poraba 5-6L in Zafira pa KLIK povp.5,8

pa redni servisi.

LP,S

kripo
(novinar)
02.06.2010 14:17

Res ima nizko porabo, samo vidim tudi, da je letnik 2008. Jaz kupujem do 2004.

Ne mislim dajati več kot 5.000€. Pa prej 4k kot 5k.

V glavnem, veseli me, da je res malo tistih, ki imajo kakšno negativno izkušnjo s temi motorji. Vidim, da bo res pravi nakup.

Pepe
(trač pisalec)
02.06.2010 16:10

Moja zafira kuri med 6.5 in 8 litri dizla. V problematičnih zimskih razmerah še mogoče kak deci več. Novejši motorji so kar konkretno varčnejši,
Tisti, ki imajo slabe izkušnje, so mogoče tako besni, da se jim še pisati ne ljubi .

cat
(profesionalec)
02.06.2010 19:25

Vectra l.98 2.0 DTI - avto je šel od hiše z 280 kkm, kupljen pri magičnih 100. Redni servisi in vozi miško. Poraba okrog 6.5, čez 7 nisem spravil nikoli.

Hanzi
(v pokoju)
02.06.2010 20:15

baje je mac 77 pisal nekoč da so pumpe Vp 44 problematične.
Nimajo jih samo opli tako da ......

sad
(založnik)
03.06.2010 17:16

Bencinarji (vsaj 1.6) daje občutek, kot da je pol konjev mrtvih. Kolikor vem so dizli loterija. Kolega na 2.0 dti 16v menjal bosch pumpo in injektorje pri nekje 200.000 km. O ceni se ni hotel pogovarjat, jaz ga pa tudi nisem matral naprej, ker je takoj živčnega fasal...
Ampak ni bilo poceni. Sam bi se temeljito pozanimal prej. No, vsekakor je bolje kot 1.9dci tistega letnika.
Aja, za Zafiro pozabi na 2.0 dti 82KM. Totalno prešvoh.

Aja, kolega imel čipanega na cca. 130 KM, razlika je bila očitna, vendar sem ga jaz z gajbo s 105KM vseeno pustil zadaj pri štartu z nule.

trigga
(novinar)
03.06.2010 22:03

Imam zafiro A, letnik 2003, 2.0 dti, oprema elegance. Imam jo dobro leto in pol. En mesec po nakupu je bila sicer menjana bosch črpalka (vgrajena je bila nova, ker se je kao ni dalo popravit, ampak je šlo na prodajalčev strošek). Pozimi sem menjal baterijo in grelne sveče. Redni servis ni nič posebnega, kot omenjeno ima motor ketno, tako da veliki servis odpade.
Letos me čaka še zamenjava vseh diskov. Če ne bo kakšnih večjih težav, jo računam kar zvozit, trenutno pride prav velik prtljažnik - voziček za malega enostavno dvignem noter in je. Tudi pomična zadnja klop je fajn, če še dvigneš sedežni del in vse skupaj pomakneš do konca naprej dobiš kar impresiven prtljažnik z ravnim dnom.
Če potrebuješ še kakšne informacije piši, sam se trenutno ne spomnim vsega kar bi bilo vredno zapisat.

Aja, glede motorja - malo mi je žal, da nisem takrat dobil 2.2 dti. 2.0 se sicer kar solidno pelje (upoštevajoč, da se vozi normalno), le za prehitevanja je bolje it na sigurno. Jaz imam tudi priključek za prikolico in tudi naložena ne povzroča težav, gledam da vozim nad 2k obrati, tako da je navor in da se motor ne muči.

trigga
(novinar)
03.06.2010 22:07

Citat:

Uporabnik sad pravi:
Bencinarji (vsaj 1.6) daje občutek, kot da je pol konjev mrtvih. Kolikor vem so dizli loterija. Kolega na 2.0 dti 16v menjal bosch pumpo in injektorje pri nekje 200.000 km. O ceni se ni hotel pogovarjat, jaz ga pa tudi nisem matral naprej, ker je takoj živčnega fasal...
Ampak ni bilo poceni. Sam bi se temeljito pozanimal prej. No, vsekakor je bolje kot 1.9dci tistega letnika.
Aja, za Zafiro pozabi na 2.0 dti 82KM. Totalno prešvoh.

Aja, kolega imel čipanega na cca. 130 KM, razlika je bila očitna, vendar sem ga jaz z gajbo s 105KM vseeno pustil zadaj pri štartu z nule.

2.0 dti ima 100 konjev.

Nova bosch pumpa (baje) stane okrog 2k€. Glede na to, da so mi za ceno povedali na opel servisu, se jo sigurno da dobiti na pol ceneje.
Lep primer je egr ventil. Na uradnem servisu hočejo zanj okrog 700€ + delo. Iz anglije sem ga dobil za (skupaj s poštnino) okrog 280, 290€. Menjava je bila sitnica, človek ni imel 10 minut dela.

doctorz
(založnik)
03.06.2010 23:54

Jst imam 2.0 DTI mašino, brez problemov, pila je ful olja 10w40, potem sem nalil 5w40 in ga ne pokuri nič. Imam 95% mestno vožnjo, poraba je 6.5 skozi celo leto (poleti nonstop klima laufa). Skratka brez problemov, lahko bi ga tudi menjal za kaj boljšega ampak mi je žal vsakega evra za avto, mislim za tega dam 30 eur na leto za olje pa filtre Vsak drugi bi prišel vsaj 2x toliko

Aja no pozimi sem po 5 letih menjal grelne svečke (pred tem nevem koliko časa so bile stare notri) 50 eur strošek.

Je pa vse odvisno kakšen avto boš kupil, več ali manj je vse uvoženo, sodelavec ima 2.2 DTI opel signum, nonstop crkuje nekaj.

Narodnjak
(založnik)
03.06.2010 23:56

a si usaj nehu tankat kurilca ?

sad
(založnik)
04.06.2010 05:47

Citat:

Uporabnik trigga pravi:
2.0 dti ima 100 konjev.

A ni ta 2.0 DTI 16v? 2.0 DTI pa 82 KM. Vsaj pri Vectrah je tako.
Citat:

Nova bosch pumpa (baje) stane okrog 2k€. Glede na to, da so mi za ceno povedali na opel servisu, se jo sigurno da dobiti na pol ceneje.

No, tudi če vzameš jurja je to pri avtu vrednem 3 jurje kar zajeb.ano. Da niti ne pomislimo na turbino, injektorje, itd... Če zadeneš tombolo si hitro na vrednosti celotnega avta.

cat
(profesionalec)
04.06.2010 07:18

Ne DTI je 100, DI pa 82. Torej X(Y)20DTH vs X(Y)20DTL. Vsi so 16V

Pepe
(trač pisalec)
04.06.2010 08:00

Citat:

Uporabnik sad pravi:Aja, kolega imel čipanega na cca. 130 KM, razlika je bila očitna, vendar sem ga jaz z gajbo s 105KM vseeno pustil zadaj pri štartu z nule.

Če bo kdo zafiro kupil za dirke (no mogoče OPC), je hudo falil namen. Zafira je pol tovornjaka in pol avtobusa. Malo pa je podobna tudi osebnemu avtomobilu.
Ko sem bral ostale prispevke, sem videl, da sem grelne svečke tudi jaz že menjal. Tako da to tudi zna crkniti.

sad
(založnik)
04.06.2010 08:22

Kolega je imel Vectro karavan. Daleč da bi jo tiščal in dirkal z njo, ampak občutek po čipanju je bil bistveno boljši. In to za normalno vožnjo.

kripo
(novinar)
04.06.2010 11:00

No tudi jaz jo kupujem zaradi vozička

Dirkanje odpade, gre zgolj za prostor.

Koliko je pa kaj okvirna številka prevoženih km Zafir 00 - 03? .. 120.000 km kot jih imajo, zagotovo ne more držati.

Kaj vam v notranjosti crkuje? Kaj je obribano? Po čem vse bi videl, da je avto ohranjen ali pa zdelan uiber in potem lepotno obdelan, da se proda?

A obstaja tudi kakšna mednarodna baza, v katero pogledajo na Opel servisu in vidijo, kdaj je ta avto kaj bil popravljan? Vem, da ne bom dobil cele vsebine servisov, mogoče bo pa eden zadostoval. Če piše, da je bil 1 leto star in je imel 50.000 km prevoženih, danes je pa 10 let star s 120.000 prevoženih vem, da dam roke stran...

doctorz
(založnik)
04.06.2010 11:46

Citat:

Uporabnik Narodnjak pravi:
a si usaj nehu tankat kurilca ?

Ma nisem hehehehe

Pepe
(trač pisalec)
04.06.2010 12:53

Citat:

Uporabnik kripo pravi:
Kaj vam v notranjosti crkuje? Kaj je obribano?

Težko reči. Gume pedalov so po 300.000 pri mojem še rebraste, naslon za roko je odstranjen, ker ni zdržal, ko je otrok plezal čez, volan je manj obrabljen kot na drugem avtu po 100.000 km, med sedeži ni neke razlike (da bi bil voznikov bolj obrabljen ali poseden...). Kjer je pa kaj poškodovano, kak ris na plastiki, pa bi se naredil tudi, če bi avto imel 10 km in bi peljal notri tisto, kar sem pač peljal.
Z očmi laika ne vidim nič takega, kar bi mi povedalo km na 100.000 natančno.

Narodnjak
(založnik)
04.06.2010 13:02

Citat:

Uporabnik kripo pravi:
A obstaja tudi kakšna mednarodna baza, v katero pogledajo na Opel servisu in vidijo, kdaj je ta avto kaj bil popravljan? Vem, da ne bom dobil cele vsebine servisov, mogoče bo pa eden zadostoval. Če piše, da je bil 1 leto star in je imel 50.000 km prevoženih, danes je pa 10 let star s 120.000 prevoženih vem, da dam roke stran...

Opel nima skupne baze servisov.

trigga
(novinar)
04.06.2010 14:24

Citat:

Uporabnik kripo pravi:
No tudi jaz jo kupujem zaradi vozička

Glede tega je res fajn. Jaz našemu samo spustim ročaj in streho in ga lahko fliknem noter.

Citat:

Koliko je pa kaj okvirna številka prevoženih km Zafir 00 - 03? .. 120.000 km kot jih imajo, zagotovo ne more držati.

03 letnik je imela ob nakupu 127000. Trenutno jih ima nekaj čez 166k. Koliko realni so kilometri se mi itak ne sanja, po moje jih je že ob nakupu imela kakih slabih 200k. Ampak itak če boš nabavil pri avtohiši, drugega kot okrog 120k ne boš dobil. Kot je bilo že velikokrat omenjeno, je to pač "magična" cifra. Z realnimi kilometri dobiš kvečjemu direkt od prvega lastnika, ki ti lahko vrže na mizo vse račune oziroma svojo evidenco, če je sam opravljal servise oziroma pri fušarju.

Citat:

Kaj vam v notranjosti crkuje? Kaj je obribano? Po čem vse bi videl, da je avto ohranjen ali pa zdelan uiber in potem lepotno obdelan, da se proda?

Pri meni ne dela elektrika v zadnjih desnih vratih (si moram eno popoldne vzet čas in razdret, verjetno so kabli v pregibu med karoserijo in vrati) in brisalec zadnje šipe dela v čudnih intervalih - ko ga vklopim, namesto da bi enkrat obrisal celo šipo, jo obriše v kakšnih treh, štirih intervalih, enkrat gre čez celo... po moje je kakšna električna zadeva, enako kot v vratih.
Plastika je cheap, tu nimaš kaj. Je pa kar nekaj priročnih odlagalnih prostorov.
Priporočam, da si na sedeže (vsaj spredaj) daš prevleke, da se ti ne zguli tapicerija na sedežu. Volan je pri meni dokaj neobrabljen (usnje). Pedali so rahlo zguljeni (sklopka na levi strani, zavora na desni polovici). če bi me motilo, bi menjal. Pa me ne.
Na tla si daj kakšne gumijaste predpražnike, ker je neka magična tapicerija in se vsaka smet grozljivo prilepi gor. Jaz razmišljam tudi o nabavi gumijaste podloge za v prtljažnik, zaradi vozička da ne bo vse umazano, ko se bo pozimi stavilo voziček noter.

Če boš nabavljal pri avtohiši, si poskusi izboriti kak mesec garancije (na pogonski sklop), magari za nekaj € več. Meni se je krepko izplačalo.
Sicer pa je soliden avto za svoj denar. Kot omenjeno ni za dirkaške podvige, drugače pa se čisto normalno pelje. Za na AC bi prav prišla daljša 5 oziroma 6 prestava, ampak se kar da (120 km/h v peti prestavi je okrog 3k obratov). Jaz sem bil nekaj časa nezadovoljen (prej sem imel lancio kappo) - nič mi ni bilo prav. Ampak odkar imamo novega člana v družini se res izkaže uporabnost takšnega voza. Poleg tega mi pride prav tudi pri delu, čeprav je tudi v kappo šlo vse, kar sem imel za prepeljat. Kul je, ker imaš v bistvu ravno dno že od začetka, brez kakšnega roba, višina je tudi kar spodobna, tako da se da ogromno spravit noter. Kar ne gre v prtljažnik, pa v prikolico Če boš za na morje pakiral res ogromno prtljage, si nabavi še krsto za na streho, pa si zmagal.

Tahudfirbc
(stalni dopisovalec)
07.06.2010 21:28

Berem in sanjam Micko Sedana letnik 1991 kupljen leta 1994 pri 120Kkm, uničen 2004, sosedu se je pri vetru zvrnil gradbeni oder, zavarovalnica poklonila 85 K TOLARJEV, mojih prevoženih pa 265Kkm torej skupno 385Kkm.Moji problemi z njo, ja čep goriva, ostal je na pumpi v Švici in stransko ogledalo, ki je šlo z ruskim šleperjem na Madžarskem za Kavkaz.Servisi pa kao kot imaš denar.
Sicer je off, a malo v razmislek.

doctorz
(založnik)
07.06.2010 21:41

Citat:

Uporabnik Tahudfirbc pravi:
Berem in sanjam Micko Sedana letnik 1991 kupljen leta 1994 pri 120Kkm, uničen 2004, sosedu se je pri vetru zvrnil gradbeni oder, zavarovalnica poklonila 85 K TOLARJEV, mojih prevoženih pa 265Kkm torej skupno 385Kkm.Moji problemi z njo, ja čep goriva, ostal je na pumpi v Švici in stransko ogledalo, ki je šlo z ruskim šleperjem na Madžarskem za Kavkaz.Servisi pa kao kot imaš denar.
Sicer je off, a malo v razmislek.

Danes imajo vozila veliko več elektronike, narejena so "najdražje za najmanj denarja", imako turbine, imajo elektroniko, manjšo porabo, večjo moč, manj izpustov.....

Vem da sem off, samo v razmislek

Tahudfirbc
(stalni dopisovalec)
07.06.2010 22:10

OK, meni je kurila konstanto 6.5l deci gor dol, ampak a ni fora avta v tem da prideš od A do B brez težav, elektroniko v avtomobilu pa razumem, da naj bi težave odpravljala, ne pa povzročala, pa vsi se hvalijo , da elektronika povzroča najmanj težav

doctorz
(založnik)
07.06.2010 22:47

Smo v dobi MADE IN CHINA, nažalost je vse poceni narejeno, z avtomobili vred. Ni avta da nebi crkoval. Več elektronike pa pomeni da več stvari lahko crkne.

Naj me kdo popravi če se motim

Gamero
(trač pisalec)
07.06.2010 23:23

Se ne motiš Tudi sam imam raje če je manj elektronike oz. saj klima mora biti elektronska

_jolly_
(novinar)
08.06.2010 00:26

Citat:

Uporabnik sad pravi:
Bencinarji (vsaj 1.6) daje občutek, kot da je pol konjev mrtvih. :

Se strinjam. Motor len ko pr.... Sej 1.8 v zafiri ni nič boljši. Maš občutek kot da ma 80 konjev in ne 140. Najbolj nevšeč pa mi je bla kombinacija avtomatskega menjalnika in 1.6 v merivi. Sem avto skoraj tam pustil pa šel z avtobusom dalje. Oplov bencinc je NO GO (dobesedno).

jaka6
(novinar)
08.06.2010 07:24

Mojmu kolegu je pa crknla Alfa brera. BAje je not oplov motor

Pepe
(trač pisalec)
08.06.2010 07:47

Citat:

Uporabnik jaka6 pravi:Mojmu kolegu je pa crknla Alfa brera. BAje je not oplov motor

Dvomim. Ima pa opel dieselske motorje od fiat-a. Torej je motor lahko isti ali podoben kot v kakem oplu.
Glede crkovanja, kar so se razpisali zgoraj: moje mnenje je, da osnovni sklop motor + menjalnik + školjka na večini avtomobilov zdrži kar konkretne kilometerske številke. Veliko bolj crkuje dodatna oprema. Ampak, če ti npr. klima crkne, ne boš menda brez nje. Boš jo popravil, ampak tako popravilo je hitro tako drago, kot da bi nekoč na jugotu delal generalko.

kripo
(novinar)
08.06.2010 10:04

A je možno, da bi imela Honda in Opel enake/podobne motorje? Sem nekje slišal ..

Simon_Vi
(KIYUNDAI fan)
08.06.2010 10:07

ljudje veliko govorijo....zadnjič mi je neki 18 letni mulc govoril, da jim je na domačem Meganu 1.6 16 vtec crknil....jaz pa v smeh, bolj sem ga zajebaval, bolj je verjel svoji zgodbi....

Drugače pa dvomim, da bi Opel (GM), delil motorje s Hondo, ali obratno.

bansh28
(novinar)
08.06.2010 10:29

tole : http://www.youtube.com/watch?v=TuKYBb9wPDs

sad
(založnik)
08.06.2010 11:35

Citat:

Uporabnik jaka6 pravi:
Mojmu kolegu je pa crknla Alfa brera. BAje je not oplov motor

To govorimo o Breri 3.2, a ne? Kolikor vem je to Holdnov motor, katerega so Itlaijani ''dodelali''. V glavnem motor je pobral vse negativno od obojih. [censored] je tako žejna, da te kap zadane od 160 km/h naprej se pa tudi nikamor ne premakne. Namesto, da bi pobrali motor od 156-ke GTA. Ampak baje ima ekologija prednost .
Nej rukne noter džejtidija bo bistveno bolje...

Sicer pa, a ni Holden v lasti GM-a? Torej ja, je crknil Oplov motor.

janezpesec
(stalni dopisovalec)
08.06.2010 18:21

Narobe. Navedeni znamki si delita kvecjemu to da je bil pri obeh diesel motor v osnovi Isuzujev (1.7, za ostale pri Oplu ne vem).

panoramic
(novinar)
08.06.2010 18:26

Citat:

Uporabnik Simon_Vi pravi:
ljudje veliko govorijo....zadnjič mi je neki 18 letni mulc govoril, da jim je na domačem Meganu 1.6 16 vtec crknil....jaz pa v smeh, bolj sem ga zajebaval, bolj je verjel svoji zgodbi....

Renaultovi 1.6 16V motorji imajo VVT. Klik!

Hanzi
(v pokoju)
09.06.2010 10:21

Citat:

Uporabnik kripo pravi:
A je možno, da bi imela Honda in Opel enake/podobne motorje? Sem nekje slišal ..

Mislim da....
oba ISUZU 1.7 dizel.....
ki pa naj ne bi bil biser, čeprav moj zaenkrat pri 90kkm ne nagaja.....

kripo
(novinar)
09.06.2010 11:59

No, zdaj že kupil Hondo .. bencinarja .. pri starejših avtih mi je dizel postal prevelik rizik ...

Simon_Vi
(KIYUNDAI fan)
09.06.2010 17:03

Zanimivo...očitno ima res VVT, v teoriji pa ;
1.6 VVT 110 1598 cc DOHC 16v Manual 6 spd 110 hp (82 kW) @ 6000 rpm 151 N·m (111 lb·ft) @ 4250 rpm ;
nič kaj presenetljive performanse

panoramic
(novinar)
09.06.2010 17:34

Citat:

Uporabnik Simon_Vi pravi:
Zanimivo...očitno ima res VVT, v teoriji pa ;
1.6 VVT 110 1598 cc DOHC 16v Manual 6 spd 110 hp (82 kW) @ 6000 rpm 151 N·m (111 lb·ft) @ 4250 rpm ;
nič kaj presenetljive performanse

Če si res zelo pozoren, se včasih čuti, ko kickne, ampak bistveno premalo, da bi porušil protipožarni omet v šentviškem predoru.

Simon_Vi
(KIYUNDAI fan)
09.06.2010 17:44

ah kakšen kick neki pri 110 konjih in 151nm... to so imel zanič kable za svečke, pa je kickalo

crashednburnt
( )
09.06.2010 19:55

Skoraj vsaka znamka ima vsaj kakšen motor z VVTjem, tako da tole ni nobena posebnost/novost.

Stupo
(novinar)
10.06.2010 23:40

Po vsej verjetnosti ima Renault to mejo precej nizko (napram Hondi)
Pri meni motor cukne (s tem ni mišljeno da mi pribije v sedež, ampak da se za delček sekunde "ustavi" in ponovno malenkost bolje pospeši) nekje okoli 3200 obratov.

sad
(založnik)
11.06.2010 20:00

Citat:

Uporabnik Stupo pravi:
Po vsej verjetnosti ima Renault to mejo precej nizko (napram Hondi)
Pri meni motor cukne (s tem ni mišljeno da mi pribije v sedež, ampak da se za delček sekunde "ustavi" in ponovno malenkost bolje pospeši) nekje okoli 3200 obratov.

It's a feature not a bug.
Polizdelek.press

Roberto
(založnik)
12.06.2010 17:08

Je rekel nekdo ki vozi kaj?

sad
(založnik)
12.06.2010 17:47

Citat:

Uporabnik Roberto pravi:
Je rekel nekdo ki vozi kaj?

Med drugim trajbam tudi dva Renoja, od tega eden v moji lasti. Tako da si lahko vzamem pravico povedat kaj o Renoju. Vse sem pa povedal že zgoraj.

Roberto
(založnik)
12.06.2010 17:57

Glede na mnenje ki ga imaš; zakaj ju sploh še voziš? Malo mi je nelogično to... polizdelek pa še kar vztrajaš pri njem...
Po moje nakladš tako ali drugače...

sad
(založnik)
12.06.2010 18:42

Citat:

Uporabnik Roberto pravi:
Glede na mnenje ki ga imaš; zakaj ju sploh še voziš? Malo mi je nelogično to... polizdelek pa še kar vztrajaš pri njem...
Po moje nakladš tako ali drugače...

Zakaj? Prvega zato ker je takrat nudil najboljše razmerje dobljeno za ceno. Tudi po tem, ko sem upošteval dejstvo, da je polizdelek. Drugega, če bi bilo po moje, ga ne bi diral ni štapom. No, ampak je pa zdržal par mesecev in nekaj več kot 20.000 km brez težav.
Za razliko od večine ljudi moj avto ni najboljši, temveč si upam povedat tudi kritiko na ta pleh.